טירוף של אחסון - הכונן החדש שמפיק את המירב מטכנולוגיית ה-PCI-Express 4.0 • HWzone
מחשביםאחסון

טירוף של אחסון – הכונן החדש שמפיק את המירב מטכנולוגיית ה-PCI-Express 4.0

חברה בשם Liqid מנצלת שמונה בקרים עדכניים מבית בכדי לספק לנו מוצר המסוגל להגיע למהירויות של 24 ג'יגה-בייט בשנייה

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


כונני ה-SSD הראשונים בשוק שמתבססים על תקן ה-PCI-Express 4.0 הציגו לנו את ניצני הפוטנציאל של החיבור החדש בעל רוחב הפס הכפול שהפך לזמין למשתמשים תודות למוצרי הדור החדש של – וכעת אנחנו רואים צעדים מרשימים נוספים שמיועדים להפיק כל טיפת אפשרית לעולם האחסון בשרתים.

חברה אמריקאית בשם Liqid חשפה משפחת מוצרים חדשה – Element LQD4500 המיועדת לעולם הארגוני ולעולם מרכזי המידע עם תצורת כרטיס הרחבה באורך מלא בעל ממשק PCI-Express 4.0×16, הכולל בתוכו לא פחות משמונה בקרי Phison E16 מודרניים, כמו אלו שמשמשים את רוב כונני ה-NVMe הביתיים הראשונים בתקן ה-PCIe 4.0.

חדש בתחום האחסון – עם יכולות מרהיבות

המערך המאסיבי הזה מאפשר לכונני ה-LQD4500 להציע ללקוחות נפחים שבין 6 טרה-בייט ל-30 טרה-בייט – עם מהירויות העברה רציפות מטורללות של עד 24 ג'יגה-בייט בשנייה בקריאה ובכתיבה, כלומר פי 5 מכל כונן ביתי יחיד, ועם ביצועים אקראיים בעבודה עם קבצי 4KB קטנים של עד 4,000,000IOPS הן בעת כתיבה והן בעת קריאה. הכוננים כוללים אחריות לתקופה של 3 שנים עם היקף כתיבה של יותר מנפח כונן שלם מדי יום ביומו, מנגנון קבלים למניעת אובדן מידע בעת הפסקת אספקת אנרגיה פתאומית, תמיכה בהצפנה בתקן AES, תמיכה בשימוש בתור כונן מערכת ראשי וגוף ייעודי שמיועד להתמודד על צריכת הספק של עד 65 וואט אליה יוכלו להגיע מוצרים אלו.

לא מיועד לצרכנים פרטיים, אך מי יודע – אולי דברים עוד ישתנו במורד הדרך

חברת , תחת מותג ה-Aorus שלה, כבר הציגה לנו אב-טיפוס של כרטיס PCI-Express 4.0×16 עם ארבעה כונני בתוכו שמסוגל לספק מהירויות רציפות של עד 15 ג'יגה-בייט בשנייה – אך אין ספק כי הפתרון הזה של Liqid לוקח את המגמה הזו צעד נוסף כלפי מעלה.

הכונן מבית שכיכב בתערוכת קומפיוטקס בחודש יוני – הטוב ביותר שצרכנים ביתיים יכולים לשאוף אליו נכון להיום, או שצפויות לנו עוד הפתעות משוכללות?

המחירים של כונני ה-LQD4500 טרם נחשפו, אך לא יהיה מוגזם להעריך כי יעמדו על אלפי דולרים בתור בסיס ואף עשרות אלפי דולרים עבור הנפחים המירביים. מתי נוכל לפנטז על יכולות כאלה גם במחשבים אישיים? כנראה שלא בעתיד בקרוב – אבל נחמד לגלות כי הפוטנציאל לכך כבר קיים אי שם בחוץ.


תגיות

תגובה אחת

  1. כעת לאחר השקת EPYC ROME מיתברר שמאחורי הקלעים AMD עבדה צמוד ליצרני חומריה רבים וכעת צצים המוצרים החדשים שתומכים בPCIE GEN4, כולל פתרונות אחסון מבית סמסונג וגם FPGA's מבית Xilinx ועוד.

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close