השידרוגים של כרום: חסימת פרסומות במובייל ובשולחניים, HDR, השתקה ועוד • HWzone
מחשביםכתבות נבחרות

השידרוגים של כרום: חסימת פרסומות במובייל ובשולחניים, HDR, השתקה ועוד

גירסת הבטא של הדפדפן המצליח מביאה איתה מספר שיפורים חשובים – והחל מחודש פברואר הקרוב נראה אפילו פחות פרסומות מעיקות בתור ברירת מחדל

גם אחרי 63 גירסאות שונות במהלך תשע השנים האחרונות מאז הושק פומבית לראשונה, בגוגל מוצאים דרכים חדשות לעדכן ולשדרג את הכרום (Chrome) שלהם – ובגירסת הבטא הראשונה שזמינה עבור הפצה מספר 64 היא מביטה לנו תמיכה בניגון תכני (עם מסך וכרטיס מסך תומכים כמובן), אפשרות לחסום אודיו בלשוניות ואתרים בתור ברירת מחדל, כלים לשינוי נוח ומדוייק יותר של אלמנטים בתוך עמוד האינטרנט בהתאם לרזולוציה ולגודלו של החלון בזמן נתון וכדומה.

גירסה 64 של הדפדפן מספקת שיפורים גם למנגנון חסימת הפרסומות הקופצות המובנה הטרי, עם חסימה אוטומטית לפתיחת חלוניות ולשוניות חדשות לאתרים שמפנים אל כתובות אחרות בלחיצה, חסימה אוטומטית לאלמנטים ויזואליים מטעים שמטרתם היא אך ורק הצגה פרסומות (למשל כפתור 'ניגון' או כפתור 'סגור' שהם למעשה רק קישורים לכתובות שונות ועוד פרסומות). יחד עם האפשרות להגדיר השתקה כברירת מחדל לדומיינים שונים לפי בחירתכם – נראה שהגלישה אמורה להפוך לעסק קצת יותר נעים ונוח, גם לאלו שאינם משתמשים בתוסף חוסם פרסומות ייעודי כלשהו.

חוסם קופצים עוצמתי יותר

שיפורי מערכת חסימת הפרסומות הנוכחיות הן חלק נוסף ממהלך רחב היקף של גוגל, שיכנס לתוקפו רשמית החל מה-15 בפברואר בשנה הבאה בכל דפדפני – לחסום כל פרסומת שאותה מגדירה החברה כאגרסיבית ומציקה מדי.

יש גם אפשרות להשתיק אתרים מרגיזים שנוטים להתחיל בניגון אוטומטי של או אודיו

בענקית הטכנולוגיה פרסמו את הקווים המנחים לפרסומות תקינות ופרסומות שאינן תקינות הן בגירסה השולחנית והן בגירסת המובייל של הדפדפן (שם הבשורה תהיה גדולה הרבה יותר, משום שעד היום לא היו קיימים שום מנגנוני חסימת פרסומות מצד ג'), והחל מפברואר יחלו במהלכי אכיפה וענישה לאתרים שאינם עומדים בקריטריונים (פחות מ-7.5 אחוזים מהפרסומות בדומיין שהן אינן תקינות, ופחות מ-2.5 אחוזים מהפרסומות בהמשך לאחר תקופת ההרצה) – בהם פשוט לא יוצגו פרסומות כלל למשך תקופה מסויימת, וימנעו חלק בלתי מבוטל מההכנסות הפוטנציאליות של המפעילים.

לגוגל יש כללים ברורים – ומי שלא יעמוד בהם יוכל להיפגע כלכלית

מדובר בהתפתחות מסקרנת ומבטיחה, ולא נותר לנו אלא לקוות שהיא אכן תהפוך את הגישה שלנו לאיכותית ונעימה יותר מבעבר, החל מ-2018 ואילך.

תגיות

16 תגובות

 1. גוגל מתחילה להראות בפומבי עד כמה השליטה שלה ברשת עמוקה, היא הופכת להיות הרשות המחוקקת והמבצעת. כל האינטרנט צריך להתיישר לפיה. מעניין לאן כל זה יוביל.

 2. אין כמו HWZONE :D, לא כמו הרבה אתרים ישראלים שרק דוחפים פרסומת לכל חור (לא אציין את שמם כמובן)

  1. אין כמו FIREFOX.
   לא פרסומות……
   לא חלנונות חדשות קופצות……
   אם ניתן אז אפילו לא המתנה של 5 שניות באותן לינקים של פרסומות שמיועדים להורדה….
   הכל ניתן לעשות בFIREFOX!
   (לדעתי גם בגרסאות הכי עדכניות ניתן להפטר מכל הרפש….. אבל אם לא הסתדרתם… תמיד ניתן להתקין BUILD ישן של FIREFOX ועליו כמה BUILDS ישנים של תוספות… פשוט תענוג! _ אה ולא נשכח כל מיני סקריפטים למיניהם שיכולים להקל על החיים ועל זמני ההתמנה באופן מטורף)

   1. רק בעיה אחת – גירסה 57 החדשה, שמבטלת תמיכה בכל מה שהיה לפניה. תוספים שלא שודרגו (כמו session manager הוותיק) – לא יפעלו.

    + סטנדרט לכידת הפלאש צומצם, ו-download helper זקוק להתקנה חיצונית כדי שיצליח ללכוד מה שהיה מסוגל בעבר, כי 57 מיישרת קו עם כרום ומונעת תמיכה בלכידת פלאש מוגן…

    אם תהיה דרך עוקפת – אז כן, FF אכן שווה.

 3. עדיף להציע למפרסמים דרכים להכניס תוכן פירסומי לא טורדני, אחרת 'מירוץ החימוש' ימשך והם ימצאו דרכים עוקפות.

 4. ציטוט של yw1971

  רק בעיה אחת – גירסה 57 החדשה, שמבטלת תמיכה בכל מה שהיה לפניה. תוספים שלא שודרגו (כמו session manager הוותיק) – לא יפעלו. + סטנדרט לכידת הפלאש צומצם, ו-download helper זקוק להתקנה חיצונית כדי שיצליח ללכוד מה שהיה מסוגל בעבר, כי 57 מיישרת קו עם כרום ומונעת תמיכה בלכידת פלאש מוגן… אם תהיה דרך עוקפת – אז כן, FF אכן שווה.

  Pale Moon המבוסס על Gecko וXUL עדיין קיים ומתעדכן. זה כנראה אחד הדפדפנים הכי קרובים לפיירפוקס הישן (אם כי אולי ישן מידי לחלק מהמשתמשים). עם זאת, צוות הפיתוח הקטן של Pale Moon מתקשה להתמודד עם קצב השינויים, ועם רשת שבה כרום הוא האקספלורר החדש (אתרים מכוונים לעבוד בכרום וכל השאר לא אכפת להם), אז יש דברים (סה"כ די מועטים) שלא עובדים כמו שצריך. הזמן יגיד אם יצליחו לסגור את הפער או שיתייאשו.

 5. כרום הוא אחד מהדפדפנים המגעילים ביותר שיצא לי לראות (הוא אפילו גרוע יותר מאינטרנט אקספלורר), והממשק החדש והמגעיל של פיירפוקס 57, בשילוב עם הפסקת תמיכה בתוספים סטנדרטיים (API) ומעבר לתוספים לא תקניים (Webextensions), הוביל אותי לברוח ל-Pale Moon: מרגיש הרבה יותר קל ומהיר, הן מפיירפוקס והן מכרום, עם ממשק טרום אוסטרליס, ותמיכה בתוספים תקניים (API), פלאש (במקרים של אתרים שדורשים אותו על מנת לעבוד), וג'אווה. הרבה מאוד בעיות שהיו לי עם פיירפוקס, אינן מתרחשות לי עם Pale Moon. בנוסף uBlock Origin חוסם את כל מה שצריך. הוא אפילו חוסם לי את האתר download.cnet.com כי הוא טוען שזה אתר זדוני.

 6. ציטוט של QttP

  Pale Moon המבוסס על Gecko וXUL עדיין קיים ומתעדכן. זה כנראה אחד הדפדפנים הכי קרובים לפיירפוקס הישן (אם כי אולי ישן מידי לחלק מהמשתמשים). עם זאת, צוות הפיתוח הקטן של Pale Moon מתקשה להתמודד עם קצב השינויים, ועם רשת שבה כרום הוא האקספלורר החדש (אתרים מכוונים לעבוד בכרום וכל השאר לא אכפת להם), אז יש דברים (סה"כ די מועטים) שלא עובדים כמו שצריך. הזמן יגיד אם יצליחו לסגור את הפער או שיתייאשו.

   

  עבדתי איתו בזמנו, אחרי ש-FF נעשתה כבדה מדי. אבל עם המנוע החדש של 57, יש איזון חדש ב'כוח'…

 7. ציטוט של QttP

  Pale Moon

  Pale Moon זאת בדיחה מהלכת. הוא נראה כמו נטסקייפ 3 על Windows 3.11 משנות התשעים.

   

 8. אדם נורמלי מהיישוב הוא לא הקהל שPale Moon פונה אליו, מן הסתם. יש אנשים שאוהבים שהמחשב שלהם נראה כמו Win 3.11 משנות ה90. יש גם כאלה שבטוחים שגוגל ומוזילה מרגלות אחריהם ובכלל כדאי לכולנו ללבוש כובעים מאלומיניום כדי שהחייזרים לא יקראו את המחשבות שלנו. לאנשים כאלה מתאים דפדפן שמפותח ע"י 3 האקרים במרתף ש"מתמרדים נגד המערכת".

 9. ציטוט של [email protected]

  אפשר בבקשה את הקישור למדיניות הפרסומות של גוגל?

  אלה הסטנדרטים:

  https://www.betterads.org/standards

   

  וזאת ההודעה של גוגל שבה הם מודיעים שאלה הסטנדרטים, ואיך הם יבדקו / יטופלו:

  https://developers.google.com/web/updates/2017/12/better-ads

   

  ציטוט

  In June, we announced Chrome's plans to support the Better Ads Standards in early 2018. Violations of the Standards are reported to sites via the Ad Experience Report, and site owners can submit their site for re-review once the violations have been fixed. Starting on February 15, in line with the Coalition's guidelines, Chrome will remove all ads from sites that have a "failing" status in the Ad Experience Report for more than 30 days. All of this information can be found in the Ad Experience Report Help Center, and our product forums are available to help address any questions or feedback.

   

 10. ציטוט של Milford Cubicle

  אלה הסטנדרטים:

  https://www.betterads.org/standards

   

  וזאת ההודעה של גוגל שבה הם מודיעים שאלה הסטנדרטים, ואיך הם יבדקו / יטופלו:

  https://developers.google.com/web/updates/2017/12/better-ads

   

   

   

  תודה רבה!
  יש איזה אתר שיכול לסרוק את האתר שלי ולדווח לי על פרסומות / בעיות שלא עומדות בתקן החדש כדי שאוכל לבצע התאמה מראש?

  שוב תודה,

  רם

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close