הגדולים מכולם, יקרים ביותר: כרטיסי microSD בנפח חצי טרה-בייט בחנויות

חברת PNY מצטרפת אל הטרנד עם כרטיס זעיר בנפח אדיר – ואנחנו מקווים לראות את המבחר תופח בהקדם

בתערוכת Computex האחרונה בחודש יוני הזדמן לנו מפגש עם כמה וכמה יצרניות של כרטיסי זכרון זערוריים שהתכוננו לשלב הבא בהתפתחות – לדחוס לא פחות מ-512GB בתוך תצורת ה-microSD המותאמת לסמארטפונים, טאבלטים ושאר מכשירים אלקטרוניים קומפקטיים (כולל פופולריות מתפתחת גם במחשבים ניידים), בדרך ליכולת לקבל נפח כולל דמיוני משהו של טרה-בייט שלם בכיס המכנס שלכם עם ההתפתחות המתרחשת גם בגזרת נפחי הזכרונות הפנימיים עבור מוצרים אלו.

קבלו עדכונים לפני כולם בטלגרםקבלו מאיתנו עדכונים לפני כולם - בטלגרםהצטרפו כבר עכשיו לערוץ הטלגרם של הזון


אחת מאותן שחקניות שהתגאו בזינוק מעבר לרף של 400GB הייתה PNY, וכעת נראה שהיא הראשונה שיכולה להתגאות בזמינות מעשית רחבה של המוצר שלה, דרך האמריקאית – אם כי במחיר שעדיין קשה מאוד לקחת אותו ברצינות.

הכרטיסים של הדור החדש כבר פה, אבל המחירים בשמיים

כרטיסים מסדרת ה-Elite של החברה האמריקאית בנפח 512GB, עם בסיסיים יחסית שכוללים מהירויות העברה רציפות של עד 90 מגה-בייט בשנייה וללא תאימות לתקן ה-A1 App Performance, נמכר כעת באמאזון האמריקאית לכל דורש בעבור 350 דולר (!) – או 417 דולר ליתר דיוק, כאשר כוללים גם את המע"מ והמשלוח לארץ. מיותר לציין כי במחיר שכזה בלתי אפשרי להמליץ על רכישת הכרטיס, שכן כרטיסי microSD של חברת סאנדיסק עם עדיפים בנפח 400GB מוצעים כיום בפחות מחצי המחיר, בעוד שכרטיסים בנפח של 256GB ניתנים להשגה ברבע או בחמישית (!!) מן המחיר המדובר.

ביצועי הכרטיס המתקדם של PNY אינם מרשימים במיוחד, אפילו במונחי תחום ה-, כך שרלוונטיות הרכישה ללא ירידה במחיר היא למשתמשים בנישה צרה וספציפית במיוחד

יצרניות נוספות כדוגמת Team Group ו-Lexar הבטיחו להביא אל החנויות נפחים של 512GB בעתיד הקרוב, כאשר זו האחרונה אף התפארה בתמיכה בתקן ה-A2 App Performance העדכני ביותר שמבטיח ביצועים אקראיים ראויים בעבודה עם קבצים קטנים הן בקריאה והן בכתיבה – מה שיוכל להצדיק מחירים גבוהים לכל ג'יגה-בייט קצת יותר טוב מהמוצר מבית PNY. נזדקק להמתין עוד קצת עד שזה יקרה, ובמקביל נקווה לראות גם את מובילת השוק סאנדיסק, שבינתיים מעדיפה להסתפק בנפח מירבי של 400GB "בלבד", מכריזה על תוכניותיה עבור המדרגה המקסימלית העדכנית.

אנחנו מחכים בקוצר רוח לבואם של דגמים נוספים – עם יכולות עדיפות ואולי גם מחירים מעט יותר הגיוניים ביחס למצב השוק

ראוי לציין כי חברה בשם Integral Memory הייתה הראשונה באמת להציע כרטיס microSDXC בנפח שיא של 512GB, כבר בחודש מאי של השנה הנוכחית – אם כי דגמים אלו סבלו מזמינות נמוכה יחסית וממחירים שגבוהים אף יותר מזה של PNY, כיאה למוצר שהיה אחד ויחיד בקטגוריה שלו ללא תחרות. כעת עם התווספות סוס נוסף בעל שם מוכר יותר למירוץ ניתן לקוות כי נתחיל לראות התעניינות גדולה יותר מצד הצרכנים ושינויים חיוביים בתמחורים.

חובה להזכיר את הדגם שהחל את המגמה כבר לפני כמה חודשים – במחיר בסיס של כ-400 דולר ליחידה