החדשנות משתלמת? גרסת היוקרה של ה-Galaxy Note 9 נחשקת יותר מגרסת הבסיס

גם תג מחיר שמתקרב ל-5,000 שקלים חדשים לא מרתיע את חובבי הסמארטפונים, שכנראה מתלהבים מאוד מהיכולת לאחסן חצי טרה-בייט של מידע במכשיר החכם המלווה אותם לכל מקום

במשך שנים אנו רואים את סמסונג אחראית על ייצור זכרונות ואמצעי האחסון המתקדמים ביותר בעולם כולו – אך למרות זאת מעדיפה להעניק ליצרניות מכשירים חכמים אחרות ליהנות מהפירות לפניה, ומסתפקת בעצמה בעיקר בפאנלים ובשבבים המתקדמים (שגם אותם פיתחה וייצרה בעצמה, כמובן).

הפעם, ה-Galaxy Note 9 היווה שינוי מרענן לאסטרטגיה – כשהוצג גם עם שילוב מרשים ביותר של זכרון UFS 2.1 מובנה בנפח 512GB וזכרון דינאמי LPDDR4X של 8GB. כזה שראינו רק בדגם אחד או שניים אקזוטיים ונדירים יחסית לפני כן.

שילוב נפח אחסון פנימי חסר תקדים עשוי לאפשר לדגם החדש להחזיר את סמסונג למסלול שובר השיאים שלה, כך נראה

השילוב הטכנולוגי הנוצץ הזה יעלה הרבה מאוד כסף למעוניינים, 1,250 דולר ללא מסים בצפון אמריקה, 1,250 יורו כולל מע"מ באירופה וגם 5,000 שקלים חדשים אצל היבואנית הרשמית כאן בארץ הקודש – אך למרות זאת אנו נתקלים בדיווח מעניין ומפתיע על כל שגרסת על זו זוכה להתעניינות גדולה יותר מזו של הגרסה המוזלת, שכוללת אף היא נפחי זכרונות לגמרי לא רעים של 128GB לאחסון קבצים ו-6GB להפעלת המערכת והיישומים השונים בה

הנתונים מגיעים אלינו ממפעילת הסלולר הגדולה ביותר בדרום קוריאה, SK Telecom, בהתבסס על הרכישות המוקדמות שבוצעו דרכה, ומגלה גם כי הגוון הכחול שמגיע יחד עם עט S-Pen צהוב (שכיכבו יחד בפרסומות הרשמיות) הם הבחירה המועדפת באופן ניכר, לעומת גווני השחור, הנחושת והסגול שזמינים אף הם.

השוק המקומי של סמסונג ממש אוהב את הגרסה הכחולה-צהובה והמשובחת של ה-Note 9 – ומה לגבי כל שאר העולם?

לא בטוח שבכל שאר מדינות העולם נראה מצב זהה בו הגרסה המשוכללת מנצחת את הבסיסית, אך מספיק כנראה שהתחרות בין השתיים תהיה צמודה בכדי לדרבן את המשך השינוי אצל סמסונג, ואולי גם אחרות, שיאפשר לנו לראות מוצרים נדיבים ומשוכללים יותר גם בעתיד.