כאב ראש למיקרוסופט: הגנת הקבצים בחנות היישומים של חלונות 10 נפרצה • HWzone
מחשביםמערכות הפעלהכתבות נבחרות

כאב ראש למיקרוסופט: הגנת הקבצים בחנות היישומים של חלונות 10 נפרצה

מנגנון ה-UWP של חנות היישומים המובנית במערכת החלונות העדכנית היה אמור להיות בלתי ניתן לפריצה – אל הפיראטים הוכיחו אחרת, שוב

זה לקח כשנתיים וחצי, אך בסופו של דבר זה קרה – חנות האפליקציות המקוונת של בחלונות 10, המבוססת על שונה מכל אלו של מערכות ההפעלה מהעבר ללא קבצי הפעלה מסוג EXE או DLL, נפרצה באופן רשמי.

קבוצת הפיראטיות CODEX הפיצה גירסה פרוצה של משחק הניהול Zoo Tycoon: Ultimate Animal Collection שהושקה בלעדית לפלטפורמת ה-UWP, שאותה ניתן להתקין ולהפעיל על כל מערכת מחשב מבוססת 10 (עם עדכון 1607 ומעלה) – מבלי לשלם. המשחק הצנוע הכיל לא פחות מחמש שכבות שנועדו להקשות את פיצוחו בפלטפורמה שעד כה נחשבה לבלתי אפשרית לשימוש פיראטי.

הפריצה של Zoo Tycoo הייתה תחילת הדרך והוכחה ראשונה מסוגה שלא קיבלנו מאז השקתה של 10

אחרי הכותר הראשון, הגיעה גם פריצה של משחק האסטרטגיה הטרי Age of Empires: Definitive Edition, על ידי אותה הקבוצה ובתוך פחות מיומיים לאחר ההשקה הרשמית החוקית – בתור מעין הוכחה והמחשה לכך שגם מערכת זו כבר לא תוכל להגן על תכניה לאורך זמן, בדומה למה שקרה בעבר עם גירסאותיה השונות של טכנולוגיית ה- המוכרת.

כעת גם Age of Empires המחודש נפרץ, וסביר להניח כי הוא ממש לא יהיה האחרון מפלטפורמת ה-UWP שיזכה לכבוד המפוקפק הזה

יש עוד שלל כותרי UWP בלעדיים ולא בלעדיים שטרם נפרצו בשלב זה, כנראה משום שכל אחד מבוסס על תמהיל שונה בין מספר שכבות הגנת קבצים שונות ועל כן מצריך תשומת לב אינטנסיבית אישית מאותם "מומחים", אך לאחר שקיבלנו את ההוכחה לכך שזה אכן אפשרי לפרוץ את המערכת, נראה כי כל התפתחות נוספת היא כבר רק עניין של זמן – ולנסיון של לשכנע מפתחות ומפיצות להשיק את כותריהן אך ורק דרך חנות היישומים האישית שלה בשל היותה 'חסינה' יהיה הרבה יותר קשה להתרומם מעתה והלאה.

חנות האפליקציות בחלונות 10 אינה מוגנת כפי שמיקרוסופט קיוותה והצהירה – אך עדיין כוללת כמה עשרות כותרים בלעדיים ונטולי באופן מלא

כעת נותר להמתין להתפתחויות בגזרת Denuvo וחברת האם החדשה שלה – בכדי להבין האם יש טכנולוגיה כלשהי בשוק שתוכל להתפאר בהיותה עמידה בפני , או שלא ממש.

פריצתה של פלטפורמת ה-UWP תשכנע יותר יוצרים ומפיצים להציע את תכניהם גם בחנות של 10 וגם בפלטפורמות אחרות שאינם מחייבות את השימוש במערכת ההפעלה הספציפית הזו? נחזיק אצבעות

תגיות

3 תגובות

כתיבת תגובה

Back to top button
Close
Close