ביקורת רמקולים 2.1 - קריאטיב מול מיקרולאב ראש בראש • HWzone
מחשביםביקורות

ביקורת רמקולים 2.1 – קריאטיב מול מיקרולאב ראש בראש

אחת מקטגוריות הרמקולים הנפוצות ביותר בשוק הסטריאו למחשב האישי היא מערכות 2.1 ברמת המחיר של 400-500 שקלים. לא מדובר על מערכות יקרות במיוחד, אך מדובר על מערכות אשר מספקות את הרוב המוחלט של האוכלוסיה באיכות הצליל שלהן. עד לפני זמן מה, היו ה-ATP3 המובילים בשוק זה, והיו ההמלצה האוטומטית לכל המבקש לרכוש סט בקטגוריה זו. לצערנו, דגם זה יצא מייצור והוחלף על ידי דגם אחר, אך הוא מעולם לא זכה לאותה פופולאריות כמו של אחיו הבוגר. גם מערכות 2.1 של חברות אחרות שהיו בשוק עד היעלמותם של ה-ATP3 לא הצליחו לתפוס את מקומם מסיבה כלשהי, ותמיד נראה היה שאין שום דגם אשר ניתן להכריז עליו כמוביל האבסולוטי בקטגוריה. ביקורת זו תתייחד אל מול שאר ביקורות הרמקולים שעשינו בעבר בכך שהפעם יכללו בה שתי מערכות 2.1 מיצרנים שונים, ואנו מקווים כי לפחות אחת מהן תצליח להתעלות על פני ההיצע בשוק.
 
שתי המערכות אשר יסקרו הפעם הן ה-Inspire S2 מבית , וה-X-13 מבית Microlab. למרות התמחור הדומה, לא יכולנו לבקש שתי מערכות שונות יותר, משתי יצרניות שונות עוד יותר. מוכרת בשוק הסטריאו למחשב כבר שנים רבות, הן מתחום כרטיסי הקול (בו היא ללא ספק השחקנית הבולטת ביותר, ועד לא מזמן גם הבלעדית) והן מתחום הרמקולים עם סדרת ה-Inspire שלה שנמצאת איתנו כבר שנים רבות, ואף עם סדרת ה-I-Trique שמוכרת לבעלי הכיס המעט עמוק יותר. Microlab הינה שחקנית חדשה בשוק זה, ונכנסה לתודעת השוק על ידי מערכות זולות שנראות מרשימות ויזואלית ביחס למחירן, ועל ידי מערכות ה-2.0 היקרות יותר שלה דוגמת SOLO 6/7, אשר זוכות לשבחים ברחבי הרשת. נראה כי לא משנה באיזה סט של Microlab בוחרים, הוא תמיד יבלוט בעיצוב ובגודל ביחס למתחרים.
 
שני ראש בראש
 
עקב צורת הביקורת, אשר תכיל סקירה של שתי מערכות נפרדות, אופן הבדיקה יהיה מעט שונה מבעבר, וזאת בכדי לשמור על הביקורת אובייקטיבית ככל הניתן. ראשית נבחן כל סט בנפרד בפני עצמו בכדי לעמוד היטב על היתרונות והחסרונות של כל סט, ובכדי להתרגל לשימוש ולצליל של כל מערכת. זאת כיוון שבסטריאו אופי הסאונד של מערכת כלשהי יכול להטעות מאוד בהתחלה, ורק לאחר בדיקה מעט ארוכה יותר ניתן לעמוד היטב על טיב הצליל. לאחר מכן נבצע השוואה ישירה של שתי המערכות, הן בנושא העיקרי שהוא הצליל שלהן, והן בנקודות משניות כמו נוחות השימוש, בעיות למיניהן אם ישנן, ועוד.
 
מתודולוגיית בדיקה
 
את הבדיקה האינטנסיבית יותר של איכות הקול לשתי המערכות, נבצע לאחר שאפשרנו לרמקולים לעבוד כמה עשרות שעות, זאת בכדי להיות בטוחים שהם "נפתחו", ושהאוזן שלנו התרגלה לצליל בטרם נקבע מה דעתנו עליהם. כרטיס הקול שישמש אותנו הוא ה- Xonar D2, אשר ללא ספק לא מגביל את ביצועי המערכות. כיוון שמדובר במערכות 2.1 בלבד, הבדיקה ברובה תתמקד בקטעי ממגוון סגנונות. כל הקבצים בשימוש הם בפורמט FLAC, בכדי לתת את המקור הטוב ביותר לכל אחת מהמערכות. כמו כן, נבדוק את שתי המערכות גם במשחקי מחשב, ובסרטים בכדי שנוכל לתת ביקורת מקיפה כמה שיותר על יכולותן.
 
אז מי מבין שתי מערכות אילו, אשר שונות כל כך, תצא עם ידה על העליונה, והאם מי מהן תצליח לכבוש את השוק ברמת המחיר שלהן?
 


1 2 3 4 5 6 7 8העמוד הבא
תגיות
Back to top button
Close
Close