אוברקלוקינג לשבבי Hynix D5

לפני קצת יותר משנה, השווינו בין מספר זכרונות 500MHz  של יצרנים שונים ומכובדים, זו היתה התקופה בה הזכרונות במהירות זו רק נכנסו לשוק, הם היו יקרים מאוד ולא נפוצים בארץ (ואף הוזמנו מחו"ל בחלק מן המקרים). לצערנו המצב היום לא השתנה הרבה מבחינת זכרונות ה-DDR. רוב הזכרונות שיש בשוק הם PC3200 (כלומר 400MHz), כאשר בחצי השנה האחרונה נכנסו לשוק גם זכרונות DDR-II למערכות החדשות של אינטל. זכרונות ה-Extreme האקסלוסיביים יותר עדיין לא זמינים באותה מידה. אך דבר אחד כן השתנה, וזה המחיר. מחירי הזכרונות בחודשים האחרונים ממש נפלו לרצפה, גם של אלו המהירים והיוקרתיים יותר.
תהיה זו לשון המעטה לומר ששוק זכרונות ה-High End הוא תחרותי, כאשר במהלך השנים האחרונות ראינו חברות שעלו וכאלו שנפלו, ורק מספר חברות בודדות הצליחו לשרוד ולעמוד מעל השאר. בביקורות זו נבחן זכרונות של חברת OCZ ושל חברת Kingmax, אשר מבוססים על שבבי D5 של Hynix. שבבים אלו, בדומה לשבבי ה-TCCD המוכרים של סמסונג, כבר הרוויחו לעצמם שם של אוברקלוקרים מוצלחים ומחיריהם אינם בשמיים.

Kingmax היא חברה קצת אלמונית בעולם יחסית ליצרניות הגדולות בתחום, ובייחוד בארצנו, בה היא לא זכתה לייצוג נכבד בתקופה האחרונה. אם זאת, לא מדובר כאן בחברה ג\'נרית קטנה ולא מוכרת, אלא בחברה טאייוואנית שהוקמה כבר בשנת 1989, ומגלגלת סכומים של מעל 200 מיליון דולר בשנה. אין לבלבל את החברה עם Kingston המוכרת עד מאוד, שכן אין קשר בין השתיים.
ל-Kingmax יש מספר סדרות מוצרים בתחום ה-DDR, ביניהן ה-TingBGA המוכרים שלהם, ה-SuperRam (סידרת ה-Value הבסיסית שלהם), וסידרת ה-Hardcore, המיועדת לאוברקלוקרים על מנת להשיג את הביצועים האולטימטיביים, ואותה יהיה לנו הכבוד לבדוק בביקורת זו.

חברת OCZ לעומתה, נכנסה לשוק רק באוגוסט 2000, אך צברה תאוצה אדירה בשנים האחרונות, והפכה לאחת מחביבות קהל האוברקלוקרים. היא מציעה מגוון גדול של מוצרי זיכרון, החל מסדרות Value פשוטות, ועד מספר רב של סדרות "ביצועיסטיות" (Titanium, Gold, Platinum). מלבד זאת, לאחרונה OCZ מציעה גם ספקי כח שנחשבים בין האיכותיים ביותר בשוק, ומגוון של גופי קירור. מוצריה של OCZ בדרך כלל מתומחרים ברמה קצת יותר גבוהה, ואין ספק שהלקוח הסופי משלם גם על השם, ולא רק על הביצועים הנהדרים. לצורך ביקורת זו קיבלנו מ-OCZ את דגם ה-PC3700 Gold Rev.3, אותו נשווה ל-Kingmax בהמשך.