בושה! - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בושה!

ofir123

Recommended Posts

חמוד שלי, לא היה קשר לדרג המדיני, לפחות לא על פני השטח / מה שידוע לציבור. זו הייתה (שגיעה?) החלטה בדרג צבאי אשר עליה המפקד הבכיר בשטח (=רא"ל שאול מופז) לקח את מלא האחריות. במבט לאחור הם הוא צדק? ספק שלא אך אז לא נראו כך פני הדברים.

נ.ב. גם מאותה כתבה - אותו מקרה, שנת 96 - 6 הרוגים לכוחות המחלצים של צה"ל.

אגב דעתי היא שזו הייתה שגיעה אם כי גם אני, מטבע הדברים, לגמרי משוחד כיום ומתקשה לחשוב על כך בצלילות בפרספקטיבה של זמן האירוע, כנראה ש (במיוחד לישראלי) זה (קרוב לוודאי) בילתי אפשרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרג המדיני היה חייב להיות מעורב בזה כי אף גורם צבאי לא ייקח על עצמו את האחריות למוות של פצוע / פגיעה באינטרסים מדיניים

זאת החלטה שהייתה חייבת להתקבל בדרג המדיני, והיא אכן התקבלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרג המדיני היה חייב להיות מעורב בזה כי אף גורם צבאי לא ייקח על עצמו את האחריות למוות של פצוע / פגיעה באינטרסים מדיניים

זאת החלטה שהייתה חייבת להתקבל בדרג המדיני, והיא אכן התקבלה.

אל תתקן אותי! תקרא עיתון. במוסף השבת, כמדומני, המרטכ"ל היוצא רא"ל שאול מופז לקח על עצמו את מלא האחריות לאירוע כמפקד הבכיר בשטח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חמוד שלי, לא היה קשר לדרג המדיני, לפחות לא על פני השטח / מה שידוע לציבור. זו הייתה (שגיעה?) החלטה בדרג צבאי אשר עליה המפקד הבכיר בשטח (=רא"ל שאול מופז) לקח את מלא האחריות. במבט לאחור הם הוא צדק? ספק שלא אך אז לא נראו כך פני הדברים.

אגב דעתי היא שזו הייתה שגיעה אם כי גם אני, מטבע הדברים, לגמרי משוחד כיום ומתקשה לחשוב על כך בצלילות בפרספקטיבה של זמן האירוע, כנראה ש (במיוחד לישראלי) זה (קרוב לוודאי) בילתי אפשרי.

סלח לי אתה עדיין חולם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משאירים פצועים היה למשך עשרות שנים המוטו שעל פיו פעל צה"ל. (והערבים שידעו את זה ניצלו את המצב, כי הרי להחזיר חייל ישראלי אחד שווה אלף חיילים ערבים) וחבל שהיה המקרה הזה שהוכיח שהפיל את המוטו הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלח לי אתה עדיין חולם?

אגב דעתי היא שזו הייתה שגיעה

הבנת הנקרא..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משאירים פצועים היה למשך עשרות שנים המוטו שעל פיו פעל צה"ל. (והערבים שידעו את זה ניצלו את המצב, כי הרי להחזיר חייל ישראלי אחד שווה אלף חיילים ערבים) וחבל שהיה המקרה הזה שהוכיח שהפיל את המוטו הזה.

נכון, זה מאוד מצער, זו מכה אדירה לצה"ל ולאמון החיילים (המרכיבים אותו) בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי שהוא לקח את האחריות, זה לא אומר שהדרג המדיני לא היה מעורב.

אולי ואולי לא, אנחנו לא יודעים את זה. מה שכן יש הרבה מאוד סמכויות שהם בידי המפקדים בשטח וללא קשר לדרג המדיני. אני דיי בטוח שלרמטכ"ל במקרה זה הייתה סמכות מלאה, היו לכך הרבה שיקולים בהם זמן תגובה (שהיה שיקול קטן מאוד אך בוא הם דבקים) ושיקולים אסטרטגיים רחבים בהרבה. ייתכן שהיה גורם מדיני שאסר עליהם להכנס אם כי מסופקני.

בכל אופן אני בטוח שהלק נלמד ומקרה זה לעולם עוד לא ישנה (כמסתבר מהכתבה - מקרה שני!).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי ואולי לא, אנחנו לא יודעים את זה. מה שכן יש הרבה מאוד סמכויות שהם בידי המפקדים בשטח וללא קשר לדרג המדיני.

אני חושש שאפשר לוותר על "אולי" במקרה כזה.

ה"דרג המדיני" הכתיב מדניות מסוימת,שאנשי צבע ניסו שלא לסטות ממנה. אם מי שהחזיק בכיסא של ראש ממשלה (אבל לא תיפקד ככזה) לא אסר במפורש חילוץ - זה לא אומר שהוא לא אחראי לאי חילוץ .

בכל אופן אני בטוח שהלק נלמד ומקרה זה לעולם עוד לא ישנה (כמסתבר מהכתבה - מקרה שני!).

אמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...