שאלה על זכרונות (KINGSTONE VS CORSAIR) + מפרט המחכה לאישורכם :) - עמוד 3 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה על זכרונות (KINGSTONE VS CORSAIR) + מפרט המחכה לאישורכם :)

Venom_IL

Recommended Posts

בוא ננסח את זה ככה:

הלוחות של אביט ואפוקס (ברובם) הם הטובים בשוק, אבל כלל היעד הממוצע לא קונה אותם כי אין לו צורך באפשרויות שהם מציעים.

ועובדה שכן לקהל היעד (האוברקלוקרים במיוחד) הלוחות האלה כן מוכרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בקשר לזכרון, אם לא כתוב במפרט של הלוח שהוא תומך ב PC3000 (מצויין רק עד PC2700) זה אומר שאי אפשר לשים שם PC3000 או שאפשר כי זה באותו מבנה או משהו כזה?

אגב, שמתי לב שסתרתי את עצמי בהודעה המקורית כי כתבתי שאין לי בעיה לקנות 3000 ואח"כ כתבתי שזה עולה הרבה יותר ואין לי כסף.. חחח טוב אז אני אבהיר את כוונתי - אם אפשר לשים את זה על הלוח אם שלי וזה טוב ויש הבדל בביצועים אני אקנה את ה 3000. ואם אי אפשר אז תוכלו אולי לתת קישור ללוח שאפשר לשים עליו 3000 סתם מתוך עניין איך נראים ה SPECS שלו, לא נראה לי שאני אחליף עכשיו לוח

ובקשר להמהרת ה FSB אני מבין שהרבה יותר זול להמהיר 1.6/1.8 (אתה בטוח שלא צריך שום / איוורור נוסף? זה נשמע מוזר)

אבל כפי שאמרתי, זה מחשב לטווח ארוך ואני רוצה אחריות מלאה

ת'שמע, הלוחות אינם תומכים עדיין בזכרונות PC3000, ו-PC3200, אך הם עדיין מסוגלים להריץ אותם.

זה פשוט יותר מהיר, אך הוא מסוגל לרוץ גם יותר לאט.

אלה שטובים להמהרה כרגע, כי אין תמיכה רשמית של הלוחות (עד שיצא KT400).

בו נגיד ככה, המעבד שלי, שהוא P4 1.6A הגיע ל-2.5 ג"ה עם ההיטסינק המקורי, כשהמחשב פתוח על השולחן (יענו בלי מארז ובלי עוד מאווררים). הטמפ' שלו הייתה דיי גבוהה (בסביבות ה-50) בגלל שהעליתי את המתח דיי הרבה.

הלוח הוא 4BDA.

המחשב הזה מיועד לקולנוע הבייתי שלי, בחרתי ב-Northwood בגלל ההצלחה הכבירה שלו, והיכולות הטובות גם בלי מאווררי טורנדו. אני לא יכול לראות סרט עם רעש של מאווררים ברקע. :)

קניתי גם כמה מאווררים מאוד שקטים של Papst למתי שאני אבנה את המארז, כשההכי רועש הוא 26dBA, שזה ממש כמו לחישה.

אבל ככל שהסדרות יצור יותר מתפתחות ויש סטפינג שונה, ככה הם בדר"כ גם יותר עמידים באוברקלוק.

אתה יכול לעשות מחקר כמו אנטיוירוס על סדרות מוצלחות או פשוט לשאול אותו איזה תאריך ייצוא הכי כדאי.

אבל לדעתי כיום, מעבד 1.8A, שאתה מעלה לו את ה-FSB ל-133, הוא הכי משתלם/יציב.

דבר כמעט בטוח, ואולי יצריך עליית מתח ל-1.6v, יש כאלה שגם מגיעים ליותר עם 1.5v, אבל זה לא מדוייק.

בו נגיד והוא יהיה חמים מדי לטעמך, אתה תמיד יכול לקנות AX478 עם מאורר 80מ"מ שקט.

אל תצפה להמהרה מוצלחת עם הלוח של , או בכלל עם לוחות מבוססי SiS. את זה הם כבר לא יכולים להבטיח לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Bio תיקון קטן..1.6A ישתלם יותר אם הוא ימצא אחד...

בעיקרון- כל מעבדי הנורת'ווד עולים לאותו מקום..אי אפשר לעשות את החשבון ולהגיד שאם הצלחנות להלעות לFSB של 170 עם נורת'ווד 1.6 נהיה חכמים וניקח את ה2.0 נעלה שוב ל170 ונגיע הרבה יותר גבוה..זה לא הולך ככה, 1.6A יגיע יותר רחוק בגלל המכפלה הנמוכה יותר..אבל כמובן שהעניין הוא יחסי-מעבד מול מעבד.

בקשר להיטסינק, אפש רגם לקחת מאוור חזק למקרה הצורך ולשים לו פוטנציומטר..כדי לההנמיך או להעלות את הרעש בעקיפין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים.. תתעוררו.. אתם לא הכי מבינים בעולם.. יש אנשים מקצועיים יותר שמבינים טיפה יותר מכם. אתם נותנים הצעות והמצלות על סמך מה ? קצת חומר שקראתם ואולי טיפה נסיון אישי עם מעבד בסטפינג בודד שהיה לכם בבית ?

יש, עדיין, בעמוד הראשי - בחדשות, לינק http://www.sharkyextreme.com/guides/hwGuides/article.php/10709_1380951__1

"מדרך שלם כיצד לעשות אוברקלוקינג לפנטיום 4".

תקראו קצת, ואולי יהיה לכם טיפה יותר מושג.

וכן, הוא ממליץ על הפנטיום 4 1.6A בגלל המכפלה הנמוכה כמו שהוזכר מקודם.

ולגבי לוח - לוח עם צ'יפסט SIS645 !

למה ? בגלל התמיכה ב 333 והיותו לוח יציב שגם תומך בבאס 533, שאומר שיש לו יחס טוב במהירות של ה PCI/AGP לבאס של המעבד/זכרון - יענו, שאתה מעלה את המהירות של הבאס נגיד מ 133 ל 145 למעשה שינית את הבאס של ה PCI מ 33 ל 36, לעומת יחס של 3:1, מבאס של 100 - שאתה מעלה ל 140, הבאס של ה PCI עולה מ 33 ל 46. כנל לגבי הבאס של ה AGP.

רוב הרכיבים כגון בקר ה IDE וכרטיס המסך פשוט לא יעמדו ב 46/92 מגה"צ וכן המחשב לא יהיה יציב (או לא יפעל כלל מעל מהירות מסויימת).

ובבדיקה שערך באתר, אכן ה SIS645 עם הגיע לביצועים מעולים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלח לי- אבל לדעתי הם לא יודיעם על מה הם מדברים.

ותסביר לי- למה צריך דיווידורים כשיש נעילה לPCI\AGP? בלוחות למעבדי סוקט A זה שימושי בגלל היעדר הנעילה..אבל בלוחות חדשים למעבדי סוקט 478 אני ממש לא רואה סיבה...אגב, בלוח של אביט למשל- הIT7 יש דיווידורים יותר מאשר בכל לוח אחר למיטב זיכרוני.. (יש גם 1\6).

ביצועים מעולים? איפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המממ

מידע מאד מעניין... אבל מה שהכי עניין אותי זה הדבר הבא: " הייתי מעלה את הFSB ל133 ( **זה לא פוגע באחריות** ) "

האם הדבר נכון רק ללוחות ABIT/EPOX? או שזה תלוי בחנות ולא בלוח בכלל? או שניהם?

האם צריך / איוורור נוסף כדי להעלות 1.8A או 1.6A ל 133 FSB (גם אם עושים זאת עם הלוח שבחרתי) ?

ו Ativirus:

דבר ראשון, אם אתה כ"כ בטוח שלכל האתרים ולכל היבואנים ולכל המוכרים יש אינטרס כלכלי כ"כ חזק שהם מוכנים לשקר ללקוח בעיניים בשביל עוד קצת כסף... איך תסביר את הדבר הבא - התלבטתי בפני מוכר בחנות בין שני לוחות, והמוכר הציע מ*יוזמתו* לערוך השוואה בביתו שלו ועל חשבון זמנו הפנוי, עשה זאת וחזר אלי עם התוצאות, שהראו שהלוח ה(הרבה) יותר זול, יותר טוב (ושני הלוחות היו של MSI) - קרי, הוא המליץ לי לקנות לוח *שהוא מרוויח עליו פחות*...

דבר שני - כשאמרת שעבדת עם הלוח שאני מתכוון לקנות, התכוונת לכך שעבדת איתו בחו"ל? כי הוא לא למכירה עדיין בארץ לפי מיטב ידעתי

Ido-

הממ

משתמש חדש

עברית טובה

שימוש מוגזם במילה "טיפה"

...

או שאתה מי שאני חושב שאתה, או שאתה ממש ממש דומה לו ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלח לי אבל כל האתרים האלה שמומחים בתוכנה סיגנון שארקי, טוב בו נגיד על הפנים..

תסתכל במה שאנשים אמיתיים מצליחים להוציא בפורומים, במאגרי נתונים, כמו שאני עשיתי בזמנו, ואנטי וירוס עשה עכשיו..

ולמה אני צריך דיווידרים כשאני יכול לנעול את המכפלה?

אצלי אני יכול לנעול את ה-PCI וה-AGP והם לא מומהרים, ולכן נשארים יציבים.

AV אומר שאין את זה בלוחות של SiS.. כנראה שהוא יודע אחרי המחקר שלו.. הוא הרי גם מרכיב מחשב עכשיו.

מעבד 1.6 ב-133 רץ ב-2.1 ג"ה.

מעבד 1.8 ב-133 רץ ב-2.4 ג"ה.

זו הסיבה היחידה שאני ממליץ עליו, זה לא שבאמת יש לי סיכוי יותר גבוה להגיע ל-2.4, גם 1.6 יכול להגיע ל-2.4 אם תעלה את ה-FSB ל-150, אבל אז אתה גם צריך טוב. בעוד של-1.8 כל PC2100 ג'נריק יכול לעמוד במשימה.

המהרה מסוג זה לא מצריכה היטסינק שונה.

אבל תמיד מומלץ לשמור על המעבד כמה שיותר קר.

לכן ה- AX478 עם מאורר שקט מאוד מומלץ.

ברור שהמהרה מפרה את האחריות שלך, אבל המוכר בחנות לא יודע שהמהרת!! אין לו דרך לדעת.

אין שום סימן על המעבד.

ובדוגרי, אין סיבה שיקרה שום דבר למעבד, אבל תמיד יש סיכון ששאר החומרה תיפגע, בגלל הסיכון, זה כיף! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מלא הבנתי את השאלה..אם אתה מעלה את הFSB האחריות אל תאבוד, כיוןש אי אפשר לדעת שניסית להעלותו...רוב מעבדי הנורת'ווד כיום יעלו ללא בעייה לFSB של 133, שאפילו ללא העלאת מתח.

הקירור שמגיע עם המעבד יספיק לכזה דבר.

בין איזה לוחות התלבטת? אני אמרתי לשקר? חוסר ידע יהיה ההגדרה הנכונה... ::)

אגב, טעות שלי..בחנתי את הMSI 645.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד 1.6 ב-133 רץ ב-2.1 ג"ה.

מעבד 1.8 ב-133 רץ ב-2.4 ג"ה.

זו הסיבה היחידה שאני ממליץ עליו, זה לא שבאמת יש לי סיכוי יותר גבוה להגיע ל-2.4, גם 1.6 יכול להגיע ל-2.4 אם תעלה את ה-FSB ל-150, אבל אז אתה גם צריך טוב. בעוד של-1.8 כל PC2100 ג'נריק יכול לעמוד במשימה.

אולי אתה צודק..אבל לא סתם המציאו את ה4:3 ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בדרך כלל לא מגיב לTHREAD שמתייחס לסימפלטק אבל אני אבחר להגיב.

הצריבה של כרטיס מסך SUMA היא לא לBIOS אלא שינוי בBIOS של הלוח אם (אם הוא תומך בזה).

לגבי האחריות, אין לנו כלים לדעת אם כן או לא עשו לכרטיס OC ולכן האחריות קיימת, אלא אם נקבל הוראה אחרת מהיצרן.

לגבי נושא הOC וקירור: אנחנו לא קבענו את הדברים זה מבחנים שנעשו ב DIGIT LIFE ואם הם עשו את הדברים והכל היה יציב.

מי אנחנו שנגיד אחרת.

לגבי תום שנת האחריות- שנה נגמרה אין באפשרותינו להחליף כרטיס או חלק, כל רכיב בתחום המחשבים מוחלף על ידי היצרן ואין לנו אפשרות להחליף רכיב שנגמרה לו האחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הבהרת העניין חברה

בקשר לשני הלוחות ביניהם התלבטתי - זה היה MSI 645 MAX 2 מול עוד איזה לוח של MSI מבוסס אינטל ושתומך ב 266 לא זוכר איזה

ובקשר להמהרת 1.8A זה באמת נראה מעניין מאד... אני אחשוב על זה ברצינות. תודה אנשים !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ממליץ על ה 3000 בשביל OC לא? כי אין לוחות שתומכים בהם רשמית לפי מיטב הבנתי

אתה מתכוון לשינוי היחס כך שהזכרון ירוץ יותר מהר, ולכן צריך זכרון שתומך בכזו מהירות ?

ובלי קשר, כאשר ממהירים את ה FSB מ -100 ל- 133 איך יודעים אם צריך לשנות את המתח של הזכרון ו/או של המעבד?

עריכה -

טוב, אז לאחר קריאת

Sharky extreme's Overclocking basics

ו-

Sharky extreme's Pentium 4 Overclocking

בנוסף לאינספור ביקורות על ה 645 בכלל וה 645 MAX 2 בפרט, ובמיוחד התייחסות של HEXUS לנושא האוברקלוקינג בלוח הנ"ל, אני חושב שיש לי הבנה יותר טובה של המצב, אבל עדיין לא ברורים לי כמה דברים. שתי השאלות למעלה עומדות בעינן, ובנוסף לא מובן לי עניין מהירות הזכרון וה AGP/PCI. אם אני רוצה לקחת 1.6A ולהעלות את ה FSB ל 133 ובכך להריץ את המעבד ב 2.13, אילו מכפלות AGP/PCI צריך לקבוע ומה עם הזכרון (RAS ?CAS?? מה זה והאם אני צריך לשנות את זה?)

ובאשר למתח, הלוח שבחרתי תומך רק עד 1.6V וגם ככה OC שמצריך יותר מזה לא מעניין אותי

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ממליץ על ה 3000 בשביל OC לא? כי אין לוחות שתומכים בהם רשמית לפי מיטב הבנתי

אתה מתכוון לשינוי היחס כך שהזכרון ירוץ יותר מהר, ולכן צריך שתומך בכזו מהירות ?

ובלי קשר, כאשר ממהירים את ה FSB מ -100 ל- 133 איך יודעים אם צריך לשנות את המתח של הזכרון ו/או של המעבד?

אבל עדיין לא ברורים לי כמה דברים. שתי השאלות למעלה עומדות בעינן, ובנוסף לא מובן לי עניין מהירות הזכרון וה AGP/PCI. אם אני רוצה לקחת 1.6A ולהעלות את ה FSB ל 133 ובכך להריץ את המעבד ב 2.13, אילו מכפלות AGP/PCI צריך לקבוע ומה עם הזכרון (RAS ?CAS?? מה זה והאם אני צריך לשנות את זה?)

ו

כן PC3000 בשביל . זהו דיי מומלץ הדגם של מושקין, ויותר זול משום מה מחלק מדגמי ה-PC2700 של היצרנים האחרים.

מה שדי מפתיע אבל למה שנתלונן? :)

אתה יודע אם יש צורך לשנות את המתח של המעבד כאשר המערכת לא יציבה, באורקלוק כל כך קטן כמו שאתה שוקל, אני לא מאמין שיהיה צורך בכך. כמו כן העלאת המתח תקצר את חיי המעבד, אבל הדבר הזה בכל מקרה אמור להחזיק הרבה מאוד זמן, אז אפילו אם תקצר את זה בחצי אני לא מאמין שעדיין תשתמש בו בעוד כל כך הרבה זמן.

שינוי מתח של הזכרונות זה בדר"כ כדי לקחת אותם רחוק יותר, אבל זה לא תמיד מועיל, וגם דיי עלול להזיק להם.

רכיבי ה-PCI מתקשרים על הצ'יפסט בתדר של 33 מ"ה, וה-AGP בתדר של 66 אם אני לא טועה..

כשאתה מעלה את ה-FSB אתה מעלה גם את המהירות שלהם, תלוי במחלקים בלוח שלך בכמה.. יש כמה לוחות חדשים שמאפשרים נעילה של התדרים האלה ובכך מונעים חוסר יציבות, כי בו נגיד ויש לך כרטיס שלא מסוגל לעבוד הרבה מעל התדר של 33 מ"ה, אם תעלה יותר מדי ולא יהיה לך אפשרות לנעול, הוא יכול בעצם להשאיר אותך מאחור.. הוא יכול להיות הגורם שיגביל אותך.

למרות שבהמהרה קטנה כמו שאתה מתכנן זה לא ממש ישנה..

הגדרות CAS, RAS וכל הדברים האלה הם הגדרות התזמונים של הזיכרון..

זה דיי מסובך, אבל ההגדרה הכי טוב היא CAS 2, 2-5-2 1T.. לא הרבה יעמדו בזה במהירות גבוהה.

אבל ת'אמת פעם ראיתי השוואה ורוב הפעמים אם זה בכלל עזר לביצועים, זה ממש היה שינוי לא משמעותי בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...