עבור לתוכן

עיצות וטיפים למבחן הפסיכוטכני

Featured Replies

פורסם

פשוט גאוני.....

או לחלופין ללמוד לעשות כפל במאונך...

;)

פורסם
  • מחבר

GUY KING תודה רבה לך על הפיתרון הגאוני הזה, אני חושב שהבנתי אותו.

לגבי כפל במאונך מה זה אומר? איך מבצעים אותו אן המספרים אינם שלמים?

דבר דומה לגבי חילוק - איך מחלקים לדוגמא את המיספר 383 ל4.8?

תודה רבה לכווווווווולם.

פורסם

תעשו מה שרוב הכיתה הכיתה שלי עשתה: תעשו את הפסיכותכני אחרי הפסיכומטרי! אחרי קורזס של קידום גם נעל תוציא כב"א 55 (ולצערי נתקלתי בהרבה כאלה...).

פשוט תגיד שאתה עייף, וישלכו לך צו חדש אחרי כמה חודשים... בינתיים, לך לקורס פסיכומטרי (לפי דעתי, הכי טוב לעשות פסיכומטרי בבצפר... תבקשו מההנהלה שיארגנו לכם קורס מוזל של קידום... אם יש לכם קבוצה גדולה הם יעשו הנחה משמעותית....) או קנה/ תשאיל ספר הכנה לפסיכומטרי...

פורסם

GUY KING תודה  רבה לך על הפיתרון הגאוני הזה, אני חושב שהבנתי אותו.

You Wellcome  :)

פשוט גאוני.....

או לחלופין ללמוד לעשות כפל במאונך...

;)

תודה :)

כן, אבל בשביל מה להסתבך?  ;)      סתם, roma4k - חשוב שגם תדע לעשות כפל במאונך, שתדע כמה שיותר שיטות לפתרון תרגילים.

בנוגע לדרך שלי, אמרתי שאם המספר של האחוזים קרוב יותר ל-0% אז אני לוקח את המספר הנמוך (ה-17 בתרגיל הקודם למשל), ואני רוצה להיות בטוח שתבין, אבל שכחתי  לתת לך דוגמה בנוגע לזה, אז בבקשה, דוגמה לשאלה:

כמה זה 28.3% מתוך 627?

א. 10% מתוך 627 = 62.7 , 1% מתוך 627 = 6.27, 0.1% מתוך 627= 0.627.

ב. אני מגיע ל-20%, 62.7*2= הפרדה:   60*2= 120 , 2*2=4, 0.7*2=1.4.   1.4+ 4=5.4.    5.4+120= 125.4.

ג. הולך על מספרים כמה שיותר עגולים, אחרי שהלכתי על קפיצות של 10% והגעתי למסקנה ש-20%=125.4, חסרים לי עוד 7%, ולכן אני הולך על קפיצה של 5% עכשיו:   10%=62.7 (נתון בסעיף א'), 62.7 לחלק ל-2 = 5%,   60\2 = 30 , 2.7\2= 1.35.    30+1.35= 31.35.    5%=31.35.    מחבר אותם ל-20% שגילתי מקודם - 125.4+31.35.   מפריד את ה-31.35 לגורמים.    125.4+1.35= 126.75.     126.75+30= 156.75.    156.75= 25% מ-627.

ד. עכשיו אני מחשב כמה זה אחוז אחד, ומכפיל אותו פי 3 (על מנת להגיע ל-25%+3%)- 627 זה 100%, 6.27 זה 1% (העברת הנקודה שני מקומות שמאלה אם אתה רוצה).   עכשיו צריך להכפיל ב-3- הפרדה-

6*3= 18.    0.2*3= 0.6.   0.07*3= 0.21.      חיבור- 0.6+0.21= 0.81.    0.81+18= 18.81.

חיבור - 25% + ה-3% שגילנו עכשיו - 156.75+18.81 = הפרדה-  156.75+ 0.01= 156.76.    156.76+0.8= 157.56.     157.56+18= 175.56.      175.56= 28% מ-627. 

ה. עכשיו מחשבים את ה-0.3%.    אם ידוע ש-6.27%=1%, הרי ש-0.627= 0.1%.   ומכיוון שאני מחשב כאן מספר שקרוב יותר ל-0% (0.3) מאשר ל-1% אני אלך על המספר הקטן ואחשב לפי עשירית האחוז.

0.627*3 (3 עשיריות האחוז) =הפרדה- 0.007*3= 0.021.     0.02*3= 0.06.     0.6*3= 1.8.   

חיבור - 0.021+ 0.06 (שים לב למקומות אחרי הנקודה) = 0.081.    0.081+1.8= 1.881.   

1.881= 0.3% מתוך 627.         חיבור של ה-28% עם ה-0.3%.      175.56+1.881 - הפרדה-  175.56+ 0.001 = 175.561.   175.561+ 0.08= 175.641.    175.641+0.8= 176.441.      176.441+1 = 177.441.

28.3% מתוך 627 זה 177.441 בדיוק.  (קח מחשבון ותבדוק!  ;)).

אם תהיה מיומן תוכל לפתור תרגיל כזה ב-2.5-3 דקות (עם ריכוז מקסימלי כמובן).

אני ממליץ לך להמציא עוד הרבה שאלות כאלו (למשל - כמה זה 35.2% מתוך 941, כמה זה 83.1% מתוך 444 וכו'...) ולנסות לפתור אותם לפי השיטה הזאת, ככל שתפתור יותר תרגילים ככה תהיה מיומן יותר ותפתור אותם הרבה יותר מהר, זה גם מפתח מאוד את החשיבה המתמטית (וגם לא משננים נוסחאות).    אחרי הכל המבחנים הפסיכוטכניים יקבעו את העתיד שלך בצבא- כולל אם תהיה קצין או לא - אז תשקיע ותפתור כמה תרגילים.     בהצלחה!  :xyxthumbs:

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

דיונים חדשים