Alcatel PRO and sharing. - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Alcatel PRO and sharing.

useless

Recommended Posts

אוקיי. לאחר שעקבתי אחר ההוראות בפרטי פרטים, החיבור אכן עבד. אבל מה?

בבייתי ממוקם מחשב נוסף מבוסס (אני עובד על סלאק), שעד עכשיו ניזון משיתוף האינטרנט של המחשב הנוכחי ע"י כבל מוצלב וההגדרות הבאות:

Gateway: 192.168.0.1 - למחשב החלונות הוקצה .0.2

הגדרות ה DNS הרגילות של הספק בו אני עובד, mask 255.255.255.0

אבל למרות שיש פינג בין השניים, השיתוף כבר לא עובד (באופן טבעי ובלתי מפתיע). אילו הגדרות אני צריך לשנות ולמה?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. זה *כן* מפתיע, מבחינת הלינוק שלך (או כל מערכת אחרת) אין הבדל בההעברה לשיתוף. עם הגדרת אז את המודם אז הוא עושה פורוורדינג מ PPP0 ל ETH1 (או 0) אז עכשיו הוא צריך לעשות את זה מ ETH0 ל ETH1

http://www.tldp.org/HOWTO/Net-HOWTO/

אבל עדיף פשוטל קנות האב קטן - הלא זה כל היתרון בפרו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק בהחלט, לפי כל אמות ההגיון זה כן צריך לעבוד. ובאמת לא הבנתי למה.

אבל, נחש מה שכחתי לעשות.

/usr/sbin/iptables -t nat -A POSTROUTING -o ppp0 -j MASQUERADE

פשוט להחליף את ה

ppp0 ;)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד משהו, אם אנחנו כבר בוחשים בנושא.

בעבר (עד לאתמול), נהגתי להשתמש בסקריפט תוצרת בית (ביתי), שמה שהוא עושה באופן תכליתי זה לבדוק כל חמש דקות בעזרת crontab האם יש פינג לשרת של בזקנט, אם הוא לא החזיר פינג לאחר חמש נסיונות, אז הוא חייג שוב עי ppptp-mulix לאינטרנט, וכמובן חוברתי מחדש. אם היה פינג, הוא היה מנתב את ההודעות לפח הזבל הלינוקסאי ב /dev/null וזהו.

השאלה שלי היא כזאת, האם בכלל אפשר לעשות "טריק" כזה גם במודם המשודרג? הרי, אם אתנתק, אני אדרש לכבות ולהדליק את המודם מחדש. אני שואל את זה מאחר שהבנתי שגם הפירמוואר של המודם הוא מבוסס , אז אולי אפשר "לסדר קומבינה" ולאפשר את זה גם משם.

בכל אופן, נקודה למחשבה.

אגב!

כשם שה PPTP פונה למודם ומבקש ממנו לעשות מספר פעולות מסויימות, אני בטוח (או כמעט בטוח) שתהיה אפשרות לבקש ממנו בעדינות ובנימוס לאתחל את עצמו, אז כמובן החיבור יעשה אוטומטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן אתה יכול לכתוב סקריפט פשוט שיכנס למודם בטלנט ויעשה לו restart אבל אין בכך כל צורך. המודם לבד (בהיותו מכשיר חכם) יעשה את זה ויחייג מחדש במידה וינותק :)

ואם כבר בנושא זה עסקינן אז הלוואי והייתי יכול לשים עליו דברים. באמת שרציתי לשים עליו "שרת" fakeidentd חמוד אבל זה (כמובן) בלתי אפשרי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה להגיד לי שהמודם ה"משופר" בודק אם הוא מחובר כל פרק זמן מסויים באופן אוטומאטי?

ואם לא הוא גם מתחבר?

למרות שלא התעללתי במודם שלי ושיניתי את ההגדרות לזה לא ציפיתי...

מעבר לכך, האם המודם הוא גם מספיק חכם כדי לבצע Port Forwarding?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רוצה להגיד לי שהמודם ה"משופר" של אלקטל (כמובן) בודק אם הוא מחובר כל פרק זמן מסויים באופן אוטומאטי?

ואם לא הוא גם מתחבר?

למרות שלא התעללתי במודם שלי ושיניתי את ההגדרות לזה לא ציפיתי...

ממש קיבלנו עיסקת חבילה.

מעבר לכך, האם המודם הוא גם מספיק חכם כדי לבצע Port Forwarding?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש יצור חכם המודם הזה. יפה יפה.

אז כנראה שאני אעביר את הרשת שלי לעבוד עם ראוטר...מממ...נשמע מצויין. :smoke: :smoke:

מה מי מו החליף את ה-ppp0 ובמה? על מה אתם מדברים.

השאלה היחידה היא האם המודם reconnect בעצמו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי port forwatding הפקודה (מטלנט למודם) היא משהו כזה (לדוגמא אצלי כשאני מריץ "שרת" fakeidentd באייפי שלי):

nat create protocol=tcp inside_addr=192.168.1.254:113 outside_addr=0.0.0.0:113

nat create protocol=udp inside_addr=192.168.1.254:113 outside_addr=0.0.0.0:113

אני חושב שהפקודה דיי מסבירה את עצמה.

לגבי ה eth0 וה ppp0 מדובר בשיטוף שעשה אותו בחור עם שני כ.רשת וכבל מוצלב ביניהם בלינוקס (IP Masqurading ן IPv4 forwarding). הוא היה צריך לשנות את ההעברה מ ppp0 ל eth0 וזה לא קשור כלל למודם.

עריכה: נ.ב. ואחרי הפקודה למודם כמובן nat save , יש על זה הרבה חומר בנט - just it.

ואני רוצה להדגיש בעניין זה שאינני מעודד "פריצה" בשל ההשלחות הלא חוקיות האפשריות, מבחינת זכויות היוצרים על התוכנה של הפרו. מי שרוצה יכולת זו טוב יעשה אם ירכוש alcatel speedtouch pro או כל ראוטר NAT/PAT אחר בשוק, ולא חסרים כאלו.

יום טוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היחידה היא האם המודם reconnect בעצמו?

כאחד שביצע את השידרוג אני יכול להעדי על כך שמודם מתחבר לבד במקרה של ניתוק

וכל מי ששדרג את המודם יכול לבדוק את זה בצורה פשוטה כמו להוציא את כבל הטלפון ולחבר אותו ולראות שהמודם יתחבר בחזרה לבד לרשת.

:bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...