חיים חפר :"המרוקאים לא מפותחים .. יודעים רק מפלטות ...." - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיים חפר :"המרוקאים לא מפותחים .. יודעים רק מפלטות ...."

udicol

Recommended Posts

כותרות שבוע הבא כבר מוכנות . דבריו של חיים חפר קוממו עליו את כל המרוקאים בארץ . מנכ"ל עמותת זמר המזרחי בארץ התרעם קשות על דבריו של חיים חפר , ואפילו התעמת עם שדרן הרדיו בנושא .

אני בן לאם ואבא מרוקאים (אני נולדתי בארץ) , מתורבתים , אנשים ישרים , בעלי תרבות (יותר נכון תרבות מושפעת מהצרפתים לצערי) -צרפתית , מביע זעזוע מעצם הבעת דעה המשליכה רפש בקולקטיב המרוקאי בארץ .

נכון שיש מספר רב של משפחות , קשות יום , עניים , "לא מתורבתים" בעיניו של חיים חפר , אבל ישנם גם משפחות רבות מוצלחות , משפיעות , בני משפחה מצטיינים בצבא ויש עוד אלף ואחד דוגמאות נוספות .

בד"כ אני אוהב להקניט את העדה , לספר על מעליליה , ולהליץ דברים יחסית קשים על העדה , כל זאת במסגרת ביקורת עצמית על עדתי .

כן כשאני אומר עדתי = העדה שלי , המוצא של ההורים שלי , ואני צוחק ואמר "אויי המרוקאים האלה רק צרות הם עושים , רק בעיות הם מביאים , " והכל מסגרת עצמית של ביקורת . אני לא מעז ואומר שום דבר ואפילו אני לא חושב דבר רע על עדות אחרות ,

ולהיפך אני הגעתי למסקנה , שכל יהודי באשר הוא , הוא יהודי יקר , יהודי שחי בישראל והוא יהודי מדהים , שאכפת לו , שיזיז לו .

כולם כולל כולם , רוסים תימנים אתיופים (חיבה מיוחדת אליהם !) ,פולנים , צרפתים , דרא"פ ..... פשוט 10 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למען האמת, המרוקאים הם כמעט כמו העולים מרוסיה.

בשתי הקבוצות ישנו חלק קטן שעושה צרות (troublemakers) שמוציא שם רע לכל האוכלוסיה. הבעיה היא כנראה, שכשמישהו מעדה מסוימת עושה משהו רע, ישר נטפלים אל כל העדה ולא אל המישהו הספציפי.

אני מסכים שרוב ה"מרוקאים" (עדות המזרח) הם אנשים מאוד נחמדים ומתורבתים, אבל כל הערסים והערס-wannabes בני ה13 מוציאים לכולם שם רע.

אותו דבר אצל העדה הרוסית, בגלל שישנם יוצאי ברית המועצות לשעבר (לא בהכרח רוסיה!) שמתנהגים כמו בריונים (בדרך כלל בני 16-20), יוצא שם רע לכל יוצאי ברית המועצות, למרות תרומתם הניכרת למדינה.

מה שחיים חפר עשה זהו מעשה שלא ייעשה, מעניין אם הוא בעצמו יודע משהו חוץ מלהעליב עדות אחרות...

שכחתי להוסיף משהו:

מה הכוונה ב"כל יהודי הוא יקר" ?

אתה אומר שמי שלא יהודי הוא לא יקר? אתה אומר שהיהודים הם מעל כולם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בעד יהודים שחיים בארץ - מקובל

אבל מה עם הנוצרים(כמוני)?

בואו לא נדבר על הערבים כי הם דרגה מתחת לכול האנשים החיים על פני כדור הארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט :

שכחתי להוסיף משהו:

כידוע העם היהודי נרדף אלפי שנים , ע"י עמי הסביבה , כנענים , אשורים , פלישיתים , נוצרים ומוסלמים .

שאומרים כל יהודי יקר , הכוונה היא שאנחנו עם סגור ומסוגר . כמובן נוצרים יקרים כשהם ידידים של היהודים , ראה דוגמה הידיד האמריקאי .

יקר = יקר לנו , לי , למשפחתי , משפחתיך . אני לר מבין איך הגעת למסקה שיהודים הם מעל כולם . ובאיזו בחינה מעל כולם ?

אין כאן שום השוואה גזענית או לאומית כמובן .

אז לא לזה התכוון המשורר לספר .

ציטוט :

נוצרים שחיים בארץ - יקרים גם הם , כל עוד הם ידידים , חברים .

לגבי ערבים - הם גם חברים כל עוד הם לא מוסטים ע"י כולרות - קיצוניים פאנטיים שהורגים בנו.

אבל ההערה שלך לא מקובלת עליי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.מילותיך בעניין הנוצרים(חברים)מקובלות עלי

2.בזמנים כאלה אני יכול לחשוב מה שאני רוצה בעניין הערבים("צריך להכנס בהם,ולהכנס בהם חזק!!!")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שלא לזה התכוון המשורר.

אגב, היותו של העם היהודי סגור ומסוגר הוא אחת הסיבות לרדיפות הרבות אותן עבר במשך ההיסטוריה.

כל אדם הוא "יקר" מעצם היותו אדם, ולא מעצם השתייכותו ללאום מסוים או לדת מסוימת, לכן המילה "יקר" לא הכי מתאימה פה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שמח שלא לזה התכוון המשורר.

אגב, היותו של העם היהודי סגור ומסוגר הוא אחת הסיבות לרדיפות הרבות אותן עבר במשך ההיסטוריה.

כל אדם הוא "יקר" מעצם היותו אדם, ולא מעצם השתייכותו ללאום מסוים או לדת מסוימת, לכן המילה "יקר" לא הכי מתאימה פה...

המילה "יקר " אכן דיי מתאימה היות שאני מבליט את העיניין שאין יותר צורך בעדות - בלשון רבים . בסה"כ אנחנו חיים על 2*2 אינץ מרובע במזרח התיכון כדי שאנטישמים בעולם לא ירדפו אותנו .ולכן אני מדגיש לאור דבריו של חיים חפר , שאין יותר צורך הסימון מרקר עדה , כי כולנו בסופו של דבר יהודים שהתקבצו מכל קצוות תבל ואנחנו כאן מתחבאים (קצת בהגזמה אבל העיניין ידוע ) מפני הטורף בחוץ (דגש על רדיפות שונות בהיסטוריה ) .

דבריו של חיים חפר התכוונו ליהודים - בני העדה המרוקאית ולכן זה לא רלוונטי לנוצרים ולערבים החיים כאן .

קצת גלשנו מהעיניין אבל , ההיסטוריה דיי שונה ממה שאתה חושב . היהודים סגורים ומסוגרים מכיוון ששונאים אותנו , שנאה גזעית , רוחנית ,דתית ותרבותית , ואני חושב שעצם היותינו מסוגרים אינה הסיבה לשינאת היהודים .

אם אני מסרב להתאסלם , אז שונאים אותי .אם אני מצליח בצרפת , ויש לי עסק טוב , אז המובטלים הצרפתים שלהם אין עבודה - שונאים אותי .(האמת היא שהם שונאים את כולם חוץ מעצמם ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די מסכים עם כל מה שכתוב פה

ואני מודאג לא ממבוגרים עריריים לגבי עניין זה, אלא לגבי "דור העתיד", אנחנו

(שאני דווקא שמח שבגדול לא שמים מההתחלה תווית של עדה, אבל כששונאים מישהו/לעצבן כן מנגחים אותו עם זה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט :

שכחתי להוסיף משהו:

כידוע העם היהודי נרדף אלפי שנים , ע"י עמי הסביבה , כנענים , אשורים , פלישיתים , נוצרים ומוסלמים .

שאומרים כל יהודי יקר , הכוונה היא שאנחנו עם סגור ומסוגר . כמובן נוצרים יקרים כשהם ידידים של היהודים , ראה דוגמה הידיד האמריקאי .

יקר = יקר לנו , לי , למשפחתי , משפחתיך . אני לר מבין איך הגעת למסקה שיהודים הם מעל כולם . ובאיזו בחינה מעל כולם ?

ככה בדיוק הוא הגיע למסקנה. כי זאת בדר"כ ההודעה שבאה אחרי שאומרים משהו כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.מילותיך בעניין הנוצרים(חברים)מקובלות עלי

2.בזמנים כאלה אני יכול לחשוב מה שאני רוצה בעניין הערבים("צריך להכנס בהם,ולהכנס בהם חזק!!!")

רואים שנוצרים שחיים בארץ מבינים את המצב ויודעים מי רוצח!

אם באירופה לא היו להם רגשות אשמה מהשואה אולי הם לא היו מאשימים אותנו בכל כדי להצדיק את מעשיהם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל לראות שאנשים מתחילים לדבר שטויות. אמנם המנטליות המרוקאית שונה מהמנטליות של חיים חפר אבל שחיטה תרבותי כפי שהוא עשה היא לא מקובלת עלי. הבעייה במקורה היא בכך שחיים חפר ואנשים נוספים רואים את החברה הישראלית. ורואים כי ה"ישראלי " לא הופך להיות אשכנזי ובעל תרבות אשכנזית כמו בחלום הישראלי האידיאלי שלהם, אלא הופך להיות ישראלי שהוא שילוב של תרבויות ובעל מנטליות חדשה לגמרי. אולי הישראלי הזה לא הכי יפה ואולי לא הכי מוכשר אבל הוא הישראלי האמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...