UPSTREAM - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

UPSTREAM

Rorax

Recommended Posts

אין לי מושג מה ה Upstream המכסימלי שהן מספקות אבל ההגבלה נובעת מאופי המערכות. בדומה ל ADSL אלו הן מערכות אסימטריות כאשר רוחב הפס ל Upstream קטן יותר מה Downstream. השימוש במערכות אסימטריות נובע מהרעיון שהמשתמש הביתי הממוצע (ואני מדגיש הממוצע !!!) אשר גולש באינטרנט מוריד כמות מידע הגדולה פי כמה מונים מכמות המידע שהוא מעלה (רוב המידע שנשלח מן המחשב האישי הוא למעשה בקשות ל WEB pages) כמובן שכאשר תכננו וחשבו על המערכות הללו אף אחד לא חשב על תוכנות P2P.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מושג מה ה Upstream המכסימלי שהן מספקות אבל ההגבלה נובעת מאופי המערכות. בדומה ל ADSL אלו הן מערכות אסימטריות כאשר רוחב הפס ל Upstream קטן יותר מה Downstream. השימוש במערכות אסימטריות נובע מהרעיון שהמשתמש הביתי הממוצע (ואני מדגיש הממוצע !!!) אשר גולש באינטרנט מוריד כמות מידע הגדולה פי כמה מונים מכמות המידע שהוא מעלה (רוב המידע שנשלח מן המחשב האישי הוא למעשה בקשות ל WEB pages) כמובן שכאשר תכננו וחשבו על המערכות הללו אף אחד לא חשב על תוכנות P2P.

NOT ! NOT ! NOT !

בחו"ל לאנשים יש מודם כבלים ומהירות שליחת נתונים היסטרית. זה רק בישראל ואולי בטנג'יקיסטן שיש נכה ומסורס כזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל נראה כל כך לא ידוע

כל התשובות מבוססות על השערות

מי יודע על איזה מערכות מדובר כשאומרים שהם אסימטריות מה בכלל הקשר לסימטריה

למה כשסוף סוף שמים כבלים בארץ אחרי שנות המתנה מרוטות נדמה שמשתמשים בציוד קצה שיצא מהתקן והשתמשו בו למעשה כשבנו את האבטיפוס של החיבור בעזרת כבלים לראשונה (?!?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל נראה כל כך לא ידוע

כל התשובות מבוססות על השערות

מי יודע על איזה מערכות מדובר כשאומרים שהם אסימטריות מה בכלל הקשר לסימטריה

למה כשסוף סוף שמים כבלים בארץ אחרי שנות המתנה מרוטות נדמה שמשתמשים בציוד קצה שיצא מהתקן והשתמשו בו למעשה כשבנו את האבטיפוס של החיבור בעזרת כבלים לראשונה (?!?)

טוב אז בואו ותלמדו משהו. מערכות האינטרנט בכבלים מבוססות על נתבי UBR של חברת Cisco. לכל Link יש upstream ן downstream (מן הסתם). רוחב הפס של ערוץ ה downstream תמיד יותר גדול מרוחב הפס של ערוץ ה upstream וזאת הכוונה במערכת אסימטרית (הלוגיקה שעומדת מאחורי זה מוסברת ב post הקודם שלי) - כך מתוכננת ובנויה המערכת. על כל "Link" כזה מחברת חברת הכבלים מספר X של בתי אב שמחושב על פי סטטיסטיקות של זמני גלישה. כלומר רוחב הפס מחולק בין אותם X בתי אב. חברת הכבלים קובעת ושולטת על הגבלת רוחב הפס של כל מנוי. כדי לעשות יותר כסף חברות הכבלים מציעות "מסלולים" שהם למעשה רמות שירות שונות. לכן רוחב הפס שניתן לכל מנוי שונה בהתאם לרמת השירות אותה רכש.

ודרך אגב אין פה שום השערות, הכל עובדות ידועות. מי שקורא קצת מדורי כלכלה יכול היה לקרוא לפני כשנה וחצי כתבה על כך שחברות הכבלים החלו בהליך רכישת הנתבים מחברת Cisco.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום,

מישהו יודע מה הקצב UPSTREAM המקסימלי שרשת הכבלים יכולה לספק?

מישהו יודע גם למה הם מגבילים את הUPSTREAM?

מה המקסימלי שהם יכולים לספק אני לא יודע..

בחבילות שלהם זה עומד על 128 בחבילה של ה - 1.5

אז בטח בחבילה של ה 3 זה משהו כמו 150.

בכל אופן הם מגבילים את זה כי אם הם לא ה - UPSTREAM שהוא קטן יותר מה - DOWNSTREAM היה חונק להם

את כל המערכת ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...