לכם ולמחמדכם - ת'רד לייעוץ, טיפול, מענה ראשוני וספרי גידול לחיות המחמד שלכם - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לכם ולמחמדכם - ת'רד לייעוץ, טיפול, מענה ראשוני וספרי גידול לחיות המחמד שלכם

Merrymoon

Recommended Posts

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

דריה!

יש לי כלבה בת עשרה חודשים בערך, מעורבת (לא בטוחים לגבי הזנים), קטנה פיזית, בעלת פרווה קצרה

השאלה שלי היא מה עוזר נגד הנשירת שערות, אני יודע שזה טבעי וזה בלתי נמנע, אבל חייבת להיות דרך להפחית את זה!

בתודה מראש

גיא!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשירת שיער זאת בעיה נפוצה, וכמו שאמרת, נשירה היא דבר טבעי, אבל לפעמים הדבר בלתי-נסבל ופשוט עובר כל גבול. ישנם גזעים שמשילים יותר, יש שפחות, ויש שבכלל לא אם יש לך טרייר אמריקאי חסר שיער... בכל אופן, ישנן כמה דרכים בסיסיות להפחית בנשירה או לפחות למתן אותה.

1. להסיר את השיער לבד בסרוק. טיפוח זה המפתח. אם הכלב שלך משיל עונתי אז ספר אותו או סרק לעיטים תכופות יותר. סרוק כפעם ביום יפחית את כמות השיער שמסתובבת לך בבית.

2. לפעמים מדובר במחסור בערכים תזונתיים. אמליץ על גזר, יש כלבים שאוהבים גזר טרי-טרי, יש שמעדיפים מבושל. שוולה לנסות. קרוטן מעודד ומחזק את שורש השערה. לפעמים נשירה נגרמת מחוסר איזון/בעיות קליטה של אבץ.

3. ישנן סיבות קליניות לנשירה לפעמים. בהן תולעי מעיים, בעיות עור (שחין למשל), לחץ, סרטן ועוד.

4. בעיות הורמונליות. יותר שכיח עם הגיל, כשישנה הפחתה בתוצרת הורמונים.

בכללי - סרק, הברש, ספר, סבן (תביא לה באיזה שמפו לטיפוח, שוקי זיקרי, חחח) ותן גזר!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

קנו לאח שלי היום תוכי (ככה כותבים?), ויש לי כמה שאלות בקשר אליו...

נתנו לו אוכל והוא לא מפסיק לאכול, אז השאלה שלי היא האם הוא כמו דג שלא יודע להפסיק לאכול וצריך לתת לו כמות מסוימת של אוכל? או שוהא יודע לשלוט בעצמו? (מילינו את התיבה הזאת עד הסוף).

אמרו לנו שאי אפשר להשים אותו בחוץ וגם לא על שולחנות... למה אי אפשר?

וגם למה אי אפשר לישון איתו (אמרו משהו בקשר למחלת נשימה).

אין לי מושג איזה תוכי כזה (הוא קצת שמן עם ראש נפוח ובצבע ירוק עם נקודות כחולות).

תודה על העזרה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שאינך אומר איזה תוכי זה בדיוק, כי כן יש הבדל ולא כל התוכים אותו הדבר.

על כופסאות המזון בד"כ רשומה הצריכה היומית של כל זן לגילו ומשקלו.

בקשר ללישון איתו - עדיף לא לישון עם אף עוף כי למה? כי קלמידיה, מחלה שיש לה המון ואריאציות ומקורה בעופות (מוכרת גם כמחלת מין, לא רק נשימה).

אם תוכל למצוא לי תמונה או את השם שלו אני אוכל לתת לך יותר מידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

שלום אני כנראה בקרוב עוד חודש חודשיים ככה סוף סוף נקבל כלב אחר במקום הבאסט שהפך תבית לשדה קרב

אז אנחנו מחפשים סוג של כלב שהיה חכם אוהב אנשים פעיל והעיקר שלא יהפוך תבית לירשומה

אנחנו (המשפחה) חושבים על גולדן רטריבר או לברדור

רציתי לדעת גם כמה אמור לעלות כול העסק (חיסונים,בדיקה,הגור) ציוד יש לנו מהכלב הישן

וגם האם יש דברים מיוחדים שצריכים כאשר מטפילם בגול קטן (4-3 חודשיים) עד עכשיו ההיתי עם כלבים בוגרים בני שנה לפחות.

תודה :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל מזל טוב, אח"כ, תראה... תשמע... השאלה מה אתה מחפש. אז כלב שלא יהפוך את הבית להירושימה אולי יהפוך אותה לקאבול. בעקרון אתה יכול לקחת כל כלב שאתה יכול להעלות בדעתך ואם לא תחנך אותו כמו שצרייך, גם הפינצ'ר הפיצפון ביותר יוכל לעשות את עבודת ההרס. חינוך זאת הנקודה המרכזית. חוצמזה, אתה צרייך לשקול דברים כמו אם אתה רוצה כלב גדול/קטן, פרווה קצרה או ארוכה (נשירה - לא נראה טוב על הבגדים). לכל גזע יש גם את המגבלות, ההפרעות והסיכונים הרפואיים שלו - כלבים גדולים למשל פגיעים מאד להיפ-דיספלאזיה בעוד שכלבות קטנות לקדחת חלב...

הגולדן והלאב פגיעים להיפ דיספלאזיה (מחלת שלד, תורשתית אך עלולה להיות נרכשת עם טיפול לא נכון). אלו כלבים גדולים, אינטליגנטיים וזקוקים להמון פעילות כך שלא כדאי להתעצל איתם ויש צורך לעמוד בקצב שלהם ובצורך שלהם להתרוצץ.

חיסונים:

* כלבת - מחלה ויראלית נוראית. חובה לחסן כל כלב. החיסון הראשון ניתן בגיל 3 חודשים ומספיק ל-3 אך החוק מחייב לחסן אחת לשנה כי אנשים נוטים לשכוח דבר כזה אחרי 3 שנים. לא חיסנת - נקנסת והכלב יילקח להסגר של 10 ימים ואח"כ תחוייב לחסן.

* חיסון משושה - ניתן בגיל 6 שבועות והוא תרכיב המגן על הכלב מפני 6 מחלות נפוצות בכלבים כמו פרוו, כלבלבת, דלקת כבד נגיפית, עכברת (2 זנים) ופארהאינפלואנזה. חיסון ראשון ניתן לכלב בגיל של 6 שבועות ולאחר מכן לפחות עוד 2 חיסונים, בהפרש 2-4 שבועות בין כל חיסון. יש לחזור על החיסון אחת לשנה.

* שעלת מדבקת - מגיל 3-6 חודשים, אחת לחצי שנה, במידה והכלב בא במגע עם כלבים אחרים מומלץ אך איננו נחשב כחיסון חובה. מועד החיסון: מומלץ לחסן כל כלב כשבועיים לפני העברתו לפנסיון או לפני תערוכה.

* חיסון לקדחת קרצית.

לפני שהכלב יקבל את החיסונים הנ"ל, שלא יסתובב עם כלבים אחרים וחלילה את תיתן לו להריח קקה של כלבים אחרים! זה טבעי שהם מריחים והכל וזה התקשורת שלהם אבל זה גם מעביר מחלות קשות!

עוד משהו???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי תודה

אולי את לא יודעת אבל יש גזעים אשר שום דבר לא יעזור למשל הכלב הקודם שלי הבסאט (האש פאפי) כלב חסר מעצורים וחסר ריסון .

בקשר למחלה התורשתית, אי אפשר לבדוק את זה לפני אימוץ הגור ? ובמה זה נובע? והאם זה יכול להתחפתח לכלב שלא ההיה לו את זה ופתאום הוא יקבל את זה?

וגם בקשר להרחת קקי של כבלים אחרים

עד מתי לאחר שהוא יגמור לקבל את כול סדרת החיסונים שלו ?

ומשהו אחרון שמעתי שהגדולן והלאב באמת כלבים חכמים וטובים רק הבעיה היא שזמן יש לי בשפע אין לי בעיה לצאת איתו אפילו 6 פעמים ביום לטיול

רק הקטע הוא שאני רוצה כלב שהיה קל לטיפול שלא יהפוך תבית גם עם החינוך הנכון.

תודה על העזרה :D:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין דבר כזה "קל". בכל דבר צרייך להשקיע.

בקשר למחלה, דיברתי עליה בעמודים קודמים אבל אזכיר שוב, מחלה תורשתית בעיקר אצל גזעים גדולים מלבד לכלבי רוח (סלוקי, בורזוי ואפגאני). זה כאשר ראש הפמור (עצם הירך) לא יושב בשקע הצטאבולום (גומה כזאת בעצם האגן) וזה כואב ולא נעים והטיפול בניתוח, לרוב הסרה של ראש הפמור לגמרי והחלפתו במלאכותי.

אם יש לך כסף, אתה יכול לקנות כלב עם תעודות שכתוב אצלו ש-10 דורות אחורה לא היו מקרים של המחלה אבל גם זה לא 100%. כדי למנוע ליצור את המצב אצל הכלב בעודו גור - אל תפריז בפעילות גופנית, צרייך הרבה אבל לא יותר מדיי, וכמובן אל תפנק ואל תאביס אותו באוכל. זה הכל מאהבה אבל כך נגרמים רוב הנזקים.

בקשר לסוג הכלב, אתה יכול להתייעץ במדריך או "ספרייה" כמו זאת כאן:

http://www.vspn.org/LIBRARY/WWWDirectory/CanineBreeds.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לך דוקטור לענייני חיות דריה!

יש לי כלב שת'אמת אחי הקטן הביא לי 

לפי מה שנראה לי הכלב מסוג או אסקי או סמוייאד אבל מעורב בטוח....

יש לי כמה שאלות לשאול :

1. שמעתי שהכלבים גורים (הוא בן חודש וחצי לערך...) הם צריכים לקבל חיסון ? באיזה גיל ?ומהו מחירו המשוער של החיסון?

והאם יש עוד מה חיסונים שצריך לתת לכלב ואם אפשר גילאים?

2.הכלב שלי   ע צ ל ן !  בכיף שלי להוציא אותו לטיול של צהריים איך שהוא יוצא מהבית הוא מתיישב.!! וזה מוציא אותי מדעתיייייייי   אחרי זה אני לוקח אותו ביד ואומר ושוב מניח אותו והוא עוד פעם יושב אחת למיליון שהוא הולך אחרייי מה לדעתך צריך לעשות בנושא ..?

3.מה הכמות של הארוחות שמומלץ לתת לגור בגיל הזה ? והאם יש מנות מיוחדות שמומלצות (כמו בונזו ...)כי אני נותן לו חלב ושאריות של ארוחת צהריים(שאני אומר שאריות זה כנפיים נקנקניות דגים... וכיוצא בזה) צריך להמשיך במתכונת המזון הזו או שצריך לשנות את התפריט או שישנו תפריט מיוחד לגילאים האלה?

4.מאיזה גיל כדאי כבר לאלף את הכלב(שב,תן יד , נשיקה, בוא, )כל האילופים האלה..?

5.מתי כדאי להתחיל במקלחות לכלב?

6.האם יש גדלים מיוחדים ומומלצים לכלב למלונה למה אני הכנתי לו טירה במין כלוב לכלב שלי (מטר וחצי על מטר וחצי ועומק מטר וחצי ..)?

7.יש לכלב שלי פרעושיםםםם מה עושים איתםםםםםםםםםם הם מדליקים אותי אני פוחד שישן איתי בגללםםם מה אפשר לעשות איתם להוצי אותם זה בלתי אפשרי כי יש אלפיםםםםםם אז מה אפשר לעשות בנידון?

מצטער על התקפת השאלות למה אני בור בכל הקשור לכלבים

תודה רבה לך...! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם תציץ בשאלה קודמת של בעל כלב, תוכל לראות את התשובה שלי לגבי כל החיסונים ומועד לתת אותם.

חשוב שעד שהכלב לא יקבל את כל החיסונים, במיוחד הפרוו, שלא יסתובב עם כלבים אחרים וגם לא יריח קקה של כלבים אחרים וזבל ברחוב.

2, 3, 4. עצלן אתה אומר? לא אופייני לגורים כי הם אוהבים להתרוצץ ולהשתולל אבל כמו שאתה אומר, אתה מביא לו שאריות ואוכל שהוא לא צרייך לאכול אז אני מנחשת שהוא קצת שמן. יכולות להיות לכך עוד סיבות כמו כאבים או קשיים בהליכה. מוקדם עדיין להתפתחות של היפ-דיספלאזיה אבל אם תמישך להאכיל אותו בקצב הזה ובאוכל הזה - זה מה שגם תקבל, היפ-דיספלזיה נרכשת כתוצאה של לחץ של הגוף השמן והכבד מדיי על העצמות. כמות המזון המומלצת מפורטת על גב האריזות של המזון שאתה קונה לו, לא כדאי לתת אוכל של אנשים חוץ מירקות מדי פעם וקצת לחם אפילו. אילוף מתחיל כשהוא מגיע אליך, כמה מוקדם - ככה טוב, והאילוף יתחיל בדברים קטנים כמו שעות ארוחה ושאין חטיפים ופינוקים ושאריות מהשולחן ושהוא ידע את המקום שלו כשכולם אוכלים ושאסור להתחנף ולבקש. הדברים האחרים באים אח"כ. חשוב שהכלב יקבל משמעת, הוא צרייך לדעת מי השולט במשפחה (להקה) ושזה לא הוא...

5. פעם בשבועיים-שלוש או אם הוא מתלכלך שכן כלבים לא ממש מנקים את עצמם כמו חתולים.

יש להתשתמש בשמפו מיוחד לכלבים שאותו תוכל לקנות בכל מרפאה וטרינרית.

6. נשמע מרווח בהחלט אבל אינך יכול לסגור אותו שם, הוא צרייך לצאת ולהסתובב ואין להשאיר אותו בתוך המלונה בחורף כי... קר שם, הוא יצתנן ויפתח דלקת ריאות - הם יותר רגישים לזה מאיתנו.

חוצמזה, גודל של מלונה צרייך להיות דיי כדי שהכלב יוכל לשכב בתוכה ולהכנס כולו וגם לעמוד/לשבת.

7. אתה מפחד מפרעושים ובצדק! הם קטנים, מגעילים, נושכים ומגרדים ואם לא דיי בכך - הם מעבירים מחלות! גם כלבת אם תרצו! חשוב שתחסן את הכלב שלך בהקדם ותצייד אותו בקולר נגד פרעושים, שגם מרחיק את הקרציות אשר גם הן מעבירות מחלות, ביניהן קדחת הקרצית - לא מומלץ להדבק שכן אתה לא תרצה לחיות מהכאבים ואפשר למות מזה בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...