רציתי לפתוח דיון חדש בנושא אמונה באלוהים.... מאמין\לא מאמין... בו נדבר על זה!!! - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רציתי לפתוח דיון חדש בנושא אמונה באלוהים.... מאמין\לא מאמין... בו נדבר על זה!!!

Shadowman

Recommended Posts

טעיתם בתראד...... פה זה תראד של דיון אם אתה מאמין או לא............. ולא תראד "בואו נשמיץ את הדוסים האלו!!"

תחשבו מה שבא לכם....... לי זה נראה טיפשי שאתם אומרים את הדעות המאוד "מחיכמות" שלכם פה בפורום כשזה לא עושה כלום....... טוב הבנו בכל העשרות תראד שהיו שרוב אנשים פה לא אוהבים דוסים...... בסדר מיציתם.........

וזה שאמר שטוב שיש מדע שנותן לנו קידמה בעמוד הקודם אז לפי דעתי אתה טועה......... יש הרבה מאוד מאוד מאוד דברים שהמדע גילה לאחרונה שחכמי ידעו לפני אלפי שנים........ חוצמזה מה אתה יודע על הדת היהודית שאתה אומר את זה? כמה למדת תורה וגמרא והלכות שאתה יכול בכלל להגיד דבר כזה?

אם היית לומד וזה והיית חושב ככה לא הייתי יכול להגיד לך כלום כי זאת דעתך למרות נסיונך בדת...... אבל איזה ניסיון יש לך בדת שאתה יכול להגיד את זה?

עריכה:

link=topic=75563.msg649391#msg649391 date=1090425983]

וכן שאלת השאלות.... מהיכן לעזאזל אלוהים הגיעה ??? :-X :-* ,

לפחות כל הדתיים שמאמינים, שלא יכפו את הדת על אחרים!!!! תגידו שהם לא כופים!? למשל כל הדתות כנסיות, בישופים רבנים וכו!

הם מה זה ליצנים(סליחה על הביטוי) אבל הם פשוט מעברים את האדם העומד מולם להאמין!

כחו לכם סיפור!

ליפני כמה חודשים, שירתתי בישיוב איתמר(סמוך לשכם), ישוב של פאנטים דתיים חולי נפש(כך לפחות דעתי).

הייתה לנו ליחידה שלנו הרצאה של הרב הראשי של הישוב!!! ונשבע לכם, הוא ניסה לעשות לנו שטיפת מוח לא נורמלית!!!

מזל שאני הייתי שם! וביגללי כל ההרצעה המטופשת שלו נפסקה!!! בסוף ההרצעה כביכול :) אחרי שהעמסתי אותו בשאלות!

הוא הזמין אותי לביתו לארוחת שבת לשיחה(צדקתם לא הלכתי) כי בהרצעה הוא פשוט היתבלבל המסכן.

מה שהורג אותי אבל באנשים האלה(הכוונה לדתיים, דתיים נו כמו אלה מבני ברק) הם פשוט מכריכים את עצמם להאמין,

תהרגו אותי אבל אני לא מבין את הראש שלהם לא מנסים דרכים אחרות, ומה שעוד יותר גרוע כל ילד דתי שנולד

מגיל קטן כבר עושים אותו דתי, נו מה תגידו על זה?!!?? לדעתי צריך לתת לבילד לגדול קצת ולתת לו ליבחור בדרך שהוא רוצה!!!!

חחחחח

קודם כל נתחיל מהסוף...... אתה אומר שהדוסים הם דוסים כי הם נולדו דוסים....... אולי אתה חילוני כי לימדו אותך מגיל קטן להיות חילוני? אולי מגיל 0 עד עכשיו נסעת כל שבת במכונית ואין לך שמץ של מידע על הדת היהודית וזה למה אתה חילוני? ההשקפה שלך מתחילה מזה שאתה צודק ושהם טועים שהם לא הולכים בדרך שלך.......

וזה עוד בא מאיש שפחד ללכת לבית של הרב......... תנסה אתה להיות דוס שלם לשבוע אחד........................ אולי תאהב את זה.......

אבל אתה בתור אחד שידוע להרצות לנו כל כך הרבה על כמה שהדוסים חולי נפש..... אתה בטח יודע שלהיות חילוני עדיף כי אתה פשוט יודע את זה.....

מה אתה יודע על להיות דתי?

כל אלה שצוחקים על הדוסים שאין להם כלום בחיים ואתה מרחם עליהם...... אני צוחק עליהם בחזרה! אני היה חילוני עכשיו אני דתי.... אני מעדיף להיות דתי בהרבה... הרבה יותר טוב לי עכשיו....... יש קושי פה ושם אבל בתכלס אני מעדיף להיות אדם דתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ימים פופולריים

משתתפים בולטים בדיון

Rule The יש גם המון אנשים שהם בדיוק ההפך ממך

היו פעם מאמינים או דוסים ועכשיו הם חילונים והרבה יותר טוב להם עם זה

רק שאלה קטנה

בשביל מה אתה מאמין באלוהים??(רציני לחלוטין)

אתה רוצה לקבל גמול כלשהו?

חסר לך משהו בחיים?

אתה רוצה להגיע לגן עדן?

באמת ובשיא הרצינות(ולא רק אתה) אנא האירו את עיניי והסבירו לי (כל מי שמאמין) למה הוא מאמין ומה האינטרס שלו בעצם

ואל תגידו לי אין לי אינטרס כי בשביל לעשות מעשה חייב להיות סיבה

סיבה = אינטרס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ככה:

בתור התחלה צריך לעשות הבדלה פה: יש דוסים ויש דתיים לאומיים שזה שני עולמות שונים מאוד!

יש דוסים שהולכים כל היום בשחור ולומדים כל היום ומתפללים כל היום ופוחדים לדבר עם אישה...

ויש דתיים לאומיים(כמו החברה מבני עקיבא למשל...) שהולכים כמעט שמוך(ג'ינס וחולצה) ומשחקים כדורגל וכדורסל ועובדים בעבודה רגילה ומדברים עם מי שבא להם ומתפללים שלוש פעמים ביום....ושומרים שבת....

וחץ מזה-לא שאני בא להאשים פה מישהו.....כשאני רואה איך חילוניים מתנהגים(ואני חוזר-לא כולם!) אני חושב:

איך בנאדם יכול להתנהג ככה??

איתן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שזה טיפשי אבל אני מאמין באלוהים אבל אני לא מאמין בזה שצריך ללכת לבית כנסת או להקשיב לרב כדי להוכיח שאני מאמין באלוהים, כל עוד בלב אני מאמין לדעתי לא צריך יותר מזה..

אני יגיד לכם גם למה, היום כל בתי הכנסת קיימים בשביל להרוויח כסף, ועובדה ראיתי ביום שבת לפני זמן מה שיו"ר (שכביכול גם דתי) של הבית כנסת של ליד הבית שלי מקבל כסף ביום שבת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

link=topic=75563.msg649391#msg649391 date=1090425983]

וכן שאלת השאלות.... מהיכן לעזאזל אלוהים הגיעה ??? :-X :-*  ,

לפחות כל הדתיים שמאמינים, שלא יכפו את הדת על אחרים!!!! תגידו שהם לא כופים!? למשל כל הדתות כנסיות, בישופים רבנים וכו!

הם מה זה ליצנים(סליחה על הביטוי) אבל הם פשוט מעברים את האדם העומד מולם להאמין!

כחו לכם סיפור!

ליפני כמה חודשים, שירתתי בישיוב איתמר(סמוך לשכם), ישוב  של פאנטים דתיים חולי נפש(כך לפחות דעתי).

הייתה לנו ליחידה שלנו הרצאה של הרב הראשי של הישוב!!! ונשבע לכם, הוא ניסה לעשות לנו שטיפת מוח לא נורמלית!!!

מזל שאני הייתי שם! וביגללי כל ההרצעה המטופשת שלו נפסקה!!! בסוף ההרצעה כביכול :) אחרי שהעמסתי אותו בשאלות!

הוא הזמין אותי לביתו לארוחת שבת לשיחה(צדקתם לא הלכתי) כי בהרצעה הוא פשוט היתבלבל המסכן.

מה שהורג אותי אבל באנשים האלה(הכוונה לדתיים, דתיים נו כמו אלה מבני ברק) הם פשוט מכריכים את עצמם להאמין,

תהרגו אותי אבל אני לא מבין את הראש שלהם לא מנסים דרכים אחרות, ומה שעוד יותר גרוע כל ילד דתי שנולד

מגיל קטן כבר עושים אותו דתי, נו מה תגידו על זה?!!?? לדעתי צריך לתת לבילד לגדול קצת ולתת לו ליבחור בדרך שהוא רוצה!!!!

אני יכול להבין אומנם את השינאה שלך לדתיים ולדת , אבל רק משום שאני סבור שאני יודע מהיכן היא באה.

אתה שומע בחדשות על דתיים שלא משרתים בצבא, על הורים שמחרימים את הילדים שלהם משום שהם חזרו בשאלה, על התקציבים הגדולים הניתנים לדתיים, על משפחות שבהן אף אחד מההורים לא עובד מבחירה  ולמורות-זאת המשפחה מקבלת כסף שמספיק לה לחיות בכבוד ועוד.

אומנם האנשים שמוערבים במקרים האלו (לדעתי) לא מתנהגים נכון, ואולי גם לדעתך, אך דע לך שאחוז קטן מאוד מהציבור המאמינים מתנהג בדרך זו והם ציבור פאנטי וקיצוני מאוד וחלק חלק גדול מהציבור הדתי מתנגד למעישהם בדיוק כמוך.

זכותו של הרב לשכנע אותך לחזור בתשובה , אינך צריך לכעוס. אני במקומך הייתי הולך אליו לארוחת-שבת ושואל את השאלות הקשות. אם הוא מנסה להחזיר אותי בתשובה - אני אנסה להחזיר אותו בשאלה   :).

כל ילד שנולד דתי יכול לחזור בשאלה כאשר הוא מתבגר. זכותו, כמו כל אדם, לשאול את השאלות בנוגע לאמונה ולאל ולענות לעצמו בכנות. אם התשובה שהוא עונה לעצו היא- אין אלוהים- הוא חוזר בשאלה.

מכיוון שאין עובדה ואף אחד לא יודע אם יש אלוהים או אין, איני נחרד מכך שילדים שנולדים הופכים מיד לדתיים,

מה אם הם צודקים ויש אלוהים?  הם בטח אומרים "מה שעוד יותר גרוע כל ילד חילוני שנולד מגיל קטן כבר עושים אותו חילוני, מה תגידו על זה?"

ולמורות שאיני מאמין באלוהים גם כן, איני מוצא הצדקה לדרך שבה אתה מתבטא. נסה להסביר בהיגיון למה לדעתך קיומו של אלוהים אינו אפשרי ולמה מי שמאמין באלוהים שוגה, אם לא, שנה נא את כותרת הדיון ל- " אני שונא דתיים כי...".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיומו של אלוהים לא אפשרי = קיומו של אלוהים אפשרי

כמו שלא ניתן להוכיח שיש אלוהים ככה לא ניתן להוכיח שהוא אינו קיים

אבל מה שבטוח זה שדת מתקשרת לעוני ולבערות

בכל מקום ששני אלה קיימים הדת משגשגת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כניראה אנשים לא הבנתם אותי נכון!!!!!!

אני יוצא בכלליות נגד כל הדתות... דיברתי כך על הדוסים שלנו(סליחה אני מודה, הגזמתי) כי הם הכי קרובים אלינו! ואותם אנחנו מכירים הכי טוב!

ודווקא אני לא שונא אותם ביכלל, אני פשוט מרחם עליהם, ולא על בעלי המעמד הגבוה כי להם אין מה להפסיד, הם עושים מיזה כסף.

אני מדבר על אלה שניגררים לזה, סתם ביגלל צירוף מירים ואו שטיפת מוח!

ובאמת תבינו אותי נכון אני נגד כל הדתות ונגד כל העבודות אלילים הטיפשיות והמגוכחות!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתחלה זה היה כדי לא ללכת לגיהנום אחכ עושים את זה כמיבנים שזה מה שצריך........

אי אפשר להסביר.......

אני אגיד לך ככה זה לא ר קבשביל הגמול זה גם עושה טוב בנשמה

תיראה דבר ראשון אין דבר כזה גהנום ביבדות

זה לא מוזכר בשום מקום

סתם המצאה נוצרית מאוחרת ככה שזה לא אמור לגרום לך להפוך ליהודי אלא דווקא לנוצרי

עכשיו תיראו

אין דבר כזה מעשה לא אנוכי לגמריי!!! פשוט אין... בכל מעשה יש שמץ של אנוכיות או רצון לקבלת גמול כלשהו(במילים אחרות)

עכשיו, יש תפיסה ביהדות שאומרת שאומרת נסתרות דרכיי האל. כלומר אי אפשר להבין איזה גמול ייתן ה' ולפי מה הוא שופט אותנו כי הוא נעלה מאיתנו ואין לנו בכלל סיכוי לנסות להבין אותו

מכאן אנחנו מגיעים למסכנה שאין בכלל ערבות שתקבל את מה שייחלת לו ומכייון שבכל מעשה יש שמץ של אנוכיות, חמדנו וכו... אז את המעשה שהתאמצת לעשותו עשית לחינם כי בכלל לא בטוח שתקבל את מה שרצית. כלומר יצאת פראייר בקיצור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו ש RULE THE אומר......

זה עושה טוב על הלב...זה נותן הרגשה טובה.....

תלכו פעם לבית הכנסת בשבת בבוקר...אחרי זה תחזרו הביתה ותראו שתרגישו טוב עם עצמכם...

אני לדוגמא....יש לי קרובים שהם לא דתיים ..אבל הם עושים כבוד ובאים לבית הכנסת.....

.ופשוט-מכבדים את אותו אדם שהם באו איתן....

אין דבר כזה מעשה לא אנוכי לגמריי!!!

יש על זה פרק שלם בחברים......

איתן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לצערי כל יום שישי וחגים הולך לבית כנסת (כי אני מכבד את אבא שלי והוא רוצה שאני יבוא איתו), ואין לי שום הרגשה טובה..

תקרא את התגובה הקודמת שלי (הודעה לפני אחרונה בעמוד הקודם) כדי להבין למה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ok ok...

תנו להגיד עוד משהו.....

זה בהרבה יותר קל להפיץ דת מאשר להפיץ איזה גילוי מדעי!!!

כי..... בישביל גילוי מדעי אדם עובד ומשקיע בעבודה שלו כל החיים, כפי שכולנו יודעים מהעבר זה יכול להימשך עד מאוחר מאוד בחיי האדם!

בסוף הוא מוכיח משהוא חשוב, נרשם בהיסטוריה, לומדים על פיו בבית ספר ואו בכל מוסד להשכלה גבוה!

אבל מה!!!!! שממש מעצבן אותי! שבא איזה "שמוק" וטוען שהעולם נברא ליפני 5000 שנה(שכולנו יודעים שהוא לא) על ידי משהוא

שכמובן אנחנו לא מספיק חכמים ולא מפותחים להבין אותו היום(שכן ליפני 5000 שנה הניאדרטל או מי שזה לא יהיה, אפילו כתב את מה שהוא אמר לו "אלוהים"). ופשוט טוען מישום מקום על סמך התנ"ך שעבר מיליוני שינויים עם הדורות(תיקונים לפי הצורך אישי, אותו תיחמון כמו בנצרות)

שלא מוכיח כלום באמת, וכן מי שהוא פה בטראד אמר, חזל אמרו דברים שרק היום הצליחו להוכיח! נו נכון אפשר להגיד עוד אלפי דברים, הבעיה היא שצריך להוכיח אותם!!!!!

אז ככה שפעם הבאה כשאתם הולכים לבית הכנסת או לכנסיה, תחשבו פעם שניה למה אתם עושים, ואו בישביל מי!!!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיראה דבר ראשון אין דבר כזה גהנום ביבדות

זה לא מוזכר בשום מקום

סתם המצאה נוצרית מאוחרת ככה שזה לא אמור לגרום לך להפוך ליהודי אלא דווקא לנוצרי

עכשיו תיראו

אין דבר כזה מעשה לא אנוכי לגמריי!!! פשוט אין... בכל מעשה יש שמץ של אנוכיות או רצון לקבלת גמול כלשהו(במילים אחרות)

עכשיו, יש תפיסה ביהדות שאומרת שאומרת נסתרות דרכיי האל. כלומר אי אפשר להבין איזה גמול ייתן ה' ולפי מה הוא שופט אותנו כי הוא נעלה מאיתנו ואין לנו בכלל סיכוי לנסות להבין אותו

מכאן אנחנו מגיעים למסכנה שאין בכלל ערבות שתקבל את מה שייחלת לו ומכייון שבכל מעשה יש שמץ של אנוכיות, חמדנו וכו... אז את המעשה שהתאמצת לעשותו עשית לחינם כי בכלל לא בטוח שתקבל את מה שרצית. כלומר יצאת פראייר בקיצור.

אתה צודק לגמרי בדבר אחד, כל מעשה שנעשה הוא מתוך אגואיסטיות מלאה.

אבל המניע לדעתי שונה. המטרה היא לא קבלת גמול מסוים לאחר-המוות, אלא גמול עכשיוי.

והגמול אינו חומרי, אלא נפשי. האמונה באלוהים מחזקת את נפש האדם. אם לבן-אדם יש בעיה כל שהיא הוא יכול להתפלל לאלוהים על-מנת שיעזור לו - אלוהים מעניק תקווה. אדם מאמין שנתון בצרה סומך על אלוהים שיחלץ אותו ממנה- אלוהים מעניק ביטחון. אדם שמאמין באלוהים והוא יהודי למשל מתגאה בכך שהוא יהודי ולא נוצרי וא מוסלמי, הוא מרגיש שייך לקבוצה שנקראת "יהודים מאמינים"- האמונה באלוהים מעניקה זכות להשתייך לקבוצה מסוימת ויחודית.

אדם שאינו מאמין באלוהים אינו נהנה מהאפשרות שאלוהים יעזור לו ברגעים הקשים ואין לו תקווה שכוח אלוהי יעזור לו בקשיו, הוא יכול לסמוך רק על עצמו ואולי גם על המזל (יש שיקראו למעשה כזה "מעשה אלוהים").

כמו כן, אלוהים נותן הרגשה שלא הכל בעולם מקרי ולא מובן, מכיוון שחשיבה כאזת מובילה להרשת חוסר-אונים וחוסר תקווה לשלוט במה שקורה. האמונה שהכל נקבע מראש והכל נעשה לפי דברי-האל נותנת מענה לתחושה זו.

זאת התמורה שמוענקת למי שמאמין באלוהים. מי שאינו מאמין באלוהים לא "זכאי" לתמורה זו. וטוב שכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו ש RULE THE אומר......

זה עושה טוב על הלב...זה נותן הרגשה טובה.....

שזה גם דבר אנוכי

ואולי אלוהים שונא אנשים שמאמינים בו רק כי זה עושה להם טוב על הלב

תלכו פעם לבית הכנסת בשבת בבוקר...אחרי זה תחזרו הביתה ותראו שתרגישו טוב עם עצמכם...

חוץ מעייפות טוטאלית וקילקול קיבה מהדג מלוח לא קיבלתי כלום

יש על זה פרק שלם בחברים......

נו אז?! זה עדיין נכון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח... דיברתם מקודם על גהינום. זה מזכיר לי קטע מזה דפוק... המפקדים שלי מאשימים אותי שאני חברה בכת השטן. עכשיו אני חשבתי שכדי להיות חבר/ה בכת השטן, קודם כל צרייך להאמין בשטן! אני לא מאמינה בשטן, זאת המצאה של יהודים ונוצרים (דת, לא נכנס עכשיו לענייני גזע), מעין כוח "תחתון" שאיתו הם מסבירים את כל הצרות שלהם.

תתאלמו... ;D

מישהו עשה פעם סקר, וממנו יוצא שמרבית האנשים מתפללים דווקא כשהם צריכים משהו, או כשרע להם. אז כעקרון כן, זה אינטרס, זאת לא אמונה תמימה בכוח עליון ועבודתו.

עכשיו Rule The , תסביר לי. אתה מאמין באלוהים כדי לא לקבל במותך כרתיס טיזה חד כיווני לגיהינום. קודם כל, כך אמרת. עכשיו, נניח ואלוהים קיים, והוא יודע כל כמו שמספרים עליו, אז הוא בוודאי יודע שאתה מאמין בו קודם כל כדי לא להגיע לגיהינום. אז בעצם זה לא נקרא ממש להאמין, זה יותר הכחשה הפוכה כזאת. אתה משכנע את עצמך שכוח עליון קיים ואם תאמין בו, אתה תגיע לגן-עדן. אם אני הייתי אלוהים, אני הייתי נעלבת שמאמינים בי ועובדים אותי רק בשביל אינטרס, כי אם להסתכל על מרבית קהל המאמינים ה"כבדים", הם מאמינים מאינטרס. אני במקומו לא הייתי מחכה ליום הדין, כבר עכשיו הייתי בועטת אותם לשכני בעל הקרניים (השטן) לטיפולו.

אוקיי, נגיד שיש אלוהים בסדר. אני לא מאמינה בו. אז מה? לפי התיאוריה שלך אני אלך לגיהינום? אבל אני חשבתי שרק אנשים רעים הולכים לגיהינום. כן, יש לי כמה ברגים רופפים אבל אני לא בנאדם רע בסה"כ. מה? אז עכשיו לגהינום עימי כי אני לא מאמינה באלוהים (לא שלך בכל אופן)? לא נשמע לי לא הגיוני, ולא מוסרי. עכשיו דווקא אני אלך ואדליק קטורת בשביל האלים שלי! אצלי הכל נורא הגיוני. אנשים פשוטים מגיעים למעין אחו רגוע וירקרק ומסתלבטים שם עד סוף הימים, הגיבורים הולכים למקום טיפה יותר מגניב איפה שיש מסיבות ובירה ובחורות וקצת מכות, והרעים... הולכים לגרסה של גהינום אבל לא ממש כמו שמתואר בנצרות/יהדות/יסלאם. אבל מה, איש איש בדרכו יחיה וכל אחד יקבל את גמולו.

עכשיו איפה לכל הרוחות הקטורת הזאת? נו טוב, שוב פעם נר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...