מחשב נייח לגיימינג ועבודה, 5000 שקל - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח לגיימינג ועבודה, 5000 שקל

greenor

Recommended Posts

שלום לכולם, 

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?  5000, אפשר חריגה קלה

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה? בעיקר משחקים, בנוסף עבודה משרדית וצפיה בתכני 4K

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)? לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה) צריך הכל, אוסיף HD פנימי של 2 טרה בנוסף לHD חדש

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 5

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'? אין העדפה, אין צורך באורות או פירוטכניקה...

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? לא צריך או מערכת הפעלה

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. אין העדפה, גר באיזור המרכז. יתכן שחלק מהרכיבים אביא בעצמי, מחפש חנות שתהיה מוכנה להרכיב אותם על המערכת שבונים.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט במועד קצר מעת הקניה)? בשבוע הקרוב

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire)? לא

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? לא, בכל כמה שנים מחליף מחשב

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: מבקש מעבד אינטל, את כרטיס המסך הכי טוב שנכנס בתקציב. האם כדאי 32 GB , או ש16 מספיקים? לא צריך גדול במיוחד, והארד דיסק 2 טרה. אני יכול להשיג רכיבים מסוימים במחירים טובים, תלוי במפרט שיוצע.

תודה רבה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט מעולה מבוסס שנותן נוקאוט לאינטל i5-9600K

* לאחר שביצעתי מחקר מעמיק - אני יכול לומר לך שאין שום סיבה הגיונית להפסיד כסף על .

תאלץ לסמוך עלי בנושא ואם יסקרן אותך, אשמח להרחיב..

המפרט נבנה במקור פה בפורום למישהו עם דרישות דומות לשלך רק שחסר HDD 2T 

אז מוזמן להוסיף בעצמך בהתאמה לצורך וגם אני לא רואה סיבה להשקיע כרגע ב- 32g בעבור השימושים שלך

לכן יש פה רק 16 אך הדבר הנכון לעשות יהיה לשמור על אפיק שידרוג עתידי בעבור הראם

באמצעות החלפת הלוח בגירסאת הגיימינג שלו (בתוספת מאה ש"ח) כי יש לו 2 סלוטים נוספים:

מפרט זה הורכב ב - www.tms.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבדים:
AMD Ryzen 5 3600X AM4 Box
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 913
לוחות אם:
Asus PRIME B450M-K
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 341
זכרונות RAM:
Corsair DDR 4 16G (8Gx2) 3200 CL16 VENGEANCE LPX Black CMK16GX4M2E3200C16
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 421
מארזים:
ANTEC Gaming Case NX600
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 264
ספקי כוח:
Gigabyte PSU 650W PFC Bronze 80+ P650B
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 271
כונני SSD:
Samsung SSD 500GB 970 EVO Plus NVMe M.2
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 570
כרטיסי מסך:
Gigabyte GeForce  RTX 2070 SUPER GV-N207SWF3OC-8GD - בקניית מחשב חדש בלבד-מוצר לא זמין
    כמות: 1 - מחיר: ₪ 2465
סה"כ: ₪ 5246
מחיר באילת: ₪ 4484

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.
https://www.tms.co.il/106276

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה!
כן, אשמח שתפרט בנוגע לתועלת של מול . מעניין אותי מאד.

אני בכל מקרה אעדיף , כאמור אני יכול לקבל מחירים טובים על מוצרים שלהם, אבל אשמח ללמוד יותר.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אומרים על מפרט שמבוסס על הרכיבים הבאים? (כל מה שחסר - אצטרך עזרה להשלים):

מעבד: Intel i9-9900K Desktop Processor 8 Cores up to 5.0 GHz Turbo unlocked LGA1151 300 Series 95W
לוח אם : Gigabyte Z390 Master

זיכרון  Crucial 32GB Kit (2 x 16GB) -2400 SODIMM 

SSD: Intel® 760p Series (512GB, M.2 80mm, PCIe 3.0 x4, 3D2, TLC)

כרטיס מסך: ASUS DUAL-RTX2070S-O8G-EVO

כל הרכיבים למעלה יעלו לי בערך 4320 שקל, 

כמובן חסרים מארז, ספק, HD,  (עוד משהו?)

האם זאת מערכת הגיונית? יעילה? אני מבין שאולי יש כאן אוברקיל אל מול הצרכים שלי, אבל כאמור אני לא אוהב לשדרג מחשבים, בונה על זה שיחזיקו לי 5 שנים לפני שמחליף.

אשמח לפידבקים. תודה שוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זכרונות קח במהירות 3200MHZ לפחות.

רד במעבד ותעלה בכרטיס מסך, בודאי אם גם הגיימינג ברזולוציית .

אם זה אז 9700K ו2080SUPER.

לגבי , של לא הכי מהיר, ודגם של סמסונג שהוצע לך לעיל יקר מאוד (חצי טרה במחיר שקרוב לטרה), ללא שום תפוקה מיוחדת בגיימינג

קח קרושיאל MX500 או EVO680, הם האמינים ביותר, וגם חברות אחרות מסויימות הן גם בסדר.

בגדול לא יוסיף לך כלום בגיימינג, עדיף שתחסוך את ההפרש לשדרג דברים יותר קריטים במפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הSSD הוא למטרת הבוט של המחשב ומערכת ההפעלה בלבד, את המשחקים בדרך כלל מתקין לא על הSSD, אלא על כונן הHD הגדול. האם זה מהותי?
בקשר לSSD אין לי רצון להשקיע יותר מדי. 

בקשר לזכרונות - תודה על ההמלצה, זה מה שאעשה. 
באיזה מארז, ספק לבחור? או שזה לא מהותי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של greenor

הSSD הוא למטרת הבוט של המחשב ומערכת ההפעלה בלבד, את המשחקים בדרך כלל מתקין לא על הSSD, אלא על כונן הHD הגדול. האם זה מהותי?

עדיף להתקין משחקים על , אתה תקבל זמני טעינה קצרים ברמה שלא הכרת.

ציטוט של greenor

באיזה מארז, ספק לבחור? או שזה לא מהותי?

ספק:

https://www.tms.co.il/index.php?route=product/product&product_id=18302

מודולארי מלא, גולד, 10 שנים אחריות.

לגבי מארז, קודם כל עניין של טעם (עם לד או RGB\בלי, זבע, עם\בלי חלון זכוכית וכו') , צורך בחיבורים מסויימים.

אספקט נוסף הוא רמת האיורור של המארז וכמה מאווררים מקבלים איתו.

*שים לב לגבי כרטיס המסך שהוצע לך, שהוא מופיע כ"מוצר לא זמין". 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של greenor

תודה רבה על התגובה!
כן, אשמח שתפרט בנוגע לתועלת של AMD מול אינטל. מעניין אותי מאד.

אני בכל מקרה אעדיף אינטל, כאמור אני יכול לקבל מחירים טובים על מוצרים שלהם, אבל אשמח ללמוד יותר.

תודה!

אז ככה על קצה המזלג- זה משהו שבא והולך חח

הוא תמיד שם ברקע, אבל לא תמיד מצליח להתעלות מעל וכתוצאה מכך נדחק לצללים.

אמנם זה בא בגלים, אך כשמגיעה תקופה כמו זו למשל - זה פשוט מוחץ את הכחולים ומנפץ אותם על הסלעים.

אנחנו מדברים ברמה שיש לך ביוטיוב איןסוף פשרנויות שונות ל-מדוע לא כדאי כעת לרכוש וזה נכון בהחלט.

אמנם מדובר בחברה בעלת פחות כוח השפעה במשק מאינטל אך הדואפול הזה בהחלט עושה טוב לשוק.

בדרך כלל  גם ידם של הכחולים נמצאת על העליונה ובהתאם מרשים לעצמם לגבות מחיר גבוה.

כל זה לצד העובדה שבמגרש האדום היו פאלטות כאלו ואחרות לאורך השנים עם גרועים באמינות נמוכה

אבל חשוב לציין שכל זה כבר היסטוריה של לפחות 4 שנים וגם לפני המקרים האלו דווקא כן ראינו התנהגויות יפות.

לסיכום - יש לנו פה מעבד זול יותר שמיוצר בתטכנולוגיות פורצות דרך (7ננומטר ביחס ל14 של אינטל)

עם מספר ליבות וירטואלות גבוה יותר שבאמת בא לידי ביטוי במקרים מסוימים אך לא מבוטלים

לוחות תואמים עם טכנולוגיות מעולות ואפילו טובות יותר מאלו שיש לכחולים להציע והכי חושב בפחות כסף

וגם סטוק שבאמת מתאים למעבד כך שאין צורך לרכוש צד שלישי ואפשר לנצל את התקציב לדברים אחרים.

כל זה חיסכון אדיר שמאפשר להרים את הביצועים של המערכת בצורה דרמטית להפליא ואפילו גם לחסוך כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה. 

ועכשיו לשאלה קונקרטית... אם אני יכול להביא Intel Core i9-9900K במחיר נמוך מAMD 5 3600X - האם זה משנה את התשובה? מעבד מול מעבד, כשהמחיר לא פקטור (הוא בעצם כן פקטור - המעבד של יהיה לי זול יותר...) - מי טוב יותר?

דבר אחד אני יכול להגיד בנוגע לאינטל - הם זכו במקום הראשון בצדק. כמובן שחשובה מאד התחרות, אנחנו הצרכנים רק נרוויח מזה, אבל אף אחד לא גנב את המקום הראשון, כנראה שהם בכל זאת עושים משהו טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיניין ביצועי הגיימינג אז ה-i5-9600k הינו המתחרה הישיר של ה-3600X

כך שכל מעבד שתקח שהוא חזק יותר ממנו בוודאי יתן לך תוצאה טובה יותר,

ובטח ש-i9 . אבל נדמה לי שאתה קצת מדמיין מחירים כי אין סיכוי בעולם שתקבל אותו

במחיר נמוך מזה של 3600x כי מדובר במחיר הפסד משמעותי.

עדיין כל המסביב יעלה לך יותר

אבל אם באמת השגת את המעבד במחיר הפסד, זה בהחלט מפצה על כל היתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...