דרוש מפרט לשימוש מגוון בתקציב 6K+ - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דרוש מפרט לשימוש מגוון בתקציב 6K+

zoozoo

Recommended Posts

שלום רב לחברי הפורום,

אני מתקשה להרכיב מפרט שיענה על הצרכים המגוונים שלי (המפרטים באתר לא בדיוק מתאימים). רצ"ב השאלון ממולא ואחריו כמה שאלות שעלו אצלי.

1. מה התקציב המקסימאלי? התקציב די "פתוח". סכום של 6,000 ש"ח (ללא מסכים) נראה לי מספיק, אבל אם יש בכל זאת צורך - אפשר להרחיב.

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? מחפש בעיקר את התמורה הכי טובה לכסף, וממש אין הכרח לנצל.

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? אין הגבלה.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

השימוש העיקרי הוא עבודה משרדית "כבדה" מאד. הכוונה לעבודה על שני מסכים גדולים, עם הרבה תוכנות פתוחות במקביל (לרבות וורד עם הרבה מאד קבצים כבדים [מאות עמודים כל אחד] פתוחים במקביל, וגם אקסל וגם הרבה לאינטרנט, ואאוטלוק, ועוד...).

שימוש נוסף הוא צפיה בסרטי HD (בדרך כלל באיכות הכי גבוהה הקיימת, חלקם בקידוד x265 שדורש יותר כח עיבוד).

שימוש לא יומיומי, אבל כזה שדורש הכי הרבה משאבים, הוא עריכת בתוכנת פרמייר וכן עריכת תמונות בפוטושופ. אני מניח שזה מה שבעיקר יגדיל את העלות.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). ציינתי למעלה.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג... לא לגיימינג.

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא נדרש כחלק מהמפרט (בפועל המחשב יחובר לשני מסכים - 24 ו- 30 אינטש, וכמובן למערכת רמקולים וכן אזניות, וכד')

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? יש צורך ב- למערכת ההפעלה ולתוכנות, אבל אין צורך לכלול דיסק(ים) לאחסון הדאטה עצמו.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)? 4 (נחמד, אבל לא קריטי)

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? לא, בעיקר בגלל חשש מפגיעה באמינות.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אין צורך (יש לי רשיונות).

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. לא.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב? מיידי (אלא אם מאד שווה לחכות לדגמי המעבדים החדשים).

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). יתכן שאפעיל RAID.

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? צריך "לסחוב" כמה שנים ללא שדרוג.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות: המחשב אמור לעבוד 24/7 ולהיות אמין (חומר עבודה עליו) כך שחשובה מאד אמינות של הרכיבים ופיזור חום טוב (רצוי מארז אסתטי ולא מאד גדול, אבל זה פחות קריטי).

בנוסף, בדקתי את המפרטים באתר לעיבוד ורינדור, שהיו נראים לי הכי קרובים למה שאני צריך. שאלותי: 

יש המלצה על מעבד i7 6800k (אני מניח שבשל העיבוד המקבילי ברינדור). האם לשימושים שלי 7700k יהיה "מאוזן" יותר ויתן תמורה יותר טובה לכסף?

לגבי כרטיס מסך, נדמה לי שנקודת האיזון הכי טובה בין עלות לתועלת, תהיה ב- GTX1060 (לא יודע אם שווה 6GB או מספיק 3GB). האם אני צודק?

לגבי לוח אם: במפרטים באתר, גם היקרים יחסית, יש לוחות די בסיסיים (בעיקר לוחות עם צ'יפסט B150). לא כדאי ליצור מפרט מאוזן יותר, עם לוחות יותר איכותיים?

מעוניין במארז איכותי (פיזור חום), וכמובן ספק יציב ואמין.

זכרון: מניח ש- 16GB מספיק (האמנם?). השאלה היא אם יש יתרון לעבודה עם 2 8GB (במקום אחד של 16GB) או שכיום זה כבר לא נותן שום יתרון.

תודה מראש על כל התייחסות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של zoozoo

יש המלצה על מעבד i7 6800k (אני מניח שבשל העיבוד המקבילי ברינדור). האם לשימושים שלי 7700k יהיה "מאוזן" יותר ויתן תמורה יותר טובה לכסף?

ל- premier עדיף לך ללכת על 7. אתה תקבל זמני רנדור נמוכים יותר וכמות גדולה יותר של ליבות, מה שיאפשר למערכת שלך להחזיק זמן רב יותר ללא שדרוג כמו שביקשת :) .

צפה בסרטון הבא שבגרמנית לצערי, אבל אתה תיהיה חזק.

ציטוט של zoozoo

לגבי כרטיס מסך, נדמה לי שנקודת האיזון הכי טובה בין עלות לתועלת, תהיה ב- GTX1060 (לא יודע אם שווה 6GB או מספיק 3GB). האם אני צודק?

זה כבר תלוי כמה אינטנסיבית העבודה שלך בעריכות. אם אתה עורך קבצים גדולים ב- או אפילו 2K אפשר לחשוב כבר לכיוון של GTX1070.

ציטוט של zoozoo

לגבי לוח אם: במפרטים באתר, גם היקרים יחסית, יש לוחות די בסיסיים (בעיקר לוחות עם צ'יפסט B150). לא כדאי ליצור מפרט מאוזן יותר, עם לוחות יותר איכותיים?

ערכות שבבים מסוימות הן יעילות בעיקר להמהרות, כמו Z170/270 ו- X370. אבל זה בהחלט רכיב שכדאי להשקיע בו.

ציטוט של zoozoo

זכרון: מניח ש- 16GB מספיק (האמנם?). השאלה היא אם יש יתרון לעבודה עם 2 זכרונות 8GB (במקום אחד של 16GB) או שכיום זה כבר לא נותן שום יתרון.

2x8 לא בא בחשבון במקרה שלך. אתה מפסיד פה את היכולת לשדרג ל64GB בעתיד ותיהיה מוגבל ל32GB.

אני חשבתי יותר על כיוון של 16x2 אם אתה אומר שכלכך הרבה דברים כבדים יהיו פתוחים יחד, והפרמייר יהנה מזה גם כן, ובנוסף אתה לא מפסיד את עניין הdual channel. אז למה לא?

אגב, יש סיכוי שמחירי הזיכרונות רק יעלו בשנים הקרובות, ככה שגם אם אין באמת צורך ב32GB, אתה אולי רק תרוויח מזה.

ציטוט של zoozoo

מעוניין במארז איכותי (פיזור חום), וכמובן ספק יציב ואמין.

קיבלת.

בקיצור, אפשר להתחיל מפה:

מה אתה אומר? (שים לב לכמויות).

מעבד:
AMD Ryzen 7 1700 AM4 BOX
כמות: 1 - מחיר: ₪1412

לוח אם:
Gigabyte AB350-Gaming 3 / AM4
כמות: 1 - מחיר: ₪492

מארז:
Corsair Carbide 300R Compact Gaming Case
כמות: 1 - מחיר: ₪317

קירור למארז:
Noctua NF-A15 PWN Fan - מאוורר בקניית מחשב חדש בלבד
כמות: 3 - מחיר: ₪40

ספק כוח:
Corsair RM550x 550W PSU 80+ Gold Modular
כמות: 1 - מחיר: ₪451

זיכרון:
DDR4 16G 3000 CL15 Corsair Vengeance LPX Black CMK16GX4M1B3000C15
כמות: 2 - מחיר: ₪704

כרטיס מסך:
בקניית מחשב חדש  - Gigabyte GeForce GTX 1060 VR Ready GV-N1060WF2OC-6GD
כמות: 1 - מחיר: ₪1150

קשיח למחשב שולחני:
Samsung SSD EVO 850 500GB!
כמות: 1 - מחיר: ₪775

הרכבה:
הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה בחנות עד 7 ימי עבודה
כמות: 1 - מחיר: ₪0

סה"כ: ₪6125

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
http://www.tms.co.il/preview/spec/fda1m9xp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה. אני רואה שלא רק אני ער כל הלילה ;)

אני לא חושב שאעלה אי פעם (במהלך חיי המחשב, שהם כמה שנים) לזיכרון מעל 32GB, כך שלא מדאיג אותי 8GB*2.

את מעבדי אני בכלל לא מכיר. עד שאלמד עליהם - צפיתי בסרטון ונראה שהתוצאות לא מובהקות (למשל בקבצי HD האינטל היה מהיר יותר עם שימוש בליבות ה- CUDA). כמו כן - נדמה לי שבכל שאר השימושים שלי, מעבד האינטל יהיה הרבה יותר חזק (כי ביצועיו לליבה בודדת הרבה יותר טובים).

מה דעתך? האם לרייזן יש בכל זאת יתרון?

בינתיים גם הכנתי מפרט מבוסס , שבו ניסיתי גם לחסוך קצת ולא להתפרע כספית, להשוואה. איך לדעתך המפרט ששלחת עומד מול המפרט שהכנתי?

בפרט:

1. אם אני בכל זאת נשאר עם - האם זה המעבד המומלץ?

1. מה דעתך על הלוח (מול חלופות אחרות למעבדי אינטל)?

2. מה דעתך על המארז והספק? האם אלה שהצעת שווים את התוספת הכספית (מבחינת תמורה לכסף)?

3. האם לדעתך דיסק שווה את תוספת המחיר (למשל לעומת EVO 850)?

4. האם הזכרון של G.Skill שקול לזה של ? הוא טיפה יותר זול, עם נתונים זהים.

5. האם יש באמת יתרון ל- Dual Channel?  פעם שמעתי שהיתרון זניח עד לא קיים...

מפרט זה הורכב ב - www.TMS.co.il - חנויות המחשבים האמינה והמקצועית בישראל

מעבד:
Intel Core i7 7700K / 1151 Tray
כמות: 1 - מחיר: ₪1452

קירור למעבד:
Arctic Cooling Freezer i30 CO
כמות: 1 - מחיר: ₪193

לוח אם:
Gigabyte GA-Z270P-D3
כמות: 1 - מחיר: ₪487

מארז:
Antec VSP-5000
כמות: 1 - מחיר: ₪205

ספק כוח:
Corsair PSU 550W TX550M 80+ Gold Modular
כמות: 1 - מחיר: ₪365

זיכרון:
G.Skill DDR 4 16G (8Gx2) 3000 Ripjaws V G.Skill Red
כמות: 1 - מחיר: ₪631

כרטיס מסך:

קשיח למחשב שולחני:
Samsung SSD 250G 960 EVO NVMe M.2
כמות: 1 - מחיר: ₪617

סה"כ: ₪5100

המחירים הינם כוללים מע"מ והם לתשלום בכ.אשראי עד 12 תשלומים שווים ללא ריבית.

מתחייבים למחיר משתלם ביותר עבור מפרט זהה.
http://www.tms.co.il/preview/spec/bgk2efvz

שוב תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף למה שאמר פולי, ה- i7 7700K גם יותר יותר יקר ב200 ש"ח בערך, בהתחשב בכך שתשקיע עוד 150 ש"ח (ומעלה) על קירור. לפי דעתי זו טעות ללכת על המעבד הזה, אם כבר אז חכה למעבדים החדשים של .

הספק ששמת אחלה. זה שאני בחרתי יותר רציני קצת, אבל גם הTX טוב.

לגבי דיסק SSD , זה שווה באמת רק אם אתה מתכוון לעבוד עם קבצים מאוד גדולים בעריכות וידאו. לשאר השימושים אתה לא תרגיש בהבדל בין SSD רגיל (sata) לבין . חפש קצת השוואות ביוטיוב (ssd sata vs nvme), יש הרבה.

מה שכן, במקרה שלך הייתי משקיע בנפח גדול יותר ב-, כמו שעשיתי במפרט שהרכבתי. כי לטעון פרוייקט לפרמייר מדיסק קשיח לעומת לטעון אותו מה- זה כבר הבדל גדול, ואתה תצטרך יותר מ-250GB בשביל לשמור פרוייקטים על ה-. אני טועה?

הזיכרונות שלקחת מעולים, אין איתם שום בעיה. ממליץ לך רק לפני שאתה מזמין את המחשב, לבדוק תאימות זיכרונות באתר היצרן של הלוח, תוודא שהזיכרונות שלקחת מופיעים ברשימת הזיכרונות הנתמכים. אבל זה רק כשבאמת תיהיה סגור על הכל.

לגבי dual channel, זה תלוי. יש משימות שיודעות לנצל את הפיצ'ר הזה בצורה טובה יותר, ויש כאלה שפחות. זה ממש משתנה בין תכנית לתוכנית, ואפילו (לצורך העניין) בגיימינג בין משחק למשחק. להגיד שהיתרון זניח או לא קיים זו הצהרה שגויה שניתן להפריח עם סרטון מיוטיוב.

בקיצור, עשה לעצמך טובה ובוא נחזור ל- 7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה לכל העונים. רק שאני אבין - גם אם נניח בצד את עריכת הוידאו בפרמייר (שכאמור אינה יומיומית כלל), ונתייחס רק לשימוש העיקרי של המחשב (15 שעות ביממה) שהוא עבודה משרדית "כבדה" כפי שתואר - גם אז יש יתרון לרייזן ?

לצורך דוגמה: האם המעבד יודע לנצל את ריבוי הליבות במצב שבו יש עשרה+ פתוחים לאינטרנט, ובמקביל אאוטלוק, ובמקביל 5 וורד עם קבצים כבדים, ובמקביל אקסל ועוד איזו תוכנה או שתיים (שזה מצב רגיל אצלי)?

אני מניח ששני המעבדים הם overkill גם בתסריט הזה, ובכל זאת (ולו בשביל הידע והסקרנות שלי) - האם גם כאן עדיף הרייזן? האם יהיה כאן ניצול יעיל של ריבוי הליבות של הרייזן, או שהמערכת לא תדע לנצל את כולן ותפיל את העומס רק על חלקן (שאז הן יעבדו יותר קשה וגם ירימו תדר, כי כל אחת מהן יותר חלשה)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --- The King ---

מעבד:
AMD Ryzen 7 1700 AM4 BOX
כמות: 1 - מחיר: ₪1412

לוח אם:
כמות: 1 - מחיר: ₪492

מארז:
Corsair Carbide 300R Compact Gaming Case
כמות: 1 - מחיר: ₪317

קירור למארז:
כמות: 3 - מחיר: ₪40

ספק כוח:
כמות: 1 - מחיר: ₪451

זיכרון:
DDR4 16G 3000 CL15 Corsair Vengeance LPX Black CMK16GX4M1B3000C15
כמות: 2 - מחיר: ₪704

כרטיס מסך:

קשיח למחשב שולחני:
Samsung SSD EVO 850 500GB!
כמות: 1 - מחיר: ₪775

הרכבה:
הרכבת מערכת מחשב כולל בדיקות מלאות וחיווט ברמה גבוהה לחברי הפורומים חינם או בהזמנה מעל 3500 ש"ח - זמן הספקה בחנות עד 7 ימי עבודה

סה"כ: ₪6125

תודה רבה פולי. אז הבסיס הוא המפרט המצוטט שהציע The King, עם החלפת לזה שהצעתי (2*8GB בשביל Dual Channel, שנראה לי שמספקים את צרכיי, כי ההפרש הכספי לעוד 16GB הוא גדול).

אגב, הזכרון של שהצעתי, לא מופיע ברשימת הזכרונות המאושרים כתואמים את הלוח, אבל מדובר ברשימה מאד מצומצמת (שגם לא כוללת את הזכרון ש- The King הציע) וקשה לי להאמין שתהיה באמת בעיית תאימות. 

נותרה לי בעיקר התלבטות לגבי המארז (והצורך במאווררים נוספים לקירור שלו):

ה- VSP-5000 נראה לי לא רע למארז באיכות בניה בסיסית (אפילו כולל השקטה מינורית של רעשים), וב- 200 ש"ח נראה לי שנותן יופי של תמורה.

בדקתי מפרטים וגם ראיתי לגבי ה- 300R ביקורות מעורבות במובן של איכות מול תמורה לכסף ואני לא רואה מדוע, ביחס למפרט שלי, ה- 300R שווה עוד 50%.

אם כבר לעלות במחיר, אז P100 של Antec או DS4 של ננוקסיה (http://www.tms.co.il/product/14245), למשל, הרשימו אותי.

בהנחה שהתקציב 200-400 ש"ח למארז, ושהדגש הוא תמורה מיטבית לכסף (כלומר מוכן לעלות במחיר עד 400 ואפילו עם חריגה, ובלבד שיש "תמורה לאגרה" שרלוונטית למפרט שלי) - מה מומלץ?

שוב - אם אין יתרונות מובהקים למארזים יקרים, אז ה- VSP5000 נראה לי יופי של מארז בסיסי וזול, ואז חבל על עוד 100-200 ש"ח.

יתרון לדוגמה למארז יקר: מאווררים איכותיים שכלולים בו (שלא מחייבים שדרוג), בידוד רעשים, אסתטיות ואיכות בניה וגימור, פנל חיבורים קדמי מורחב ונוח, חיווט חכם, וכד'.

דעתכם?

מבחינת מאווררים - יש לי במארז רק כרטיס מסך ושני דיסקים. נדמה לי שלא יהיה צפוף באופן שיפריע לזרימת אוויר או חם שיצריך עוד מאווררים (ובטח שלושה כמו שהוסיף לי The King, בנוסף לשניים שמגיעים עם המארז). דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של zoozoo

מבחינת מאווררים - יש לי במארז רק כרטיס מסך ושני דיסקים. נדמה לי שלא יהיה צפוף באופן שיפריע לזרימת אוויר או חם שיצריך עוד מאווררים (ובטח שלושה כמו שהוסיף לי The King, בנוסף לשניים שמגיעים עם המארז). דעתכם?

הסיבה שבחרתי ב300R:

ציטוט של zoozoo

מעוניין במארז איכותי (פיזור חום),

ה- 300R הוא לא מארז שקט במיוחד, אבל הוא מארז איכותי עם יכולת מאוד גבוהה של הזרמת אוויר וקירור הרכיבים. כל זה כמובן בהנחה שמשקיעים על עוד כמה מאווררים, כי מארז כזה עם שני המאווררים שמגיעים איתו לא ייתן את האפקט שאליו כיוונתי בבחירת המארז הזה.

המחשב שלך יהיה בסדר גמור גם עם מארז פחות מאוורר, אבל אתה ביקשת את זה ולכן זאת הייתה הבחירה שלי במפרט. באופן כללי המארז הזה מעולה והמאווררים שבחרתי הם מאווררים יעילים מאוד שמפיקים המון אוויר במעט רעש, והמחיר של מאוורר כזה צריך להיות פי 2 מהמחיר ב-TMS (ראה מחירו למטה), ולכן הרשתי לעצמי "להתפרע" בעניין הזה ולשים 3 מאווררים.

https://ksp.co.il/?uin=18302

http://www.plonter.co.il/detail.tmpl?sku=NF-A15-PWM

http://www.rsm.co.il/product/מאורר-למארז-noctua-nf-a15-pwm-14cm-1200rpm

אם אתה רוצה אפשרויות נוספות, אני מאוד מאמין בכל סדרת ה-R של קורסאייר. מאוד איכותיים שנותנים תמורה מעולה למחיר. איכות החומרים והפיצ'רים שקיימים במארזים האלה מאוד משתלמים ביחס למחירים שלהם.

אז כמו שפולי הציע יש את ה-270R, יש את ה- 200R, יש את ה-100R, ואם אתה רוצה מארז שעולה כ- 60 שקלים יותר מה- VSP-5000, וקוטל אותו בכל פרמטר, ראה 100R silent edition. 

על ה- VSP-5000 לא הייתי ממליץ במערכת כמו שלך. אני חושב שיש פה מקום להשקיע קצת יותר על המארז בתקציב כזה.

אופציה נוספת לא רעה שציינת היא הP100 של . אחלה מארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המפורטת, אבל זה עורר אצלי כמה שאלות ואני מתנצל מראש על ה"חפירה":

1. מדוע ה- R300 עם שני מאווררים בלבד (1 כניסה ו- 1 יציאה) לא יספיק?

אני מניח שהוספת מאווררים תגרום לכל אחד מהם (כולל המקוריים) לפעול במהירות נמוכה יותר כשאין עומס, כך שיהיה יותר שקט, אבל שקט הוא לא דרישה חיונית שלי.

הסיבה שביקשתי מארז עם זרימת אוויר טובה היא לצרכי אמינות רכיבים, אבל לא חייבים אוורור אם אין צורך מבחינת החום שנוצר במארז בתצורה שלי (ללא OC).

האם התצורה שלי תיצור עומס ששני מאווררים לא יכולים להתמודד איתו, או שתפגע באמינות?

2. ואם מוסיפים מאווררים - באיזה אופן? איפה מתקינים מאווררים לכניסת אוויר נוספת (למעלה?) ואיפה ליציאת אוויר נוספת (מאחור?).

3. מה שהכי מפריע לי בכל מארזי ה- R הוא שהחלק העליון מחורר כולו, אבל אין שם פילטר. אני מבין שזה טוב לאוורור, אבל נראה לי שזה גורם למארז להיות מאד מאובק. האם זה נכון?

גם אם אתקין שם שני מאווררים של 140מ"מ, והם לדחיפת אוויר פנימה - ללא פילטר זה רק יוסיף אבק. גם על הדלת בצד יש חורים למאוורר אופציונלי אבל ללא פילטר.]

4. אם יש באמת בעיית אבק (שמצריך ניקוי מארז בכל תקופה) - יש פתרון במארז אחר? מארזים שקטים "פותרים" את הבעיה במובן הזה שאין בהם כל כך הרבה פתחים, אבל זה באמת מצריך פיצוי בעוד מאוורר או שניים.

מה דעתך? אני סתם עושה פיל מעכבר, או שאכן נושא האבק בעייתי?

אם יש מארז איכותי שפחות בעייתי בהיבט הזה, ואולי גם יותר טוב בעוד דברים, ואז אולי אהיה מוכן להעלות את התקציב למארז... 

5. לגבי מארז 270R - הוא באמת מארז הרבה יותר חדש, בסידור פנימי טוב יותר וגם אסתטי יותר (במחיר ויתור על כונני 5.25'', שזה לא נורא), וראיתי שהרבה ברשת מעדיפים אותו על 300R.

אין לו גם פתח קדמי, מה שמפחית אבק, אבל במקום להגדיל את האוורור הם מספקים אותו עם מאוורר קדמי שהוא 120מ"מ ולא 140מ"מ, לכן אני טיפה חושש ממנו.

שוב - אני לא יודע אם השיקולים שלי נכונים.

נ.ב.

מה שאהבתי ב- VSP5000 הוא שמסופק עם שלושה מאווררים (עם שליטה על מהירות כל אחד מהם), שהפנל הקדמי נשלף (ויש שם פילטר קדמי נשלף), וגם הגריל העליון מתפרק במתג, וכל זה ב- 200 ש"ח.

אבל אם אתם חושבים שהוא מארז לא מספק - אני יורד ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של zoozoo

מדוע ה- R300 עם שני מאווררים בלבד (1 כניסה ו- 1 יציאה) לא יספיק?

אני מניח שהוספת מאווררים תגרום לכל אחד מהם (כולל המקוריים) לפעול במהירות נמוכה יותר כשאין עומס, כך שיהיה יותר שקט, אבל שקט הוא לא דרישה חיונית שלי.

הסיבה שביקשתי מארז עם זרימת אוויר טובה היא לצרכי אמינות רכיבים, אבל לא חייבים אוורור אם אין צורך מבחינת החום שנוצר במארז בתצורה שלי (ללא OC).

האם התצורה שלי תיצור עומס ששני מאווררים לא יכולים להתמודד איתו, או שתפגע באמינות?

לא אמרתי ש-2 מאווררים לא יספיקו. זה אכן ייצור יותר שקט כמו שאמרת, אבל בזמן עומס שהמחשב "מתאמץ" זה גם יגרום לרכיבים להגיע לטמפ' נמוכות יותר.

ציטוט של --- The King ---

המחשב שלך יהיה בסדר גמור גם עם מארז פחות מאוורר, אבל אתה ביקשת את זה ולכן זאת הייתה הבחירה שלי במפרט.

אם אתה שם רק 2 מאווררים זו לדעתי לו סיבה מוצדקת לקחת את ה300R, אלא אם אתה רוצה אותו מסיבה אחרת ולא מהסיבה שזרימת האוויר שלו טובה.

ציטוט של zoozoo

ואם מוסיפים מאווררים - באיזה אופן? איפה מתקינים מאווררים לכניסת אוויר נוספת (למעלה?) ואיפה ליציאת אוויר נוספת (מאחור?).

אם אתה מתכוון לבקש שירכיבו לך את המחשב בחנות אז זה חלק מהשירות שתקבל. אני מאמין שירכיבו לך את המאווררים בצורה טובה אבל בכל זאת:

השניים הראשוים מותקנים כבר (אחד מקדימה (מכניס) אחד מאוחורה (מוציא)). את הבא שמים מקדימה (מכניס), ולאחר מכן שמים למעלה (מוציאים).

ציטוט של zoozoo

מה שהכי מפריע לי בכל מארזי ה- R הוא שהחלק העליון מחורר כולו, אבל אין שם פילטר. אני מבין שזה טוב לאוורור, אבל נראה לי שזה גורם למארז להיות מאד מאובק. האם זה נכון?

גם אם אתקין שם שני מאווררים של 140מ"מ, והם לדחיפת אוויר פנימה - ללא פילטר זה רק יוסיף אבק. גם על הדלת בצד יש חורים למאוורר אופציונלי אבל ללא פילטר.]

זה שבחלקו העליון של המארז אין פילטר זה נכון וזה חיסרון. זה שהמאווררים שלמעלה מכניסים אוויר זה לא נכון, הם מוציאים. ואם תתקין שם מאווררים שמכניסים אוויר זו טעות ולא עושים את זה.

להזכירך אתה קונה מארז ב 200-300 ש"ח. אל תצפה לקבל מארז מושלם ללא חסרונות. בכל מארז בתקציב כזה יהיו חסרונות כאלה או אחרים. אם אתה רוצה מארז מושלם תשלם עוד.

בסדרת ה-R יש פי'צרים ואיכות חומרים שאין כמעט באף מארז אחר בתקציב כזה. אז יש חסרונות ויש יתרונות.

ציטוט של zoozoo

אם יש באמת בעיית אבק (שמצריך ניקוי מארז בכל תקופה) - יש פתרון במארז אחר? מארזים שקטים "פותרים" את הבעיה במובן הזה שאין בהם כל כך הרבה פתחים, אבל זה באמת מצריך פיצוי בעוד מאוורר או שניים.

מה דעתך? אני סתם עושה פיל מעכבר, או שאכן נושא האבק בעייתי?

כמו שאמרתי, לכל מארז (בתקציב כזה) יש יתרונות וחסרונות. יש עם פילטרים אבל הם יהיו פחות טובים במרמטרים אחרים.

מארזים שקטים לא קשורים. יש גם כאלה ללא פילטרים. הקטע במארזים שקטים הוא שיש שכבה פנימית של ספוג אקוסטי ש"בולע" את הרעש.

אני באופן כללי לא הייתי שם פחות מ-3 מאווררים, ועם המחיר שיש בTMS על המאווררים שציינתי הייתי שם גם יותר. עם פילטרים או בלי, או מארז שקט או לא, זה לא בהכרח משנה את כמות המאווררים שתצטרך. כל מקרה לגופו.

ציטוט של zoozoo

לגבי מארז 270R - הוא באמת מארז הרבה יותר חדש, בסידור פנימי טוב יותר וגם אסתטי יותר (במחיר ויתור על כונני 5.25'', שזה לא נורא), וראיתי שהרבה ברשת מעדיפים אותו על 300R.

אין לו גם פתח קדמי, מה שמפחית אבק, אבל במקום להגדיל את האוורור הם מספקים אותו עם מאוורר קדמי שהוא 120מ"מ ולא 140מ"מ, לכן אני טיפה חושש ממנו.

שוב - אני לא יודע אם השיקולים שלי נכונים.

אז מה? מה רע ב-120mm? הם קצת פחות יעילים בד"כ אבל זה לא בהכרח. חוץ מזה, מה הבעיה לקנות מאוורר 140mm ולהוסיף אותו?

ציטוט של zoozoo

מה שאהבתי ב- VSP5000 הוא שמסופק עם שלושה מאווררים (עם שליטה על מהירות כל אחד מהם), שהפנל הקדמי נשלף (ויש שם פילטר קדמי נשלף), וגם הגריל העליון מתפרק במתג, וכל זה ב- 200 ש"ח.

אבל אם אתם חושבים שהוא מארז לא מספק - אני יורד ממנו.

אם אהבת את המארז הזה, תפאדל. אנחנו אמרנו לך את דעתנו, אם דעתך שונה זה בסדר. אף אחד לא אמר לך שהוא גרוע, הוא פשוט לפי דעתי פחות עדיף מאשר אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה על התשובות וההשקעה. לאור מה שכתבתם, החלטתי להעלות את התקציב לגבי המארז, וגם קצת להתעמק בשאר המרכיבים.

אני מצרף את המפרט המעודכן, ואחר כך אציין מה מצאתי לאחר הבדיקות.

ואשמח לשמוע את דעתכם על המפרט, הצעות לשיפור, והתייחסות לממצאים שאציין:

מעבד:
AMD Ryzen 7 1700 AM4 BOX
כמות: 1 - מחיר: ₪1402

לוח אם:
כמות: 1 - מחיר: ₪484

מארז:
Corsair Carbide Clear 400C Compact Mid-Tower
כמות: 1 - מחיר: ₪453

קירור למארז:
כמות: 1 - מחיר: ₪40

ספק כוח:
כמות: 1 - מחיר: ₪444

זיכרון:
G.Skill DDR 4 16G (8Gx2) 3000 Ripjaws V G.Skill Red
כמות: 1 - מחיר: ₪638

כרטיס מסך:
Gigabyte GTX 1060 G1 Gaming 6GD - בקניית מחשב חדש בלבד
כמות: 1 - מחיר: ₪1349

קשיח למחשב שולחני:
Samsung SSD 250G 960 EVO NVMe M.2
כמות: 1 - מחיר: ₪607

קשיח למחשב שולחני:
Seagate HDD 8.0TB 5900 128MB SATA3 Archive HDD
כמות: 1 - מחיר: ₪997

הרכבה:

סה"כ: ₪6414

הערות ושאלות:

1. לגבי המארז - עכשיו כשעליתי לרמה של 450 ש"ח, האם יש מארז בתקציב הזה (+/-) שיותר מומלץ לדעתכם?

2. לגבי המאווררים הנוספים -

ראיתי סרטונים רבים שבהם ביצעו בדיקות לגבי השיפור בהוספת מאווררים, ובאיזה מיקום. מסתבר שברוב המקרים (כשאין מים) יותר משלושה מאווררים לא משפר ולפעמים אפילו הורס.

ספציפית לגבי מאווררים למעלה: אם הכיוון הוא הוצאת אוויר - זה מרע את המצב, כי זה מוציא אוויר קר שעוד לא הספיק להגיע למעבד ו/או לכרטיס המסך, ואין זרימה לאורך כל המארז. הכנסת אוויר מלמעלה לא הורסת אבל גם לא משפרת.

לכן הוספתי רק אחד, מתוך מחשבה שיותקן בחזית ויקרר ישירות את כרטיס המסך (למרות שלפי הסרטונים - השיפור מאד קטן).

3. לגבי הזיכרון - אחרי התעמקות, מסתבר שכמעט אף מעל 2400 (או גג 2667) לא עובד בלוחות רייזן, כי היצרנים לא הספיקו עדיין להתאים את הביוסים (זה לא סתם שאף כמעט לא מופיע ב- QVL של היצרנים).

השארתי בכל זאת את ה- 3000 מתוך הבנה שהוא ירוץ על הלוח הזה כנראה ב- 2400 (מקווה שלא ירד ל- 2133), ואולי בעתיד תהיה תמיכה. אני צודק לדעתכם בגישה הזו?

חוץ מזה, לפי בדיקות רבות שצפיתי בהן - השיפור בביצועים בין 2400 ו- 3000 הוא כנראה אפסי ולא מורגש, להוציא בתסריטים מאד ספציפיים.

4. לגבי כרטיס המסך - שדרגתי לכרטיס עם OC אגרסיבי יותר של היצרן. שווה לדעתכם את תוספת המחיר? יהיה שיפור מורגש בביצועים?

5. לגבי הקשיח - החלטתי להשאר עם לצורך שיפור בביצועי פרמייר. אני חושב שהנפח יספיק לחומר של פרויקט על הדיסק הזה (אני לא עושה יותר מפרויקט אחד בו"ז). אני לא יכול לעלות ל- 500GB ב- בגלל הפער במחיר.

6. הוספתי דיסק 8TB תקציבי, לצורך חומר ארכיון. מקווה שהוא אמין מספיק.

דעתכם? הצעות לשיפור לפני שאני מזמין?

המון תודה על הכל! כיף לדעת שיש אנשים כאלה שעוזרים מכל הלב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של zoozoo

3. לגבי הזיכרון - אחרי התעמקות, מסתבר שכמעט אף זכרון מעל 2400 (או גג 2667) לא עובד בלוחות רייזן, כי היצרנים לא הספיקו עדיין להתאים את הביוסים (זה לא סתם שאף זכרון כמעט לא מופיע ב- QVL של היצרנים).

השארתי בכל זאת את ה- 3000 מתוך הבנה שהוא ירוץ על הלוח הזה כנראה ב- 2400 (מקווה שלא ירד ל- 2133), ואולי בעתיד תהיה תמיכה. אני צודק לדעתכם בגישה הזו?

חוץ מזה, לפי בדיקות רבות שצפיתי בהן - השיפור בביצועים בין 2400 ו- 3000 הוא כנראה אפסי ולא מורגש, להוציא בתסריטים מאד ספציפיים.

ההפך.

א- הזיכרון כנראה כן יפעל, פשוט לא ישר מהקופסה אלא תצטרך להתעסק קצת בביוס כדי לסדר את זה.

ב- מהירות הזיכרון כן משפיעה הרבה, פשוט לא באינטל אלא ברייזן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...