אמת או שקר? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אמת או שקר?

Merrymoon

Recommended Posts

http://www.maariv.co.il/channels/1/ART/712/572.html

העיתון הבריטי התנצל אתמול על פירסום התמונות, שבהן נראים חיילים בריטים מתעללים בעצירים עיראקים. העורך הראשי התפטר מתפקידו.

מזוייפות או לא, זוועות ופשעי מלחמה הם חלק בלתי-נפרד מהמלחמה והם מתרחשים בשני הצדדים היריבים.

עם תום מלחמת העולם השנייה, סיפרו תושבי אוקראינה ופולין (הגויים) המשוחררים על מעשי אונס, ביזה והשפלה שהם

חוו מהכובשים הנאצים, מה שהמחיש לנו שהם שנאו את כל מי ששונה מהם, לא רק יהודים והיו אנשים חסרי כבוד, נטולי

אנושיות ורודפי כוח. יותר מאוחר, סיפורים דומים החלו צצים בצד השני, עד חיילים ופרטיזנים מוכי זעם וטירוף והכו ואנסו

נשים גרמניות במהלך השיחרור של גרמניה מהשלטון הנאצי. רבים מכם יאמרו אולי שהדבר הוא שקר, תעמולה נאצית.

קראו לזה איך שתקראו לזה, אני קוראת לזה פשע מלחמה, אבל על פשעי מלחמה נשפטים רק המפסידים. חשבו שהיה

קורה האסון הנורא ולא בנות הברית היו מנצחות במלחמה - מי היה עומד אז למשפט? יכול מאד להיות שאלו היו ה-RAF

(חיל האויר המלכותי) שהפציצו עיירות וכפרים שכולם אוכלוסיה אזרחית ואפס כוחות צבא, הרגו אנשים חפים מפשע

תחת הסלוגן של "להחזיר את גרמניה לתקופת האבן". המפורסמת שבהפצצות היתה דרזדן, עיר אמנות עתיקה שנהרסה

כליל בהפצצות ובשטפון שפקד אותה אחרי המלחמה. האדם שעמד בראש אותה הפצצה קיבל אותות כבוד ופסל בדמותו

הוקם פסל שזכה למימון של בית המלוכה הבריטי.

פשעי מלחמה הם פשעי מלחמה ולא משנה מי אותם, אין להם הצדקה. אלו בדיוק הדברים שמבדילים אותנו

מהם, האנושיות שלנו. אנחנו לעולם לא היינו עושים מה שעשו בכירי אל-קאידה לאותו אזרח אמריקני, גם לא לבין-לאדן

או נאסראללה עצמו, גם אם היינו רוצים. בין אם התמונות היו אמיתיות או מזוייפות, הרי זה ברור שקורה שם משהו,

לא ייתכן שאנשים שמבלים בשדא קרב וצוברים כ"כ הרבה יאוש וזעם לא יתפטו למעשה נקמה כזה או אחר. זה חיי וקיים

בשטח בין אם אנו רוצים בכך או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בספר נפילת ברלין של אנטוני ביוור מונצח כל הזוואות שעברו תושבי ברלין (במיוחד תושבות ברלין) ופרבריה.

החיילים הרוסים שתו עד אובדן חושים, ואנסו כל דבר שזז, נשים מכל הגליים, לפעמים גם שבויי מלחמה רוסיות. אחד הנימוקים שהיו לבוזזים ולאונסים, שהם ביצעו את פשעי המלחמה האלו כי זה מה שה"פריצ'ים" (כינוי לחפ"ש גרמני) עשו לנשים שלנו באדמתנו.

מומלץ מאוד לקראו את הספר הזה ואת הספר סטלינגרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בני אדם לא מפותחים כפי שנדמה לנו, בזמנים כאלו אנחנו חוזרים לשורשים שלנו בימי האבן.

כך עוד יש מלחמות יהיו פשעי מלחמה, המלחמה בעצמה היא פשע והמחשבה שיש כללי ג'נטלמניות במלחמה היא נאיבית ביותר.

אין ולא תהיה מלחמה שבה החיילים ישמרו על צלם אנוש בצורה שאנו מכירים אותה, הם חייבים להשתחרר מכל המוסכמות המקובלות

בשביל להילחם וזה אומר שהם לא חושבים בצורה שהם היו חושבים במצב שלום.

אישית אני לא אופטימי לגבי הסיכויים שנתפתח למשהו יותר טוב, אני יותר נוטה לכיוון של מלחמה גרעינית שתמחק אותנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון לחשוב שלא היתה התנהגות ספורטיבית/ג'נטלמנית כזו או אחרת במלחמות. טייסים, בכל בעולם, היה להם מעין חוק שאינו נכתב ובו העקרון הוא שאם אתה מפיל מטוס והטייס בו נותר חיי וקופץ החוצה ממנו עם מצנח, אינך רשאי לירות בו.

כשהתכוונתי לפשעי מלחמה ואבדן צלם אנוש, התכוונתי לדברים לא הכרחיים שאנשים עושים, דברים שלא הכרחיים לא למאמץ המלחמתי ולא להשרדותם. אני חותמת לכם שאם התמונות מעירק היו מזוייפות, אז אני בטוחה שיש היכנשהו כאלו ואחרות שאינן, ומעשים מזוויעים שנעשו ע"י צבאות "נאורים". לי לא אכפת אם הם היו משתינים על בניו של סדאם חוסיין (באם היו תופסים אותם חיים לפני שההמון הזועם היה מטפל בהם), שכן הם היו מפלצות, רוצחים, אנסים וסאדיסטים. שישתינו עליהם, שיכרתו להם את הראש, וכו', אבל למה להיטפל לאזרחים? הם לא מספיק מבולבלים ומבוהלים? מה זה עוזר? מה זה מוכיח? שאינך טוב יותר משליטם הקודם? ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בני אדם לא מפותחים כפי שנדמה לנו, בזמנים כאלו אנחנו חוזרים לשורשים שלנו בימי האבן.

כך עוד יש מלחמות יהיו פשעי מלחמה, המלחמה בעצמה היא פשע והמחשבה שיש כללי ג'נטלמניות במלחמה היא נאיבית ביותר.

אין ולא תהיה מלחמה שבה החיילים ישמרו על צלם אנוש בצורה שאנו מכירים אותה, הם חייבים להשתחרר מכל המוסכמות המקובלות

בשביל להילחם וזה אומר שהם לא חושבים בצורה שהם היו חושבים במצב שלום.

אישית אני לא אופטימי לגבי הסיכויים שנתפתח למשהו יותר טוב, אני יותר נוטה לכיוון של מלחמה גרעינית שתמחק אותנו.

אממ אממ אממ,אני נוטה להסכים עם חלק מהדברים שאמרת,כל אחד במלחמה מתרכז על האינסטיקנט הבסיסי ביותר של לשרוד,ומזניח עם הזמן את שאר האידאלים.

אני דווקא די מאמין בעתיד טוב למין האנושי,אבל זה יקרא לאחר הרבה סבל,שיגרום להבנה על כיצד צריך לנהוג אחד לשני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הבלאגן הזה ייפסק ברגע שהאנושות תפסיק להיות מונעת ע"י צבירת עושר. מה יביא לשינוי, אם בכלל?... לא ממש ניתן לצפות זאת, אולי מלחמת העולם השלישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...