שאלה בנוגע ל"שעות נוספות" במסגרת העבודה. - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע ל"שעות נוספות" במסגרת העבודה.

KF

Recommended Posts

יש לי כמה שאלות בנוגע לשעות נוספות,אני לא כ"כ בקיא בחוק אז אני פונה אליכם.

במידה ואני עובד כל יום (א-ה) משעה 8:30 עד 19:00 - האם אני אמור לקבל שעות נוספות החל מהשעה 17:00 ?

ומה קורה במסגרת החוק לגבי ימי שישי בתנאים הנ"ל ? האם ימי שישי יהיו לי מלכתחילה כשעות נוספות ? (8:30 עד 13:30/14:00)

חג שמח ושנה טובה.

נ.ב

לא לקחתי בחשבון את ה-30 דק' הפסקה שירדו לי כמובן בכל יום , אז לצורך העניין זה יוצא כאילו אני מתחיל לעבוד מ-9 בבוקר בכל יום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• חישוב מספר השעות הנוספות חייב להיעשות על בסיס יומי או שבועי בלבד מלבד מקרים של העסקה בשעות גמישות (ראו בהמשך עמוד זה).
  • משמעות הדבר היא שבודקים את מספר השעות שעבד העובד בכל יום ואת סך השעות שעבד במשך השבוע, ולא את מספר השעות החודשיות שעבד.
  • גם אם בחישוב חודשי העובד עבד 186 שעות או פחות, כל אחת מאלה תיחשב כשעה נוספת:
    • כל שעה מעבר ל-8 שעות ו-36 דקות בכל יום במקומות שבהם שבוע העבודה הוא בן 5 ימים
    • כל שעה מעבר ל-8 שעות בימים א'-ה' במקומות עבודה שבהם שבוע העבודה הוא בן 6 ימים
    • כל שעה מעבר ל-7 שעות בימי שישי (במקומות שבהם עובדים 6 ימים בשבוע)
    • כל שעה מעבר ל- 43 שעות שבועיות (אם לא חושבה כבר כשעה נוספת ביום עבודה)
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PC אדמין, יש טעות .

ע"פ החוק שעות עבודה ומנוחה השעות הנוספות ניצברות אך ורק יומי. נוסח החוק אומר כך "אם עובד עובד מעל ל-8 שעות רצופות , השעה ה-9 ואילך תחשב שעה נוספות שבגינה יהיה זכאי העובד ל1.25 משכרו השעתי. "

זה שחברות מסוימות מחשבות ע"פ חודשי ע"מ לפשט את החישובים , זה לא חוקי.

החוק קובע כ-שעה הפסקה (8 שעות עבודה) מתוכם חצי שעה על חשבונו של העובד.

יום עבודה 9 שעות, ישולם 8.5 שעות.

אך עובדים רבים לא שמים לב, שזמן ההגעה לעבודה וחזרה אורך כ- שעה בממוצע, ועל כך לא משולם שכר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...