ווינדוס 10 לא עולה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ווינדוס 10 לא עולה

cjtmfor

Recommended Posts

בקצרה, מה שקורה כשאני מדליק את המחשב זה שהוא מגיע לשלב בו יש את הלוגו של ואת השבשבת, ואז עובר למסך שחור ממנו הוא לא ממשיך לשולחן העבודה. בהינתן שכנראה יש קשר למה שעשיתי קודם לכן, הנה פירוט של הדברים:

מתוך כוונה להתקין לינוקס במקביל לווינדוס 10 שכבר יש לי על המחשב, ועקב העובדה שכבר היו לי 4 מחיצות Primary, גיביתי את המידע שהיה לי על כונן D בדיסק קשיח חיצוני ומחקתי אותו (דרך Gparted בLiveCD). הרעיון היה למחוק את כונן D, להגדיל מעט את C ובמקום הנותר ליצור מחיצה Extended ובתוכה מחיצה אחת ללינוקס ומחיצה שנייה לקבצים, אך בכל אופן Gparted לא נתן לי להגדיל את C אז מה שעשיתי היה להעלות את ווינדוס ודרך הDisk Management להגדיל את C. עד כה לא הייתה בעיה, אבל לפני שהכנסתי שנית את הדיסק של רציתי לנסות לכבות ולהדליק כדי לוודא שהכל תקין עם הווינדוס, וכאן נתקלתי בבעיה שתיארתי קודם.

ראוי לציין שכשאני מקיש על shift+f8 בפתיחת המחשב כדי להיכנס לתפריט של הrepair, ובוחר באפשרות לצאת ולהמשיך למערכת הפעלה אז בדרך כלל שולחן העבודה עולה כרגיל.

מה שכבר ניסיתי לעשות: לחצתי על Startup Repair והוא לא הצליח לפתור את הבעיה, הרצתי sfc /scannow בcmd כבר כמה פעמים, הרחבתי את הנפח של כונן C לכל השטח הפנוי במחשבה שאולי מפריע למחשב שיש הרבה שטח פנוי, עשיתי defragment, הרצתי אנטי וירוס, עשיתי ריסט למחשב (כשהוא שומר את הקבצים שלי), ועדיין שום דבר לא עוזר.

אשמח לעזרה,

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרה משהו דומה לידידה שלי רק בדרך שונה. תכלס אין לי מושג איך סידרתי לה את זה חח (שמתי לב שזה קורה לאנשים רק בווינדוס 10).

מסכנה : 10= שיט :) .

אגב כמשתמש הייתי ממליץ לך להתרחק מאובונטו ומכל הפצות Debian בכללי (חוץ מ MINT ,אולי) אלא אם כן אתה ממש ממש חדש בתחום אבל בכל זאת הייתי ממליץ על Manjaro שזה על אותו בסיס כמו Arch שנחשב להפצה הכי טובה רק יותר קלילה למשתמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של MekoPelet

קרה משהו דומה לידידה שלי רק בדרך שונה. תכלס אין לי מושג איך סידרתי לה את זה חח (שמתי לב שזה קורה לאנשים רק בווינדוס 10).

מסכנה : 10= שיט :) .

אגב כמשתמש הייתי ממליץ לך להתרחק מאובונטו ומכל הפצות Debian בכללי (חוץ מ MINT ,אולי) אלא אם כן אתה ממש ממש חדש בתחום אבל בכל זאת הייתי ממליץ על Manjaro שזה על אותו בסיס כמו Arch שנחשב להפצה הכי טובה רק יותר קלילה למשתמש.

כלומר, לפי מה שאני מתאר הבעיה היא של המערכת הפעלה ובוודאות לא בעיית חומרה?

חוץ מזה, איזה סיבה יש להימנע מהפצות מבוססות דביאן?

אגב, אם זה עוזר לאבחן את הבעיה, שמתי לב עכשיו שכשאני עושה ריסטראט ממצב בו המערכת עבדה, הבעיה לא תופיע, וכנ"ל כאמור לגבי מצב שבו הצלחתי להיכנס לתפריט ההוא דרך f8. משמע, הווינדוס לא עולה רק ממצב בו המחשב היה סגור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של cjtmfor

איזה סיבה יש להימנע מהפצות מבוססות דביאן?

דביאן עצמו בדרך כלל מאוד לא יציב רוב הזמן וזה ידוע (גם גרסאות LTS שהן יותר יציבות בכללי אבל עדיין לא משהו). גם לי אישית היו הרבה בעיות עם המערכות שלהן וניסיתי המון מהן.

בקשר לאבחון בעיה נורא קשה לי להבין ממה היא נובעת כעקרון כי זה לא נשמע כמו בעיה של חומרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו כשאני מנסה להריץ את הLive CD של אותו דיסק ממקודם (lubuntu 16.04 64bit) אני נתקע על מסך שחור עם מעין קו אופקי אפור ומעליו סמן כזה (כמו שיש כשמקלידים במעבד תמלילים). הצלחתי לפתור את זה רק כשסימנתי nomodeset. אותה הבעייה מופיעה גם כשאני משתמש בדיסק של מנג'רו, רק ששם הייתי פחות בטוח איך לעשות nomodeset, אז לפי מה שכתוב פה כתבתי לו nomodeset nouveau.modeset=0, ואז זה התחיל להיטען אבל נתקע באיזשהו שלב.

אז קודם כל, יכול להיות שיש לזה קשר לבעיה שיש לי בווינדוס? ומה הבעיה הזאת (עם הLive CDים) אומרת?

ובכל אופן, איך אני פותר את הבעיה עם מנג'רו?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...