פרשת ההטרדות של משה איבגי . - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרשת ההטרדות של משה איבגי .

Yehudaa

Recommended Posts

לאחרונה קמו לא מעט מתלוננות על משה אבגי בטענה של הטרדות מיניות מילוליות ופיסיות  .
מה דעתכם על הפרשה ובכלל על ריבוי תלונות כאלה לגבי לא מעט אנשים  ? 
האם בתי המשפט לפי דעתכם עושים משפט צדק ? או חלילה מקילים או מחמירים יתר על המידה  ? 

דעתי האישית היא שלא יזיק קצת צניעות לחברה הישראלית  מאשר ריבוי שיחות מרובות בזימה  ומעשים אשר לא יעשו . 
ככה שאולי נצא מורווחים מההקפדות הגדולות האלה , רק מקווה מאוד  שיהיה משפט הוגן ולא חלילה  יצא משפט מעוקל לאיזה מישהו  . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משער שהתופעה הנגלית היא רק אחוז קטן מהממדים האמיתיים שלה. 

לא צופה עתיד ורוד יותר, לא כשהטלויזיה, הרשת והרבה פלטפורמות פרסום ומדיה מנגישות תכנים ודוחפת,  במודע או שלא במודע, רעיונות שדוגלים בחופש ועולם נאור והבעת רגשות וביטוי עצמי - כל אלו על חשבון (!!) צניעות מינימלית, כבוד עצמי בסיסי וכבוד בסיסי לזולת, אישה או גבר. 

יש יותר מידי דברים לאמר ולכן אני סתם כותב בכלליות. 

מי שיקרא את דברי אולי יחשוב שאני עוד איזה פנאט 'סתום עין/ים',  אבל כשבסוף יאמר לעצמו שהיה משהו בדברי - יהיה מאוחר מידי, נזק כבר נעשה ופגע גם בו/ביקרים לו.... 

במילים קצת יותר פשוטות ו'תכלס - 

כל הזמן אנשים מופצצים ברעיונות/ורמיזות מיניות, במודע או שלא... טבעי/לא טבעי, רצוי/לא רצוי - זאת המציאות. כשזה נדחף לבנאדם למוח וללא ידיעה מוקדמת מה צריך לרסן ואיך (שליטה עצמית, תועלת, כיבוד...) בסוף יש מקרים כאלו של חולי נפש שלא שולטים בעצמם (יש כאלו שגם אם היו בתנאים הטובים ביותר גדלים עקום, אבל זה לא המקרה בד"כ, אני מאמין ), נקרא לזה טועים, נקרא לזה מתבלבלים, או סתם 'מועדים' - על כך נאמר 'הכתובת היתה על הקיר', אבל אין עניין לתקשורת לטפל/לנטרל ב/את זה. הרי איך ימכרו את מרכולתם? 

אני לא זקן, אבל אני מרחם על הדור הצעיר שגדל היום- על התכנים שנחשף אליהם חופשי חופשי, שלא באשמתו. לצערנו אין מי שימנע את כדור השלג. 

יצא לי כבד, לילה טוב =) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש לא קראתי על הסיפור הזה כמעט כלום... אבל עדיף לא לחרוץ את דינו לפני שנמצא אשם.

הטרדות מיניות מילוליות זה יכול להיות גם סתם לספר בדיחה עם אופי מיני? או שהוא ממש אומר לנשים האלה שהוא רוצה לשכב איתן?

הטרדות פיסיות זה יותר חמור אבל שוב... מה עם הוא מחבק אותה ומנשק אותה על הלחי? יש כאלה שיקראו לזה גם הטרדה מינית?

דבר אחד ששמעתי שנאמר ברדיו שאמרו להגנתו שבתור שחקן מפורסם לו היה רוצה הוא היה יכול לחגוג(אבל הוא לא עשה זאת), יש מספיק נשים שישכבו איתו רק בשביל קצת אבק כוכבים, בלי הטרדה ובלי אונס... אז נחכה ונראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי שהיא טוענת שהוא נישק אותה בפה ליד משפחתו.

יש מקומות בהם זה מקובל בין מכרים קרובים.

יש אנשים שמנשקים את כולם, נשיקות על הלחי, וגם בפה לפעמים.

העולם יכול להיות מקום מבלבל לפעמים.

אולי הוא קצת נסחף אבל איפה המידתיות?

מספיק להרוס לאנשים את החיים והקריירה רק בגלל נשיקה ברגע של שמחה.

קצת פרופורציות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדרך כלל כשמישהו מנסה לאנוס או לתקוף הוא עושה זאת כך שאחרים לא יראו כי הוא יודע שהוא עושה משהוא לא בסדר... אבל לנשק אותה בפה... אוליי זה באמת לא יפה מצידו אבל אם הייתה אומרת לו שזה מפריע לה הוא לא היה עושה את זה פעם שניה.

זה לא שהוא סתם אדם אקראי שהחליט למזמז אותה באוטובוס.

האבסורד בקפדנות מצד אחד על דברים תמימים, ובהזנחה מצד שני על דברים חמורים הרבה יותר.

היא יכולה גם לדרוש שיבקש ממנה סליחה והוא יוכל לאמר בפומבי אפילו שלא התכוון לפגוע, אבל מה עכשיו? היא רוצה לשים אותו בבית סהר?

זה לא קרה לי הרבה אבל יש גם בחורות שנמרחות על אנשים כשהן מעוניינות בהם. האם אני יכול לתבוע על הטרדה כל פעם שבחורה בכוונה נמרחת עליי או השד שלה נוגע לי במרפק?

האם גם נגיעה עדינה של בחורה ביד של גבר היא גם הטרדה מינית?

אם היו דברים מעבר אז זה באמת חמור. אבל כאלה דברים, למרות שיכולים להיות לא במקום אפשר פשוט לבקש מהבן אדם שיפסיק או לנתק איתו את הקשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בקי בנושא, אך כשפניתי למרכז ייעוץ [מפורסם, מצאתיו בגוגל, שכחתי את שמו =] לנפגעות תקיפה מינית , כדי לברר איך לייעץ למישהי שממש היתה במרחק מילימטר מלעבור אונס [זה כבר התחיל :(  ]   נאמר לי שאין מה לעשות, וגם לא להתלונן בשמה או אוטומטית, כי יש סיכוי שלא יצא מזה הרבה ועדיף לתת לבחורה לבחור מה לעשות, כי היא זו שעוברת את הטראומה כרגע ולא אני [אני רציתי להתלונן\שתתלונן].
ככה שמצד אחד טוב להעלות על המוקד תוקפים מגעילים, מצד שני- רק אם זה "סלב" אז זה פתאום מעניין את התקשורת, ואת שלי ["היי זאת שלי"] ואת כל הפמיניסטיות\ים...
לעומת זאת האנונימיות שנפגעות ע"י בחורים אנונימיים - שימשיכו לסבול...

ולגבי מה שנאמר מעליי - משער שהגדרת ההטרדה היא מעשה שמבוצע בניגוד לרצון הנפגע...
לרוב הגברים לא ממש אכפת אם בחורה נוגעת להם\בהם ביד\בשד....
ככה שקשה להגיע למצב של הטרדה מינית כלפי גבר אלא אם הבחורה ממש מכוערת.. O.o
עצוב לאמר זאת אבל זו האמת... 
ואם היה מותר לכל גבר לעשות לבחורה מה ש"מותר" לה לעשות לגבר - היה פה "שישו ושימחו"...
אבל ככה זה כשיש אמות מוסר כפולות...

ככה זה כשמותר לשדר מיניות [מתחבר לתגובתי הראשונה בפוסט!] חופשי חופשי אבל להתלונן כשזה מגרה את הגברים יותר מדי עד שהם עושים מעשה [לאו דוקא פלילי!!] . .. אח"כ התלונות זורמות..
לאו דוקא מוצדקות, לאו דוקא הוגנות, לפעמים אירוניות - אבל זה המצב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...