מסך שחור בהפעלת המחשב - עמוד 2 - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מסך שחור בהפעלת המחשב

jfkk

Recommended Posts

@galalos

1. האם אתה ו @jfkk אותו משתמש?

2. כתבת:

ציטוט של galalos

המחשב עולה במצב בטוח בלבד 

לאחר מכן המחשב עולה רגיל 

האם אתה מתכוון לכך שאתה קודם צריך להפעיל את מערכת ההפעלה במצב בטוח, לאתחל ורק אז מערכת ההפעלה עולה במצב רגיל, ואם אתה מנסה להפעיל את מערכת ההפעלה במצב רגיל ללא התהליך הזה אתה מקבל מסך שחור, כלומר המחשב "נתקע"?

אם זה המצב, אני הייתי מנחש שיש רכיב במחשב שלא מתאפס כראוי אלא לאחר הפעלתו במצב בסיסי בלבד. במקרה כזה אני מניח שמדובר בדרייבר או בקושחה (firmware) לא תקינים או שרכיב חומרה כלשהו (סביר להניח שלוח האם או כרטיס המסך) אינם תקינים. מה שאני הייתי עושה:

א. בודק האם יש עידכוני ביוס ללוח האם ולכרטיס המסך - יכול להיות שזה יפתור את הבעיה.

הערה: אין דגם לוח אם בשם p4g41-c באתר של Asus. סביר להניח שאתה מתכוון ללוח כמו ה P5G41C-M LX, אבל יש לבדוק זאת היטב לפני עדכון הביוס.

ב. דואג להתקין את הדרייברים העדכניים ביותר לכל רכיבי החומרה במחשב. זה אומר שאתה צריך לגשת יצרני הרכיבים ולהוריד משם את הדרייברים המעודכנים ביותר ולא להסתמך על הדרייברים שיצרן לוח האם מספק.

ג. מנסה להפעיל את המחשב עם מערכת הפעלה אחרת (מסה מערכת הפעלה live כלשהי שעובדת מכונן או מדיסק CD או DVD). אם הבעיה חוזרת גם בה, אז בוודאות מדובר בבעיית חומרה או קושחה.

ד. מנסה להפעיל את המחשב עם כרטיס המסך המובנה (בהנחה שיש אחד כזה) במקום כרטיס המסך הרגיל ורואה האם הבעיה חוזרת. אם לא - הבעיה כנראה קשורה ללוח האם (אולי חריץ ההרחבה בו מותקן כרטיס המסך אינו תקין), לספק הכח (אולי הוא לא מספק הספק מתאים) או כמובן לכרטיס המסך עצמו (הוא פשוט אינו תקין).

הערה: לא צויין אם במחשב נעשה בכלל שימוש בכרטיס מסך נפרד, והיות ודגם לא האם לא ידוע אי אפשר לדעת האם יש כרטיס מסך מובנה בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם אתה מתכוון לכך שאתה קודם צריך להפעיל את מערכת ההפעלה במצב בטוח, לאתחל ורק אז מערכת ההפעלה עולה במצב רגיל, ואם אתה מנסה להפעיל את מערכת ההפעלה במצב רגיל ללא התהליך הזה אתה מקבל מסך שחור, כלומר המחשב "נתקע"? -זה המצב

עידכון ביוס -מעודכן 

כרטיס מסך -ob מעודכן 

דריוורים מעודכנים 

אני עובד עם כרטיס המסך OB

דרו הסבר ..

אני צורב live 

ubcd 529 האם ה מתאים לבדיקה

ממה אני מבין מכבה את המחבש עולה עם עם הדיסק ה- live ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ה Ultimate Boot CD הוא דיסק איתחול אבל הוא לא כולל מערכת הפעלה live (לא ממש, שכן טכנית כל תוכנה שנטענת לאחר הדלקת המחשב וגורמת למחשב לעבוד יכולה להיחשב כמערכת הפעלה). אני התכוונתי שתנסה מערכת הפעלה live כמו או אפילו Windows 7 Live (מסתבר שיש דבר כזה וזה אמור להיות חוקי). רק שיהיה ברור - מערכת הפעלה live היא מערכת הפעלה לכל דבר שפשוט אינה נמצאת על דיסק קשיח (או כונן SSD) אלא יכולה לעבוד מדיסק או מכונן .

2. העובדה שהמחשב שלך עובד עם live אינה מעידה על דבר. מצד שני - אם הבעיה חוזרת גם במערכת הפעלה כזו אתה יכול להסיק שהבעיה היא אכן חומרתית (או לפחות קושחתית), כלומר היא אינה קשורה למערכת ההפעלה הנוכחית ולדרייברים שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב - אי קיום הבעיה במערכת הפעלה אחרת אינה מעידה על כך שמדובר בבעיה במערכת ההפעלה שלך. הגישה הזו יכולה רק לאשר שאכן מדובר בבעיה חומרתית במידה והבעיה מופיעה במספר מערכות הפעלה שונות, אבל אי אפשר להסיק בעזרתה את ההפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...