מארז,זיכרון,כרטיס מסך וכ'ו - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מארז,זיכרון,כרטיס מסך וכ'ו

The incredible

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי מחשב כמעט חדש עם חלקים מהמחשב הקודם ליתר דיוק:

דיסק קשיח 1TB של סגייט,סטיק זיכרון 4GB ומארז.

אני רוצה לקנות מארז שקט במיוחד שלא ישמיע רעש בעומס כבד במשחקים ובכללי אם לא ציינתי המחשב ישמש לגיימינג כבד בעיקר.

כרגע אני עם מארז ללא חברה שמאוד מפריע לי ולא עושה לי טוב גם בנשמה כי זה על ידי.

לגבי המארז כבר יש לי התלבטות מסויימת בין ה P100 של או P280 וה P100 אמרו שיספק אותי או את ה Naoxina Deep Silence 2\3\4\5\6\7.

חשבתי גם על ה 500R כי ראיתי שהוא ממש מרווח וחשוב לי שהמארז שאני אקנה יהיה מרווח כי במארז שלי נניח אם באתי לראות להוציא אותו ולהפוך אותו שברתי את הגב ממש ככה.

וב 500R של הוא גדול מאוד וממש נוח, אני לא אתפשר על זה בשביל שקט ואמרו לי שהוא לא שקט אז לא לקחת אותו אלא את ה P100.

אני רוצה לשמוע את דעתכם ומה אתה חושבים מן הסתם.

זיכרון אני כרגע עם מהירות לא יציבה כ''כ אבל היא תקינה ותעבוד 2 סטיקים - 4GB במהירות 1333MHZ והשני Zeppelin 1600MHZ.

(ככה אמרו לי וזה לא כזה קריטי אבל עדיין.)

מה שבעיקר מפריע לי כמו שאמרתי זה המארז שמחרפן אותי המארז לידי ולא מתחת למחשב כי אז הכבל יימתח ויש הרבה כבלים לחבר והשקע ב''אויר'' ובכלל לא מסודר בקרוב זה יסתדר אני מקווה.

רציתי לעבור לדור הרביעי של סוגי הזכרונות כי אני רוצה להשקיע במחשב ולא לחפף בו.

ורשמו לי ככה בפורום ההוא:

אל תיגע בDDR4 כי גם הסדרה החדשה של המעבדים לא תתמוך בDDR4, ז"א יקח זמן עד שהDDR4 יכנס לשוק.

רק לפני כמה ימים הציגו גרסה זולה יותר שלו, אך עדיין אין תמיכה של לוחות אם זולים יותר.

חשוב לציין: שזה לא היו באותו תקופות של זמן אז יכול להיות שמשהו ישתנה ולטובה, פשוט מלא פעמים או שלחצתי Backspace

וזה לא שמר את האשכול והיו כל מיני בעיות ובכללי לא היה לי כוח להתעסק אם זה למרות שזה היה חשוב לי ומשכתי את זה...

וחוץ מזה שקלתי לשדרג ל 16GB במקום 8GB בשביל שהמחשב עצמו יהיה מהיר יותר והכול יפעל בצורה חלקה יותר זה נכון לא?

רשמו לי ככה בפורום שהתייעצתי:

''8GB זה אידיאלי למשחקים כיום, אך עם הזמן הדרישה עולה. אם יש תקציב וזה לא בא על חשבון חלקים אחרים, אפשר לקחת 16GB .''

הבנתי שהדבר הנכון יהיה לעשות במקום לבזבז כסף זה לקחת מודול של 8GB RAM ובעתיד אם אני יצטרך בהתאם לדרישות אני יוסיף עוד 8GB זה נראה לי הדבר הכי הגיוני לעשות.

רציתי גם לקחת HDD בגלל שידעתי שברגע שהמקום יגיע לי לחצי מהזיכרון תוכנות יתחילו לעלות לאט,והWindows גם.

אני עם HDD ישן לדעתי כי הוא מהמחשב הקודם ולא חדש.

הדגם של ה HDD שלי הוא Barracuda 1000GB ST1000DM003 רק כדי להיות בטוח שאני צודק ומה ההבדל בינו לבין דגמים אחרים עם נתונים שונים?

בHDD זה בעיקרון לא משנה לא?

התפקיד העיקרי שלו הוא לאחסן מידע ולקרוא מידע...

בהרבה מחשבים אני רואה שיש יותר מ HDD אחד וגם מבחינת המקום זה נראה הרבה יותר מסודר ונוח ומתחלק.

מצד שני אני לא בטוח שזה היה כ''כ נוח מאשר להתמודד עם HDD אחד.

שקלתי לקנות באותו זמן כרטיס מסך של GTX970 והתגלתי לראות בתקופה האחרונה שיש לו בעיה של אין לי סיבה להשקיע כ''כ הרבה בכרטיס מסך הזה שיש לי HD7950 והוא מעולה לגיימינג לכל מי שחושב אחרת והוא עובד גם בתנאי לחץ וקושי.

השאלה עכשיו ראיתי שיש 980TI ו960 שזה כבר מן הסתם בסדרות יותר נמוך אז אני מניח טיפה יותר חלש מה 970, בקיצור כל הטכנולוגיות שעכשיו נהיו מה מבין כולם אתם ממליצים לי?לגיימינג,,,סדרות,ושימוש יומיומי במחשב באופן כללי.

עכשיו באותו פורום רציתי כרטיס מסך שלא יתחמם ה HD7950 לעומת הבדיקות שמראה טמפרטורה תקינה וגם הם אמרו את זה.

הוא מאוד חם פיזית והם לא ראו את זה אבל אני הרגשתי.

אני לא מבין איזה שימוש ייתן לי כרטיס מסך יותר חזק מהדור הנוכחי לעומת אחד אחר רק זה יתן לי קצת יותר ''באזז'' על המחשב על זה שהושקע בו הרבה כסף,מלבד ULTRA ושהכול ירוץ עם מספר FPS תקין משהו אחר אמור לעניין אותי?

ל יש DSR וכל מיני דברים כאלה מה שגם באשכול משהו שהיה עליו הרבה דיבור זה הנושא של האופטימזיציה של מסויימים למשחקים

לדוגמא: לכרטיסי מסך של NVIDIA תהיה תמיכה טובה יותר מאשר לכרטיסי מסך של במשחק WatchDogs נכון לאותה תקופה שבה פתחתי את האשכול.

היה די מחלוקת והרבה דיבורים על זה וכל אחד ניסח את זה בצורה שונה העיקרון אני מאמין אותו עיקרון רק במילים אחרות...

גם היה שם הרבה דיבור על שיתופי פעולה בין החברות שזה גם גורם משפיע, לדוגמא עם Nvidia במשחק מסויים יהיה FPS גבוה יותר והוא יהיה גם יציב יותר והוא אומר ש לעומת לא יציבים ככה שאולי במשחק ספציפי נגיד BF3 זה היה נותן לי יותר FPS אבל משחק חלק.

גם יש את הגורמים של המשחקים שהם באו עם פורט גרוע לדוגמא ושיש להם תמיכה גרועה וזה בלי שום קשר.

שחכתי לציין ואין תקציב אני מעוניין שתהיה תמורה למחיר שהמחשב יספק אותי בהתאם לשימושים שלי ושיהיה בו תועלת ויועיל לי.

כסף זה לא הנושא פה, אני יכול להשקיע גם ב שיש בפלונטר אם צריך השאלה אם כדאי.

מחשב זה דבר שאתה כן תהנה ממנו לאורך זמן אבל אין לו מה לחדש לך עם הזמן עם כרטיס מסך מסויים ומערכת מספיק חזקה יכולה להתמודד עם רוב המשחקים כיום.

בסופו של דבר הוא די ממצא את עצמו ואתה די מזניח את הקופסה הזאת ומשחק בה קצת ובעיקר במשחקים ספציפיים שכל ההשקעה ירדה לטימיון.

אם זה הייתה עבודה שבשבילה אתה היית זקוק לזה זה משהו שונה.

מה ששחכתי לציין זה לא מחשב נטו הנאה הוא גם יוכל לשמש אותי לדברים האלו אני מאמין לא?

העניין הוא שאני רוצה לבלות זמן פחות במחשב ואני מצליח, וככל שזה יהיה יותר זה רק יוריד לי את החשק (דילמה מוסרית :smiley-computer012:)

וגם אם קשה אז עושים איזה שיפורים ואני מאמין שזה יעזור.

לי אישית בא לי לשחק בחווית משחק שונה וחדשה מבחינת הגרפיקה אם זה אפשרי לשנות ואם כן אז תתנו לי אופציה.

עכשיו מה אני בעצם רוצה? אני רוצה לשמוע את הדעות שלכם ואת מה שאתם חושבים ואשמח שתעזרו לי.

במחשב יש פחות השקעה ניכרת... [יש אבל פחות]

הציוד שלי יחסית יקר והוא משתדרג עוד.

הכרטיס מסך שהציעו לי הוא GTX970 G1 WF3 לא בטוח כרגע אם לקחת אותו.

SSD-

איך אני בדיוק יתקין עליו את הקבצי Windows? זאת אומרת זה מותקן כבר על ה HDD.

ואיך זה בדיוק יטעין לי מפות? ותוכנות? אני צריך להתקין אותם שם?

ותתנו לי גם המלצה ל בנפח שעליו אתם חושבים אני חשבתי לקנות בנפח גדול אבל ראיתי שכולם קונים קטן כי זה כונן שלא מיועד לאחסון לא?

דבר אחרון ששחכתי לומר יש לי כרטיס רשת מעיק על הנשמה שהוא מגדיל טווח והוא , הגוש מתכת הזה כל הזמן נופל משמיע לי רעש כשאני מנער אותו כמו של גרגירי חול ולא עושה לי טוב.

והייתי מעדיף משהו מובנה חזק ואיכותי ששווה את הכסף שהייתי שמח לדעת מה יש הבדל בין חלק מהדגמים המקסימום מהירות פה בארץ זה אולי 200Mb כך שזה לא כ''כ יהיה רלוונטי אם מהירות גבוהות יותר.

או משהו חיצוני קטן ושלא תקוע לי מעל הראש וכל פעם שיפול לי אם אני שם בטעות את הרגל שלי על יד המארז.

זהו בעיקרון אני מקווה שהאשכול די מסודר ושתוכלו לעזור לי מלא זמן לקח לי לסיים איתו ועכשיו תבינו אולי למה, תודה מראש.

אני קונה מהארץ אשמח לשמוע הצעה ומפלונטר תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוך הבא לפורום :) שאלת כל כך הרבה שאלות שאני לא בטוח האם אוכל לענות עליהם אך בתור התחלה תמלא שאלון:

. מה התקציב המקסימאלי?

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך?

ב) במידת הצורך - עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב?

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)?

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 8 (8 = יש לנסות ולהקפיד על השקט)?

6. האם מתוכנן (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב?

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

11. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד?

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

ולא הGTX 980TI אינו נופל מ970 למעשה הוא אחד הכרטיסים החזקים בשוק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...