התחלה חדשה, האמנם? ה-Galaxy S6 בביקורת - עמוד 3 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התחלה חדשה, האמנם? ה-Galaxy S6 בביקורת

liiight

Recommended Posts

זה מה שכתבת בתגובה #25:

כמה שטויות בתגובה אחת. לי (כנראה בניגוד אליך) יש את שני המכשירים (G4/S6E).

1. אני מקבל בערך שעה של זמן מסך יותר ב- G4.

2. לא שמתי לב לזמני ההטענה כי אני מטעין את שניהם בלילה, אבל המטען של ה- S6E הוא מטען מהיר לעומת המטען של ה- G4 שהוא מטען רגיל (ותומך במטען מהיר, רק עניין של לרכוש אביזר).

3. המסך של שניהם מעולה, נכון ה- S6E קצת יותר בהיר (לא פי 2 ולא בטיח) וניגודיות עדיין יותר טובה, אבל הבדלים זניחים.

4. המצלמה של ה- G4 יותר טובה.

5. הביצועים של ה- G4 יותר טובים בעבודה שוטפת (כמעט ולא משמעותי), בייחוד במולטיטסקינג (משמעותי). הביצועים של ה- S6E יותר טובים במשחקים.

6. עור ופלסטיק מול זכוכית ואלומיניום... לדעתי פלסטיק+עור ישרוד יותר טוב מזכוכית ומקסימום מחליפים בזול.

7. שטויות.

צריך לקחת בחשבון שה- G4 זול משמעותית מה- S6/S6E.

זה מה שכתבת בתגובה #25.

חוץ מנושא מהירות הטעינה (לא כלכך מעניין אותי, אני יכול רק להניח שגם פה אתה טועה..) וחוץ מנושא ההבדלים במסך (שגם בו אתה טועה אבל לא טרחתי להראות כי במילא גם אתה כתבת שההבדלים זניחים), עבור כל שאר הסעיפים אני פשוט הוכחתי לך שאתה טועה והמציאות היא הפוכה ב-180 מעלות ממה שכתבת.

לא מסונוור ולא נעליים. עניתי לך עניינית סעיף סעיף, אבל קשה לך להתמודד עם עובדות אז אתה מנסה להסיט את הדיון :)

טרחן.

הנה שוב מה שעניתי לך, שתראה הכל ביחד:

נושא המהירות אחרי זמן מסויים בגלל הבאג בניהול הזיכרון הוא נושא מוכר שיטופל ברמת התוכנה.

מעבר לזה (וגם יחד איתו) שני המכשירים חזקים מאוד, ועדיין זה דוקוא ה-S6 שחזק יותר:

תוצאות G4:

Basemark OS II 2.0: 1584 / Basemark X: 15040

תוצאות S6:

Basemark OS II: 1663 / Basemark OS II 2.0: 1641 Basemark X: 22752

(מתוך הביקורות של gsmarena.com)

לטעון שה-G4 "חזק יותר" זה פשוט לא נכון עובדתית.

כנ"ל לגבי המצלמה - לטעון שה-G4 טוב יותר זה פשוט לא נכון עובדותית.לא בסטילס ועל אחת כמה וכמה לא בוידאו - ובטח ובטח (!!!!!!) שלא בסאונד של צילומי , שם ה-G4 נשמע כמו זין וה-S6 נשמע פשוט מושלם.

מה עוד קישקשת שם? הסוללה. הסוללה של ה-S6 אומנם קטנה יותר אבל היא גם צריכה להפעיל מסך מעט קטן יותר.

ובמבחן הסופי זה דווקא ה-S6 שמקבל ציון גבוה יותר:

תוצאות G4:

2015-06-03_1931.png

תוצאות S6:

2015-06-03_1931.png

אבל אל תיתן לעובדות לבלבל אותך מר-קשקשני :)

דיברת גם על השרידות של פלסטיק ועור מול מתכת וזכוכית (כאילו שב-G4 אין צד שלם שעשוי מזכוכית, אגב...), וגם פה כרגיל כתבת שטויות במיץ עגבניות:

------------------------

הוכחתי פה שכל סעיף וסעיף שכתבת הוא קישקוש מוחלט ופשוט לא נכון עובדתית.

אבל אל תיתן לעובדות לבלבל אותך :)

המשך יום נפלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לי סוללה נשלפת מאוד חשובה. כמו חריץ הרחבה לכרטיסי זיכרון. סמסונג לקחו את התכונות שמייחדות אותם מול כל תואמי אפל, וזרקו אותן לפח... חבל. אני אקנה בפעם הבאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סליחה על התגובה המאוחרת, אבל יש כמה נק' שהייתי רוצה להעלות:

מילפורד-

לא דיברתי על סוללה נשלפת כפתרון יום יומי (למרות שכמי שכבר ניסה להשתמש בסמארטפון כשהוא נטען מסוללה חיצונית- זה סיוט. ההתחממות, הסרבול בצורך להחזיק את שניהם ולוודא שהכבל לא משתחרר כשהולכים מוציא את כל החשק), אלא כדרך נוחה לחסוך החלפת סוללה במעבדה, למי שלא מחליף מכשיר מדי שנה. זה לא רק עלות הביקור, לפעמים הם הורסים רכיבים אחרים.

שנית, כבעל ONEPLUS בגרסת ה64GB, שלא מצלם וידאו או סטילס כל היום, לא מחזיק אפילו קובץ וידאו אחד על המכשיר, לא מתקין משחקים עתירי גרפיקה ומאזין למוזיקה בסטרימינג עם play music, אבל כן משתמש באפליקציות רבות (ביניהן titanium backup) וקורא על המכשיר, הגעתי למצב בו לאחר כחצי שנה של שימוש נותרו לי כ17GB פנויים מתוך כ54 שהיו נטו בהתחלה, וזה אחרי שמחקתי תמונות וסרטונים רבים שצילמתי בעזרת המכשיר כי הכל מגובה לענן. זה ממש לא בשמיים. אז אפשר לחשוב פעמיים לפני כל התקנה, אבל מה הפואנטה? ונשבר לי מהתירוץ של "יש שירותי ענן". לא ממש, גם לא בLTE הישראלי. זה לא נוח או מיידי מספיק (אתה מוזמן לבדוק בעצמך, גישה לשירות ענן או כ. זיכרון class 10 שממש לא יקר כיום ולבדוק מה מהיר יותר.) ואתה לא מתקין על זה אפליקציות, גם לא שומר את הנתונים שלהן. M שתגיע למכשירי הדור הזה תאפשר התייחסות לכרטיסי כחלק מהמחיצה הפנימית ותפתח עולם שלם של אפשרויות עבור כל מי שיש למכשירו חריץ הרחבה.

אתה לא משתמש באפשרויות שציינתי? מחליף מכשיר בתדירות גבוהה? נחמד לך. זה ממש לא אומר שאלו לא חסרונות, וכאלו משמעותיים ביחס למתחרים. בטח שזה לא אומר שזה "מביך ומגוחך".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוף אתה מתיש.

לגבי הסוללה:

א. חיצונית לא מיועדת לשימוש שוטף "תוך כדי שהטלפון מחובר לסוללה" יא מצחיק. היא משמשת על תקן מטען. אתה מחבר את הטלפון לסוללה והיא מטעינה אותו (בקצב מהיר בד"כ, 2A). אתה לא מסתובב עם זנב מחובר לטלפון לאורך היום :facepalm:

ב. שוב, זה בכלל לא משנה, גם בטלפונים שכן כוללים נשלפת - אני יכול לספור על יד אחת את כמות האנשים שאני מכיר שאי פעם הסתובבו עם סוללת גיבוי, ו/או שהחליפו אותה אחרי שנים של שימוש באותו מכשיר.

אז אתה בין הבודדים שכן עושה את זה? נחמד לך. אבל אתה הוא המיעוט. צר לי.

לגבי האיכסון:

יש לי מכשיר עם 32GB מובנה.

התמונות והסרטונים שלי מגובים לענן ולכן אני לא שומר אותם במכשיר עצמו. כנ"ל גם לגבי המוזיקה שלי.

יש לי עוד המון מקום פנוי בטלפון שזמין בכל רגע.

רק בוא תסביר לי כי התגובה שלך ממש לא ברורה - אם אתה לא שומר תמונות במכשיר, ולא שירים, אז מה בדיוק כן תופס לך את כל המקום הזה? לא תופסות עשרות ג'יגות גם אם יתהפך העולם ותוריד את כל החנות של אליך לטלפון.

אגב מה קשור טיטניום באקאפ, אתה שומר גירסאות היסטוריות של גיבויים מלאים על המכשיר? זה באמת יכול להסביר את ביזבוז הנפח... אבל אין ספק שזאת דרך מאוד מטומטמת לנצל בה את נפח האיכסון במכשיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*אוף טופיק*

אגב סוללה חיצונית, זאת עושה עבודה מדהימה. משהו כמו שעה מ20% ל100%

הquick charge הזה עובד לא רע.

http://www.amazon.com/gp/aw/d/B00UBDI7EC/ref=mp_s_a_1_2?qid=1433655976&sr=8-2π=AC_SY200_QL40&keywords=aukey+quick+charge+2.0&dpPl=1&dpID=31eos6KfnwL&ref=plSrch

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הסוללה:

אוקיי, אתה לא מכיר כאלו אנשים. אני מכיר די הרבה. יותר מכך, אתה מתייחס לשימוש בסוללה חיצונית כשאתה יושב במשרד או סיטואציה דומה שזה נחמד, אבל אז יכולת פשוט לחבר אותו לשקע קרוב וזהו. כל העניין הוא שלא תמיד יש לך את הפריווילגיה הזו ולפעמים אתה צריך להמשיך להשתמש במכשיר תוך כדי תנועה, עבודה, טיול או כל דבר אחר (רלוונטי גם לגבי OTG). אני לא מצליח לחשוב על דרך נוחה להוציא נתונים סטטיסטיים לגבי נושא כזה, אז אני לא ממש מבין איך אתה מבטל את הנק' הזו בכזו קלות.

לגבי נפח האחסון:

יש לי הרבה אפ' מותקנות- כ250 מהחנות של גוגל וכ30 מזו של אמאזון. TB שומר גיבוי מלא אחד על המכשיר- זה לוקח כ5-6GB. יש לי בערך 1.5GB של חומר שלי על המכשיר ואני כן שומר חלק מהתמונות עליו, כי בכ"ז אפ' "תמונות" של גוגל לא מהירה כמו הגלריה. לאחר חצי שנה "אפליקציות" תופס אצלי את הרוב, כי נתונים מצטברים.

אז ניתן למחוק את *כל* מה שאתה מצלם מייד לאחר הגיבוי, לחשוב פעמיים לפני התקנת אפ' מרובות ולהתנהל כמו לפני טיול ארוך- לחשוב פעמיים על כל גרם שמכניסים, אבל למה אני צריך להתנהג כך?

מעבר לכך, אני עדיין עומד על דעתי- קח כ. זיכרון class 10 או גישה לשירות הענן המועדף עליך דרך ובצע מבחן מהירות ונוחות תפעול. אני עשיתי זאת ועבורי המסקנה ברורה.

יותר מזה, החל מאנדרואיד M, צרכן יוכל לרכוש את הדגם בעל נפח האחסון הבסיסי ביותר (שבד"כ הוא גם הזול ביותר, לעיתים בהפרש משמעותי) ולהרחיב בקלות את נפח האחסון מ16 ל76 או יותר בעלות לא גבוהה. איך שלא תסתכל על זה, זה בטח לא פרט שולי כ"כ.

מצטער אם אני מתיש אותך, למיטב זכרוני זו ההודעה השלישית שלי בת'רד הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הסוללה:

אוקיי, אתה לא מכיר כאלו אנשים. אני מכיר די הרבה. יותר מכך, אתה מתייחס לשימוש בסוללה חיצונית כשאתה יושב במשרד או סיטואציה דומה שזה נחמד, אבל אז יכולת פשוט לחבר אותו לשקע קרוב וזהו. כל העניין הוא שלא תמיד יש לך את הפריווילגיה הזו ולפעמים אתה צריך להמשיך להשתמש במכשיר תוך כדי תנועה, עבודה, טיול או כל דבר אחר (רלוונטי גם לגבי OTG). אני לא מצליח לחשוב על דרך נוחה להוציא נתונים סטטיסטיים לגבי נושא כזה, אז אני לא ממש מבין איך אתה מבטל את הנק' הזו בכזו קלות.

לא, אני לא.

אני משתמש בסוללה ניידת בנסיעות (רכבת, אוטובוס, מכונית שאינה שלי ואין מטען לרכב זמין / פנוי), במילואים באמצע שום-מקום בשטח - בקיצור במקומות שאין בהם בהכרח בכלל שקע חשמל.

לגבי סטטיסטיקות על "מי יש יותר", אני חושב שהמגמה הברורה של החברות הגדולות והמובילות בשוק, שלא סופרות את הבכיינים שמתלוננים על העדר סוללה נשלפת, מעידות על המצב יותר מכל דבר אחר.

אל תשכח שלאותן חברות יש גם נתונים על כמות מכירות של סוללות בנפרד. הן לא סתם מהמרות על כמות הביקוש לדבר הזה, הן יודעות אותו. ובכל זאת בוחרות להתעלם מאנשים כמוך - אז כן, צר לי לאכזב אותך, אבל אתה המיעוט.

לגבי נפח האחסון:

יש לי הרבה אפ' מותקנות- כ250 מהחנות של גוגל וכ30 מזו של . TB שומר גיבוי מלא אחד על המכשיר- זה לוקח כ5-6GB. יש לי בערך 1.5GB של חומר שלי על המכשיר ואני כן שומר חלק מהתמונות עליו, כי בכ"ז אפ' "תמונות" של גוגל לא מהירה כמו הגלריה. לאחר חצי שנה "אפליקציות" תופס אצלי את הרוב, כי נתונים מצטברים.

אז ניתן למחוק את *כל* מה שאתה מצלם מייד לאחר הגיבוי, לחשוב פעמיים לפני התקנת אפ' מרובות ולהתנהל כמו לפני טיול ארוך- לחשוב פעמיים על כל גרם שמכניסים, אבל למה אני צריך להתנהג כך?

אין ספק שיש לך כמות מוגזמת של , ובכל זאת אין סיבה שזה יתפוס כלכך הרבה מקום. 5 ג'יגה חלקי 300 זה 17 מגה בממוצע לאפליקציה. אם ניקח בחשבון שיש גם שתופסות קילובייטים בודדים, זה אומר שיש לך לא מעט עם נפח גבוה מהממוצע - אני מנחש שמדובר במשחקים?

כך או כך, אני לא כלכך מבין על מה אתה מתלונן. אז יש לך 10 ג'יגה תפוסים, נו? יש לך עוד יותר מחצי פנוי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הסוללה:

נכון, יש לחברות מידע על זה, אך אף אחד לא אומר שניתוח מידע כזה הוא תמיד גורם מכריע. יש שיקולים נוספים- למשל, סוללה נשלפת באותו נפח משמעה מכשיר עבה יותר. כשחב' מנסה ליישר קו עם תפישת עיצוב מסוימת, נתונים אחרים נדחקים הצידה. טובת המותג ולא הצרכן עומדת בראש סדר העדיפויות.

לגבי נפח האחסון:

כן, יש לי אפליקציות רבות. "יותר מדי" זו הגדרה סובייקטיבית. אני power user, אבל בדיוק עבור כזה סוג של משתמש יש מכשירי דגל, הלא כן?

יש לי 10-15 משחקים בד"כ. אף אחד מהם לא כבד יותר מangry birds star wars. יש אפ' כבדות כגון IGO והמילון של אוקספורד (כ500MB כל אחת), אחריהן אני מוצא המון אפ' שקובץ ההתקנה + המידע עומד על כ150MB, אחריהן כאלו עם נפח כולל של 50-80MB. יחסית, מעט מאוד אפ' דורשות MB בודדים בסה"כ. לאחר כחצי שנה של שימוש ומחיקה מסיבית של סרטונים ותמונות שצילמתי (אם כי לא את כולם), נותרתי עם כ17GB פנויים שהם פחות מחצי. הייתי נותן נתונים מדויקים יותר, אך המכשיר שלי בתיקון כרגע.

אני מניח שרוב מי שקורא כאן הוא בגדר ה"חבר/ קרוב משפחה שמבין", אליו רוב המכרים פונים בהמלצה על מכשיר לפני רכישה. אחרי תקציב ושימושים, אני בד"כ מבקש לדרג פיצ'רים חשובים, ביניהם זמן שימוש מתוכנן במכשיר. 2 הפיצ'רים לעיל נוגעים לכך בעיניי- בפרט חריץ הרחבה תחת אנדרואיד M, בטח שלא איזוטריים לחלוטין.

כמובן שיש שיקולים אחרים וחשובים בהרבה, אבל כשרוב מכשירי הדגל מהווים מעל ומעבר מבחינת עוצמת מעבד, נפח , איכות מסך, וכו' (כשהסאונד בוידאו הוא נק' כאובה בחלקם), תכונות כאלו כן מהוות שיקול בבחירה בין אופציות דומות ברובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ממשיך לחזור על המנטרה של אנדרואיד M.

המטרה של גוגל בצעד הזה היא מכשירי low end מסדרת one שמשמשים במדינות עולם שלישי.

אתה ממש לא רוצה להתקין אפליקציות על כרטיס זכרון (לא משנה מאיזה class ) כאשר גם המידע עליו חייב להיות מוצפן.

הפגיעה בחווית המשתמש, בטח במכשירי היי אנד תהיה פשוט קטסטרופלית.

כרטיס זכרון במקרה הטוב משמש לשמירה של תמונות/סרטונים וdata של תוכנות שלא צריך להיות מוגן.

בכל מקרה, אחרי כל הסיפור הארוך שלך נשארת "רק" עם 17 ג'יגה פנוי. איפה הבעיה?

כרטיסי זכרון במכשירי סלולר זה העבר, לא העתיד (שוב, למרות M )

לגבי , אנשים אוהבים להתלונן על זה שאין להם אופציה לסוללה נשלפת אבל כאמור, זה "פיצ'ר" שהרוב המוחלט לא ממש משתמש בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי חוויית השימוש בכ. - נחיה ונראה, אולי אתה צודק, למרות שהם ציינו שניתן להצפין גם את הכרטיס כחלק מהמכשיר וכבר היום כרטיסים מצהירים על מהירות כתיבה של 48MB/s- זה מכובד מאוד. יחד עם זאת, אפילו אם זה באמת נכון, עדיין יש לא מעט שימושים עבורו- אתה נוסע לחו"ל ורוצה לאחסן את המוזיקה/ תמונות שלך במקום כלשהו, אין לך קליטה טובה בדרך לעבודה עבור סטרימינג, אתה משתמש במכשיר שלך כDOK וכו'. עריכה: שלא לדבר על כך שחלק ממשקי החברות תופסים כ8GB מנפח האחסון.

הבעיה אצלי היא שאחרי חצי שנה של שימוש נותרתי עם 17GB פנויים, מתוך 54 ואחרי שמחקתי כמות נכבדת של תמונות וסרטונים. מה יהיה אחרי שנה-שנה וחצי?

לגבי - הדגשתי שהשימוש העיקרי שאני מוצא בה הוא לחסוך ביקור במעבדה אחרי שנה- שנה וחצי של שימוש. בטח כשהסוללה לא חזקה מדי מלכתחילה. אני מקבל מהמכשיר שלי 5-8 שעות זמן מסך על 15-24 שעות של שימוש בממוצע. תוריד מזה 20% וזה לא כ"כ נורא. ממכשיר שנותן מראש 3-5 שעות מסך על כ15 שעות עבודה, זה כבר יכול להיות מאוד מתסכל. אז להוציא כמה מאות שקלים ולקוות שכלום לא ייהרס בדרך זה לא חיסרון אפשרי למי שמחליף מכשיר לעיתים רחוקות יותר? שנית (למרות שזה לא העיקר), מי זה "הרוב המוחלט"? יש כאלו שזה חשוב להם, אני לא מצליח למצוא דרך אמינה לדעת כמה.

עריכה: אולי אני המיעוט המוחלט. אבל כשמכשירים דומים מאוד ברמת הביצועים, זה כן מעניק יתרון, גם אם לא גדול בעיניך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם לא גדול בעיני **רוב הציבור**.

אל תנסה להציג אותי כאילו אני המיוחד והמיעוט, המקרה הוא הפוך.

נכון, אתה שייך לרוב, אבל זה לא הופך אותך ליותר צודק או חכם. אם עוד איכשהו אפשר לתרץ ביטול אפשרות להרחיב למרות שצריך להיות עיוור כדי לא לראות שמדובר בתרגיל שיווקי מלוכלך לגרום לצרכן לקנות טלפון בנפח יותר גדול ועל הדרך לדחוף אותו להשתמש בכל מיני שירותים נוספים כגון חבילות גלישה יותר יקרות ואחסון בענן, ביטול אפשרות להחליף נועד אך ורק לקיצור אורך חיי המוצר או planned obsolescence.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...