מבקש המלצות לנייד בתקציב סביב 4000-4500 לקנייה בישראל - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש המלצות לנייד בתקציב סביב 4000-4500 לקנייה בישראל

Brenner

Recommended Posts

שלום רב,

אשמח לשמוע את המלצותיכם. אני מעוניין לקנות מחשב נייד לשימוש ביתי.

ה Vostro 1320 שלי כבר משרת אותי נאמנה חמש שנים אך הוא מאוד מקרטע.

אגב: מישהו יודע להסביר לי איך זה שהמחשב שלי ייוצר לפני שש שנים ולא קניתי אותו במחיר יקר, ועדיין כשאני מסתכל על מהירות המעבד הוא נראה מהיר יותר מרוב המחשבים כיום בשוק? מה כאן אני מפספס? ומדוע המחשבים העסקיים כיום באים במהירויות נמוכות?

הקונפיגורציה: רוב המוחלט של השימוש במחשב ייעשה בבית אמנם, מחובר למסך חיצוני ומקלדת ועכבר חיצוניים. ובכל זאת, עדיין אני מעדיף נייד - מן שריטה אסתטית שכזו. מוכן להשקיע בזה את הסכום שיתווסף על קניית נייח. כמו כן, יש סיכוי סביר שאשתמש בו בעתיד גם בחוץ.

פירוט נוסף:

* מטרות המחשב?

בעיקר:

- עבודה משרדית

- גלישה באינטרנט. אני עובד לעיתים עם המון לשוניות פתוחות. במחשב הנוכחי שלי הוא מתחיל לקרטע.

- צפייה בסרטים

- תכנות והרצה של הדברים שאתכנת. זה יהיה לעיתים סימולציות או תוכנות שעוברות על הרבה מאוד אפשרויות וחישובים. - חשובים לי הביצועים בעניין הזה. לא צריך את ההכי טוב והכי מהר כאן, אבל גם שלא יזחל כשצריך לנסות הרבה אפשרויות.

ככל הנראה יהיה גם:

- עריכה גרפית של צילומים דו-מימד

בסבירות נמוכה לעתיד:

- משחקים קלים

- עריכה בסיסית ביותר של וידאו (ולא חייב לעבוד מהר)

* רזולוציית המסך?

לא קריטי במיוחד. אמנם FHD זה אחלה ממש. אבל כמו שכתבתי למעלה, רוב הזמן המחשב יחובר למסך חיצוני. גם 1366x768 זה סבבה.

* דרישות מיוחדות לאמצעי הקלט?

רק שלא יהיה לא נוח. כאמור, רוב הזמן אעבוד עם אמצעי קלט חיצוניים. לפעמים כשאולי אעבוד בחוץ מספיק לי פשוט שאמצעי הקלט של המחשב יהיו מספיק סבירים מבחינת נוחות.

עדיפות לאפשרות למקלדת מוארת, אבל זו לא דרישה חובה.

* משקל רצוי?

אני מניח ש-2 ק"ג. כמובן שאעדיף ultrabook אבל אוותר על זה אם זה מייקר מעבר לתקציב שלי או פוגע בביצועים בצורה משמעותית מאוד.

* האם נדרש זמן סוללה ארוך?

3-4 שעות זה אחלה. אבל מוכן לשמוע מה יש לכם להציע.

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות?

דרוש בשביל טלויזיה.

כמו כן, המסך החיצוני שלי כרגע יודע לקבל VGA,DVI,DP. אני לא מעוניין להחליף מסך. הבנתי שאפשר לחבר ל-DVI, אז אם כך זה אחלה מבחינתי. אם זה לא אפשרי, אז אשמח לייעוץ מכם.

* Bluetooth?

אמנם יש לי כרגע שימוש ל-BT. אם בכל זאת תמליצו על מחשב ללא BT אוכל להסתדר ולמצוא פתרון אחר.

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח? (HDD, , או שילוב - דורש mSata)

חשבתי להתפנק עם . במקרה כזה אני מניח שגם 128GB יהיה בסדר. אני בסדר עם לחבר כונן חיצוני להוספת נפחץ

אבל גם כאן אשמח להמלצות. האם זה סתם גימיק ועדיף כונן גדול היברידי?

* כונן אופטי?

לא חשוב.

* האם דרושה תמיכה בתחנת עגינה ייעודית?

יכול להיות נחמד מאוד. לא קריטי.

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ?

לא

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה?

או שהמחשב יבוא עם מערכת הפעלה עליו, או להוסיף את סכום הקנייה של חלונות 8.1.

אין לי בעייה בכלל להתקין חלונות בעצמי. ועם כל הזבל שחברות המחשבים מוסיפות על מחשבים חדשים היום אולי זה אפילו מבורך. אני ממש לא סובל את כל התוספות שיצרני המחשבים מוסיפים על המערכות שלהם.

בין כך ובין כך אני ארצה בסוף מערכת חלונות נקייה.

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי?

עד היום יצא לי להתנסות במחשבים עסקיים של חברות דל ולנובו. הייתי מבסוט מהם מאוד.

אני לא יודע האם לבקש מחשב עיסקי זו בקשה מוצלחת או לא. בכל מקרה חשוב לי שהחברה תהיה אמינה ולא תשחק משחקים מלוכלכים. שמעתי דברים רעים מאוד על שירות הלקוחות של , ולכן ארצה להמנע מהם בדיוק בגלל הנקודה הזו. כנ"ל כל חברה שנותן השירות שלה בישראל הוא חאפר.

עדיפות לדל וללנובו כנראה.

* כל דרישה מיוחדת שחשובה לכם

- אני אוהב יותר מסכי מאט. מכיון שרוב הזמן המחשב יחובר למסך חיצוני אז אני לא רואה בזה דרישה מחייבת.

- אחריות לשלוש שנים לפחות

- שיהיה שקסי כמידת האפשר

תודה רבה המון המון לכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...