אם מחיר החבילה מעל 75$ והוא כתוב במפורש על האריזה, האם זה אומר שבטוח אצטרך לשלם מע"מ? - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אם מחיר החבילה מעל 75$ והוא כתוב במפורש על האריזה, האם זה אומר שבטוח אצטרך לשלם מע"מ?

yoni_h

Recommended Posts

קיבלתי חבילה שנשלחה בפעם הראשונה מ-shipito ומסתבר שהם מדביקים את הצהרת המכס שממלאים אצלם על האריזה החיצונית, וכתוב בה את מחיר המוצר שהצהרתם.

מה שמדאיג אותי עכשיו זה שיש לי עוד חבילה מהם בדרך והצהרתי שם על הסכום המלא שהינו יותר מ-75$. אז השאלה שלי היא האם בטוח שאצטרך לשלם את המע"מ או יש סיכוי טוב שעדיין יחמוק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שווה אולי פעם אחת ולתמיד להגיד כל הנושא הזה כמה מילים.

באופן כללי לכל חבילה שנשלחת לישראל מצורפת חשבונית או הצהרה למס.

אם לא המכס רשאי לקבוע את ערך הטובין לפי הנחותיו (בהתבסס על מוצרים דומים לרוב)

יש 2 אפשרויות בגדול -

1. אם החבילה שלך לא נעצרת לבדיקה ("נתפסת" בשפת העם) אז אין בכלל חיוב.

ההתייחסות אל המשלוח היא כמו אל דואר רגיל ולכן אין ביקורת על תוכן החבילה.

2. אם החבילה כן נעצרת לביקורת תוכן ועלות החבילה נבדקים וקיימות מספר אפשרויות -

- אם עלות החבילה מעל 75 דולר לפי החשבונית המכס יגבה את המיסים לפי הנדרש בחוק (מע"מ, מיסי קניה ומכס אם יש אכלו)

ועלול אפילו להחרים את המוצר במידה ואינו חוקי לייבוא.

- אם עלות החבילה נמוכה מ-75 דולר לא תשלם כלום, אבל המוצר כן עלול להיות מוחרם אם אינו חוקי ביבוא.

- קיימת אופציה חריגה, לפיה המכס רשאי לפסול הצהרת מס או חשבונית שאינה נראית לו הגיונית ולקבוע את עלות המוצר לפי שיקול דעתו

ולפעול בחיוב המס לפי העלות המוערכת החדשה. לדוגמה אם תייבא 6 ותצהיר כי הוא עלה לך 100 דולר, סביר שההצהרה תפסל.

מבחינת השאלה שלך, כמו שאמרו לך מקודם זה עניין של האם המוצר נעצר לביקורת.

אישית קרה לי בעבר כי חבילה ששווה כ-1500 שח לא נעצרה לביקורת ולכן לא חוייבה במע"מ ואני בטוח שיש סיפורים דומים לכל אדם פה.

יש שמועות על כך שחבילות גדולות נעצרות יותר מחבילות קטנות. אולי זה נכון כי מבחינה פסיכולוגית הן נראות שוות יותר כסף

אבל אין לזה שום עדות או ערובה.

ורק עוד דעה אישית שלי, לדעתי מי שמזמין מוצרים מחול בעלות גבוה מ-75 דולר ומחשב את החסכון הצפוי על העלות בארץ ללא חישוב המיסים טועה.

זה אולי עניין של מזל, אבל צריך לקחת בחשבון שהמכס עושה את העבודה שלו, כך שאין מה להתלונן אם לקחו לך מס באופן חוקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...