גזענות בהכשר - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גזענות בהכשר

Merrymoon

Recommended Posts

הרב יעקב יוסף פסק: העולים מרוסיה הם גויים, ואסור לאכול את מה שבישלו * את כלי המטבח שבהם עבדו - צריך להכשיר * ברבנות הצבאית הראשית זועמים: פסק ההלכה פוגע בחיילי צה"ל ובאחוות הלוחמים

אבישי בן חיים

אם חייל רואה שיש במטבח צבאי טבח רוסי, אסור לו לאכול דבר ממה שבושל שם, ועליו להסתפק בלחם, בגבינות, בירקות וכדומה. כך פסק הרב יעקב יוסף, בנו בכורו של מנהיג ש"ס הרב עובדיה יוסף. בשיעור בבית הכנסת עזרא הסופר בירושלים התייחס הרב יוסף, ראש בית המדרש חזון יעקב ורב שכונה בירושלים, לאיסור ההלכתי על יהודים לאכול מבישולי הגויים. הוא הרחיב בנושא ופסק: "אסור לחיילים לאכול במטבחים שבהם משרתים חיילים רוסים כטבחים".

ההיגיון שעומד מאחורי פסק ההלכה אומר שרוב העולים מרוסיה הם גויים, ואלו מהם שהתגיירו - גיוריהם מפוקפקים. הרב יוסף הסביר כי אף שחלק מהעולים הם יהודים, החיילים שרוצים לשמור כשרות לא יכולים לעשות מחקר על כל רוסי ורוסי, ו"בספק, לא אוכלים טרפות". עוד הוסיף כי אסור לאכול ממטבח שעבד בו טבח עולה מרוסיה גם כשאינו נמצא, כיוון שצריך להכשיר את הכלים.

פסיקה זו עלולה לערער את יחסי החיילים שומרי הכשרות והחיילים העולים, ועוררה זעם ברבנות הצבאית הראשית. ברבנות דחו בתוקף את פסק ההלכה, והסבירו כי בכל מקום שבו מתעוררת בעיית כשרות, נציגי הרבנות מטפלים בה ברגישות ובאופן נקודתי. בכיר ברבנות הצבאית הראשית אמר כי "העיסוק התקשורתי בנושא הזה עלול לפגוע בחיילי צה"ל ובאחוות לוחמיו ". הרב יעקב יוסף סירב להגיב על הדברים. בנו יונתן יוסף מסר כי "אין כוונה להעליב או לפגוע בשום עולה חדש. אלו הן דרישות ההלכה".

הסיפור המלא מחר במדור "כניסת השבת" - במוסף שבת

עוד הלכה גזענית ופוגעת מבית ש"ס ושוט.

לפי מיטב הבנתי, הדבר גם אומר שאסור עכשיו לשומרי המסורת והכשרות לאכול במסעדות ואולמי האירועים שבהם ישנם טבחים ממוצא רוסי! ומה יעשו אותם אנשים שיוצאים לחו"ל? או שזה בסדר גם אם השף צרפתי/מוסלמי/גרמני/יפני/חייזר אבל רק לא רוסי? האם עכשיו כל השפים, בטבחים ועוזריהם יצתרכו להפרד מעבודתם ולהצטרף למעגל ההבטלה או להתגייר בבית הדין של ש"ס? האם היחסים בין העולים ובין שומרי המסורת הולכים להתדרדר, והאם אנחנו בעצם בדרך להיות המקבילה היהודית של איראן? מה דעתכם? ??? >:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גדול חכמינו, הרב עובדיה יוסף יצא לחדד פסק הלכה לחיילנו האמיצים- אל תאכלו מידי הלא יהודים. ומכיוון שרוב הרוסים הם

גויים(לדבריו) וכך גם בדואים ודרוזים אסור לאכול את מה שהם הכינו במטבח. אין לי מושג מה הייתי עושה בלי הרב עובדיה, הוא

פשוט מאיר את עיני והמורה הרחוני הכי גדול שהיה לי!(*סוף ציניות*).

http://news.walla.co.il/?w=/0/517180

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ת'אמת זה הרב יעקב יוסף, הבן של החכם הגדול...

וזה מה שעוד יותר מעצבן אגב.

ראיתי את זה בעיתון בבוקר ופשוט באותו רגע עלה לי גוש של עצבים למוח, מי הם שיחליטו מי יבשל בצבא?! למה הם בכלל משרתים בו שיהיה להם קול בעניין?!

והיעקב יוסף הזה, הוא והאבא החכם שלו, חושבים שהם באים להציל מישהו? אסור לחטט באף בשבת, אסור לרוסים לבשל בצבא? מה עוד?

להפריד ת'דת מהמדינה!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל ה"חוקים" האלה של הרבנים למיניהם ידועים ומה לעשות אם יש אנשים שמקשיבים להם וזאת בעיה שלהם,ןאני לא חושב שזה אומר משהו על החברה שלנו בכלליות.

הקטע של לאכול בחו"ל הוא ברור והוא לא ממש דבר חדש והשומרי כשרות מביננו פשוט הולכים למקומות כשרים.

אני אישית לא חושב שזה ממש ישפיע וכבר טחנו את הנושא של רבנים ואימרותיהם בפורום :-\.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאלוהים שיחק לו קצת אם השכל ודפק לו איזה אגרוף בזמן שהוא ישן , אין להם בכלל זכות דיבור , את הדתיים האשכנזים אני מאד מעריך למרות היותי חילוני שלא שומר שבת ואוכל פסטרמה אם גבינה , אבל הספרדים הדפוקים האלה עברו כל גבול ! תנו לי דוגמה אחת שרב אשכנזי אמר משהו כזה סנילי.כמו שלב אמר אנחנו תרמנו למדינה יותר ממה שתרמו הספרדים הדפוקים האלה בכל ה50 שנה שהם פה ! מי הגיע לארץ כשהיא עוד הייתה בחיתוליה והרים אותה על הרגליים ?עולי ברית המועצות וארצות המזרח ! ועוד אלי ישי האידיוט מתלונן שבגלל שהם לא התקבלו לקואוליציה זוהי גזענות נגד המזרחים ! הרי הם בעצם הגזענים האמיתיים. סוף פסוק.

אלכס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאלוהים שיחק לו קצת אם השכל ודפק לו איזה אגרוף בזמן שהוא ישן , אין להם בכלל זכות דיבור , את הדתיים האשכנזים אני מאד מעריך למרות היותי חילוני שלא שומר שבת ואוכל פסטרמה אם גבינה , אבל הספרדים הדפוקים האלה עברו כל גבול ! תנו לי דוגמה אחת שרב אשכנזי אמר משהו כזה סנילי.כמו שלב אמר אנחנו תרמנו למדינה יותר ממה שתרמו הספרדים הדפוקים האלה בכל ה50 שנה שהם פה ! מי הגיע לארץ כשהיא עוד הייתה בחיתוליה והרים אותה על הרגליים ?עולי ברית המועצות וארצות המזרח ! ועוד אלי ישי האידיוט מתלונן שבגלל שהם לא התקבלו לקואוליציה זוהי גזענות נגד המזרחים ! הרי הם בעצם הגזענים האמיתיים. סוף פסוק.

אלכס

הרשה לי לתקן אותך, אבל ישנם זרמים חרדיים אשכנזיים, ליטאים למשל, לא פחות דפוקים רק שקולם לא נשמע כמעט, ותודה על כך, מספיק לנו את ש"ס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יאומן , אנשים שלא משרתים בצבא ולא עושים שום דבר למען המדינה מכתיבים לאנשים מה לעשות ואיך דברים צריכים לעשות ...

ועוד שמדובר באנשים שמגינים על המדינה ועליהם מפני אויבים שונים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו שאני חושבת על זה, רוב הטבחים שלנו דוברי רוסית, אני לא רואה את הקשר אבל האוכל לא משהו. הדברים שאני מצאתי באוכל, שלא נדע, ורגל של ג'וק בסלט היה הפחות נורא ביניהם... אז כך שכן, הפעם אני אקח את עצתו של בנו של הפלצן הנודע ואביא אוכל מהבית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...