העלאת מחירים בגמר ה"מבצע" - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

העלאת מחירים בגמר ה"מבצע"

Guymz

Recommended Posts

אהלן חברה.

יש לי כמה שאלות לפני שאני מתקשר לתשתית וספק האינטרנט.

הייתי במבצע 100 ב100 של ובחיוב האחרון חייבו אותי ב159 ש"ח.

קראתי באיזה מקום שיש חוק שעליהם לעדכן אותי בהעלאת המחיר לפני שהם עושים זאת, האם זה נכון?

האם יש דרך בה הם יוכלו להוריד לי את החיוב הזה?

אותו דבר קרה לי גם בתשתית ששם שילמתי 30, העלו לי ל79!!!!!! ושם בכלל לא ידעתי שזה "מבצע"!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה מתחבר לספק תקשורת כזה או אחר, תמיד יש חוזה, חייב להיות. בחוזה הזה אמורים להיות כתובים התנאים במלואם, כולל מחירים מוגבלים בזמן ותנאי העלאת המחיר. יש לך זכות מלאה לדרוש לקרוא את החוזה לפני ההתחברות, אבל אתה לא חייב, וטבעי שהרבה לא עושים זאת - במיוחד כשההתחברות מבוצעת דרך הטלפון.

אם יש לך איזשהו עותק של החוזה - פיזי או דיגיטלי - תוכל לבדוק אם התנאים הנ"ל כתובים שם. אם אין כזה, תוכל לבקש מספק התקשורת לספק לך עותק של החוזה, לכאורה הם מחוייבים לעשות זאת.

וכמובן, אם תוכל להוכיח שבזמן ההתחברות הבטיח לך הנציג המחבר שלא תהיה עליה במחיר כנ"ל, לכאורה יהיה לזה יותר תוקף מאשר אותו חוזה שלא קראת ולא קיבלת עותק שלו, היות שהסכמת לחוזה ע"פ הצהרת הנציג, ואם הוא שיקר הרי שלא הסכמת לחוזה כזה ואתה לא מחוייב אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באתר שלהם כתוב בפרוש שהמחיר הוא לשנה או שנה וחצי ואז הוא עולה (בניגוד להוט שהמחיר נשאר קבוע עד לחידוש חוזה). כמו כן בבזק יש הפרדה בין משתמשים חדשים למשומשים, המחירים שיתנו לך יהיו יקרים בהרבה מאלה שישלמו כאלה שיעברו מהוט (בניגוד להוט שאני הבדל בין משתמשים קיימים לחדשים וכלם יכולים להנות מאותו מחיר ומאותו "שירות"). בקיצור החברה הזו לא התקדמה בעשר שנים האחרונות...הרבה אותיות קטנות בחוזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה שואל על הכסף שכבר לקחו: מצד החוק הם צודקים, ואתה לא אמור לבוא אליהם בטענות ולבקש החזרים. כמובן שאתה יכול לנסות בכל זאת להתלונן, לעשות הצגות ולטעון שלא ידעת וזה לא בסדר, ויש סיכוי שיחזירו את ההפרש. כבר היו דברים מעולם.

ובנוגע לתשלום מעכשיו והלאה, כדאי ורצוי להתקשר ולדרוש שיעבירו אותך למסלול חדש במחיר סביר. אם אתה לא רוצה לחזור על כל הקטע הזה בעוד שנה, יש מקום לשקול מעבר לתשתית וספק שלא עושים את הטריק הזה של "מבצע" לזמן מוגבל אלא לוקחים מחיר קבוע לעולם ועד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באתר שלהם כתוב בפרוש שהמחיר הוא לשנה או שנה וחצי ואז הוא עולה (בניגוד להוט שהמחיר נשאר קבוע עד לחידוש חוזה). כמו כן בבזק יש הפרדה בין משתמשים חדשים למשומשים, המחירים שיתנו לך יהיו יקרים בהרבה מאלה שישלמו כאלה שיעברו מהוט (בניגוד להוט שאני הבדל בין משתמשים קיימים לחדשים וכלם יכולים להנות מאותו מחיר ומאותו "שירות"). בקיצור החברה הזו לא התקדמה בעשר שנים האחרונות...הרבה אותיות קטנות בחוזה.

בהוט המחיר ממש לא נשאר קבוע.

המבצע של 100 ב100 הוא לשנה בלבד (אפשר להאריך אם מתקשרים אליהם, אבל אם לא המחיר חוזר למחיר ה"רגיל").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדל בין לעשות מבצעים לאחרי זה לעביר למחיר הרגיל (שכתוב בגדול בכל מקום) לבין מה שבזק עושים. אצל לא תראה בשום מקום את המחיר הרגיל, רק באותיות הקטנות שיש אחרי שעושים לחיצה או 2 אפשר לראות שמדובר במחיר זמני ולא קבוע. הוט מציינים במפורש שמדובר במחיר זמני, לא. אצל יש מבצעים באופן תמידי, דבר שדרך אגב לא בטוח שתואם את החוק בארץ.

במוצרים פיזיים לפחות יש חוק שאומר שאם מוזר היה במחיר לתקופה מסויימת (כמה חודשים, לא זוכר בדיוק) אז המחיר הזה הופך למחיר הקבוע שלו ללא . חבל שאין חוק דומה לשירותים שמספקות החברות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...