רכישת נייד ללימודים באזור 3000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת נייד ללימודים באזור 3000 ש"ח

rubus

Recommended Posts

לחברי הפורום שלום רב :)

אשמח אם תעזור לי ברכישת חדש, פרטים למטה:

* מטרות המחשב? לדוגמה: לימודים בלבד (פסיכולוגיה, לימודי עבודה) - אינטרנט ו- .

* גודל המסך? האם חשוב מסך מבריק או מאט? 13.3 אינץ' זה גודל נוח עבורי. מעדיף מסך מאט אבל לא חשוב.

* רזולוציית המסך? אני מניח שהתקציב מאפשר רק 1366x768

* דרישות מיוחדות לאמצעי הקלט? (לדוגמה, מקלדת הכוללת numpad, עכבר trackpoint בנוסף לtouchpad)? אין.

* משקל רצוי? כמה שיותר קל. נראה לי מחוץ לתקציב, subnotebook גם טוב לא עובר את ה 2 ק"ג רצוי.

* האם נדרש זמן ארוך? (מומלץ להגדיר מהו זמן ארוך לטעמכם) אני מאמין שכן, שיספיק לשיעורים רצופים מבלי להטעין - אולי 4-5 שעות לפחות?

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? (eSATA, , VGA, ExpressCard...) לא.

* Bluetooth? לא.

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח? (HDD, , או שילוב - דורש mSata) גודל 120 ג'יגה, עדיף אבל נראה לי מחוץ לתקציב - אז אפשר HDD או שילוב אם זה רעיון טוב לדעתכם.

* כונן אופטי? לא

* האם דרושה תמיכה בתחנת עגינה ייעודית? לא

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ? לא

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? כן, רצוי מחשב שמגיע עם התקנה חוקית של .

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? לא.

* כל דרישה מיוחדת שחשובה לכם (מסך מגע, מסך מגע מסתובב, מראה, צבע...) בעיקרון המחשב ללימודים, אז בעיקר מקלדת נוחה - touchpad פחות חשוב, מקסימום אשתמש בעכבר. חשוב משקל כמה שיותר קל שיהיה נוח לסחוב בתיק.

התקציב גמיש, אם אתם חושבים שיש משהו משתלם מאד בתוספת מאות בודדות של שקלים, אבל המטרה בגדול היא לחסוך בתקציב. תודה מראש על כל עזרה בעניין!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחרונה רכשתי מחשב לשימושים דומים, מדגם hp probook 430 g1 (אני משתמש בתוכנות קצת יותר כבדות אז נזקקתי למפרט קצת יותר חזק ממה שאתה תזדקק לו).

http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=24528

הייתי מאוד ממליץ לשדרג ל-3 שנות אחריות מה שיביא אותך לכ-2750 שקלים. ב-250 שקלים הנותרים תוכל ללכת לחנות המחשבים הקרובה לביתך, לקנות עוד 4 ג'יגה ראם ולתקוע אותם בתוך המחשב, פעולה שלוקחת בדויק 5 דקות (ואינה פוגעת באחריות).

לדעתי לשימושים הבסיסיים שלך - אינטרנט, אופיס וכו', המחשב יהיה יותר ממספיק (וגם ליותר מזה).

שדרוג עתידי ל- אפשרי מקום הכונן הקשיח שמגיע איתו. אפשרות נוספת (לא נתקלתי בתיעוד של מישהו שעשה את זה באינטרנט אבל זה כמעט בודאות אפשרי) זה שימוש ביציאת M.2 שלו. עדיין אין הרבה כונני בתקן הזה, אבל אפשר לחבר אותו בנוסף לכונן הקשיח הרגיל. אחת הגרסאות שלו בעולם משווקת עם כונן 120GB בייאה הזאת במקום דיסק קשיח רגיל, לכן מאוד סביר להניח שזה אפשרי ביותר.

המחשב שוקל 1.5 ק"ג (אחד הקלים בקטגורית המחיר, ותאמין לי שעברתי על לא מעט מחשבים שחיפשתי) והסוללה תחזיק את ה-4 שעות (וגם יותר בבהירות נמוכה ובטח אם ה-WIFI כבוי).

(יש לו יתרון נחמד על המתחרים בקטגוריה שלו - יציאת VGA. מסתבר שזה די שימושי אם תרצה לחבר אותו למקרן, בטח מהישנים שעדיין יש באוניברסיטאות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאחרונה רכשתי מחשב לשימושים דומים, מדגם hp probook 430 g1 (אני משתמש בתוכנות קצת יותר כבדות אז נזקקתי למפרט קצת יותר חזק ממה שאתה תזדקק לו).

http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=24528

הייתי מאוד ממליץ לשדרג ל-3 שנות אחריות מה שיביא אותך לכ-2750 שקלים. ב-250 שקלים הנותרים תוכל ללכת לחנות המחשבים הקרובה לביתך, לקנות עוד 4 ג'יגה ראם ולתקוע אותם בתוך המחשב, פעולה שלוקחת בדויק 5 דקות (ואינה פוגעת באחריות).

לדעתי לשימושים הבסיסיים שלך - אינטרנט, וכו', המחשב יהיה יותר ממספיק (וגם ליותר מזה).

שדרוג עתידי ל- אפשרי מקום הכונן הקשיח שמגיע איתו. אפשרות נוספת (לא נתקלתי בתיעוד של מישהו שעשה את זה באינטרנט אבל זה כמעט בודאות אפשרי) זה שימוש ביציאת M.2 שלו. עדיין אין הרבה כונני בתקן הזה, אבל אפשר לחבר אותו בנוסף לכונן הקשיח הרגיל. אחת הגרסאות שלו בעולם משווקת עם כונן 120GB בייאה הזאת במקום דיסק קשיח רגיל, לכן מאוד סביר להניח שזה אפשרי ביותר.

המחשב שוקל 1.5 ק"ג (אחד הקלים בקטגורית המחיר, ותאמין לי שעברתי על לא מעט מחשבים שחיפשתי) והסוללה תחזיק את ה-4 שעות (וגם יותר בבהירות נמוכה ובטח אם ה-WIFI כבוי).

(יש לו יתרון נחמד על המתחרים בקטגוריה שלו - יציאת VGA. מסתבר שזה די שימושי אם תרצה לחבר אותו למקרן, בטח מהישנים שעדיין יש באוניברסיטאות).

טוב הסתבכתי טיפה :P. אני רואה שיש די הרבה דגמים של ה ProBook 430 G1 בשניידר למשל:

מה שאתה הצעת: F0X35EA שמגיע עם מעבד i3-4005U.

עכשיו מצאתי עוד שניים: F0X33EA וגם F0X34EA שעולים שעולים 340 ש"ח פחות ומגיעים עם אותו מפרט? למה הם זולים יותר? האם עדיף ללכת עליהם?

בנוסף באותו מחיר של ה F0X35EA יש את שני הדגמים: H6P49EA ואת C8Y10AV שאין לי שמץ של מושג מה ההבדל בין השניים, אבל שניהם מגיעים עם מעבד i5-4200U. זה לא עדיף על המעבד i3-4005U? זה באותו מחיר...

ואחרון יש את הדגם C8Y12AV שעולה עוד 351 ש"ח אבל מגיע עם מעבד i7-4500U. האם זה שווה את ההוצאה הכספית?

האם אני מבין נכון וההבדל היחידי בין הדגמים זה המעבד והמחיר, או שיש עוד הבדלים? האם עדין כדאי ללכת על ה F0X35EA?

תודה על העזרה!

עריכה - לא חשוב חח לא שמתי לב לעניין המערכת הפעלה :facepalm:.

השאלה שלי עכשיו - האם בכל זאת שווה להשקיע בשביל i5 או i7? או שלשימושים בסיסיים - אין כל כך הבדל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הסתבכתי טיפה :P. אני רואה שיש די הרבה דגמים של ה HP ProBook 430 G1 בשניידר למשל:

מה שאתה הצעת: F0X35EA שמגיע עם מעבד i3-4005U.

עכשיו מצאתי עוד שניים: F0X33EA וגם F0X34EA שעולים שעולים 340 ש"ח פחות ומגיעים עם אותו מפרט? למה הם זולים יותר? האם עדיף ללכת עליהם?

בנוסף באותו מחיר של ה F0X35EA יש את שני הדגמים: H6P49EA ואת C8Y10AV שאין לי שמץ של מושג מה ההבדל בין השניים, אבל שניהם מגיעים עם מעבד i5-4200U. זה לא עדיף על המעבד i3-4005U? זה באותו מחיר...

ואחרון יש את הדגם C8Y12AV שעולה עוד 351 ש"ח אבל מגיע עם מעבד i7-4500U. האם זה שווה את ההוצאה הכספית?

האם אני מבין נכון וההבדל היחידי בין הדגמים זה המעבד והמחיר, או שיש עוד הבדלים? האם עדין כדאי ללכת על ה F0X35EA?

תודה על העזרה!

עריכה - לא חשוב חח לא שמתי לב לעניין המערכת הפעלה :facepalm:.

השאלה שלי עכשיו - האם בכל זאת שווה להשקיע בשביל i5 או i7? או שלשימושים בסיסיים - אין כל כך הבדל?

שמע, ה-i5 במחיר הזה מגיע גם ללא , כנ"ל i7. אמרת שאתה צריך - לכן לא המלצתי. בנוסף, כמו ש- ilu_xa אמר, תוסיף 300 שקל למחיר עבור הרחבת אחריות ל-3 שנים. זה הכרחי (בכל מחשב נייד), כי לרוב הם מתחילים להתקלקל אחרי שנתיים +- ודי באסה להוציא על בדיקה 300 שקל ועוד כסף על תיקון, שיכלת לקנות אחריות באותו סכום וגם לא לשלם על התיקון!

אני משתמש בתוכנות קצת יותר כבדות מ- ומסתפק ב-i5-4200u. ברור שאפשר חזק יותר - אבל לדעתי זה לא מצדיק את ההוצאה. לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על העזרה. עוד משהו - אני מחפש גם מחשב נוסף בסכום דומה 3000-3500 ש"ח לקנייה בארץ או בארה"ב (875$-1021$). הדרישות דומות עם קצת שינויים:

* מטרות המחשב? אופיס, וצפייה בסרטים מדי פעם. משמש לעבודה.

* גודל המסך? האם חשוב מסך מבריק או מאט? 15.6 אינץ' או יותר. אני מאמין שעדיף מאט.

* רזולוציית המסך? עדיף כמה שיותר גבוהה, ישמש גם לסרטים - 1920x1080 או 1600x900

* דרישות מיוחדות לאמצעי הקלט? (לדוגמה, מקלדת הכוללת numpad, עכבר trackpoint בנוסף לtouchpad)? לא

* משקל רצוי? כמה שיותר קל, רצוי מתחת ל2 ק"ג אם זה אפשרי

* האם נדרש זמן ארוך? (מומלץ להגדיר מהו זמן ארוך לטעמכם) כמה שיותר, אני מאמין ש 4 שעות יהיה מצוין.

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות? (eSATA, , VGA, ExpressCard...) לא

* Bluetooth? לא

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח? (HDD, , או שילוב - דורש mSata) גודל לא משנה גם 120 ג'יגה זה מספיק, עדיף אם נכנס בתקציב.

* כונן אופטי? לא

* האם דרושה תמיכה בתחנת עגינה ייעודית? לא

* האם נדרשת אחריות בינלאומית ? צריך רק אחריות בישראל.

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה? לא

* האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי? לא

* כל דרישה מיוחדת שחשובה לכם (מסך מגע, מסך מגע מסתובב, מראה, צבע...) בעיקרון המחשב משמש בעיקר לעבודה, פחות מזיזים אותו ממקום למקום אז אפשרי שהוא יהיה כבד יותר. משמש לשימושים בסיסיים - וצפייה בסרטים.

אגב איך אני עורך את הכותרת? אני רוצה שהיא תכיל את הבקשה לשני המחשבים... אודה לכם מאד על כל הצעה בעניין :)

כמה שאלות:

האם לדעתכם בסכום הזה שווה לרכוש מחשב בארה"ב? או שעדיף כבר בארץ?

איזו חברה עדיפה מבחינת השירות והאחריות בארץ אם קונים את המחשב בחו"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב בינתיים אני די בכיוון של ה HP EliteBook 850 G1. אני צריך רק לברר עם בארץ אם הם תומכים במחשב...

רציתי לדעתי מה דעתכם על המחשב?

בנוסף, שאלתי את זה גם בפורום מסכים - משהו יודע מזה מסך מסוג WVA? זה בעיקרון כמו VA?

האם זה מסך טוב לצפייה בסרטים+עבודה קלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...