שאלה למומחי אלקטרוניקה - בעיה במסך DELL VOSTRO 1310 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה למומחי אלקטרוניקה - בעיה במסך DELL VOSTRO 1310

זונגלר

Recommended Posts

אהלן, זה הולך להיות קצת ארוך אז מקווה שתשרדו.

יש לי לפטופ דל וסטרו 1310 שהתחילה לו בעיה בתאורת המסך.

המסך היה כבה כשהייתי מזיז אותו כלפי חוץ והיה נדלק בחזרה כשהייתי מזיז אותו חזרה כלפי פנים (כיוון סגירת המסך)

תוכלו לקרוא על הבעיה כאן בפירוט. (מסתבר שזה כנראה "מחלה" של הדגם הזה)

הבעיה היתה שהכבל שמחבר בין הלוח למסך עצמו היה שחוק מעט - מה שגם הסביר מדוע המסך נכבה ונדלק כשהייתי מזיז את המסך.

בכל אופן ובהתאם למה שהומלץ בלינק, קניתי מאייבי שני כבלים שמחברים בין הלוח למסך. (אחד קניתי ספייר)

כשחיברתי את הכבל הראשון והדלקתי את הלפטופ המסך נדלק אבל התחיל לרצד במצב הזה

למי שלא הבחין בסרטון שצירפתי, המסך נדלק והתצוגה עובדת (רואים את הלוגו של דל ואחר כך את הלוגו של הוינדאוס) אבל כאמור מרצד.

אציין שהתופעה מתרחשת גם כשאני מחבר את הכבל השני שהזמנתי כספייר (אם כי אני לא חושב שהבעיה בכבל, אבל זה לא שולל שהבעיה בהם)

בכל אופן עשיתי קצת שיטוט באינטרנט ויצא לי לקרוא שאולי האינוורטר של המסך נדפק והזמנתי אחד מאיביי (כמובן בהתאם לדגם של המחשב)

השבוע הגיע לי הרכיב והחלפתי אותו ברכיב המקורי אבל התופעה של הריצוד עדיין מתרחשת. (תוכלו שוב לראות את התקלה כאן)

למישהו יש כיוון ממה זה נגרם?

הכבלים שהזמנתי לא תקינים? האינוורטר? המסך? אגב המסך לדעתי לא נפגע בשום צורה. לא קיבל מכה, אין בו סדק או שבר (הייתי מבחין אם היה) התצוגה עובדת ורואים שהיא עובדת, אבל המסך פשוט לבן ומרצד

אשמח לעצות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכבל המקורי כבר לא עובד יותר והוא למעשה נזרק אחר כבוד לפח ככה שאין לי יכולת לבדוק.

אבל בוא נתעכב שניה על הכבלים החדשים, מה יכולה להיות הבעיה בהם מבחינה טכנית?

הרי זה כבל, כבל סתמי כזה. ובהנחה שכל הגידים שלו שלמים, איך הוא "משפיע" על המסך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...