האם כדאי לי להתחיל לכרות עם המחשב הנוכחי? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם כדאי לי להתחיל לכרות עם המחשב הנוכחי?

AlphaRomeo

Recommended Posts

ונמה אופטיפית זו יש איזה מטבע ששוה לנסות המערכת שלי?

היא לא תפעל 24/7 נגיד מתי שאני בעבודה/לימודים ושלא תרוקן לי את הכיסים מהחשמל אפילו איזה 50 דולר בחודש זה נחמד

בשביל הכיף ...וה"תחביב"

i5 760

p7p55d

r9 270x

550w

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
ומה תחביב בלהריץ תוכנה ברקע? אז באמת לא הבנת כנראה מה זה ומה זה מטבעות קריפטוגרפיים כי יש בזה הרבה הרבה מעבר ללתת לזהלקחת לך חשמל...

תחשוב ככה יש לך את הכוח לקחת את העולם למודל כלכלי חכם יותר ושווה יותר ואתה ככה קרוא לזה סתם לבזבז חשמל....

תעשה חיפוש קצר ביוטיוב או בגוגל ותקרא ותראה איזה עולם אתה מפספס.....

תודה על ההמלצה לגבי גוגל :) אבל אני חושב שאני יודע מצויין מה זה .

מדובר על מוצר וירטואלי בעל ערך כספי שרירותי כלשהו (עם תנודתיות עצומה), שאחת מהדרכים להשיג אותו (מלבד כמובן לשלם עליו כסף באמצעות מטבעות אחרים = לבצע המרה) היא דה-פקטו "להריץ תוכנה ברקע". תקרא לזה איך שתרצה, תעטוף את זה באיזו אג'נדה חברתית שבא לך, בסופו של יום יש לך "תוכנה שרצה ברקע" ותו לא.

התוכנה הזאת מאמצת את המעבד שלך (ה-CPU ו/או ה-GPU) וגורמת לך בפועל לתוספת כסף בחשבון החשמל.

כיום, הכרייה כלכך לא משתלמת שבאופן אירוני עולה יותר כסף לייצר אותה (חשבון חשמל) מאשר הערך הכספי שהיא מספקת - במטבע שהוא כשלעצמו בעל ערך מאוד ספקולטיבי ולא יציב, בניגוד לחשבון החשמל שהוא בשקלים ומאוד "אמיתי".

אז כן, מי שעושה לו את זה להריץ תוכנה ברקע רק בשביל ההרגשה הטובה ולא אכפת לו שהוא מפסיד על זה כסף, אני מניח שהוא יכול לקרוא לזה "תחביב" אם בא לו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועדיין, עשיתי חודש כרייה של DODGE ועכשיו יש לי 100K מהמטבע הזה, ששווה 0.2 , ששוים כ-120 דולרים. אני יכול ברגע זה למכור אותם ולקבל את הכסף. יותר מזה, בתחילת הכרייה הערך של DODGE היה נמוך יותר, ובעצם הרווחתי כסף מעליית המחיר הזאת.

זאת דוגמה אחת לדרך בה ניתן לעשות כסף מכרייה. אבל אני לא עושה את זה בשביל הכסף, העולם הזה של מאוד מעניין, חוץ מהעובדה שכך תיראה כלכלת העתיד.

אגב, החשמל עלה לי בערך 100 שקלים. אז כן, לתת למחשב להריץ תוכנה ברקע שווה כמה מאות שקלים בחודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה בכלל DODGE? הם לא מייצרים מכוניות?

אתה כבר לוקח את רמת השרירותיות של זה כמה צעדים קדימה, ומדבר על כריה של מטבע אחד (שאף אחד בחיים לא שמע עליו בכלל) מתוך מטרה להמיר אותו למטבע אחר, מתוך מטרה להמיר את המטבע המומר לכסף אמיתי... וכל זה בשוק שבו ערכי המטבעות האלה משתנה בכל רגע בקיצוניות, ומתבסס על גורמים שלישיים שאין לך שום שליטה עליהם (קראת את שני העמודים האחרונים בדיון הראשי על הביטקוין עם הבורסות שפשוט "נחסמו"?).

אז שילמת 100 שקל בכסף אמיתי עבור החשמל - וקיבלת לצורך העניין 120$ (נכון להיום) בכסף וירטואלי. אתה רק שוכח שעד לפני חודשים בודדים הערך של אותו כסף וירטואלי שאתה מדבר עליו היה בערך 12$ ולא 120$...

כלומר אם היינו מקיימים את הדיון הזה לפני חודשיים, אתה היית משלם 100 שקל בכסף אמיתי בשביל לקבל קצת פחות מ-50 במטבע וירטואלי. נפלא! זה היה קצת הורס לך את הדוגמה לדעתי :)

הנקודה היא שהדוגמה שלך מאוד שרירותית.

היום אתה מדבר על 120$, מחר זה יכול להיות 20$. כן,התנודתיות עד כדי כך קיצונית. וזה לא שאנחנו מדברים פה על סכנות תיאורתיות, התנודתיות הזאת כבר קרתה בפועל!

ושלא נדבר על זה שמדובר על מטבע לא רישמי שלא סביר שבכלל יוכר אי פעם כמטבע רישמי - לפחות לא בצורה הפיראטית הנוכחית שלו.

בהצלחה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא היה כורה לפני כמה חודשים הכמות מטבעות שהוא היה מקבל הייתה גדולה פי עשר (או יותר, הרבה יותר אם זה היה לפני חצי שנה נניח) גם כן. בסופו של דבר הדולרים לקילוואט-שעה שהוא היה מקבל היו מאוד קרובים לעכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא היה כורה לפני כמה חודשים הכמות מטבעות שהוא היה מקבל הייתה גדולה פי עשר (או יותר, הרבה יותר אם זה היה לפני חצי שנה נניח) גם כן.

אולי כן ואולי לא, אני לא מכיר את המטבע הספציפי הזה (מה זה החרא הזה בכלל) בשביל להתווכח איתך על הנתון הזה, אבל הנקודה היא שזה בכלל לא משנה.

אתה מפספס את הנקודה והיא שזה שרירותי לחלוטין.

היום הוא קיבל 120$ ל-100 ש"ח חשמל, לפני חודש הוא היה מקבל 12$ (לטענתך יותר בגלל שהכריה היתה קלה יותר, בסדר נניח) - אבל אתה מפספס את הנקודה העיקרית והיא שהבועה הזאת קיצונית לשני הכיוונים - בחודש הבא יכול להיות שה-"120$" האלה יהיו שווים לא 12$ כמו לפני חצי שנה אלא 6$ ! והכריה, לא רק שלא תהיה קלה יותר אלא שהיא בכלל תהיה קשה יותר! אז הוא לא יכרה אותו דבר אלא רק חצי, והנה הוא שילם 100 ש"ח חשמל בעבור 3$ בלבד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה משנה מאוד, מה מונע ממנו למכור את המטבעות שהוא כרה כל יום תמורת דולרים? הרווח התפעולי תמיד היה חיובי (ואם מתישהו הוא לא יהיה חיובי אפשר להפסיק).

האנשים שכורים מאמינים שהערך יעלה ושיש עתיד למטבעות הדיגיטלים, זו השקעה מאוד מאוד לא סולידית.

מי שלפני חצי שנה כרה לייטקוין עם HD7950 קיבל מטבעות בשווי של 3-4 דולר כל יום (דולר וחצי למטבע בערך). היום המטבע הזה שווה 15-14 דולר, בתקופת השיא הוא היה שווה 35 דולר. באותו אופן שהוא יכל לשלם 100 שקל חשמל עבור 3 דולר הוא יכל לקבל 1000 או אפילו 2000 שקל.

אתה חושב שזו בועה שתתרסק, אנחנו חושבים שלא. יש עוד משהו להוסיף לדיון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט הזוי

לפני חודשיים מישהו הקים מטבע שהוא נגזרת של נגזרת של מטבע וירטואלי שמבסוס על MEME

http://en.wikipedia.org/wiki/Dogecoin

ואנשים מספיק טיפשים לבזבז כסף על "מכונות כריה" וחשמל?

כמה זמן יכול ארביטראז' כזה לעבוד לדעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין סיבה שלא יעשה כסף אמיתי

הוא פשוט בשלב טוב בפירמידה, אבל זה על חשבון מישהו אחר.

אם יש מישהו שמוכן לשלם (למשל) 15 דולר על משהו שכל אחד יכול "לייצר" ב10 דולר בקלות

המחיר של אותו מוצר לא יוכל להישאר 15 דולר לאורך זמן.

רוב הסיכויים שהמטבע הזה מתישהו יהיה שווה אפס ואז הפונזי יושלם. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...