תלמידים שובתים במחאה על עיצומי המורים - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תלמידים שובתים במחאה על עיצומי המורים

Dark_Phantom

Recommended Posts

דבר אחד לא הבנתי: האם השביתה הזאת היא שביתה שנחשבת "רשמית" וכל הגורמים מכבדים אותה או שהיא סתם ומורים יתייחסו למי שלא בא כמישהו שהבריז?

אני גם שואל את השאלה הזו, אבל נראה לי שהיא דיי רשמית מכיוון שבוצעה ע"י מועצת התלמידים הארצית, נראה לי שהמורים פשוט לא ילמדו מחר בשעה הראשונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק רוצה להגיד כל הכבוד על היוזמה לכל תלמידי התיכונים (כאן בפורום ובכלל) כי כשבתקופתי מורים היו עושים שטויות וזה לא רק לבטל טיול שנתי, אלא יחס בלתי-הולם לתלמידים, מתן 5 מבחנים בשבוע בניגוד לכל ההוראות של משרד החינוך וחוסר מתן מענה לבעיות האלימות בבית הספר, אף אחד לא הקשיב לי אז עשיתי שביתה לבד וסתם לא באתי עד שנהיה משעמם בבית ולא יכולתי לראות עוד שידורים חוזרים בטלויזיה ;D

מה כן, אתם גורמים לעצמכם להראות כאילו לא אכפת לכם מכלום מלבד לטיול השנתי וזה גורם לכם להראות כמו בליינים כפייתיים שלא אכפת להם ממה שקורא במערכת החינוך אליה אתם משתייכים עד שלא פוגעים לכם היכן שרקאכפת להם, זה נראה דיי שטחי מהצד אז אולי תשנו קמפיין ותעלו עוד בעיות במעכת החינוך שבישבילן שווה באמת להשביט את בית-הספר. הרי טיול שנתי אפשר לארגן לבד עם הכיתה ובלי מורים שיכנסו לכם ל... ויגידו לכם מה לעשות. יש דברים טיפה יותר חשובים למחות עליהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוויייי בית בית בית ספר

אני זוכר לפני שנתיים שהייתי בכיתה י"ב השבתנו את כל השיכבה מהשעה 10:00 במחאה על זה שיש לנו מזגנים כבר חצי שנה אבל הם פשוט לא עובדים כי הבית ספר ממש מפגר. היה לנו משפט כזה מפגר בהפגנה - "אין ים בלי דגים - אין כיתה בלי מזגנים" :)

אוייי היו ימים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה כן, אתם גורמים לעצמכם להראות כאילו לא אכפת לכם מכלום מלבד לטיול השנתי וזה גורם לכם להראות כמו בליינים כפייתיים שלא אכפת להם ממה שקורא במערכת החינוך אליה אתם משתייכים עד שלא פוגעים לכם היכן שרקאכפת להם, זה נראה דיי שטחי מהצד אז אולי תשנו קמפיין ותעלו עוד בעיות במעכת החינוך שבישבילן שווה באמת להשביט את בית-הספר. הרי טיול שנתי אפשר לארגן לבד עם הכיתה ובלי מורים שיכנסו לכם ל... ויגידו לכם מה לעשות. יש דברים טיפה יותר חשובים למחות עליהם.

נונסנס. טיול שנתי זה כיף וחשוב לפחות כמו כל שיעור. ביטול של טיול יותר מכאיב לתלמידים בגלל שזאת חוויה הרבה יותר גדולה מאשר שיעור או שניים. ההנאה בהם היא הרבה יותר גדולה וחוץ מזה, התלמידים שילמו על הטיול הזה והם לא רוצים כסף חזרה! הם רוצים טיול! זה מה שגורם לתלמידים לצאת להפגין ולמחות על מה שעושים להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכיתה י' , לומד בגמנסיה . תיכננו לנו טיול שנתי לשלושה ימים , עם לינת שטח , ונחשו כמה היינו אמורים לשלם ? 650 שקל (!!) . אחרי שקצת עשינו בעיות ( וגם הוועד ) , הורידו את הטיול ל 580 שקל לשלושה ימים , עם לינה באכסנייה .

אז אצלנו אין טיול בגלל שרק איזה 50 ילדים משכבה של 300+ לא שילמו , אבל אנחנו שובתים בכל זאת =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכיתה י' , לומד בגמנסיה . תיכננו לנו טיול שנתי לשלושה ימים , עם לינת שטח , ונחשו כמה היינו אמורים לשלם ? 650 שקל (!!) . אחרי שקצת עשינו בעיות ( וגם הוועד ) , הורידו את הטיול ל 580 שקל לשלושה ימים , עם לינה באכסנייה .

אז אצלנו אין טיול בגלל שרק איזה 50 ילדים משכבה של 300+ לא שילמו , אבל אנחנו שובתים בכל זאת =]

חוק חינוך חינם

אלק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נונסנס. טיול שנתי זה כיף וחשוב לפחות כמו כל שיעור. ביטול של טיול יותר מכאיב לתלמידים בגלל שזאת חוויה הרבה יותר גדולה מאשר שיעור או שניים. ההנאה בהם היא הרבה יותר גדולה וחוץ מזה, התלמידים שילמו על הטיול הזה והם לא רוצים כסף חזרה! הם רוצים טיול! זה מה שגורם לתלמידים לצאת להפגין ולמחות על מה שעושים להם.

אני כבר סיימתי בי"ס ומנסיון אישי יש לי להגיד דבר אחד - רוב בתי הספר חוסכים בהוצאות כשמדובר בטיול וגובים סכומים אסטרונומיים ובסוף התלמידים מוצאים עצמם באיזה חור שבו האוכל לא ניתן לאכילת אדם, חצי מהפעילויות שהובטחו מתבטלות והכסף הולך לכיס של ההנהלה, כמו במקרה שלי.

בכיתה י"ב יצאנו לטיול שנתי לאילת אחרי שדחו אותו שמונים פעם עד השהים היה קר מכדי לשחות. הבטיחו ביקור במצפה התת-ימי ומלון או משהו, טיול ג'יפים במדבר ומה לא. שילמנו קרוב ל-600 שקל ומה קיבלנו? מלון חרג'וקים! החדרים היו סבירים, לא היו מגבות אבל העיקר היה שלט "לא להוציא מגבות משטח המלון". את הבריכה סגרו לנו. האוכל היה רפש, קיבלתי קלקול כיבה והקאתי כל הערב (יצאנו אח"כ לפאב, השתכרתי וזה הפסיק). אני ועוד 2 תלמידות ירדנו לחד"א קצת לפני הזמן ומצאנו את המגישות אוכלות מגיגיות ההגשה ההן עם הידיים, פשוט תופסות פולקע' עם היד, נותנות ביס ושמות בחזרה ואח"כ מגישות לנו את זה לאכול! איכס! גועל נפש! מה הפלא שחצי שכבה קיבלה קלקול כיבה! בערב הראשון לא היו פעילויות, סתם הגענו למלון כמו מפגרים ולא היה לנו מה לעשות אז טחבו אותנו לקניון. אם כל הכבוד למחירים הנמוכים, לא זאת היתה מטרת הטיול. מטרת הטיולים השנתיים היא גיבוש התלמידים והכרת הארץ! לא איזה shopping spree! אז לא היה מה לעשות. אני ועוד תלמיד ותלמידה אז הלכנו לפאב מקומי, שיחקנו סנוקר ושתינו בירה ושמענו ונורא נהננו, ולא בזכות ה"ארגון" הזה שהבי"ס קרא לו טיול שנתי. בנוסף, התלמיד שבא איתי ועם חברתי (ידיד טוב שלנו) הועף מחדרו ע"י כמה אערסים שהיו אמורים לישון איתו בחדר ולא היה לו איפה לישון אז המורים אמרו לו "נו מה אתה רוצה שנעשה???" אז אני ו-3 חברות שלי היינו צריכות לארח אותו בחדר של 4 אנשים! היו שם רק 2 מיטות, אחת זוגית, אחת יחיד ומעין כורסא מתקפלת למיטה. אז דמיינו לכם 3 בנות ממש קובבות (שמנות) נדחסות למיטה זוגית אחת (אני ישנתי על כורסא והתלמיד הנוסף ישן במיטת היחיד). טיול הג'יפים, הביקור במצפה, הכל התבטל. הדבר היחיד שהיה זה סנפלינג מצוק של 15-20 מטר, רכיבת אופניים על היום האחרון וזהו. ממש התאכזבנו.

תלמידים יקרים! אם קצת גיבוש ומאמץ אישי, אתם יכולים לארגן טיול משלכם! חבר טוב שלי שלמד באותו בי"ס תיכון שאני למדתי 4-5 שנים לפני סיפר לי שההנהלה לא הצליחה לגבש טיול אז התלמידים איכשהו עשו פה ושם חלטורות וג'ובים ואספו כסף, גם בשביל התלמידים שאינם יכולים להרשות לעצמם, ולבד ארגנו טיול שלא היה כמותו. הם שכרו אוטובוסים לכל השכבה, הקרינו סרטים שהשאילו מספריית במהלך הנסיעה, ישנו אמנם באוהל בדואי אבל אז גם היה בנים ובנות ביחד ;) ואף אחד לא אמר כלום... אכלו במסעדות דגים מקומיות במבצע של אכול כפי יכולתך, רכבו על עדר הגמלים של הבדואים לתוך המדבר, הלכו לצלול בריף ומה לא... תאמינו לי חמודים שלי, אם הרבה רצון וקצת יכולת - אתם יודעים את ההמשך. אז חברה', אתם יכולים לקחת את זה בידיים שלכם ולארגן טיול פצצתי ביותר ולא איזה משהו מעוס שהמורים מארגנים.

נ.ב. - אל תתעצבנו על המורים. באמת משלמים להם שכר מסריח ותאמינו לי שלעבוד עם כיתה של תלמידים זה דבר קשה ולוקחים את העבודה הביתה. הם רק רוצים להעלות את השכר שלהם. זה לא בסדר שזה בא על חשבון הטיול השנתי אבל אתם צריכים להבין גם אותם ואולי תצליחו להגיע לפשרה. אתם תתמכו בצד המורים למתן שכר יותר גבוהה ותנאים יותר טובים למורים, והם יתפשרו ולא יקיימו שביתה בזמן הטיול השנתי. מתאים? :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטיול השנתי שלנו בכיתה י"ב דווקא היה מאוד מהנה, זה היה טיול של חמישה ימים (ארבעה לילות), כאשר ביום הראשון הגענו באוטובוס לאיזשהו הר בדרום הנגב ומשם המשכנו ברגל עד אילת ובלילות ישנו באוהלים ורק בלילה האחרון (אחרי שכבר הגענו לאילת) ישנו בבית ספר שדה (בחדרים אמיתיים! ;D). עד כמה שאני יודע הבית ספר שלי (לשעבר) הוא בין היחידים בארץ שעושים את הטיול השנתי בי"ב במתכונת של מחנה נודד וחבל, כי זו חוייה הרבה יותר מהנה מאשר לישון בבתי מלון וביום לצאת לטייל מסביב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...