חיסיון בין פסיכולוג למטופל וסיווג ביטחוני - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיסיון בין פסיכולוג למטופל וסיווג ביטחוני

Cha0stAlker

Recommended Posts

האם החיסיון עליו מחויב פסיכולוג / מטפל כזה או אחר "מנצח" סיווג ביטחוני שיש למטופל? כלומר, האם למטופל מותר להעביר מידע מסווג מסוים למטפל, לצורך הטיפול? או שמידע מסווג - מסווג, בלי קשר לחיסיון המטפל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי, אסור לך להעביר מידע מסווג כלשהו לאדם שאין לו את הסיווג המתאים, בלי קשר לשאלת היותו רופא, פסיכולוג או עורך דין. אמנם אסור להם לפרסם את המידע ברבים מתוקף החסיון (אגב, אפילו זה לא לחלוטין נכון - מטפלים למיניהם לא מחוייבים לא להעביר הלאה שום מידע שכזה, אלא רק לא להעביר אותו בנוסף לפרטים שמאפשרים את זיהויו של המטופל), אך אם הם יפרו חסיון זה, אשמתם תהיה מוגבלת לעוולה אזרחית (ואולי גם סנקציות מקצועיות כלשהן), בעוד שאתה תועמד לדין פלילי על סעיפים חמורים למדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע מה החוק אומר לגבי זה.

מבחינה מוסרית חסוי צריך להישאר חסוי, אלה אם כן האדם השני מוסמך לקבל את אותו המידע.

היותו של אדם פסיכולוג לא נותן לו באופן אוטומטי סיווג בטחוני גבוה.

לכן התשובה ההגיונית לבעיה היא שיהיו כאלו להם יש סיווג בטחוני, ולכל השאר מטבע הדברים לא יהיה.

אני מניח שאלו שעבדו עם הצבא או במהלך השירות הצבאי בעבר או בהווה הם בעלי סיווג בטחוני כזה או אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבא שלי הוא פסיכולוג שעובד עם משרד הבטחון

מכיוון שמשרד הבטחון מפנה אליו גם אנשים עם סיווג בטחוני אבא שלי עשה סיווג בטחוני (וזה בלי קשר לסיווג שהיה לו בצבא כקבן)

לא יודע לגבי אנשים בעלי סיווג שהולכים לפסיכולוג/פסיכיאטר לא דרך משרד הבטחון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פסיכולוג ורופא מחויבים לחסיון רפואי מלא שאותו יכול להפר רק בית משפט. אנשים עם סיווג בטחוני לא מספרים דברים מסווגים לאנשים בלי סיווג גם אם זה מטפל או רופא. כמו שאמרו לך פה מי שעובד קבוע עם אנשים כאלה אז פשוט עושים גם לו סיווג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...