היזהרו מדפים מזוייפים בפייסבוק - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

היזהרו מדפים מזוייפים בפייסבוק

Moty_p

Recommended Posts

לאחרונה קיבלתי פניות רבות בנושא על כך שמשתמשים עשו לייק לעמוד שהם אפילו לא מכירים.

אני בטוח שעוד אנשים נתקלו בתופעה הזאת, ולכן אני כותב לכם את הפוסט הבא:

מדובר על אתרי שהגיעו מאחד לשני, כאלה שאומרים לכם לראות סרט סקס של טל חן או דברים כאלה שמעוררים סקרנות ומשיכה, באופן טבעי אני יכול להבין את זה, סקרנות זה טבעו של האדם, כל אדם באשר הוא רוצה לדעת יותר ולכל אחד ואחת יש את הדבר שמעניין אותו, סקס מעניין את כולם בנים ובנות בפרט :)

אז בואו קודם כל לראות על מה מדובר, ישנם אתרי (כולם מזויפים (ויש המון כאלה)) שמגיעים בכמה צורות,

האתר הפחות מתוחכם, כזה שבנה האקר מתחיל, אתר כזה ידרוש ממכם לעשות שיתוף אהבתי ופרסום על הקיר שלכם כדי שהתוכן שלו יוצג לכם, רק אחרי שתעשו את זה כביכול יפתח לכם התוכן.

האתר של ההאקר היותר מתוחכם, אתר סקס (בדרך כלל) שבכניסה עליו יש לחצן PLAY עם הכיתוב "לחץ על נגן כדי לצפות", בלחיצה על הכפתור אתם למעשה לוחצים על לייק או שיתוף, ישנם אתרים שבהם יש שני כפתורים אחד אהבתי ואחד שיתוף, כמובן שאתם לא יכולים לדעת על מה לחצם לייק, זה יכול להיות אתר אנטי ישראלי, או כל דבר כזה או אחר.

אתר אחר מאותו הסוג זה אתר שמראה לך פרסומת של MAKO וכפתור ודלג כדי להמשיך לתוכן או לאיפה שרצית להגיע, בלחיצה על דלג או על כל מקום בדף אתה עושה לייק, פרט לזה שום דבר אחר לא קורה.

מדובר על פריצה מסוג Clickjacking גניבת קליקים, כאשר אני לוחץ על דבר אחד אבל למעשה אני לוחץ על משהוא אחר.

פריצה מסוג זה יכולה להיות הרסנית, שכן האקר חכם יכול אפילו לפתוח לכם את המצלמה במחשב (במידה ויש)

אז מה עושים איך להשמר?

אז אין צורך להיות איש מחשבים מנוסה או לדעת שפות של בנית אתרים כמו HTML JS וכו', אין צורך להכנס לקוד מקור ולהתחיל לנתח מה שהולך שם, העצה שלי היא להיות חשדני במידה מסוימת, להיות פיקח, תמיד תסתכלו בשורת הכתובות, 90% מהאתרים המזויפים מאוכסנים בשרת של planetnana שרת איסון ישראלי חינמי (מה שאומר שכל מי שרוצה יכול לבנות שם אתרים ולהעלות לשם קבצים מזויפים), כל אתר שאתם נכנסים עליו בדקו אם הוא אתר שנותן לאחר אתרים באופן חינמי free hosting איך אפשר לדעת את זה? פשוט חפשו את שם האתר בגוגל.

קיצור כתובות, ישנם אתרים שמקצרים את הכתובת ובכך גם מסתירים את הכתובת האמיתית של האתר, אם נכנסתם לאתר שהכתובת שלו קצרה ומוזרה הזהרו.

דוגמה לאתרים שמקצרים כתובות:

http://zik.co.il/

http://www.urls.co.il/

חיפוש קצר בגוגל ימצא לכם את כל האתרים שנותנים שירות זה, שימו לב שיש גם אתרים כאלה באנגלית.

מצרף תיעוד ותמונות מסך:

attachment.php?attachmentid=4644&stc=1&thumb=1&d=1386286769

attachment.php?attachmentid=4645&stc=1&thumb=1&d=1386286780

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ונציין גם את הודעות ה "האח שלי מעדיף את הפתרון כאן" מאתמול (נשלחו על ידי משתמש אם 5 הודעות שנפתח רק כדיי להפיץ את זה), שמפנות להורדת קובץ exe מאתר שיתוף קבצים....

אין כלל מסויים - תמיד יימצא משהוא חדש. הכלל הוא לא להיות אידיוטים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם דף מזוייף של YNET בפייסבוק ושלוחצים על כתבה מסויימת אז קורה אותו דבר בדיוק

הבחנתי שמדובר בדף מזוייף והחלטתי לשלוח למפעיל שלו הודעה פרטית (לא יודע מה עבר לי בראש.. היה משעמם והדף הזה עצבן אותי)

התפתח דין ודברים ביני לבינו ותוך כדי להט השיחה (שהגיעה למקומות לא נעימים) קיבלתי SMS לנייד המזוהה כהודעה מ ובו לינק המתואר כך "לחץ כאן כדי לאמת את הפרופיל שלך"

כמובן שלא לחצתי על שום דבר ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...