בקשה למפרט מחשב נייד רב תכליתי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בקשה למפרט מחשב נייד רב תכליתי

matbuha

Recommended Posts

שלום, שמי מישאל ולפני בערך עשור נעזרתי באתר לקניית דסקטופ ששירת אותי נאמנה עד עצם היום הזה.

אחרי התלבטות, החלטתי לא לקנות לפטופ אליינוור (קראו לי דביל ונעלבתי) אלא להיעזר באתר לקניית/בניית מחשב נייד שישמש כמדיה סנטר, תחנת עבודה ומחשב גיימינג.

* מטרות המחשב - גיימינג, עבודה משרדית ומדיה סנטר

* תקציב - עד 7000ש"ח, במטרה לחסוך במידת האפשר

* גודל המסך - 16-18 אינצ', מה ההבדל מבחינת מחירים? לגבי מט/מבריק, מה עדיף למטרות שלי?

* משקל רצוי - אין לי בעיה עם קצת משקל, אבל בכל זאת, אני לא צריך דסקטופ עם בטריה.

* האם נדרש זמן סוללה ארוך - רצוי שיחזיק מעמד בכמה שעות עבודה רצופות ללא חיבור למטען.

* האם יש צורך ביציאות מיוחדות - HDMI

* - לא מזיק

* גודל מינימלי וסוג של כונן קשיח - 500GB-1TB. המליצו לי על כונן SSD (לא בקיא בהבדלים).

* כונן אופטי - כונן קורא כותב (יש טעם בקניית כונן bluray?)

* האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה - כן, Windows8

*מצלמת רשת - סביר להניח שזה קיים בכל המחשבים הניידים היום בכל מקרה, אבל חשוב לציין שאני מעוניין במצלמה באיכות טובה.

* כגיימר בעברי, אני רוצה לקנות מחשב שיחזיק מעמד בדרישות משחקי המחשב החדשים (ושיבואו עלינו לטובה).

* כסטודנט בהווה, אני צריך מחשב שיהיה נוח לנשיאה ולשימוש (בעיקר ועיבוד תמלילים).

תודה מראש לכל העוזרים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהיה יותר חכם לפצל את הרכישה למחשב נייח למשחקים + מחשב קל ובעל זמן סוללה ארוך ללימודים.

יהיה קשה לקבל את שניהם יחד.

תצטרך להתפשר על ביצועים ושדרוג עתידי למשחקים, על משקל וכמובן זמן סוללה. פשוט לא, עדיף לפצל.

בתור מדיה סנטר לניגון סרטי HD אפילו בסיסי יספיק. משחקים זו סוגייה אחרת שעדיף נייח שיתמודד עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע לקנות דסקטופ מיותר לי קצת, ולפי מה שראיתי במפרטים של אליינוור, לפטופ גיימינג זה משהו שקיים עכשיו (שלא כמו לפני כמה שנים).

השאלה היא אם אפשר לקצץ עלויות ולקנות מחשב לא ממותג ובארץ, ואם כן, איך לבנות אותו כמו שצריך וממי לקנות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, זה לא פרקטי ממש ולא עושה אותו לנייד. לא ניתן לשדרג ובעיקרון אתה אחרי 3 שנים בערך נתקע עם מעצור דלת כבד. תצטרך למכור אותו בעתיד בחצי מחיר.

אני לא ממליץ ועדיף לפצל כפי שרשמתי, זה יהיה חכם יותר ותקבל ביצועים גבוהים יותר ותהנה הרבה יותר.

הנה לדוגמא יש את זה:

http://ksp.co.il/?uin=19434 (ברכישה באילת הוא עולה 5,500 בלבד שזה 1000 ש"ח פחות, כך שעדיף לקנות שם. אפילו טיסה הלוך-שוב תעלה לך פחות מזה ותישאר עם עודף בכיס)

רק שהוא ממש כבד יותר מ-4 ק"ג וסוללה של 3-3.5 שעות בפועל לשימוש קל, במשחקים כבדים רצוף יחזיק כשעה וחצי.

ביקורת: http://www.notebookcheck.net/Review-Asus-G750JW-Notebook.96316.0.html

ביצועים של הכרטיס מסך במגוון משחקים: http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-765M.92907.0.html

יש במחשב מקום לדיסק קשיח נוסף, כך שאפשר לקנות של נניח 120GB ולשים במחשב ולהתקין עליו מע' הפעלה נקייה מההתחלה, זה ישפר את הביצועים.

לא הייתי ממליץ על משהו כזה בחיים לסטודנט, כבד, מגושם וזמן לא מספק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חייב להיות יקר יותר.

תלוי מה אתה צריך למחשב הנייח - האם רק את ה"קופסא" או גם ציוד היקפי (מסך/מקלדת/עכבר/רמקולים, מע' הפעלה).

מה אתה חושב שיספיק לך כמחשב ללימודים? גודל מסך, משקל נמוך, זמן , מע' הפעלה (יכול לחסוך לא מעט כסף), צורב (מחשב קל מגיע ללא צורב).

אפשר אולי לנסות לפצל את זה ל-4000 לנייח + 2000-2500 לנייד.

תפתח דיון בפורום מפרטי מחשב מה מחשב הגיימינג הכי טוב שניתן להרכיב ב-4,000 ש"ח, דגש על כרטיס מסך כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...