האם לפי דעתכם יצרני המזון מדייקים בערך הקלורי של המזון או שאולי מזייפים לטובה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם לפי דעתכם יצרני המזון מדייקים בערך הקלורי של המזון או שאולי מזייפים לטובה

Yehudaa

Recommended Posts

האם לפי דעתכם יש להאמין לטבלת הקלוריות שרשומות על כל (שיש לו אריזה ) שמפרסמים היצרנים ?

או שאולי יש לחשוש לנתונים אופטימיים יותר ממה שבאמת יש במזון .

למה אני שואל ... ראיתי קופסאת טונה בשמן ושמה כתבו שיש במאה גרם מסונן 190 קלוריות .

איך זה יכול להיות שטונה שהתערבבה כולה בשמן וספגה בטח לא מעט שמן , אם נרוקן את השמן עדיין יהיה רק 190 קלוריות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שאי אפשר - זוהי הנקודה שלו.

הנתונים שמפורסמים הם פלוס מינוס נכונים אני מעריך. לגבי טונה, אתה יכול להשוות עם מותגים מתחרים. ההבדל לא צריך להיות גדול מאחוזים בודדים. יצרנית שתתפס משקרת בדברים האלה תפתח לעצמה פתח עצבני ביותר לתביעות יצוגיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממתי 190 קלוריות זה מעט?

מוצרים רווים בשמן מגיעים ל 400 קלוריות ומעלה .

190 זה די אופטימי לטונה שהתערבבה כולה בשמן .

Ido.G זאת באמת הנקודה .

מה שנראה לי הם התכוונו בטבלת קלוריות הזאת לטונה טרם שרייתה בשמן .

אז אני מבין מדבריך שבסך הכל אפשר לסמוך על הטבלאות . אני מקווה שאתה צודק .

אולי זה רעיון לתוכנית כולבוטק :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי...

אבל באמת חשוב להדגיש פה שיש הבדל, כפי שארט טוען, בין שקר לבין "חוסר תוקף" שנובע מכך שהמציאות היא לא מבחן במעבדה. אני לא יודע לגבי ה"חוסר תוקף" הזה, אולי יש. שקר אני לא חושב.

אוקי... מצאתי את הפתרון לתעלומה. אז כן - הזמן בהחלט כנראה נספג ומגביר את הערך הקלורי של הטונה. איך בדקתי? בפשטות - השוותי לטונה במים.

http://nutritiondata.self.com/facts/finfish-and-shellfish-products/4146/2

http://nutritiondata.self.com/facts/finfish-and-shellfish-products/4145/2

בטונה במים יש כ 116 קלוריות ל 100 גרם, לעומת כ 198 בטונה בשמן. שניהם למנה מסוננת.

בטונה במים יש 1% שומן (נשמע מעט...) ל 100 גרם, לעומת 13% שומן ל 100 גרם בטונה בשמן.

בטונה בשמן יש 8% שומן רווי. בעוד שבהחלט צריך שומן רווי כחלק חיוני מהתזונה, אני לא יודע אם השומן הרווי שם הוא שומן טוב. כנראה שלא...

אולי כדאי שתעבור לטונה במים. :bounce:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאכלתי טונה באופן קבוע הורדתי את הטונה בשמן מהתפריט לגמרי.

נכון שטונה במים פחות טעים אבל אני לא אכלתי את הטונה בשביל הטעם, אכלתי בשביל לקבל את מה שאני צריך.

לא סתם מוכרים טונה משומרת במים, לא ממש בריא כל השמן הזה, וודאי לא כחלק נפוץ בתפריט היומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...