תשלומים באמצעות כרטיס אשראי - איך עובד? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תשלומים באמצעות כרטיס אשראי - איך עובד?

Yaniv

Recommended Posts

אני תלמיד בתיכון ככה שאל תופתעו אם אני לא מבין כל כך במושגים בתחום הכלכלה...

אני רוצה לדעת איך פועל התשלומים בכרטיס אשראי.

נגיד לדוגמא עכשיו אני רוצה לקנות משהו בסך 5,000 ש"ח ויש לי מסגרת של עד 1500 ש"ח בכרטיס אשראי ואני רוצה לפרוס ל10 תשלומים, האם זה אפשרי? כל חודש ירד לי מהכרטיס 500 ש"ח עד סיום התשלום ואני עדיין יוכל להשתמש בשאר ה1000 ש"ח של הכרטיס?

אם הבנתי נכון ברגע שאני את הקנייה ופורס לתשלומים, העסק מקבל את כל הכסף אליו ישירות ואז התשלומים זה ביני לבין הבנק בלבד?

ניסיתי לחפש בגוגל תשובה אבל מסתבר שאין בשום מקום פירוט על זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נגיד לדוגמא עכשיו אני רוצה לקנות משהו בסך 5,000 ש"ח ויש לי מסגרת של עד 1500 ש"ח בכרטיס אשראי ואני רוצה לפרוס ל10 תשלומים, האם זה אפשרי? כל חודש ירד לי מהכרטיס 500 ש"ח עד סיום התשלום ואני עדיין יוכל להשתמש בשאר ה1000 ש"ח של הכרטיס?

זה לא אפשרי.

אם יש לך מסגרת של 1,500 ש"ח אז זה המקסימום שאתה יכול להגיע אליו.

קניה של 5,000 ש"ח תופסת לך 5,000 ש"ח מהמסגרת - גם אם היא ב-10 תשלומים.

באותו חודש היא תתפוס 5,000 ש"ח מהמסגרת, בחודש הבא אחרי התשלום הראשון היא תתפוס 4,500 ש"ח מהמסגרת, חודש אח"כ היא תתפוס 4,000 ש"ח וכו'.

עם מסגרת של 1,500 ש"ח אתה לא יכול לקנות ב-5,000.

אם הבנתי נכון ברגע שאני את הקנייה ופורס לתשלומים, העסק מקבל את כל הכסף אליו ישירות ואז התשלומים זה ביני לבין הבנק בלבד?

לא שזה אמור כלכך לעניין אותך בתור הלקוח הסופי, אבל לא.

כשאתה עסקה בתשלומים רגילים - העסק מקבל את הכסף שלך בתשלומים והוא זה שסופג על עצמו את ה"דחיה" בתשלום הסכום המלא. זאת גם הסיבה שחנויות מגבילות את כמות התשלומים שהן מוכנות לקבל, אחרת מה אכפת להן לתת לך גם אפשרות ל-36 תשלומים אם זה לא בא על חשבונן?

יש גם אפשרות נוספת שנקראת "תשלומים קרדיט" - באופציה הזאת אתה למעשה פשוט לוקח הלוואה מחברת האשראי. בעל העסק מקבל את כל הסכום בתשלום אחד, ואתה משלם בתשלומים דרך כרטיס האשראי שלך. ההבדל פה הוא שחברת האשראי לוקחת על ההלוואה הזאת ריבית, כך ש-5,000 ש"ח ב-10 תשלומים קרדיט יעלו לך יותר מ-5,000... כנראה משהו באיזור ה-5,300 (כ-6% ריבית לשנה).

אבל שוב - זה לא רלוונטי אם 5,000 לא נכנסים במסגרת שלך. גם תשלומים בקרדיט זו הלוואה על חשבון המסגרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

+1.

המצב שאתה מתאר בתשלומים היה לפני כמה שנים, אבל אז בנק כפה תקנות חדשות בנוגע למסגרות אשראי בבנקים ובכרטיסי אשראי. בגלל זה התשלומים תופסים לך את כל המסגרת והם יורדים כל הזמן.

ההבדל היחיד הוא תשלומים רגילים של בית העסק, ששם בית העסק לוקח ממך את הכרטיס פעם אחת, אבל שולח כל חודש את החיוב מחדש לחברת האשראי, אז מבחינתם זה תשלום אחד קטן ולא התשלומים הגדולים.

בכל מקרה, קח עצה לחיים: אם אין לך כסף - אל תקנה ! ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל היחיד הוא תשלומים רגילים של בית העסק, ששם בית העסק לוקח ממך את הכרטיס פעם אחת, אבל שולח כל חודש את החיוב מחדש לחברת האשראי, אז מבחינתם זה תשלום אחד קטן ולא התשלומים הגדולים.

אני לא מכיר אף עסק שעושה את זה על עסקת רכישה חד פעמית.

זה נכון לגבי תשלומים קבועים (סוג של "הוראת קבע" בכרטיס) כמו התשלום לחברות הסלולר למשל, אבל קניה רגילה שאתה קונה בתשלומים נרשמת כעסקה אחת בודדת. אתה אפילו יכול לראות כל חודש איזה תשלום מתוך סך התשלומים אתה משלם עכשיו ("תשלום 5 מתוך 12").

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הרבה עסקים כאלה ואין שום בעיה. בדרך כלל מדובר בעסקים שהם על בסיס שירות כלשהוא כמו באמת ביטוח, ואז אפשר להפסיק את השירות אם אתה לא משלם. אל תשכח גם שבדרך כלל אתה חותם על החיוב באשראי אז אתה מאשר גם את העסקה הזאת.

דרך אגב, גם משרדי ממשלה למשל מאפשרים את זה לחובות וכל מיני כאלה. שווה לשאול לפעמים עושים ישר עסקה בקרדיט ואז גם משלמים את הריביות הרצחניות של כרטיסי האשראי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי תודה, עזרתם לי מאוד.

לmomi2004 לגבי העצה, אני יודע את זה טוב מאוד פשוט אני צריך משהו לקנות שיעזור לי מאוד אך אין לי מספיק כסף אליו אז כבר פיתחתי תקווה שאולי אני אוכל להשתמש בתשלומים בשביל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שנים מאוחר יותר...

אם יורד מהחשבון הויזה שלי ב 15 לחודש תשלום מסוים מתי אני יכול לגהץ בכרטיס אם מועד החיוב האחרון ב 15 לחודש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...