מכבי תל-אביב בכדורסל, מה קורה לה? - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכבי תל-אביב בכדורסל, מה קורה לה?

DXM

Recommended Posts

כבר 15 שנה שאני צופה הדוק של מכבי תל-אביב בכדורסל, מאז עונת 98-99. איני זוכר רצף כזה של משחקים רעים. בייחוד בליגה. אני חושב שמבחינה כשרונית שי למכבי סגל לא רע. עמדת שלוש מכוסה מכל הכיוונים, והסנטר גם. (סופו וג'יימס הם שחקנים איכותיים לדעתי), אז למה לעזאזל הם מפשלים.

הם הפסידו לויטוריה בדקות הסיום אבל זה רק בגלל שהם עשו קמבאק מפתיע שקרה בעיקר כי ויטוריה פישלה. את חיפה הם ניצחו גם כן רק בשניה האחרונה, ואי אפשר להגיד שמכבי חיפה שיחקו מדהים, בטח שלא חולון או נס ציונה.

אישית, אני חושב שהסיבה לכך היא בלאט,לדעתי היה צריך להעיף אותו בסוף העונה הקודמת. הוא יצר סכסוך מול לדעתי השחקן הטוב ביותר שלו, ליאור אליהו נפגע ממנו אישית עד כדי כך שהעדיף לשבת בבית מאשר לשחק במכבי. מאמן טוב יודע לדעת מתי להתהפך על שחקן ומתי לא. בלאט פשוט לא יודע את זה. יש בו מהווינריות אבל נכשל בהבנה של הפסדים והפקת לקחים.

קחו לדוגמא את מכבי מול ריאל בשנה שעברה, אתם באמת חושבים שהפרש בין ריאל למכבי היה 3-0 חלק? שמכבי לא איימה על ריאל לדקה. נכון ריאל פירקו את מכבי בצבע, אבל כמה כושל יכול להיות מאמן ולהבין שאין לו ברירה אלא לשתף יותר מגובהה אחד בכל רגע נתון (נזכיר שהיו לו 4 גבוהים יחסית, ג'יימס, פלאנליץ, אליהו ומדלי). למה הוא לא בחר לעשות זאת? לדעתי רק הסקת מסקנות בעייתית.

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני אוהד שנים רבות של מכבי... עוד מילדות בשנות השמונים נהגתי ללכת למשחק ביד אליהו (היה בזמנו מנוי).

באמת שקשה לראות מה קורה עם הקבוצה כרגע...

אני לא אוהב להצביע על אשמים אבל ברור שיש סגל שחקנים איכותי ושיש בעיה בהנחיות שמגיעות מצוות האימון לשחקנים.

כמה שאולי אני לא "מת" על סגנון האימון של בלאט, הוא היום המאמן הכי טוב בשוק והכי טוב למכבי.

נכון שיש שני הפסדים בליגה והפסד ביורוליג (כנראה שההפסד השני יגיע ביום שישי) אבל לא צריך להילחץ מזה.

צריכים לנשום עמוק ולזכור שזו רק תחילת העונה בכל המסגרות.

לגבי אליהו, אני לא מסכים איתך, אליהו לא היה צריך להישאר במשכורת האורגינלית שלו- הוא פשוט לא שווה את זה.

הוא שחקן התקפי מוגבל ומשחק ההגנה שלו לא קיים.

אליהו יושב היום בבית בגלל שמישהו בבית (אמממ... אבא שלו) לוחש באוזן שיחכה כי תגיע הצעה טובה אבל זה פשוט לא יקרה.

כל הזמן בבית מפמפמים לו שהוא שווה יותר מההצעות של מכבי/ קבוצות אחרות ומה שהוא לא מבין זה ש-1. הוא לא שווה באמת יותר.

2. שכל הקבוצות כולן כבר עם סגל סגור.

3. אין היום מקום לשחקן בעמדה 4 שלא יודע לקלוע ממגוון טווחים כולל משחק עם הגב לסל וכו'.

לסיכום, אני רק יכול לקוות שלא יעשו איזה צעד דבילי כמו פיטור בלאט וייתנו למערכת כרגע שקט כי זה מה שהיא צריכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...