החלפת מדחס במקרר ביתי - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת מדחס במקרר ביתי

Ash Binary

Recommended Posts

אחריי 20 שנות עבודה המקרר תדיראן שלי נדפק (ה PTC/ריליי נשרף וקיצר, שרף את הסליל במדחס - מדידת התנגדות של סליל ההתנעה במדחס מראה נתק)

כמה אמורה לעלות החלפת מדחס 1/3 כוח סוס R12 (או החלפה לסוג גז אחר כולל כל העבודה הנלווית כמו ניקוי הצנרת), במחיר שיכול להתחרות כנגד החלפת מקררים שיש עכשו ? (הייתי מעדיף להישאר אם מקרר פשוט אם פיקוד מכאני אמין ולא כל השטויות החדשות שיש להם פיקוד אלקטרוני)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי כרגע כמה הצעות של 1000, משיהוא מכיר המלצות לחברות של מדחסים ?

אני לא רוצה להחליף א המקרר כולו כי אני לא חושב שאני אקבל משהוא טוב יותר במקרר חדש. המקרר הישן במצב מעולה חוץ מהמדחס ויש לו פיקוד מכאני פשוט ואמין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת אוף טופיק אבל אם אתה כבר בנושא ונראה שמבין, יש לי אמקור בן 6 שנים בערך והמדחס מרעיש.. ממש חבל על המקרר כי הוא במצב טוב (500 ליטר) אבל הרעש קצת מכריע כי אני בשכונה שקטה ושומעים הכל.. להחליף מדחס בטח לא ישתלם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא טכנאי מקררים/מזגנים (היי, אחרת לא הייתי צריך לשבור את הראש אם טכנאים והייתי עושה לבד), אני מכיר את החלק החשמלי שלהם/של מכשירי חשמל אחרים שיצא לי לפרק, היתר על בסיס common sense.....

יכול להיות שהמדחס אצלך פשוט משוחרר קצת (ברגים או טאבים ממתכת שמכופפים כדיי לתפוס את המדחס במקום) והוא או אחד מהצינורות קופץ על הברזל שהוא עומד עליו ?

אם המדחס עומד ישר על הברזל ניתן לנסות להלביש לשם גומיות או משהוא דומה, רק אל תכופף יותר מידי צינורות בדרך, ותשים לב שאם אמצעי ההשקטה שלך מבודדים אותו חשמלית מהמארז של המקרר, תחבר חוט אדמה מבורג במארז לבורג על המדחס כדיי לוודא שהוא נשאר מחובר טוב לאדמה. אל תכסה אותו או משהוא כי הוא מתחמם ואמור לפלוט חום לסביבה

כמו כן בתוך המקרר יש מאוורר קטן, בדרך כלל כדיי להגיע אליו צריך לפרק מכסים במקפיא או את המשטח התחתון של המקפיא/העליון של התא . יכול להיות שהרעש ממנו ? (שומעים את הרעש מהמקרר כשהדלת שלו פתוחה ?) - למרות שלא נראה לי שהוא יהיה מקור הרעש

להחליף מדחס לא ישתלם :

אני מחפש כרגע מאיפה ניתן למצוא מדחס אמין ואיזה מדחסים טובים יותר או פחות, הבנתי שרוב מה שנמכר בארץ זה danfoss/embraco/tecumseh. המדחס המקורי של המקרר הוא matsushita יפני, ברור שהייתי מעדיף אחד זהה, אבל אם לא, מישהוא מכיר את החברות האלה ויכול לתת חוות דעת ?

עכשו, המקרר בעצמו הוא מושלם, במצב מושלם (למרות שהוא בן 20), ואם פיקוד מכאני פשוט. המקררים היום הם אם פיקוד אלקטרוני שיש לו את הצרות שלו (ואני ממש לא מעוניין בזה), וגם אם יש כמה אם פיקוד מכאני אלה הזולים יותר, ואז הם זולים בגלל עוד סיבות וכנראה שהאיכות שלהם בהתאם

מבחינתי ? הייתי מחליף מדחס גם אם זה היה עולה יותר ממקרר חדש. לדעתי המקרר הישן מתוצרת ישראלית + מדחס חדש איכותי = תכלס אותו מקרר בדיוק שמתחיל את החיים שלו שוב מ 0, והמקררים בני 20 שנה הישראליים הוכיחו את עצמם כבר בתור סוסי עבודה הטובים ביותר

אז במקרה שלי אני דיי בטוח שישתלם להחליף את המדחס. במקרהשלך - נתחיל מזה שתנסה להשקיט אותו בדרכים אחרות

עוד משהוא שאני רוצה לשאול :

רוב הטכנאים שיש הם חאפרים בצורה כזאת או אחרת, האם מישהוא מכיר על מה להתמקד במיוחד כשאני מפקח על העבודה ? למשל איך לדעת עד כמה ואקום נקי הוא יוצר או דברים כאלה ? (טוב ושלא ירתך את הצינורות עקום ומכוער כשהם בולטים מאחורי המדחס כמו שכמה חאפרים עושים....) עד כמה הוא סוגר טוב את הפקקים של המילוי שלא יברח גז כעבור שנים ? (כלומר שיהיה אטום טוב באותה מידה כמו מערכת מרותכת) או שעדיף שירכיב בלי פקקים אם יש דבר כזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...