ביקורת קצרצרה שלי על ה-SAMSUNG NP900X3F I5 4GB FHD 256SSD - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת קצרצרה שלי על ה-SAMSUNG NP900X3F I5 4GB FHD 256SSD

swg

Recommended Posts

אז ככה חברים,

לפני ימים מספר, רכשתי את המחשב הנ"ל מבאג.

תהליך הרכישה היה נעים ועובדי באג ניחנים בחוש הומור גבוה.

המחשב נקנה לצרכי אופיס בלבד.

אך אבדוק גם אינדיקציות אחרות לגבי המחשב ולא רק רק של אופיס.

בדקתי מספר לא מבוטל של תכונות של המחשב , אך יחד עם זאת , ישנם דברים שלא נגעתי בהם , כגון:

-Multi Card Slot

-mini VGA

-Micro HDMI

-Camera

-Bluetooth

-Ethernet - כניסת רשת חוטית

-לא התעמקתי בכלל בכח עיבוד

-לא נגעתי בפן היכולות הגרפיות

-וכו'

הלאה.

קופסה המחשב קטנה אך מפורטת- ישנם מחשבים שלא כתוב על המפרט כלל וכלל, כמו רב המחשבים של דל.

קצת על המחשב עצמו:

-המחשב שוקל 1.13 קילו, עוביו דק כשל סמארטפון, הוא קל בטירוף, כיף לעבור איתו ממקום למקום אך קליטת ה-WIFI שלו לוקה בחסר אל מול פלאפונים/טאבלים/מחשבים אחרים ואפשר להרגיש זאת מייד , כשמתרחקים מהראוטר קצת יותר מדיי(טווח ה-10 מטרים/ממש מחוץ לממ"ד עם דלת פתוחה).

-המטען שמגיע עם המחשב מאד קטן, דק, וקל גם כן.

-כשפותחים את המחשב , לאחר מצב שינה , הוא נפתח בתוך שנייה אחת בלבד.

כשמפעילים את המחשב ממצב כבוי , לוקח לו 9 שניות להיפתח.

-חשוב להדגיש שבאתר סמסונג האמריקני (US) כתוב שהמחשב תומך ב-WIDI.

לעומת זאת, ברשת מסתובבת שמועה וטיעונים רבים שהמחשב אינו תומך.

אני נוטה להאמין, מן הסתם לסמסונג, אע"פ שלא בדקתי את הנושא.

ייתכן מאד שה-WIDI מגיע רק בגרסה האמריקאית, אפשר להבין זאת, במקרה הנוכחי, בדגם הספציפי הזה, מאחר ואינטל היא חברה אמריקאית, אז השבב ייוצר רק לגרסה האמריקאית.

טיפשי, אבל, בכל זאת, אני לא מצליח למצוא הרבה הגיון אם בכלל.

-פד העכבר החדש + המקלדת שחדשה לי + חלונות 8 , משאירים מקום לטעויות הלקדה, הקשה על העכבר שלא לצורך ואני מאמין שעם הזמן זה רק ילך ויפחת, אבל יש הרגשה של עבודה לא רציפה , בגלל הדברים האלה ולא בהכרח בגלל חלונות 8.

סוללה: חיי הסוללה של ה-X3F לא מרחיקים לכת. ועומדים על זמן ממוצע של 4 -5.5 שעות.

תלוי במצב הבהירות / יש/אין מוזיקה /תאורת מקשים / מספר החלונות הפתוחים במקביל.

טעינה מלאה , כ: 2:10 שעות בלבד (ממצב של ריקון מוחלט של הסוללה), מה שנותן נוחות יחסית.

לסוללה 4 תאים והינה בנפח של 5,880 MAH.

נורית הסוללה , הינה מעלה המקלדת, מה שמצריך לפתוח את המחשב פיזית, בכדי לראות אם המחשב כבר טעון או שלו.

קצת מציק , אבל לא נורא, זה אולטרה בוק.

...

זה מה שסמסונג מבטיחה:

[TABLE=class: three-col-table, width: 960]

[TR]

[TD=class: col-one, bgcolor: #F6F6F7]Number of Cells / Cell Type[/TD]

[TD=bgcolor: #F6F6F7, colspan: 2]4 Cell / Li-Po[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: col-one, bgcolor: #F6F6F7]mAh[/TD]

[TD=bgcolor: #F6F6F7, colspan: 2]5880[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: col-one, bgcolor: #F6F6F7]Watt Hours[/TD]

[TD=bgcolor: #F6F6F7, colspan: 2]44Wh[/TD]

[/TR]

[TR]

[TD=class: col-one]Battery Life

[/TD]

[TD=bgcolor: #F6F6F7, colspan: 2]Up to 5.8 hours[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

...

-כשפותחים את המחשב , לא קשה לגלות מחשב קליל, דק, שתהליך התקנתו , כולל הזנת פרטי משתמש ראשונים, לא עולה ביחד על כ-2.5 דק' עד שמגיעים למצב עבודה שוטף.

-המחשב מעוצב היטב ונדרשה לו מחשבה רבה להנדסת אנוש מירבית שתתן לקונים את הפוטנציאל הגלום בו.

המסך: המסך מצוייד ברוזולוציית FHD - 1080P , מהשורה הראשונה שקיימים קיום.

המסך הוא מסך מט ונעים להתסכל בו הן בתוך הבית והן מחוצה לו, הודות לסוג המסך, לזוויות הרחבות שהמסך מציג ולחיישיני בהירות המסך שמתבהרים ומתכהים בהתאם לתנאי התאורה(ניתן לשנות את בהירות המסך דרך כפתורי ה-FN , למעלה במקלדת).

המקלדת: המקלדת היא, מן הסתם, לא מלאה והיא אינה מכילה את המחשבון שקיים בכל מקלדת מלאה רגילה.

לי זה מאד מפריע, אך היתרונות האחרים של המחשב מפצים על כך, ויש לזכור שאפשר לשאת מחשבון כיס לכל צורך(אני לצורך העניין , לא נושא עימי).

למקלדת ישנה תאורת מקשים נעימה , יעילה, חזקה וברת שינוי (דרך כפתורי ה-FN , למעלה במקלדת)

בכדי להגיע להקלדה מהירה וחלקה , יש צורך במיומנות, מאחר ובכדי ללחוץ על מקש, נדרש קצת יותר כוח ממה שנדמה, ולכן, מתוך 10 לחיצות 1 , לרוב , תתפספס. וחבל.

רמקולים: הרמקולים של המחשב נותנים סאונד בווליום מעל המצופה, אך יחד עם זאת מגיעה התחממות ניכרת ומורגשת(יש להתחממות סעיף נפרד). כיף להאזין למוזיקה בעזרת הרמקולים הנפלאים הללו שנכנסים לאריזה קטנטנה.

כמובן , שהבאסים אינם מודגשים כאן כלל וכלל, אך כרמקולים לאולטרה בוק, אין ספק שיש מקום לציון לטובה לטובת סמסונג.

התחממות: המחשב נוטה להתחממות, במצב עבודה של אופיס בלבד, עם מוזיקה, בגלישה ברשת, בצפיה בסרטים, גם בחדר ממוזג (שלא נדבר על לעבוד איתו מחוץ לבית, ללא מיזוג ,בקיץ.

את ההתחממות מרגישים היטב בידיים, אך הדבר לא מפריע לעבודה ממושכת.

המאווררים, המאוררים עושים , כנראה, עבודה לא משהו, כי אם בעת עבודה באופיס , ההמאווררים עובדים חזק ועדיין יש חימום והם רועשים נורא, אז כנראה שהיו צריכים לתכנן אותן אחרת.

פד העכבר: פד העכבר גדול מפדים רגילים אחרים, של ניידים, לכן, יש שטח פעולה רחב יחסית שמאפשר נוחות.

לפד אין כפתורי עכבר מסומנים ימין/משאל, אלא שהלחצנים מובנים בתוך הפד.

אני נוהג לעבוד עם עכבר אלחוטי, ככה שאני מנוע מלתת חוו"ד משימוש ממושך בפד.

בסך הכל הכללי, לא הרגשתי , מעבדותי הקצרה עם הפד, שיש משהו שהייתי מעוניין לשפר בו.

גלילה מעלה או מטה, בעזרת 2 אצבעות , בעת גלישה באינטרנט, תגלול את הדף מטה/מעלה , בהתאם- פונקציה שפועלה חלק מאד והפונקציה גם מאד רגישה , מה שמקל מאד מאד על העבודה ברשת.

לא ניסיתי את הטריקים של הפד על אופיס ואני באמת לא יודע איך זה משפיע.

SSD: הכונן הסטטי בנפח 256GB מאפשר:

-עבודה מהירה

-עבודה ללא קשיים

-עבודה ללא המתנות מיותרות

-התחלת עבודה מהירה

-אתחול מהיר במידה ויש תקלה טכנית למחשב והוא מצריך איפוס

-התקנות מהירות מאד

-שמירה מהירה של קבצים

ה-SSD מכיל רק 216GB, שמתוכם חלונות תופסת 24.1GB, כך שנשאר למשתמש רק 191.9GB.

אני , מלאתי את הכונן במוזיקה וקצת אופיס בחיבור ה-USB 3.0, ואני חייב להגיד שהועברו כ-180GB, בתוך 28 דק' בלבד.

מאד נחמד.

לפעמים אני מדליק את המחשב ורגיל ללכת שניה לשרותים עד שהוא יעלה, ובמקרה הזה, אני עדיין הולך לשירותים עד שהוא יעלה , אבל עד שאני מספיק לקום מהכסא, המחשב כבר נדלק למצב עבודה מלא.

חיבורי USB: למחשב יש 2 חיבורי USB:

-1X USB 2.0

-1X USB 3.0

אמנם החיבורים מעטים, אך אני אישית לא מוצא עוד שימוש חוץ מ-2.

ייתכן מאד שלמשתמשים אחרים זה יפריע.

ציינתי, מעלה, שחיבור ה-USB 3.0 הוא סופר מהיר ואיכותי.

עבודה באופיס: העבודה שלי נעשית עם תכנות ואתרים כגון:

-Microsoft Expression Web 4

-WORD

-ECXEL

- CHROME

-PICASA WEB

העבודה נעשית מהר מאד וניתן לומר בפה מלא שהמחשב עושה את העבודה שלו, שלה ציפיתי, ואני מרוצה.

למי שיש 6,384 ש"ח, יוכל להינות ממחשב זה.

יתרונות:

-נפח נאה, של כ-256GB, נטו של כ-191.9GB.

-מסך FHD

-רמקולים נהדרים

-תאורת מקשים מלאה ואיכותית שניתנת לשינוי כמה דרגות תאורה

-סוללה שלא מביישת מחשב עם מסך FHD

-מהירות מדהימה של עבודה, הדלקה וחזרה ממצב שינה

-קל משקל 1.13 קילו

-דק בצורה שלא תאמן

-כיף לשאת אותו על הגב(כולל השנאי הקל, כולל עכבר אלחוטי), לעומת מחשבים אחרים

-נותן תחושה יוקרתית

-טעינה מלאה , כ: 2:10 שעות בלבד

-סוף סוף אפשר לשאול את גוגל שאלות (דרך המקרופון) והוא מבין אותך, נמאס שזה רק בסלולר

חסרונות:

-סוללה יחסית חלשה, לדגם X4D יש סוללה שמחזיקה 9 (כמעט כפול) שעות עבודה באופיס , וזה עוד דגם מדור קודם

-אין מחשבון למקלדת (מקלדת לא מלאה), אם כי באולטרה בוק מאד קשה להכניס זאת, ואם היה , זה היה בא בחשבון על גודל המקשים

-התחממות המחשב מעבודה "קלה"

-מאווררים רועשים. *יש לציין וכמעט אינם מאווררים חרישיים אפקטיבים לאוטרה בוקים, ככה שאין יותר מדי ברירות

-תמיכה ב-WIDI , רק בגרסה האמריקאית

בסך הכל הכללי, המחשב עונה על צרכי ולדעתי יענה על צרכי רבים וטובים אחרים שמחפשים שימושי ורוצים להתנייד בנוחות עם שיענה על משימות בסיסיות במהירות רבה. ומפחדים לצאת מהבית כי יאבדו את מסך ה-FHD הנייח.

*ההתרגלות לחלונות 8 קצת לא נוחה, אם בסופו של דבר מגלים הרבה יתרונות.

מקווה שנהנתם לקרוא ושעזרתי לחלק מכם לקבל פקספקטיבה מסויימת,

יכולתי לעשות את הסיקור מעמיק פי כמה , כולל מבחני ביצועים, השוואה לדגמים אחרים והתעמקות בכל הפרטים הטכניים,

אך בחרתי שלא לעשות זאת, עקב חוסר זמן,

שבוע נהדר ובהצלחה לכל הרוכשים הפוטנציאלים.

אתם מוזמנים לשאול אותי כל שאלה , אפילו בפרטי ואשמח לענות באדיבות.

SWG.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההתייחסות.

למי שחופץ בגרסה החדשה יותר, זה לינק ענייני במיוחד לקנייה

http://www.amazon.com/Samsung-ATIV-NP940X3G-K01US-13-3-Inch-Laptop/dp/B00DVFMDN8

זה המפרט המלא שלו באתר סמסונג US

http://www.samsung.com/us/computer/pcs/NP940X3G-K03US-specs

ניתן לראות שהמחשב החדש , בעל מסך מגע (מבריק), שנפתח עד לזווית של 180 מעלות, שוקל 260 גרם יותר, 2 חיבורי USB 3.0, עם סוללה בנפח של 7300 MAH שחזקה יותר בכ-19.5% מאשר הסוללה בדור הקודם, מה שאומר שביחד עם המעבר בארכיטקטורת המעבדים מ-IVY BRIDGE ל- יהיה, כנראה, שיפור משמעותי בסוללה, יחד עם זאת , הרוזולוציה הוכפלה, כמעט, כך שאין לסוללה יותר מדי לאן להתקדם, כעת.

למי שתהה, ה- בדגם זה , יטען את מערכת ההפעלה, בעת הדלקת המחשב ממצב כבוי בזמן של לא יותר מ-5.9 שניות.

לא ניתן להגיד יותר מפעם אחת : "רובינזון קרוזו", עד לעלייה מלאה של מערכת ההפעלה.

בהחלט תענוג אמיתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...