חוות דעת על הנייד שהחלטתי לקנות - Asus S56CB - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוות דעת על הנייד שהחלטתי לקנות - Asus S56CB

matan25

Recommended Posts

http://www.shopeilat.co.il/prodetailsamewin.asp?pro_id=6572

חיפשתי מחשב לגיימינג בינוני + עם כרטיס מסך טוב + שיהיה נוח, אמין (יחסית לא יקר כמו שאתם רואים) בתקציב של 3 - 3.5

לאחר בירורים קצרים הדגם הנ"ל בעל מסך מאט ולא גלוסי, הוא שוקל 2.3K ועוביו בנקודה העבה ביותר הוא 21MM

(ULTRABOOK)

קודם כל אשמח לשמוע דעות על הנייד המשתלם (לדעתי) הזה

השאלה שלי אליכם היא כזו, האם כדאי להוסיף 250 ש"ח ולקבל את אותו דגם עם WINDOWS 8?

או שלהתקין כבר בעצמי,

עוד שאלה היא אם כדאי לי לשדרג את הזיכרון ל-8 ג'יגה או שה- 4GB 1600MHZ יספיקו, ואם כדאי לשדרג אז איפה ואיך, ובאיזו עלות?

ושאלה אחרונה - 750GB ועוד 24GB - במה זה תורם ואיך, ומה זה אומר?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^לא מסכים...

המסך הוא אכן יתרון משמעותי.

מעבר לזה המעבד אומנם מעט חזק יותר אבל המחסור בSSD מורגש ולדעתי עדיף ומעבד טיפה חלש יותר, מצד שני כשמדובר בגיימינג המעבד החזק עדיף והSSD לא יעזור בכלל.

יש לי חבר שקנה את הנייד הזה (S56CB) וסידרתי לו את כל מה שהוא צריך במחשב, בגלל שהחבר בחול כרגע המחשב כבר שבועיים אצלי אז יצא לי להתנסות בו לא מעט.

סך הכל מחשב מאוד נחמד, בהתחלה הפתיע אותי כמה שהוא דק ועדיין יש לו כונן DVD(שלדעתי מיותר ברמות, יכלו לוותר על הDVD זה היה עדיף בהרבה), אבל למרות הדקות עדיין לא מדובר במחשב קל משקל.

לגבי , מאוד מאוד עוזר, בהתחלה היה על המחשב ווינדוס 8, החבר שלי לא הסתדר אז התקנתי לו 7, בהתחלה לא הצלחתי לסדר את הSSD שיעבוד שוב, משומה לא מספקים את הדריבר הזה באתר שלהם.

בסופו של דבר הצלחתי להוריד ולהגדיר את הSSD אפילו מעט טוב יותר מאיך שהוא מגיע במצב הרגיל, ההבדל גדול מאוד, הכל נפתח מיידית, טעינה של ווינדוס ירדה מ35 שניות בערך ל18, בהחלט תוספת נחמדה הSSD הזה.

המסך אותי אישית מאכזב, אבל זה נכון ל99% מהניידים, זה פחות או יותר מה שיש.

גם זמן סוללה היה בהתחלה ככה ככה, 3 שעות בערך, אבל לאחר שהתקנתי את המחשב מחדש וקינפגתי הכל המחשב עכשיו יכול לרוץ 5 שעות אם מדובר רק בגלישה.

דבר בעייתי מאוד זה הטאצ' פאד, וזה נכון לרוב אם לא לכל דגמי , הוא פשוט נוראי ומבחינתי לא בר שימוש בכלל, והמקלדת בינונית. מצד שני רוב הנידים באים עם מקלדות בינוניות.

סך הכל בין מחשבי ה15.6 היותר טובים שיצא לי להשתמש בהם.

אה, והמסך מט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ממליץ על הs56cb

או על השCHEVY המליץ עליו?

אני לא מתכוון להשתמש הרבה בTOUCHPAD, אלא בעכבר

שמח מאד לשמוע ממישהו שבאמת התעסק עם הנייד הזה :)

יש לך עוד כמה דברים לומר עליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ על S56 וכל מה שאמרתי תקף לגביו...

אין לי נסיון עם המחשב השני אבל המשקל העודף והמחסור בSSD במחשב השני לדעתי הופכים אותו לחבילה פחות טובה, ועוד הוא עולה יותר.

המסך במחשב השני הוא היתרון המשמעותי היחיד שאני רואה בגלל הרזולוציה, אבל זה גם יכול להפוך לחסרון במשחקים כי הכרטיס מסך עלול לא לסחוב רזולוציה כלכך גבוהה.

אמרתי בערך כל מה שיש להגיד על המחשב, אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ממליץ על S56 וכל מה שאמרתי תקף לגביו...

אין לי נסיון עם המחשב השני אבל המשקל העודף והמחסור בSSD במחשב השני לדעתי הופכים אותו לחבילה פחות טובה, ועוד הוא עולה יותר.

המסך במחשב השני הוא היתרון המשמעותי היחיד שאני רואה בגלל הרזולוציה, אבל זה גם יכול להפוך לחסרון במשחקים כי הכרטיס מסך עלול לא לסחוב רזולוציה כלכך גבוהה.

אמרתי בערך כל מה שיש להגיד על המחשב, אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול.

כן, כמה שאלות,

1. האם כדאי לקחת אותו בFREE DOS - ב2,980, ופשוט להתקין WINDOWS 7 לא חוקי,

או ב3,250 עם WINDOWS 8

2. האם כדאי לשדרג את הזיכרון ל-8 ג'יגה? ובאיזו עלות זה כרוך

3. איך העניין של ה- 24 ג'יגה תורם? אשמח להסבר כי זה ראשון שלי, מצטער על הבורות.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לצלם את המסך (עם , לא SCREENSHOT,מהצד באור יום\מול חלון כשהמחשב מכובה)? ומה הדגם המדויק?

לא מצאתי אף צילום\דגם של הנייד הזה באינטרנט עם מסך מט.

אם יש לו מסך מט הוא נראה כמו אופציה לא רעה.

אני רואה שלמחשב שCHEVY הציע לדוגמא יש מסך מט -

היום אתקשר לוודא שוב אבל אני בטוח שהם לא סתם אמרו כי הם בדקו את זה

והנה אחד מסדרת הS56CB -

גם הוא מט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התקשרתי וביררתי... המסך מט בוודאות, השאלה מה כדאי, את ה-N56 או ה- S56

במידה וזה יהיה ה-S56

מישהו יכול לענות לי על השאלות?:

1. האם כדאי לקחת אותו בFREE DOS - ב2,980, ופשוט להתקין 7 לא חוקי,

או ב3,250 עם 8

2. האם כדאי לשדרג את הזיכרון ל-8 ג'יגה? ובאיזו עלות זה כרוך

3. איך העניין של ה- 24 ג'יגה תורם? אשמח להסבר כי זה ראשון שלי, מצטער על הבורות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אסור לדון בעניינים לא חוקיים בפורום - החלטה שלך.

2. אתה לא חייב, עלות השדרוג היא 175 ש"ח בלבד http://ksp.co.il/?uin=15673 אפשר להתקין את הזיכרון בעצמך.

3. ראה סרטון הסברה פשוט:

1. מצטער... אני דיי חדש ולא ידעתי

2. עלות ממש זניחה, האם יש שיפור והבדל בין 4 ל -8 GB ואם כן במה וכמה? (משחקים, ביצועים, מהירות)

3. תודה רבה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי לשאול, מאיפה חבר שלך קנה אותו ובכמה?

ועוד משהו קטן, רשום שהמעבד עם זיכרון מטמון 4MB,

ובכל שאר המחשבים ראיתי 3MB,

מה זה אומר ומה זה משנה?

חבר שלי קנה מחנות כלשהיא בפתח תקווה, לא יודע בדיוק איזה ובכמה, אני יכול לשאול אותו כשהוא יחזור מחול ביום שני.

בכל מקרה מחירים תוכל לראות בזאפ, קנה מהמקום הכי זול כי גם ככה ברגע שקנית את האחריות נותן היבואן ולא החנות.

כלומר ברגע שקנית את המחשב נגמר הקשר שלך עם החנות ומאותו רגע היבואן משרת אותך.

לגבי הזכרון במעבד, מדובר בזיכרון מהיר שמובנה במעבד ועוזר למעבד לבצע פעולות.

יותר זיכרון במעבד פשוט אומר ביצועים טובים יותר.

בשורה התחתונה במחשב הזה יש מעבד I7 שהוא הכי חזק היום לניידים (פרט לI7 עם 4 ליבות) המעבד הזה מצויין.

לגבי מערכת הפעלה, אני אישית הייתי קונה את המחשב עם מערכת חוקית כי אני פשוט חושב שראוי לקנות תוכנה שאתה משתמש בה, אבל יש פה עוד יתרון שאתה לא חושב עליו.

כשאתה קונה מחשב עם מערכת חוקית המחשב מגיע מותקן עם המערכת וגם עם כל הדריברים ועם הSSD מוגדר.

כשאני התקנתי את המחשב הזה בעצמי, התקנה נקייה וחדשה, הדריברים באתר של אסוס לא הספיקו והייתי צריך לחפש חלק בעצמי ולקח לי זמן למצוא, וגם להתקין את התוכנה של הSSD לא הסתבר כמשימה פשוטה.

מצד שני כשהתקנתי הכל בעצמי ידעתי לדלג על כל התוכנות זבל שאסוס מתקינים מראש על המחשב, וגם העובדה שהגדרתי את בעצמי נתנה לי גמישות להגדיר אותו אפילו טוב יותר מאשר איך שהוא מגיע מהמפעל, אבל שוב, זו משימה לא פשוטה שלקחה לי כמה שעות.

לגבי שדרוג , אם המחיר לא נורא בשבילך שדרג, ככה יהיה לך מחשב שיכול להתמודד עם הכל ולאורך זמן ללא צורך לבצע שדרוגים בעתיד.

הזכרון עוזר בעיקר כשמפעילים הרבה תוכנות במקביל, במצבים אחרים ההשפעה שלו היא די נמוכה עד לא קיימת.

והSSD פשוט מאוד בודק באיזה קבצים אתה משתמש הרבה, את הקבצים האלו הוא מעתיק לזכרון מהיר (SSD) ככה שבפעם הבאה שתרצה להשתמש בהם הם יעלו מזכרון מהיר ולכן יעלו מהר יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה I7 חסכוני (U) עם 2 ליבות, בפועל הביצועים יהיו כמו מעבד I5 מסדרת M (לדוגמא 3230M / 3210M).

http://www.notebookcheck.net/Intel-Core-i7-3537U-Notebook-Processor.87766.0.html

אכן, פשוט הבנתי שיהיה הרבה יותר טוב לסוללה, ואף תורם לאי התחממות המחשב

לדוגמא - 3230M כפול בצריכת החשמל.

אם כבר אז כבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תמיד... המעבד הוא לא הגזלן העיקרי, גם המסך ועוד חלקים נכנסים למשוואה.

זה תלוי בדגם של המחשב ואיך בשיקלול של הכל הוא פועל.

התחממות יכולה להיגרם ממגוון סיבות - ולא תוצר ישיר בזה שהמעבד "צורך יותר".

איך תסביר שמחשב 13.3" עם מעבד I5 (לא חסכוני) משיג 6 שעות בקלות בעוד מעבד זהה עם מסך 15.6" סטנדרטי משיג 4 או אפילו 3 במקרים מסויימים.

זה גם קשור בסוללה ובתפוקה שלה (לא מספר תאים!!).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...