סמארטפון עם מערכת הפעלה של Ubuntu או Firefox - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סמארטפון עם מערכת הפעלה של Ubuntu או Firefox

erez20

Recommended Posts

מישהו יודע אם אחד מהם כבר יצא לשוק ? הבנתי שאפשר לצרוב על כמה דגמי טלפונים של סמסונג, יש למישהו מידע על זה ?

ובכלליות כל מידע חדש על אחת מהאופציות הנ"ל יעזור.

אני לא מעוניין להעביר את החיים הדיגיטליים שלי בטלפון לגן הסגור של או לגן הפתוח של , לא סומך על אף אחת מהן, או על כל חברה מסחרית שלא תחשוב פעמיים לפני שהיא תנצל את העובדה שיש לה סוכן אישי אצלי בכיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפוש "קנוניקל" בגוגל החזיר את התוצאה הבאה : "תג קנוניקל הוא תג אשר נתמך כיום על ידי שלושת מנועי החיפוש הגדולים ברשת. תג זה נועד לטפל באחת מהבעיות הנפוצות ביותר ברשת כיום והיא תוכן משוכפל בתוך האתר שלכם."

טוב, חפירה מעמיקה יותר הובילה אותי לUbuntu_Edge שנמצא בשלבי ראשוניים, כן, כמו זה.

אבל הבנתי שיש גירסא שאפשר להתקין כבר היום על טלפונים קיימים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא שמעתי על מערכת הפעלה של פיירפוקס, אבל יש משהו שצריך להבין לגבי הUBUNTU.

ע"פ מיטב ידיעתי, המכשיר היחיד שמתוכנן לצאת עם מערכת הפעלה של UBUNTU הוא הUbuntu Edge. מה שחשוב להבין לגבי מכשיר זה הוא שכמכשיר פלאפון הוא מכשיר אנדרואיד לכל דבר, פועל מרגיש ומתפקד כמכשיר אנדרואיד רגיל לחלוטין (שיריץ אולי גרסא מיוחדת/מותאמת של אנדרואיד). הUBUNTU בא לידי ביטוי כאשר אתה מחבר את המכשיר שלך למסך, ואז אתה יכול לעשות למכשיר BOOT לUBUNTU, לחבר מקלדת, עכבר ולתפקד כמו "מחשב" רגיל. לכן הSPECS של הEDGE כל כך מטורפים (128GB זיכרון פנימי, מעבד משוגע, 4GB ראם וכו').

כן שמעתי שכבר צרבו רום כזה על נקסוס 4. מה שכן, אם המטרה שלך כאן היא "אנטי-אנדרואיד" או "אנטי-IOS", אז מהUBUNTU אתה לא תשיג דבר, שכן שוב המכשיר עצמו, כמכשיר נייד פועל על אנדרואיד.

בכל אופן גם אם תרצה, אני לא רואה איך צריבת הרום על מכשיר שלך תישא תוצאות, כי כמו שאמרתי הEDGE יוצא עם חומרה פסיכית מסיבה מסויימת.

אם בכל זאת תתעקש, אתה יכול להזמין את הEDGE ע"י תמיכה בפרוייקט (בסביבות ה800$ אם אני לא טועה), והוא יצא במהדורה מוגבלת בלבד במאי 2014.

בכל מקרה פרטים נוספים על כך כאן:

http://www.indiegogo.com/projects/ubuntu-edge

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, את זה אכן פספסתי.

חקרתי עכשיו טיפה יותר לעומק ומסתבר שטעיתי, הEDGE כנראה יוכל לבצע DUAL BOOT של והUBUNTU OS גם כגרסא ניידת.

בכל אופן, כמו שאמרת, הUBUNTU OS לא ממש בגרסא מלאה ונתמכת כרגע. בנוסף היא נתמכת רק ע"י הנקסוסים בשלב זה, ולא על כמו שפותח האשכול כתב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפליקציות יש והמון (זה מערכת לינוקס), הבעיה שהתכוונתי אליה היא אחרת :

כדיי ליצור פלאפון שמורשה להתחבר לרשת סלולרית יש צורך בקוד סגור (זו יכולה להיות דרישה של הרשת), עכשו, קנוניקל יכולים לעשות אותו כ "קופסאות שחורות" מינימליות ויכולות לקשר את זה בצורה משמעותית ליתר מערכת ההפעלה, במקרה כזה לא ברור אם אתה אכן מקבל את כל מה שרצית (יכולה לצאת מערכת מוגבלת שעדיין לא תוכל לשנות בה כלום כי היא מורשית לעבוד כפלאפון סלולרי רק בקונפיגורציה המקורית שלה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפליקציות יש והמון (זה מערכת לינוקס), הבעיה שהתכוונתי אליה היא אחרת :

כדיי ליצור פלאפון שמורשה להתחבר לרשת סלולרית יש צורך בקוד סגור (זו יכולה להיות דרישה של הרשת), עכשו, קנוניקל יכולים לעשות אותו כ "קופסאות שחורות" מינימליות ויכולות לקשר את זה בצורה משמעותית ליתר מערכת ההפעלה, במקרה כזה לא ברור אם אתה אכן מקבל את כל מה שרצית (יכולה לצאת מערכת מוגבלת שעדיין לא תוכל לשנות בה כלום כי היא מורשית לעבוד כפלאפון סלולרי רק בקונפיגורציה המקורית שלה)

למה אתה מתכוון שהוא לא יכול לשנות כלום? מה אפשר לשנות באותו הקשר באנדרואיד נניח?

בכל אופן כמו שנאמר, "חנות אפליקציות" כמו שיש בכל מערכות ההפעלה הפופולריות כיום לא קיימת באובונטו, מה שאומר שכרגע השימוש מאוד מוגבל לאפליקציות סטוק של . מה שכן אולי בגישת האנטי של פותח האשכול אולי זה בדיוק מה שהוא מחפש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גילוי נאות : אני לא משתמש אם סמארטפון כלשהוא בכלל

בכל מקרה איך שאני רואה את זה, ההעדפה להריץ לינוקס על טלפון היא כדיי לנצל את היכולות שלו כלינוקס (שניתן להתקין עליו כל מה שקיים ללינוקס, ממנה דרך אגב אפל וגוגל דפקו את הרעיון של חנות אפליקציות מהתחלה) ולא אפליקציות של אנדרואיד/אפל

אבל כאן מתחילה הבעיה שעליה אני רוצה להתריע - פלאפון הוא לא בדיוק מחשב שניתן לפרמט ולשים עליו כל מה שרוצים בכל רגע נתון, הוא עדיין יכול להיות "גן סגור" ובגדול במקומות מסוימים שבהם המשתמש היה רוצה "גן פתוח" - ואוליי בחר בטלפון הזה כי חשב בצורה שגויה שיש לו יתרונות שלמעשה אין לו

כנל המערכת של פיירפוקס

גם לי 2 אלה נראות מעניינות הרבה יותר מאנדרואיד ובטח יותר מאפל, אבל יש סיכוי שהם לא היציאת חרום למדבר שפותח הדיון מחפש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להתקין כל מה שקיים ללינוקס לא רלוונטי

צריך אפליקציות שמוכוונות בשימוש במגע

זה שאפשר להתקין עליו LIBREOFFICE לא אומר שזאת דרך נורמלית לקרוא מסמך וורד בטלפון שלך...

כנ"ל לגבי למשל כדפדפן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני לא משתמש בסמארטפון כרגע.

אבל בא לי :)

ואין לי בעיה להתמודד עם בעיות ילדות כגון חוסר באפליקציות או הנטיה של 2 המערכות החדשות לכיוון HTML5, נהפוכו :)

אני תוכניתן, אמנם בתפקידי הנוכחי אני כותב בעיקר בC# וSQL אבל יש לי כמה שנות נסיון בWEB וזה נשמע לי תחביב כייפי לכתוב לטלפון כזה.

בנוגע לכך שיש חלקים סגורים הנדרשים בטלפון: חוץ משכבת הTRANSPORT שאחראית על התקשורת הבסיסית מול אנטנות החברה (למי שלא מכיר - מאוד דומה לפרוטוקול TCP, ולמי שלא מכיר - נו נו נו חנון רע, לך תלמד), אז חוץ מהשכבה הזאת אני לא רואה עוד חלקים שחייבים להיות סגורים.

מהחיפושים ברשת עד עכשיו אני רואה שלא רק שאובונטו לא מוכנה, אלא גם יש לבדוק עד כמה החלקים הבסיסיים שלה בנויים על .

מצד שני, פיירפוקס בנתה את כל המערכת מהתחלה ואינה מבוססת על אנדרואיד או , הוציאה כבר 2 טלפונים עם המערכת שלה (שניהם אזלו מהמלאי) ובדרך להוציא גירסה שלישית, שתעלה 200$ (הקודמות עלו אף פחות).

למרות ששתיהן מצהירות על הגירסאות שלהן כגירסאות למפתחים, פיירפוקס מקדימה את אובנטו ונראה שאפשר להשתמש בטלפון פיירפוקס לשימוש יומיומי כבר היום.

הלב אומר לחכות לסוף השנה וללכת על גירסה סופית של אובנטו (הם לא הוציאו עידכון לילי כבר שבועיים, אני מריח בטא בדרך ?) המח יודע שזה לא ייקרה :P

Peak+ (Pre-order)

149,00 €

• CPU S4 8225 1.2Ghz x2.
  • UMTS 850/1900/2100 (3G HSPA).
    GSM 850/900/1800/1900 (2G EDGE).
  • Screen 4.3" qHD Multitouch.
  • Camera 8 MP (back) + 2 MP (front).
  • 4 GB (ROM) and 1 GB (RAM).
  • MicroSD, Wifi N, 2.1 EDR, Radio FM, Light & Prox. Sensor, G-Sensor, Compass, , MicroUSB, Flash (camera).
  • Battery 1800 mAh.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגירסאות הליליות של משתמשות בתור בסיס בקרנל וברדיו של

מכיוון שחלקים מסויימים בחומרת המכשיר (במקרה של הנקסוס 4 אבל נכון לכל מכשיר) הם בקוד סגור.

אין להם שום דרך ליצור רדיו או לחומרה סגורה באופן פרטי (בטח לא כאלו שיעבדו באופן תקין לחלוטין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...