פרויקט חקר המאדים - לאן?! - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט חקר המאדים - לאן?!

maverick

Recommended Posts

לאחר מספר ימים של שתיקה, חודש בחלקו הקשר עם הגשושית הנמצאת על פני המאדים. המדענים מעריכים כי תקלת חומרה הובילה לתקלת תוכנה, והמערכת הממוחשבת ביצעה למעלה מ-60 אתחולים, ללא הצלחה. מנהל התוכנית מעריך כי הגשושית לא תוכל לשוב לתפקוד מושלם, אך עדיין אופטימי לגבי משימת המחקר.
(ynet)

אני חושב שזהו אחד ההישגים הגדולים ביותר של נאס"א בחקר החלל והמאדים. חבל שיש כל כך הרבה בעיות הקשורות ברכב החלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש קטע שהייתי בוחר בו ע"מ לתאר את כל אשר מתרחש, מרגע הנחיתה עד להתייאשותם של נאס"א מהגשושית, הייתי בוחר ב :

Jaia - L'ivresse Des Profondeurs 8:45

מומלץ להאזין לקטע במערכת בעלת תקן THX. 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא נגד חקר החלל, זה תרם דווקא הרבה לאנושות, המצאת הטפלון למשל, וכיו"ב... אבל, חייבים להזכיר לבוש שהמירוץ לחלל נגמר רשמית.

למה לכל הרוחות ממשלת אר"הב מוציאה למעלה מ-800 מיליון דולר? כדי לגלות אם דייויד בוי צדק כששר שיש אנשים על המאדים?! למה הם עושים את זה?! במיוחד כשבמדינה שלהם ישנם יוצאי שנלחמו באירופה, בקוריאה, בווייטנאם ובמפרץ הפרסי, והם מקבצים נדבות ברחוב כמו כלבים כי המדינה שלהם הפקירה אותם, חלקם נחים או חולי הלם קרב עד היום, לבד וללא סיוע. אנחנו כבר יודעים על מאות הילדים היתומים שננטשו ע"י הוריהם, כל מיני מקרי סעד כאלו ואחרים... בקיצור, קודם צרייך לדאוג לבעיות בבית שלך (על הכוכב שלך, כאילו כזה!!!), ואח"כ לטור בשאר פינות מערכת השמש אחרי כל מיני שטויות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שאת טועה.

משהו קרה למאדים והאנושות רוצה לדעת מה בדיוק.. תחשבי שאם פעם הכוכב הזה היה מלא מים ואולי היו יכולים להתפתח בו חיים.. וכיום - מדבריות.

מה אם העתיד של הכוכב שלנו יכול להיות דומה?

עלינו לחקור כמה שיותר על היקום שלנו וללמוד כל מה שניתן, עם התקווה שיום אחד נוכל להתקדם הלאה, מעבר להגבלה של כדור כחול אחד.

כי הכדור הזה והמשאבים שלו שאנחנו מנצלים לא יעמדו לרשותנו לנצח.

ברור שאני לא מדבר על התקופה הקרובה, ואולי גם לא בכמה מאות שנים הקרובות.. אבל עתיד המין האנושי בעוד עשרות אלפי שנים ניסתר מאיתנו לבינתיים, והמחקר והפיתוח הללו הכרחיים על מנת להתקדם לשלב הבא בהתפחות שלנו.

אז כן יש הרבה מכאובים בעולם ובארה"ב, אבל זוהי דווקא אחת מהמדינות בהן הבעיות הללו פחות רציניות ממדינות עולם שלישי, ואם הם רוצים להישאר מעצמה עליהם להמשיך לחקור ולהתקדם.

אגב, אני מאמין שאם יש מתחרה לארה"ב בכל העניין הטכנולגי היא ללא ספק סין.. קשה להאמין לרמת ההתפחות של המדינה הזאתי.

תוסיפי לזה את המסירות והמשמעת של הסינים ויתכן והמירוץ לא נגמר למרות הכל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הועלו מספר הצעות לפרוייקט העשור של ארה"ב

פתרון לרעב העולמי

מציאת תרופה לסרטן/איידס

הנחתת אדם על המאדים

עצוב מאוד שסקרי דעת הקהל העלו כי דווקא הנחתת אדם על המאדים הוא הפרוייקט שיוסיף הכי הרבה פופולריות לקראת הבחירות.

זה מעיד על הרדידות של המנטליות האמריקנית ועוד יותר על תרבות הרייטינג של המימשל שם שבמקום לעשות את הדבר הנכון עושה את הדבר הפופולרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שאת טועה.

משהו קרה למאדים והאנושות רוצה לדעת מה בדיוק.. תחשבי שאם פעם הכוכב הזה היה מלא מים ואולי היו יכולים להתפתח בו חיים.. וכיום - מדבריות.

מה אם העתיד של הכוכב שלנו יכול להיות דומה?

עלינו לחקור כמה שיותר על היקום שלנו וללמוד כל מה שניתן, עם התקווה שיום אחד נוכל להתקדם הלאה, מעבר להגבלה של כדור כחול אחד.

כי הכדור הזה והמשאבים שלו שאנחנו מנצלים לא יעמדו לרשותנו לנצח.

ברור שאני לא מדבר על התקופה הקרובה, ואולי גם לא בכמה מאות שנים הקרובות.. אבל עתיד המין האנושי בעוד עשרות אלפי שנים ניסתר מאיתנו לבינתיים, והמחקר והפיתוח הללו הכרחיים על מנת להתקדם לשלב הבא בהתפחות שלנו.

אז כן יש הרבה מכאובים בעולם ובארה"ב, אבל זוהי דווקא אחת מהמדינות בהן הבעיות הללו פחות רציניות ממדינות עולם שלישי, ואם הם רוצים להישאר מעצמה עליהם להמשיך לחקור ולהתקדם.

אגב, אני מאמין שאם יש מתחרה לארה"ב בכל העניין הטכנולגי היא ללא ספק סין.. קשה להאמין לרמת ההתפחות של המדינה הזאתי.

תוסיפי לזה את המסירות והמשמעת של הסינים ויתכן והמירוץ לא נגמר למרות הכל..

אני מסכימה שישנה חשיבות גדולה לחקר החלל והחשיבה לתווח הארוך על האפשרות שיום אחד לא נוכל להמשיך לחיות על הכוכב הזה (ואיך שאנחנו מתייחסים אליו, העתיד הזה אינו רחוק מלבוא), אבל אי אפשר לזרוק עכשיו הכל ולהשקיע מיליונים רבים לכך ברגע זה, זה יכול לחכות כמה שנים על שהמצב כאן, על הכוכב שלנו, יתייצב טיפה. אינני יודעת אם אתה יודע, אבל הדפיציט באר"הב מתפשט ושרותי הבריאות נמצאים עמוק בחרא ולא כולם יכולים להרשות לעצמם, ביטוח הבריאות של העובדים קוצץ וכך גם המשכורות בעוד שנרשמה צמיחה אצל המעמד העליון (כמו בארץ - העשירים מתעשרים יותר והעניים נהיים יותר עניים ומנוצלים יותר). כתוצאה מכך זכויות העובדים מופרות בצורה בוטה. אם זה לא מספיק, חסרים מקומות עבודה פיקטיביים, והפיתוח בשכונות המצוקה עצר מלכת לפני שנים. משפחות של חיילים שהוצבו בעירק צריכות לממן אפודי מגן ששר ההגנה האמריקאי הבטיח להם עוד לפני חודשים. עם כל הכסף שהוצע על הפרוייקט, אפשר היה לפתח, לבנות ולשכלל בתי חולים, לפתוח מרפאות לשכבות החלשות, לפתוח מרכזי העשרה לילדים ונוער (מתנ"סים) כדי לעודד לוחמה באלימות, הסמים וכנופיות נוער, וכמובן כמובן, לרכוש אפודי מגן לחיילים בעירק במקום למכור הבטחות למשפחותיהם.

אולי אפשר היה לפחות לחלק את ההוצאות על הפרוייקט בין כמה ארצות ולעשות זאת פרוייקט בינלאומי במקום לעשות גרנדיוזיה לאר"הב בכך שהיא לקחה את הפרוייקט על עצמה ועצמה בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...