לוחם מג"ב התאבד לאחר שהרג את חברו בפליטת כדור - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לוחם מג"ב התאבד לאחר שהרג את חברו בפליטת כדור

DXT

Recommended Posts

יום ראשון, 18 בינואר 2004, 0:01 מאת: מערכת וואלה!

4 צעירים מכרמיאל שיחקו ברובה אם-16 בבית בעיר. אחד מהם פלט כדור והרג את חברו בן ה-17. לאחר מכן נטל את הנשק, הסתגר בחדר סמוך והתאבד

מה אני אגיד, כואב, עצוב, אבל בעיקר - מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התגובות שלכם בכלל לא במקום. אם הייתם קוראים את כל המקורות שיש, אז הייתם מבינים שכנראה שהכתבה בוואלה לא היתה מדוויקת, וזו היתה תאונה, ולא תוצאה של משחק בנשק.

לפי מה שהבנתי המחסנית הייתה דווקא בחוץ אבל נשאר איכשהוא כדור בבית בליעה. (טירון, שכנראה לא היה מספיק מוימן ולא פרק את הנשק כמו שצריך) וקרתה התאונה.. לפי מה שהבנתי זה לא שהם שיחקו בנשק.

החייל לא יכל לעמוד במקרה, אז הוא התאבד (אני מבין לגמרי ובמצב כזה אולי היתי פועל כמוהו)

בכל מקרה זה מיקרה מאוד קשה ועצוב, ולא צריך לשפוט את האנשים שמעורבים ואני לא יודע אם הספיקו להקבר, לפני שמשהו באמת בודק מה היה שם. זה לעשוות עוול למתים ולמשפחותהם. (אגב הוא היה רק חודש וחצי בשרות..עוד לא היה לוחם של ממש)

תת-ניצב לוצקי אמר כי "מדובר במקרה טראגי, שבו כדור שנותר בקנה גרם למותו של הנער". במשטרה שוללים את האפשרות שמדובר באירוע רצח. כמו כן, ההערכה היא כי בעליו של הנשק לא ידע על הכדור שנותר בבית הבליעה. החקירה נמצאת עדיין בראשיתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

שיחק עם הנשק וירה בחבר שלו, אתה מחכה לתוצאות החקירה? זה ישנה לך אם אומרים לך את זה עכשיו או עוד שבועיים?

הבן אדם שיחק בנשק, פלט כדור, הרג את חבר שלו והתאבד!

בסופו של דבר צה"ל דווקא אשם, הוא נתן את הנשק לחייל בלי ניסיון. אם הוא היה מתאמן עוד קצת ומקשיב עוד טיפה למפקדים שלו, היה אפשר למנוע את זה.

רובים לא הורגים אנשים, אנשים הורגים אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתה יודע שזה לא היתה תאונה? תקלה בנשק? אולי הוא טירון שלא פרק כמו שצריך את הנשק (לא כתוצאה ממשחק או חוסר אחריות, אלה חוסר ניסיון)

וכשאר הוא דיבר עם חברו הכדור לא נפלט?

איך אתה קובע ישר שזה היה תוצאה של משחק בנשק?

יכול להיות שזה היה משחק ואתה צודק (למרות שכנראה שלא..) ויכול להיות שאתה סתם עושה עוול לבנאדם הזה.. (שגם איבד את החיים שלו)

ודרך אגב, אני לא בדיוק יודע מה הסיפור, אבל הבנתי שחיילי מגב מורשים ומונחים ע"י צהל להסתובב עם מחסנית בפנים (כמובן נצור ולא דרוך) משהו יודע על מה מדובר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח The_Exorcist

אותה שאלה, הפוכה אליך. איך אתה יודע שזאת הייתה תאונה? איך אתה יודע שזה לא היה משחק בנשק?

איך אתה קובע ישר שהתוצאה היא לא ממשחק בנשק? איך אתה קובע שהכדור נפלט כשהוא דיבר עם חברו?

שמעת על הרבה כדורים שנפלטו מעצמם בלי שיגעו בנשק? שמעת על הרבה כדורים שפגעו באנשים אחרים בלי להיות מכוונים עליהם?

לי עוד לא יצא לשמוע שכדור פגע במישהו אם הנשק לא היה מכוון עליו או לכיוונו, אם לך יצא, אשמח לשמוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מצב שהכדור נשאר בבית הבליעה עוד מאיזשהו אימון במטווח - בצבא מאוד מאוד קפדניים בנושא הזה ולא רק שמחלקים לטירונים כמות מוגדרת של תחמושת במטווחים (וצריך לירות את כל הכדורים בתרגיל מסוים) ומאוד מקפידים לפרוק את הנשק בסוף כל תרגול שכזה.

ההסבר היחיד (שנובע מהממצאים בזירה) הוא שהוא שיחק עם הנשק בבית - הכניס מחסנית, דרך את הנשק ואז הוציא את המחסנית - אבל אופס! יש עדיין כדור בבית הבליעה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...