חרא של מדינה. אבל... - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חרא של מדינה. אבל...

ross

Recommended Posts

נראה לי שיש לך פתיל קצר.

סליחה על השאלה, אתה יהודי?

הסיבה היחידה שאני שואל היא כי אם אתה לא, אני לא מבין מה אכפת לך כן ברית לא ברית.

ברור שיש לי פתיל קצר לגזענות וצביעות דתית, אני אפילו גאה בזה.

והכל בסדר, אתה יכול להריגע, לפי ההגדרה שלך אני יהודי כשר. ולא אני לא רואה איך זה רלוונטי לדיון.

אם ברית מילה לא הייתה רלוונטית לי, למה נראה לך שהייתי חושב על זה בכלל?

מבחינתי המנהג הזה לא שונה מעוד מליון טקסים פרימיטביים בתרביות אחרות.

בוודאי שהנושא רלווני כלפי ישראלים שהם לא יהודים. אני זוכר שאחד החברים שלי סיפר שעשו עליו חרם

ביסודי (לא בית ספר דתי). עד שהוא נאלץ לעבור ברית... מצחיק כי בדיוק עכשיו הוא במילאים, אחרי ששירת בקרבי.

בלשכת הגיוס אף אחד לא הוריד לו ת'מכנסיים ושאל אותו האם הוא מספיק כשר להילחם את מלחמות הדת שלכם.

ובתכלס שניינו יודעים למה שאלת האם אני יהודי או לא...

תחשוב על זה ככה:

מה אם היית חי במדינה שברית מילה הייתה נתפסת כמנהג מגונה? והיו קבוצות גדולות ורעשות של אנשים שהיו

מגנים בפומבי את המנהג ובאופן אקטיבי היו מעודדים אותך ללכת כנגד האמונה שלך ולא לעשות ברית.

וכמובן ילד שהיו עושים לו ברית מילה היה קורבן קבוע להצקות. נו אתה אתה יודע, והיו צועקים לו "יהודי! יהודי!" וכאלה.

ואם היית מעלה את הנושא, היו אומרים לך "מה אתה מבין, אתה יהודי, תחזור לחור שלך".

מה היית עונה לאנשים כאלה?

אז למה כלכך קשה לאנשים דתיים להבין שלא כולם רוצים לחיות כמוהם!!

אני לא מבין, אתם מאמינים שהאל שלכם כלכך קטן ועלוב שהוא צריך אתכם להריץ קמפיינים מבוססים

על פחד, רוע ושנאת השונה, והכל בשמו?

מה אם במקום לריב על כמה ס"מ צריך לחתוך למי ואיפה.. למנ שלא תרכזו חלק מהאנרגיה שלכם לעזור לאותם

אנשים (גם אם הם"לא כשרים") שלא התמזל מזלם ?

אני בטוח שאם האל שלכם חצי ממה שאתם מתארים אותו, להאכיל ילד רעב אחד יכול בקלות לפצות על כל אותן שבתות

שבהן היית ילד רע והדלקת אור בשרותים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 98
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין אלא לצטט את

אתה מרגיש אזרח סוג ב' כי יהודים עושים ברית מילה?

...............

האם מחייבים מישהו לעשות ברית מילה? לא.

מה שכתב VITALI אינו מיוחס דווקא לדתים אלא בכלליות כפי שגם ציין-לקבל את השונה. זאת מחלה של כל בני-האדם ועליהם לעבוד על כך.

זריקת רפש בכלליות ליאיר בלי קשר לכתביו -מראה על אדם שמכליל וסגור .

לאכיל ילד. בנתיים ארגוני הצדקה הרבים והגמחים יוצאים מהעולם הדתי/חרדי. איאפשר לפנות סתם כך ליהודי שלא שומר תורה ומצוות ולהפיל עליו את מוסר התורה. מה שונה יהודי ללא לימוד מצוות כלל לאינו יהודי.

'לב' ..מנסה בכל כוחו להראות אתם לא מעלינו. אבל אף אחד לא טען שיהודי מעל לגוי.ישנם גוים טובים ומוסריים. -הכל נמדד במעשה .

גדולי החכמים לדורות היו אף גרים או בני גרים -למשל רבי עקיבא .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שיש לי פתיל קצר לגזענות וצביעות דתית, אני אפילו גאה בזה.

והכל בסדר, אתה יכול להריגע, לפי ההגדרה שלך אני יהודי כשר. ולא אני לא רואה איך זה רלוונטי לדיון.

אם ברית מילה לא הייתה רלוונטית לי, למה נראה לך שהייתי חושב על זה בכלל?

מבחינתי המנהג הזה לא שונה מעוד מליון טקסים פרימיטביים בתרביות אחרות.

בוודאי שהנושא רלווני כלפי ישראלים שהם לא יהודים. אני זוכר שאחד החברים שלי סיפר שעשו עליו חרם

ביסודי (לא בית ספר דתי). עד שהוא נאלץ לעבור ברית... מצחיק כי בדיוק עכשיו הוא במילאים, אחרי ששירת בקרבי.

בלשכת הגיוס אף אחד לא הוריד לו ת'מכנסיים ושאל אותו האם הוא מספיק כשר להילחם את מלחמות הדת שלכם.

ובתכלס שניינו יודעים למה שאלת האם אני יהודי או לא...

תחשוב על זה ככה:

מה אם היית חי במדינה שברית מילה הייתה נתפסת כמנהג מגונה? והיו קבוצות גדולות ורעשות של אנשים שהיו

מגנים בפומבי את המנהג ובאופן אקטיבי היו מעודדים אותך ללכת כנגד האמונה שלך ולא לעשות ברית.

וכמובן ילד שהיו עושים לו ברית מילה היה קורבן קבוע להצקות. נו אתה אתה יודע, והיו צועקים לו "יהודי! יהודי!" וכאלה.

ואם היית מעלה את הנושא, היו אומרים לך "מה אתה מבין, אתה יהודי, תחזור לחור שלך".

מה היית עונה לאנשים כאלה?

אז למה כלכך קשה לאנשים דתיים להבין שלא כולם רוצים לחיות כמוהם!!

אני לא מבין, אתם מאמינים שהאל שלכם כלכך קטן ועלוב שהוא צריך אתכם להריץ קמפיינים מבוססים

על פחד, רוע ושנאת השונה, והכל בשמו?

מה אם במקום לריב על כמה ס"מ צריך לחתוך למי ואיפה.. למנ שלא תרכזו חלק מהאנרגיה שלכם לעזור לאותם

אנשים (גם אם הם"לא כשרים") שלא התמזל מזלם ?

אני בטוח שאם האל שלכם חצי ממה שאתם מתארים אותו, להאכיל ילד רעב אחד יכול בקלות לפצות על כל אותן שבתות

שבהן היית ילד רע והדלקת אור בשרותים..

עזוב, חבל לי על הזמן.

אתה מוזמן להכניס לי מילים לפה ומחשבות לראש כמה שאתה רק רוצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקום לבחור להעלב על אנשים שאתה לא מכיר באינטרנט.

תשאל את עצמך: למה אתה שואל אנשים שאלות שרלוונטית לדיון בערך כמו צבע עור?

ומה אם לא הייתי יהודי? היית מדבר אלי שונה? אולי במקום לעלב, היית למשל (כמו רוני)... קורא לי ללכת למקום אחר?

אני באמת רוצה לחשוב שבתמים לא חשבת שהנושא יכול להיות רלוונטי לישראלים שאינם יהודים... ובוא נשאיר את זה ככה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רק שאתה לא מדייק.. שכן לא ציינתי לאדם שאינו יהודי ללכת אלא לאדם שלא טוב (מבחינתו ) לו כאן .אתה אכן מכניס דברים שאינם קשורים אליו. במידה ואינך יהודי, ברית מילה לא צריכה לעניין אותך. זה כוונת יאיר. אתה נכנס לפה מראש וזורק סתם דברים באוויר... חפש לך דתים קיצונים כמוך לריב כמו תינוקות.

עכשיו אתה יהודי או לא יהודי? כי כל דבר שנכתב ,אתה לוקח לכיוון השלילי ומחפש בכוח למצוא "אנו נחותים יותר" ,כמו המשתמש 'לב' .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני, כבר הוכחת לא פעם שאתה לא בחור מבריק במיוחד. אבל תגיד, הקונספט של לא לעשות הכללות על

בסיס דברים לא רלוונטיים, כלכך מעל הראש שלך?

ואיפה טענתי שאני לא יהודי? תן לי ציטוט. אתה באמת עד כדי כך אדיוט שאתה לא יכול להבין את צמד המילים "מה אם" ?!

כבר הסברתי למעלה עם נימוק ודוגמה למה הלחץ הדתי כן עניינו של כל ישראלי. אבל עזוב...

ומי אמר שהוא נחות יותר ממך? על מה אתה מדבר?! תגיד, אתה אמיתי? :lol:

אשכרה כמו להסביר לדג שהוא רטוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...