לאפל אין בעיה לעשות כסף מתעמולה אנטישמית שגרמה בסופו של דבר לשואה - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאפל אין בעיה לעשות כסף מתעמולה אנטישמית שגרמה בסופו של דבר לשואה

Kalen

Recommended Posts

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4268639,00.html

ועידת רבני אירופה דרשו הערב (יום ג') מחברת אפל להסיר משירות iTunes את האפליקציה "הפרוטוקולים של זקני ציון", שמאפשרת לבעלי אייפונים להוריד אל המכשיר שלהם את הטקסט האנטישמי.

מוועידת הרבנים, שמייצגת קהילות יהודיות אורתודוכסיות ברחבי אירופה, נמסר כי הם אינם מתנגדים לנצגת הפרוטוקולים ב"הקשר הראוי" שלהם, ואולם מכירתם כאפליקציה היא "מסוכנת ובלתי ניתנת להסבר". למרות פניות חוזרות ונשנות, מאפל לא התקבלה תגובה.

"הפרוטוקולים של זקני ציון" הוא מסמך מזויף ורב השפעה, שמתיימר לחשוף סדרה של דיונים חשאיים שנערכו בבאזל שבשוויץ בשנת 1897 (במקביל לקונגרס הציוני הראשון) ולפיהם קיימת התארגנות יהודית בינלאומית הזוממת להשתלט על העולם בשיתוף פעולה עם ארגון "הבונים החופשיים".

השפעת הפרוטוקולים

מאז פורסמו בלשון הרוסית, תורגמו כתבים אלה לשפות רבות. מיד עם סיום מלחמת העולם הראשונה ראו גרמנים רבים את תבוסתה של ארצם כמזימה קומוניסטית בהשראת היהודים. הנאצים עודדו את הפצת הפרוטוקולים ברבים, עד שאלה השפיעו רבות על העמקת האיבה לעם היהודי ועל מתן הכשר לרצח עם, שהתחולל כמעט באין מפריע במהלך מלחמת העולם השנייה. עם הקמת מדינת ישראל, החלו שליטים ערביים לטעון בהשראת הפרוטוקולים, שהיהודים זוממים להקים על אדמות המוסלמים ממלכה בכל רחבי המזרח התיכון. בארצות ערב נוהגות מדי פעם תחנות השידור המקומיות להפיק סדרות המבוססות על הפרוטוקולים. במדינות רבות בעולם, כולל בארצות הברית, הממלכה המאוחדת וצרפת, ניתן לרכוש באופן חופשי עותקים של הספר.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שירצה, יוכל למצוא אותם בספרייה (אני לא יודע מה מצב הספריות המצונזרות בארץ, אבל ספריות במדינות ניטרליות בחו"ל) או באינטרנט

אנשים היום עסוקים ולא ממש מתאים להם להסתובב אם ספר ספריה או לפטופ בכל מקום כדיי לקרוא את הפרוטוקולים בצורה נוחה. לכן מי שרוצה לקרוא את המקור חייב או לקרוא אותו בערב בבית (על חשבון זמן פרטי), או לנצל זמן מזדמן (בהמתנה בדרך, בשירותים....). לאייפון בהחלט מעלה את הנגישות של אנשים לחומר בצורה משמעותית, מה שאומר שיותר אנשים יוכלו לקרוא אותם ולדעת מה כתוב בהם

ההיסטוריה של הפרוטוקולים האלה ידועה, כך שלנצל אותם מחוץ להקשר שלהם (מה שממנו מפחדים הרבנים) לא נראה לי אפשרי - ניתן כמובן לקרוא ולצטט אותם, אבל ההיסטוריה והמקור שממנו הגיע החומר הזה ידועים כך שבמילא כל טיעון שמשתמש בו להשמצה יהיה חסר בסיס. מי שחושב אחרת ורוצה לנצל את הפרוטוקולים בכל מקרה, יכול למצוא אותם בספריה או באינטרנט ולא צריך בשביל זה

כך שעל פניו נראה שמה שמפריע זה נגישות החומר לכולם בצורה נוחה לקריאה, לא זה שהוא קיים. התגובה נראית קצת כיאלו שהם חושבים שאנשים באמת יאמינו שהם כתבו את הפרוטוקולים, או אוליי סתם לא אוהבים שנותנים לאנשים היסטוריה בידיים. לא יודע. פרסום יעיל לאפליקציה דרך אגב

מה שכן כל מה שבאמת צריך זה סטנדרטית לקריאת ebooks שבטוח קיימת וכמובן התוכן עצמו בפורמט של ebook, למה זה צריך להיות באפליקציה מיוחדת לא מובן לי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים היום עסוקים ולא ממש מתאים להם להסתובב אם ספר ספריה או לפטופ בכל מקום כדיי לקרוא את הפרוטוקולים בצורה נוחה. לכן מי שרוצה לקרוא את המקור חייב או לקרוא אותו בערב בבית (על חשבון זמן פרטי), או לנצל זמן מזדמן (בהמתנה בדרך, בשירותים....). לאייפון בהחלט מעלה את הנגישות של אנשים לחומר בצורה משמעותית, מה שאומר שיותר אנשים יוכלו לקרוא אותם ולדעת מה כתוב בהם

ההיסטוריה של הפרוטוקולים האלה ידועה, כך שלנצל אותם מחוץ להקשר שלהם (מה שממנו מפחדים הרבנים) לא נראה לי אפשרי - ניתן כמובן לקרוא ולצטט אותם, אבל ההיסטוריה והמקור שממנו הגיע החומר הזה ידועים כך שבמילא כל טיעון שמשתמש בו להשמצה יהיה חסר בסיס. מי שחושב אחרת ורוצה לנצל את הפרוטוקולים בכל מקרה, יכול למצוא אותם בספריה או באינטרנט ולא צריך בשביל זה

למה בלתי אפשרי לנצל אותם מחוץ להקשר ? ידוע שהאנטישמיות באירופה מתגברת ביתר שאת בעשור האחרון גם בלי עזרה זו. האם היא צריכה עזרה עם עוד נגישות סופר קלה כפי שבעצמך ציינת ע"י העברתה למדיום המודרני ביותר בעולם המערבי, וזאת לאחר שידוע כבר מה ספר זה גרם ? הם היו גם מכניסים את מיין קאמפף אם זה היה חוקי.

גם לי זה מפריע. לא רק לרבנים. ולדעתי זה אמור להיות מפריע לכל היהודים.

כך שעל פניו נראה שמה שמפריע זה נגישות החומר לכולם בצורה נוחה לקריאה, לא זה שהוא קיים. התגובה נראית קצת כאילו שהם חושבים שאנשים באמת יאמינו שהם כתבו את הפרוטוקולים, או אוליי סתם לא אוהבים שנותנים לאנשים היסטוריה בידיים. לא יודע. פרסום יעיל לאפליקציה

אתה לדעתי מזלזל בכוחם של הדעות הקדומות ושל הטימטום. הספר הזה מככב במדינות ערב, ולא בשביל צריכת היסטוריה, אלא צריכת "עובדות" על היהודים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביחד אם הידע שהפרוטוקולים האלה שקריים, המשמעות שלהם היא שמי שעומד מאחוריהם (....) משקר, מכן ניתן לשפוט על המטרות שעמדו מאחוריהם בפעם הראשונה שהם נחשפו. לוגיקה פשוטה. הפרוטוקולים יכולים לעזור לאנטישמיות רק כשלא ידוע לקורא שהם היו שקריים. עכשו במקרה הזה, מדובר בחור בהשכלה. הגברת נגישות של חומר כתוב לא גורמת לחורים בהשכלה. צנזור של חומר כן גורם לכאלה

מי שרוצה פשוט לשנוא לא צריך חומר כתוב בעניין, הוא יסתפק במה שאומרים לו. אל תלך רחוק, לא חסרות לנו דוגמאות מהארץ, ב 2 דתות שונות לפחות. כשהמקור לא נגיש, זה דיי נוח לאלה ש "אומרים" - הם יכולים לאמר מה כתוב שם (כפי שהם רוצים - לא בהכרח את האמת), מה הסיפור שמסביב וכן הלאה. מי שלא יאמין למה שאומרים לו אלא ילך ויתעמק בחומר כתוב זה מי שיש לו סקרנות. סקרנות תביא אותו דיי מהר למצב שהוא רואה גם את הסיפור מסביב - לא צריך לעשות עבודת מחקר לתואר כדיי למצוא מי בדיוק עמד מאחורי הפרוטוקולים בפעם הראשונה כשהם הופיעו, ומה היו מטרותיו

חומר היסטורי שלא נגיש לכולם, ניתן לניצול לרעה בצורה הרבה יותר חמורה מחומר שכן נגיש. כי אז ניתן לאמר ש "כתוב בו כך". מי שמנצל דברים כאלה לא מעט זה ממסדים דתיים קיצוניים, למשל של יהדות ושל איסלאם. חומר שנגיש יותר מידי, אנשים יכולים לקרוא אותו יותר מידי, וזה לא כל כך נוח למי שרוצה לאמר דברים לא מבוססים למטרות אישיות כי זה מקל בעיקר על מי שמנסה להעביר ביקורת

דבר דומה אני יכול לאמר גם על מאין קאמפף. יש היום ניאו נאצים. יש להם מספיק חומר תעמולה "בהיר" יותר - הם לא צריכים את מאין קאמפף בתור עזרי גיוס. בשביל מי שכבר אחד משלהם, אני בטוח לחלוטין שיש להם עותקים של מאין קאמפף בכל מדיום אפשרי - ממוחשב ארו מודפס - למרות כל הצנזורות שיש על הספר הזה

הצנזורות על מאין קאמפף חוסמות יותר את הדרך למי שרוצה לקרוא כדיי לראות את התמונה השלמה יותר מבחוץ, ולא למי שבדרך להתגייס לנאו נאצים

אוליי לי לא מפריע זה שחומרים שהיו מכוונים נגד העם היהודי מסתובבים בצורה חופשית. אני מכיר בכך שכל חומר שנכתב אי פעם נגיש למי שמעוניין בו ונמצא במעגל המתאים, רק שלפעמים המעגל הזה הוא בדיוק זה שיכול לעשות בחומר את השימוש המסוכן ביותר

אז עדיף שיהיה נגיש לא רק ל "אוכלי המוות" אלא לכולם בלי הבדל טוהר דם. ככה לפחות הוא יהיה זמין גם לאלה שקוראים אותו כדיי להוקיע דברים כאלה ולא רק למנהיגים שמארגנים את הדברים

אני לא מזלזל בכוח שלהם. אני כן חושב שאם יש משהוא שיכול להביס אותם, זה חומר מקור פתוח. מי שמטומטם גם ככה לא קורא ספרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מדבר על רציונליזים. האנטישמיות היא לא רציונלית, ישנם המון בעלי נטייה אנטישמית קלה שמקבלים את הרושם על היהודים מגיל צעיר מאוד ע"י הוריהם ותרבותם. ניתן לכנות זאת גם כדעות-קדומות אם אתה מעדיף. איסלמיזציה של אירופה רק מוסיפה עוד מוחות פוטנציאלים כאלו למעגל אירופאי מכובד זה.

אני לא מדבר על ניאו נאצים. אני מדבר על מי שיוכל בקלות ובלחיצה על מסך המגע, להגיע ממניעים של סקרנות לספר הזה, ואז לחזק את נטייתו על מה שבמודע ובתת מודע חשב על יהודים כל חייו.

לא כל מי שקורא ספרים הוא בהכרח משכיל פיקח חכם או בוגר, ולא ברור לו כמו שלך ברור הפיקציה המוחלטת שבעניין - כשזה נגיש בצורה כזו, יגיעו לחומר גם צעירים שזו פעם הראשונה שהם נתקלים בספר זה, ולא יהיו כלל מודעים לפיקציה שבו ולהיסטוריה הזוועתית שמאחוריו. - אתה בעצמך אומר: "ביחד עם הידע שהפרוטוקולים האלה שקריים" - במקרים רבים זה לא בא ביחד, אלא רק החלק השקרי קיים. - הרי האפליקציה לא מפרסמת את ההיסטוריה שמאחורי הספר, אלא רק את הספר עצמו.

ואחרי הכל, זה לא חומר היסטורי - הסיפור שהוביל אליו הוא היסטורי והתוצאות גם כן. אך הספר עצמו הוא ספר שטנה.

בנוסף, הספר בכל מקרה זמין לקריאה, כפי שאמרת - בספריה. (ובבריטניה אף בחנויות) מי שחשוב לו המחקר, יכול להשיגו בקלות. אבל בחנות iStore, זה כבר הופך לחומר "תרבות" ושל פנאי, עם קשר מקרי לכל היותר לדעת ולהיסטוריה.

לגבי הגישה של "אין מה לחשוש מהשקר ומהפצתו, כי האמת תנצח". - יוזף גבלס אמר פעם "אם חוזרים על שקר מספיק פעמים הוא נהייה אמת".

האירנים משתמשים באותה טקטיקה היום. הספר הזה מופץ שם כבר שנים במיליונים ע"י המשטר, עד שה"עובדות" שם הפכו לאמת מוחלטת באירן של היום בקרב רוב האוכלוסיה, ואין על כך עוררין.

אבל לא צריך ללכת רחוק. לא מעטים מאיתנו לפעמים משקרים לעצמנו ולאחרים בידיעה שזה שקר, בטוח ששמתם לב שאם חוזרים על כך, לאחר זמן מה אנו יכולים להתחיל להאמין שהשקר הוא אמת.

תוספת: שופטת העליון בדימוס (זמנית) הדסה בן-עתו כתבה ספר בשם "השקר מסרב למות".

גם כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם kalen בעניין הזה. אפילו אדם תרבותי וחף מדעות קדומות המתייחס בביקורתיות לכל מה שהוא קורא, מושפע במידה זו או אחרת ממוטיבים חוזרים בהם הוא נתקל בספרות\קולנוע\טלויזיה, אפילו אם הם פיקציה ואפילו אם ברור לו שהם פיקציה... מה גם, שבניגוד לwishful thinking של מר בינארי כאן, רוב האנשים אינם עונים להגדרה לעיל - ואני אפילו לא מדבר על בורים בארצות הרב: כמה שוודים היו מוכנים בחפץ לב להאמין לעלילה ההיא של "סחר באיברי פלסטינים ע"י הציונים"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין אם היו מתייחסים בקלות ראש לאפליקציה שמפיצה את משנתו של רוצח הילדים הנורווגי.

ברור שהוא רוצח, אבל סתם שתסביר למה עשה מה שעשה, כולל כמה מצגות שהוא הציג בבית המשפט שכללו תמונת אישה מוסלמית כשברחמה פצצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...