מתלבט איפה ללמוד הנדסת תעשייה וניהול. - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט איפה ללמוד הנדסת תעשייה וניהול.

asi1998

Recommended Posts

אני ממש מתלבט איפה ללמוד את המקצוע.

האופציות שלי הם או להתחיל השנה באריאל (סמסטר אביב-פברואר) או שנה הבאה להתחיל בשנקר (שמעתי שהם מכללה מעולה ללימודי הנדסה).

בשביל להתקבל לשנקר צריך פסיכומטרי של 620 ולעשות מכינות בפיזיקה ומתמטיקה.

באריאל צריך לעשות רק את המכינות.

ההתלבטות שלי קשה מכיוון שלשנקר אני אוכל להירשם רק באוקטובר הבא וכך אני מפסיד שנה, לעומת זאת באריאל אני יכול להתחיל ללמוד עכשיו.

אני כרגע בן 23.5 והתואר שאני מתכוון לעשות הוא אורך כ-4 שנים.

כל החברים שלי מתחילים ללמוד השנה (יש הרבה שבאריאל). ויש גם את הקטע שאריאל הופכים לאוניברסיטה (האם זה יותר אטרקטיבי?)

ביום פתוח שהייתי שם היו מלא סטודנטים שנרשמו.

צריך את עזרתכם- האם זה משמעותי תואר מאריאל או משנקר?

אם יש לכם עוד עצות שלא קשורות למוסדות האלו אני גם אשמח לשמוע.

תודה רבה!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשיה וניהול זה לא הנדסת תוכנה או חשמל, תעשיית ההייטק לא ממש חוטפת כל בוגר תעו"ן טרי. אם לבוגרי טכניון לא קל למצוא עבודה בתחום (לא קשה, אבל לפעמים צריך להתפשר על התפקיד או על השכר או על שניהם), קל וחומר שלבוגרי שנקר זה יהיה הרבה יותר קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תעשיה וניהול זה לא הנדסת תוכנה או חשמל, תעשיית ההייטק לא ממש חוטפת כל בוגר תעו"ן טרי. אם לבוגרי טכניון לא קל למצוא עבודה בתחום (לא קשה, אבל לפעמים צריך להתפשר על התפקיד או על השכר או על שניהם), קל וחומר שלבוגרי שנקר זה יהיה הרבה יותר קשה.

מה בנוגע למערכות מידע? מה המצב של המקצוע הזה בשוק?

CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.itCTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתחיל ללמוד באריאל בקרוב בהנדסת תעשייה וניהול עם התמחות בבטיחות, לפי מה שראיתי וחקרתי יש ביקוש להתמחות בטיחות בכל מפעל

תנסה ללכת אולי לכיוון הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח שאתה צודק. אבל בתור בוגר שנקר, אני יכול להעיד שבסה"כ אנשים בהחלט מוצאים עבודה. שנקר נחשבים בסדר גמור אצל מעסיקים, לפחות במרכז (אולי בצפון זה שונה, אני לא יודע). בגסות, הם נחשבים מקבילים לבוגרי בן גוריון (אונ' שאני חייב לציין שאני בהחלט לא מעריך, אחרי שהכרתי כמה בוגרים שלה).

כך או כך - אני ממליץ לכל אדם שמתייעץ איתי לא ללכת ללימודי הנדסת תעשיה וניהול. אם הייתי יודע שיש כ"כ הרבה אנשים שלומדים את זה כנרשמתי ללימודים, הייתי בוחר תחום אחר. היצע הבוגרים הוא פשוט גדול מדי.

Mpro:

אל תבנה על משכורת גבוהה בתפקידים שכאלו. אל תבנה בכלליות על יותר מדי היצע של עבודה בתחום הזה. אני התמחתי במערכות תפעול בתואר. אין בזה הרבה עבודה - אני בכלל עובד בחברת תוכנה.

לגבי השאלה "ויש גם את הקטע שאריאל הופכים לאוניברסיטה (האם זה יותר אטרקטיבי?)" -

התשובה היא "לא". (כמובן שמה יהיה בעוד חמש שנים, אני לא יכול לחזות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתמחות בתואר לא באמת משנה משהו.

תואר במערכות מידע (לא הנדסה) יש רק באונ' חיפה. תואר בהנדסת מערכות מידע לדעתי עדיף במצב הנוכחי של השוק על תואר בהדסת תעו"ן.

ומה לגבי תואר במערכות מידע רגיל? לא הנדסה או משו כזה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...