בניית מפרט עד 4000 ש"ח לא כולל ציוד היקפי ומסך - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בניית מפרט עד 4000 ש"ח לא כולל ציוד היקפי ומסך

maazg

Recommended Posts

1. מה התקציב המקסימאלי? 4000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לנצל

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? 500 שקלים

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? משחקים, מוסיקה וסרטים.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

משחקים בעיקר.

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: מיועד לגיימינג .

- משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב:

Battlefield 3,COD, DEUS-EX

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך)1920x1080.

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)? גבוהות

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. לא

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? צורב + דיסק קשיח (יש לי את hitachi sata 3 500GB)

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 7

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? הרכבה.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. tms /ksp (שמתי לב ש TMS לא מתעסקים עם הרבה חברות)

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן?למטה!

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? כרטיס מסך בעוד כשנתיים.

בקשות ובירורים:

1. יש לי היום דיסק קשיח 500GB לכן אני לא צריך אחד, האם כדאי לקנות כונן (יתרונות במערכת שאתם מציינים).

2. שמתי לב שבפורום ברוב המפרטים אתם מכניסים את ה-7850, לא עדיף 7950?

3. שמתי לב שבפורום ברוב המפרטים אתם מכניסים שנכון שתומך ב CROSSFIRE, אך עם PCI אחד שתומך ב 16X והשאר ב- 4X - כלומר בחיבור של CROSSFIRE לא מקבלים בימועים טובים.

4. כדאי להשקיע במערכת האפשר בעוד שנתיים למשלך לקנות עוד כרטיס מסך (7950 או 7850) או שבעוד שנתיים עדיף כבר לקנות את הכרטיס המסך שיהיה אז (נכון שזה בעתיד הרחוק אבל לדבר מהניסיון ומה שיש היום בשוק).

5. האם צריך למעבד מעבר מה שמגיע איתו?

אשמח למענה מהיר כי אני ממש שרוף לקנות כבר את המחשב - חיכיתי הרבה זמן :)

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לגבי לוחות תומכים CF, אם לוח כולל חריץ נוסף באורך מלא, אין בכך כל רע. אם מישהו ממליץ על לוח בגלל שהוא כולל חריץ כאמצעי שדרוג, כזה זה בדרך כלל טיפשי. תוספת של כרטיס נוסף בעתיד לCF היא בדרך כלל לא פתרון חכם, כי עד שתרצה עוד כוח גראפי, הכרטיס שברשותך כבר לא יהיה רלבנטי, וזה מעבר להגבלות של חריץ X4, תוספת נדרשת לאוורור, ולספק חזק יותר שהופכים את כל הסיפור ללא משתלם.

2. למה ממליצים על 7850 ולא 7950? פשוט כי 7850 נותן ביצועים מצוינים במחיר יחסית נמוך עם צריכת חשמל נמוכה למדי, הוא פשוט הכרטיס המשתלם ביותר של התקופה.

3. לגבי SSD, עבור שימושי גיימינג זה לא נותן כל כך הרבה, אבל זה תמיד בחזקת הNICE TO HAVE ובהחלט ניתן להוסיף בהמשך.

מפרט:

הרכבת מחשב כולל בדיקות

Intel Ivy Bridge Core i5 3450 6MB 3.1Ghz Tray

8GB Kit (4GBx2) DDR3 1333Mhz

Gigabyte GA-B75M-D3H

ENERMAX OSTROG ECA3250 Blue Front USB3

Naxn 550Watt 80Plus Bronze

HD7850 2GB GDDR5 256Bit

FAN120mm 1000rpm

מאוור Hyper TX 3 Evo

סה"כ מחיר כ3650 ש"ח.

את שארית התקציב + מעט חריגה אפשר להפנות לSSD בנפח 120GB שישפר את זמן התגובה של המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובה,

אשמח להסבר בשני דברים:

1. האם ה-SSD מורגש בחוץ מעליית מערכת ההפעלה? (משחקים למשל?)

2. במבחני הביצועים רואים שברזולוציה של 1080*1920 ה- FPS:

ב- ב 7950 הוא 67.7 ואילו ב 7850 הוא 54.7 (הפרש של 13)

ב- METRO 2033 ב 7950 הוא 76.5 ואילו ב 7850 הוא 65.5 (הפרש של 11)

ב- CRYSIS2 ב 7950 הוא 71.7 ואילו ב 7850 הוא 51.7 (הפרש של 20 !!)

האם ההפרשים האלה משמעותיים?

ומה צפוי בשנה-שנתיים הקרובות מבחינת ביצועים וכוח חישוב במשחקים?

אני יודע שמבחינת עלות/תועלת ה 7850, אין לי בעיה לשלם עוד 500 ש"ח רק במקרה ובאמת זה שווה את זה (לפי המבחנים שרשמתי למעלה ולפי מה שצפוןי בעוד שנה).

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בעיקרון, שיפור זמני טעינה(כמו זמן עליית מע"ה, זמן טעינה משחק, זמן עליית תוכנה כלשהי וכו')

2. זה נתון לבחירתך, אם אתה לא מתכנן לעשות OC או שדרוג בעתיד ו54.7 FPS לא מספק אותך, תיקח את ה7950...

לדעתי כרגע 7850+OC נחמד שווה את המחיר שלו כרגע.

אני מניח שבעוד שנה יהיו שישפרו את הביצועים בערך ב25-40% ביחס לאותו תג מחיר... זה מה שקורה בד"כ..

(אני לא מבין בזה עד כדי כך, אז תחכה לעוד תגובות)

שוב, זה נתון לבחירתך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על תגובתך,

אני סגור על רוב הדברים, חוץ מכרטיס המסך שבו אני מתלבט עדיין בין 7850 לבין 7950.

* האם יש עוד המלצות?

* האם ה- OC עבור 7850הוא קשה? ובכמה הוא משפר את הביצועים?

תודה,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכיף =]

לפי מה שהבנתי (מהפורום הזה) זה קל לOC קל(כמובן עם רמת הOC בא הקושי), את כמות הביצועים שזה יעלה לך אני לא יודע... אתה יכול לחפש באינטרנט לאן אנשים הגיעו עם זה..

לפי מה שאמרו כאן בפורום בפוסטים אחרים, לא ממש שווה להשקיע על 7950 ועדיף ת7850 לרזולוציה הזאת.

הבחירה שלי, כשאני יקנה מחשב חדש בתקווה שבקרוב, אני יקח ת7850 ויעשה לו OC קל-בינוני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...