אם שואלים אתכם "למה שונאים את השמאל", אל תטרחו לענות. פשוט שלחו לו את הלינק הזה. - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אם שואלים אתכם "למה שונאים את השמאל", אל תטרחו לענות. פשוט שלחו לו את הלינק הזה.

vic07

Recommended Posts

אין דבר כזה Common sense, אלה ערכים שמשתנים מתרבות לתרבות ולא תקפים בכל מצב.

זה משהו שמבוסס על אקסיומות, אלמנטים מוסכמים מראש שלא צריך(לרוב גם לא ניתן) להוכיחם.

עכשיו, לגבי שאר הדברים. די נמאס שכל פיסת אדמה כאן בישראל הופכת לעניין עקרוני(שמקור העקרון הוא בדת)

שיקר יותר מחיי אדם, מחיי חיילים ורמת איכות החיים של האזרחים במדינה.

"לא נוותר על X, Y, Z ויהי מה", תנחשו מה, לא תרצו לוותר על קצת. בסוף תוותרו או על הרבה יותר, או על הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זה לא לוותר על עוד "פיסת אדמה" אלא מדובר במקום קדוש!

בנוסף למה שבכלל אנו צריכים להביא אדמה לאויבים שלנו?

תחשוב על זה ככה. נגיד ואתה גר באחוזה עם שטח גדול, נגיד עשרה ק"מ מרובעים. אני מגיע וטוען שזאת האדמה שלי, אתה צוחק עלי ומתעלם, אני מתחיל לאיים עליך ועל המשפחה שלך, אפילו הורג בן דוד רחוק שלך וכל מה שאני רוצה ממך זה שתביא לי זה את האדמה שלך. אתה תוותר על זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי לא ברור למה אני צריך "לוותר" בשביל שלום כאשר הצד השני לא צריך לוותר. אבל זו הסתכלות פשטנית.

המאמר הזה הוא פשוט התגלמות נוספת של הדוקטרינה השמאלנית הגורסת כי שינוי פוליטי לא יכול לבוא מתוך "העם", ולכן יש "ללחוץ" עליו לעשות את "הדבר הנכון" באמצעים כאלה ואחרים. קשת הדעות בנושא נעה בין לחץ קיצוני ואלים(כמו במאמר הזה) לבין לחץ "מתון" בחסות האו"ם(חרוז) ודומיו.

כתבתי על זה פוסט מתישהו בפורום ואני וVIC התדיינו בנושא, אני לא מצליח למצוא את זה עכשיו. שיחקתי שם את הסנגור של השטן בנושא הזה. בכל מקרה, אני חושב שזה מאוד עצוב שחוגי השמאל שעוסקים ב"לחץ" החליטו לוותר על "שינוי מבפנים", הם מדירים את עצמם בכך מהשיח בישראל והופכים עצמם, במידה גדולה מאוד של צדק, ל"בוגדים".

השאלה היא האם המטרה תושג, ואני חושב שכן. לחץ "מתון" מכיוון העולם יכול להכריע מהר יותר וביעילות רבה יותר מקולו של העם בדמוקרטיה הקטנה שלנו - השמאל מזהה זאת, ולכן הוא גם משתמש בכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והנה הבעיה האמיתית ברוב הימין. אין שום יכולת להקשיב לאחר.

הכל מסתכם תמיד ב"זכותי" ו"דת" ו"קדוש" ועוד דברים שאין שום דרך, וגם אין שום טעם, לפתוח איתם בדיאלוג.

(לא שכולם כאלה, אני ממש לא רוצה להכליל סתם. יש לי גם חברים אינטיליגנטיים ימניים שמביאים טיעונים מעניינים לדעה שלהם, וגם כיף לדבר איתם פוליטיקה.)

אבל עם הרוב בעם, שגם משתקף פה בדעות, אין שום טעם לנהל דיאלוג. בשביל מה ?

הרוב בכלל לא מבינים, שמטרת דיאלוג היא לא אולימפיאדה בויכוחים, בו אני מנסה לשכנע את האחר.

מטרתו היא להקשיב לדעה שונה משלי, ולנסות להבין אותה.

אתם מעייפים.

יאללה, עפתי מפה.

התלהמות אווילית מהנה לכם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והנה הבעיה האמיתית ברוב הימין. אין שום יכולת להקשיב לאחר.

הכל מסתכם תמיד ב"זכותי" ו"דת" ו"קדוש" ועוד דברים שאין שום דרך, וגם אין שום טעם, לפתוח איתם בדיאלוג.

אבל עם הרוב בעם, שגם משתקף פה בדעות, אין שום טעם לנהל דיאלוג. בשביל מה ?

הרוב בכלל לא מבינים, שמטרת דיאלוג היא לא אולימפיאדה בויכוחים, בו אני מנסה לשכנע את האחר.

מטרתו היא להקשיב לדעה שונה משלי, ולנסות להבין אותה.

תשובה מעולה! כל הכבוד ג-ב-ר!

רק בל נשכח שלשמאל ברגע שאין תשובה ישר מאשים את הימין בפאשיזם.

הרי זה ברור וראיתי זאת במה עיני שבעית השמאל שהם אינם רואים את הבעיה. הם לא יודעים מה זה ערבים ומה זה אסלאם ומה זה עם שרוצה לראות אותך מת (ולא סתם מת אלא מת בצרחות ועינויים). תשרת קצת בשטחים ותבין מי האויב שלך. עכשיו מיילא שמאל, הרי יש סוגים שונים של שמאל אך בארץ? נאדה, רק שמאל הזוי ובוגדני. היצר הזה לבקש סליחה ולבגוד במשפחה שלך ובעם שלך לא מובן לי.

הרי ברגע שאתה בוחר להיות שמאלי, אתה דן את עצמך וילדיך למוות ואת אשתך ובנותך לאונס.

חאלס עם ההתייפיפות הזאת

אסור לנו לוותר על אף גרגיר עפר או פיסת אדמה. המדינה הזאת שלנו. לאיסאלם יש יותר מחצי עולם, שישארו שם ויישרפו למוות

ולא רק זה. אם תשאל אותי על כל ישראלי הרוג, צריך להרוג להם אלף גברים,נשים, ילדים וטף.

ישראל נבנתה על ערכים של שוויון, חירות ודו קיום אך ברגע שהצד השני רוצה במותך אין מנוס מלהרגו.

הבא להורגך, השקם להורגו.

כהנא צדק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהבתי את זה ש"עוד אחד" מצדיק בדיוק את השנאה לשמאלנים בארץ, רד מהסוס שלך, אתה לא חכם יותר וברור שאתה לא מקבל את דעת האחר כלל וכלל ברגע שאתה מכליל בצורה מטומטמת כל כך.

"אבל עם הרוב בעם, שגם משתקף פה בדעות, אין שום טעם לנהל דיאלוג." אז בבקשה תשתוק, נמאס כבר מהמתחסדים האלה שחושבים שהם קדושים יותר מכולם ושהם נעלים ושכולם חוץ מהם לא מתחשבים בדעות ולא מקשיבים, יש לך טיעונים הגיוניים? מצוין תשמיע אותם, אחרת כמו שכבר אמרתי תשתוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין איך היה נראה הניתוח שלו לפני 80 שנה:

"עליית המפלגה הנאצית לשלטון- מי אמר שזה רע?

במקרה של עליית היטלר לשילטון, ולאחר הצהרותיו בדבר הצורך להשמיד את כל היהודים, לא רק שהיהודים בגרמניה יהיו זהירים יותר, אלא זה יתן תמריץ לאומות העולם לעשות כל שהן יכולות למנוע את זה.

זאת ועוד, עליית היטלר לשילטון יכולה גם לשפר את ביטחונם של היהודים באירופה:למשל לתמרץ את החברה להפסיק לדבוק בסמלים כמו עליה לארץ, מדינה יהודית"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4264415,00.html

אני לא הולך אפילו להתחיל לדון בטימטום שבטיעוניו (בהקשר הנידון), כי זה מצביע על טמטום ואין לי סיבה לשנוא מטומטמים. לא, אני אשנא אותו בגלל זה:

כלומר, הוא מסכים בחפץ לב שלאיראנים יהיה נשק גרעיני אם זה מה שיכריח את לנהוג כפי שהוא היה רוצה (וכפי שהערבים היו רוצים). מה אתם אומרים? לדעות כאלו ולמאמרים כאלו יש זכות קיום?

מדהים כיצד אתה חוזר שוב ושוב על המנטרה שאיש שמאל X מייצג את כל השמאל הישראלי רק כדי להגיד לעצמך "אני צודק וכל השמאלנים הללו טועים". צר לי לבשר לך שאני עמוק בצד השמאלי של המפה הפוליטית (לפי החלוקה הצרפתית ולא לפי החלוקה הישראלית ההזויה) ועדיין אני תומך בסנקציות על אירן ותקיפה באירן במידה וכלו כל הקיצים.

אני מקווה שמתישהו תבין שלמילים שלך יש כוח בלתי מבוטל ושמסע הצלב שלך נגד השמאל הוא חרב פיפיות - מצד אחד אתה קונה לעצמך הרבה מאמינים אך מצד שני ההסתה שלך מעודדת התבצרות משיחית בעמדות קיצוניות והגלישה במדרון לכיוון אלימות קרובה מתמיד. מבט קצר בתגובות בדיון הנוכחי מראה לך עד כמה רחוק חלק מהאנשים מוכנים ללכת (ראה דבריו של Symbore) במידה והם יהיו בעמדת כוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם ההנהגה האירנית הנוכחית מן הסתם אין אפשרות או הגיון לעשות שלום פשוט כי מדובר בשלטון תיאוקרטי קיצוני שהחליט שישראל היא אויבת האנושות. עם זאת אני לא חושב שההנהגה האירנית הנוכחית מייצגת את העם האירני, בעיקר בהיותה של ההנהגה קיצונית דתית לעומת העם שחלקו הגדול הוא חילוני וההפגנות הגדולות שהיו לפני כשנה וחצי מחזקות את התחושה הזאת.

אני חושב שהדבר הגדול ביותר שרוב האנשים מפספסים בדיונים פוליטיים הוא ששני הצדדים, שמאל וימין במקרה שלנו, מעוניינים לשפר את חייהם האישיים ועל הדרך את חייהם של אחרים, ההבדל הוא כיצד בדיוק עושים זאת ומהו המחיר שאנחנו מוכנים לשלם. לדוגמא, איש שמאל שמעוניין להחזיר שטחים כלשהם אינו עושה זאת רק כדי למצוא חן בעינם של הפלשתינאים וכדי לחיות בדוחק איום במרכז הארץ אלא כצעד אחד מתוך רבים שיכול להוביל להסכם שלום, מה שיגרום לכאורה לשיפור המצב המדיני, החברתי והכלכלי של כולם, שמאלנים וימנים כאחד.

תנסו מדי פעם להסתכל על התמונה הגדולה ועל המחשבה לטווח קצר או ארוך שמובילה חלק מהאנשים לדעות שנראות לפעמים הזויות אך במבט כולל יש בהן הגיון כלשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...