לופ של קירור מים - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לופ של קירור מים

AvlK

Recommended Posts

יעיל זה שאלה גדולה, כמו שאמרתי אתה יכול לשחק עם זה איך שאתה רוצה ומתאים לך, שני כאלה, אחד כזה אחד כזה לא ממש משנה, העיקר שיהיה מספיק שטל פנים לקרר את הרכיבים, ולפני הרדיאטור אתה צריך להחליט גם על הלופ עצמו.

זה הקטע שאני מנסה להבין איך הכי יעיל להפעיל לופ כזה ..

כל רכיב צריך לפחות 240 מ"מ של שטח פנים , וכל רכיב כשהמים עוברים דרכו מחמם את המים אז השאלה אם שני כרטיסים חייבים אחריהם 480 מ"מ של שטח פנים כדי לקרר את המים שהם חיממו כי אם זה יהיה 360 מ"מ אחריהם אז אני אקבל פחות מ 240 מ"מ לרכיב ואז הוא לא יתגבר על החום שהכרטיסים מייצרים?

ואם זה עובד ככה.. (אני בכלל לא בטוח רק שואל) אז בעצם הכי עדיף זה שאחרי כל רכיב בלופ יהיה רדיאטור של 240 מ"מ שיקרר את המים בדרך לרכיב הבא , זאת אומרת סה"כ 3 רדיאטורים של 240 מ"מ :

מעבד > רדיאטור > כרטיס 1 > רדיאטור > כרטיס > 2 רדיאטור > מיכל \ משאבה >וחזרה למעבד

אני ממש לא בטוח במה שאני כותב פשוט מנסה להסביר מה אני לא מבין

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מבין את החשיבה שלך..אבל זה קצת מוטעה, כמו שאמרתי החישוב של 240מ"מ לרכיב הוא כללי, אים שום בעיה לקרר שני בסדר גודל שציינת עם 360מ"מ, כמו כן אתה צריך להחליט אם אתה הולך על שני משאבות שני לופ או אחד וכו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סדר הרכיבים איננו משנה (במקרים קיצוניים מעלה או שתיים) המים עוברים כ"כ מהר שהם לא מספיקים להתחמם כ"כ רק אחרי עשרה פעמים שהם עוברםי ברכיבים הם יכולים להתחיל להתחמם, אבל הם כבר עברו עשר פעמים ברדיאטור.

אתה מתכוון לתכנן קונפיגורציית שני לופים? כי אפשר לופ בודד עם משאבה חזקה והפיכת מערך הכרטיסים לזרימה מקבילית (פרללית) וזה יקל על הזרימה ויהפוך את תכנונך לאפשרי.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבין את החשיבה שלך..אבל זה קצת מוטעה, כמו שאמרתי החישוב של 240מ"מ לרכיב הוא כללי, אים שום בעיה לקרר שני בסדר גודל שציינת עם 360מ"מ, כמו כן אתה צריך להחליט אם אתה הולך על שני משאבות שני לופ או אחד וכו?

במקרה שלי מה היתרונות והחסרונות בתכנון שני לופים?

וגם מה היתרונות והחסרונות בתכנון לופ אחד?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני לופים: דורש יותר מקום ותכנון וכמובן יותר חלקים = יותר כסף אבל נותן לך הפרדה בין הרכיבים, וביצועים טובים יותר עם זרימה ומעלות משופרות. יתרון: בא לך להחליף את הכרטיסים? תוכל להשאיר את לופ המעבד ולפרק רק את זה של כרטיסי המסך!

לופ אחד: דורש תכנון ומשאבה חזקה פחות עלות אבל תחזוקה קצת מעצבנת (בא לך להחליף כרטיס אתה משבית את המחשב לפחות ליום בשביל ריקון המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני לופים: דורש יותר מקום ותכנון וכמובן יותר חלקים = יותר כסף אבל נותן לך הפרדה בין הרכיבים, וביצועים טובים יותר עם זרימה ומעלות משופרות. יתרון: בא לך להחליף את הכרטיסים? תוכל להשאיר את לופ המעבד ולפרק רק את זה של כרטיסי המסך!

לופ אחד: דורש תכנון ומשאבה חזקה פחות עלות אבל תחזוקה קצת מעצבנת (בא לך להחליף כרטיס אתה משבית את המחשב לפחות ליום בשביל ריקון המערכת.

שאלתי למעלה אם שני לופים אומר שני משאבות ושני מיכלים ונאמר לי שלא בהכרך , אז כשאתה אומר דורש יותר מקום ויותר חלקים אתה יכול לפרט טיפה יותר (כי אני מבין שאם לא אצטרך שני משאבות ושני מיכלים אז זה לא אמור לתפוס יותר מקום בצורה משמעותית) ?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שני לופים נפרדים ידרשו ממך פי 2 יותר חלקים, אתה יכול לבצע "שני לופים" בעזרת רדיאטור שני אבל זה לא בדיוק נחשב שני לופים עצמאים.

אתה יכול בבקשה לתת לי דוגמא איך יעברו המים במערכת עם שני לופים ואיך יעברו במערכת עם לופ אחד?

תודה

(במקרה שלי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי שני לופים עצמאים זה אומר שתי משאבות נפרדות ואפשרי מיכל משותף או שניים נפרדים.

או שאתה עושה לופ אחד ארוך או שאתה שני לופים עצמאים, מה שאומר:

מיכל >> משאבה >> רדיאטור >> בלוק מעבד >> >>רדיאטור >> בלוק כרטיס מסך >> בלוק כרטיס מסך >> מיכל

או

מיכל >> משאבה >> רדיאטור >> בלוק מעבד >> מיכל

מיכל >> משאבה >> רדיאטור >> בלוק כרטיס מסך >> בלוק כרטיס מסך >> מיכל

מבחינת לופים אתה יכול לפצל את המשאבה לשניים או להתקין שתי משאבוה בנפרד, מבחינת כרטיס מסך אתה יכול להתקין אותם בצורה סיריאלית או פרללית מה שאומר:

>> בלוק כרטיס מסך

זרימת מים >>זרימת מים

>> בלוק כרטיס מסך

או

זרימת מים >> בלוק כרטיס מסך >> בלוק כרטיס מסך >> זרימת מים

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי שני לופים עצמאים זה אומר שתי משאבות נפרדות ואפשרי מיכל משותף או שניים נפרדים.

או שאתה עושה לופ אחד ארוך או שאתה שני לופים עצמאים, מה שאומר:

מיכל >> משאבה >> רדיאטור >> בלוק מעבד >> >>רדיאטור >> בלוק כרטיס מסך >> בלוק כרטיס מסך >> מיכל

או

מיכל >> משאבה >> רדיאטור >> בלוק מעבד >> מיכל

מיכל >> משאבה >> רדיאטור >> בלוק כרטיס מסך >> בלוק כרטיס מסך >> מיכל

מבחינת לופים אתה יכול לפצל את המשאבה לשניים או להתקין שתי משאבוה בנפרד, מבחינת כרטיס מסך אתה יכול להתקין אותם בצורה סיריאלית או פרללית מה שאומר:

>> בלוק כרטיס מסך

זרימת מים >>זרימת מים

>> בלוק כרטיס מסך

או

זרימת מים >> בלוק כרטיס מסך >> בלוק כרטיס מסך >> זרימת מים

:xyxthumbs:

1. הדוגמה שבה המים יוצאים מהרדיאטור אל כרטיסי המסך ועוברים בו זמנית בשני הכרטיסים זו הכוונה לצורה פרללית?

2. אני נוטה לכיוון של לופ אחד כשהמים עוברים בשני כרטיסי המסך בו זמנית (ולא יוצאים מהראשון ועוברים לשני) , נראה לי שיותר מעשי להכניס במארז משאבה אחת ומיכל אחד מה גם שמדובר בעלות נמוכה יותר מהאפשרות השנייה , האם הביצועים בשני לופים עצמאיים עדיפים בהרבה ?

3. אתה יכול בבקשה לתת לי הערכה גסה לעלות של מערכת עם שני לופים עצמאיים וגם של לופ אחד ארוך (כאשר המים עוברים בכרטיסי המסך בו זמנית)?

4. היה עוזר לי לדעת באיזו צורה אתה היית בוחר (שני לופים או אחד) במקרה של המערכת שלי?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כן הם זורמים במקביל בשני הכרטיסים..

2. ממש לא..הביצועים של שני לופי םנותנים לך יותר חופש ותימרון..מבחינת ביצועים ההבדלים לא צפוים להיות כאלה גדולים, במיוחד אם אתה משתמש בשני רדיאטורים ומשאבה בהתאם.

3. בחישוב גס זה יוצא לך 60-100$ לבלוק, משאבה +-80$ רדיאטורים 60-120$ לאחד, מיכל זה מתחיל מ20$ ורק עולה, וחברים וצנרת זה גם בחירה שלך, אתה יכול להגיע ל1.5$ למחבר או להגיע ל4-5$ ואפילו יותר.

תכנס לאחת מהחנויות בסטיקי (אני אישית ממליץ על performance-pcs) תבנה מפרט ותשחק עם הרכיבים תראה את העלויות+-, ואל תשכח משלוח שכמובן מייקר את העסק עוד יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כן הם זורמים במקביל בשני הכרטיסים..

2. ממש לא..הביצועים של שני לופי םנותנים לך יותר חופש ותימרון..מבחינת ביצועים ההבדלים לא צפוים להיות כאלה גדולים, במיוחד אם אתה משתמש בשני רדיאטורים ומשאבה בהתאם.

3. בחישוב גס זה יוצא לך 60-100$ לבלוק, משאבה +-80$ רדיאטורים 60-120$ לאחד, מיכל זה מתחיל מ20$ ורק עולה, וחברים וצנרת זה גם בחירה שלך, אתה יכול להגיע ל1.5$ למחבר או להגיע ל4-5$ ואפילו יותר.

תכנס לאחת מהחנויות בסטיקי (אני אישית ממליץ על performance-pcs) תבנה מפרט ותשחק עם הרכיבים תראה את העלויות+-, ואל תשכח משלוח שכמובן מייקר את העסק עוד יותר.

בחרתי בלוק למעבד בלוקים לכרטיסים ורדיאטורים אשמח לדעת מה דעתך.. אני מצרף קישור:

(נמחק)

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול להביא לינק לעגלת קניות שלך, או תשצלם ותעלה לכאן או שעתיק את הטקסט ותעתיק לכאן..

אוקי מחקתי את הקישור ,

בלוק למעבד: Koolance CPU-370 (CPU), Rev1.1, AMD/Intel [no nozzles]בתוקים לכרטיסי מסך:EK-FC6970 for AMD/ATI HD 6970 Series - Acetal + EN (Nickel)רדיאטורים:EK-CoolStream RAD XT (360)קראתי כמה תרדים שאנשים אומרים שניקל זה לא טוב וכמה שאומרים שזה כן טוב .. אין לי כל כך מושג איזה צד לקחת אם תוכל בבקשה להסביר זה יעזור

אשמח לשמוע מה דעתך על החלקים הנ"ל האם יש חלקים מקבילים בביצועים אך משתלמים יותר מבחינת המחיר?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...